Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Kdo kde potkal hajzla
|< < 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 ... 48 > >|
16.04.2015 23:24 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810826
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Presne jak pise Johny, idealni je jet v levem pruhu o kterem vsichni vi ze konci az nadoraz aby pak vsichni mohli zastavit a pana pustit... to zrychli dopravu

16.04.2015 23:31 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810827
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Na školeních, které absolvuji jednou ročně, nám v tloukají do hlavy, dokonce to je zanesené i ve vyhlášce, že zip se používá v případě, kdy se dva pruhy sbíhají, aníž by bylo jasné, který z nich je průběžný...

„Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu."
.link.

17.04.2015 06:39 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810842
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
„Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu."
.link.


A v CZ je to tak : vidím auto v neprůjezdném pruhu nalepím přední nárazník na zadní nárazník auta předemnou aby se tam náhodou někomu nepovedlo strčit čumák a ukážu vztyčený prstíček a jsem hrdý na to že se mi to takto povedlo.

17.04.2015 07:23 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810846
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
Zip je na jednu stranu dobra vec, ale ne vzdy je nutne ho pouzivat, nebo si ho vynucovat. Je potreba ho chapat, jako prostredek k plynulejsimu razeni se do prubezneho pruhu ze dvou ucpanych pruhu, coz je velka pomoc a drive to byl docela problem. Nicmene nic nezakazuje se do prubezneho pruhu zaradit driv a v pripade ne moc hustyho a plynulyho provozu je to lepsi a vetsinou to ridici delaji. V takovym pripade chapu reakci lidi na strelce, ktery ty vsechny auta predjede, ikdyz jedou plynule zhruba rychlosti povolenou v tom useku a provoz neni nijak husty, aby se nemohl zaradit do prubeznyho pruhu kdykoliv driv. To vetsinou vede k tomu, ze se snazi nacpat za kazdou cenu do prubeznyho pruhu az v miste, kde dal nemuze a nezridka donuti celou tu do te doby plynule jedouci kolonu zastavit.
Takze za me v takovym pripade mam toho dotycnyho skutecne za debila.
Co se kruhacu tyka, je ted takova asi moda, protoze to cpou skoro vsude i kdyz to tam nema zadnej efekt a taky vim o jednom miste, kde kruhac zasekaval dopravu tak nehoraznym zpusobem, za ho museli zase zrusit a krizovatku vyresit jinak.

17.04.2015 07:42 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810849
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No myslíte to všichni hezky a chápu to.Ale jak jsem psal, je to boj s větrnými mlýny. Průběžný pruh se vleče krokem víc jak 300 m a levý volný až na konec.
Každé páté auto jede v něm až na konec a ihned projede.
Takže je prostě blbost v něm stát. Dokud nebude v obou stejná fronta,spravedlnost nikdy nebude...

T Henry přesně to mi napadlo,to auto vypadalo divně. Říkal jsem si že by tam mohl být nějaký Rus s bouchačkou, ale ten by zase nestál ve frontě.. .)
Nejlepší by bylo jak jsem psal skočit na ty koleje, to by čumel

17.04.2015 07:48 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810850
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
„Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu."
.link.


Jsem rád, že jsi dal sem ten link, potvrzuje to přesně to co jsem celou dobu psal, pokud má zip fungovat, musí se dodržet pravidla, pak funguje dobře a zrychluje to bezpečnost a plynulost provozu, pokud se pravidla nedodrží, má to přesně opačný efekt, je to v lidech, v jejich znalostech a dodržování. Stejné jak jsem psal o přednosti zprava na parkovištích u obchoďáků, nejsou tam značky a lidé si myslí, když jedou rovně, mají přednost, mnohokrát jsem stál na brzdách i když jsem měl přednost já, ještě kroutili hlavou, jak je možné, že jim tam vjíždím, proto bych souhlasil pro školení řidičů, kteří na školení chodit nemusí, určitě by na silnicích bylo znát určité zlepšení v chování a dodržování pravidel, to se samozřejmě netýká řidičů, kteří na to kašlou, ty nedostanou rozum nikdy.

17.04.2015 08:31 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810883
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
bluemotion napsal(a):
Presne jak pise Johny, idealni je jet v levem pruhu o kterem vsichni vi ze konci az nadoraz aby pak vsichni mohli zastavit a pana pustit... to zrychli dopravu


Nevím proč zastavit, stačí dostatečně v předstihu vytvořit místo na jedno auto.Teda ne že bych to nikdy neudělal, ale předjet celou kolonu je trochu přes čáru - ale to zase narážím na to, že řidiči neumí zip. Ale když se táhnou pomalu, kolona má aspoň 10- 20 aut a já nemám na čekání celý den, udělal bych to samé co Hellmut.

17.04.2015 08:36 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810884
marton
Město: Dubnica nad Vahom, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 27
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Celkom zaujimava debata ono kazda krajina toto moze riesit po svojom, aj pravna uprava v nasich koncinach je trocha odlisna... v kazdom pripade to je aj o ohladuplnosti.

Zakon o cestnej premavke §10 Jazda v jazdnych pruhoch
(6) Vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého jazdného pruhu je povinný da prednos v jazde vodičovi jazdiacemu v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza; pritom je povinný dáva znamenie o zmene smeru jazdy. Tam, kde sa dva jazdné pruhy zbiehajú do jedného jazdného pruhu tak, že nie je zrejmé, ktorý z nich je priebežný, vodič jazdiaci v žavom jazdnom pruhu je povinný da prednos v jazde vodičovi v pravom jazdnom pruhu; to neplatí, ak ide o striedavé radenie upravené príslušnou dopravnou značkou.
(8) Ak je na zaraďovanie do priebežného jazdného pruhu zriadený pripájací pruh, je vodič povinný pred zaradením sa do priebežného jazdného pruhu použi tento pruh. Vodič pri zaraďovaní z pripájacieho pruhu do priebežného pruhu je povinný da prednos v jazde vodičovi idúcemu v priebežnom pruhu.
(10) Ak je pri súbežnej jazde v niektorom jazdnom pruhu prekážka cestnej premávky, vodič vozidla idúceho vo vožnom jazdnom pruhu je povinný umožni vodičovi prvého vozidla nachádzajúceho sa v jazdnom pruhu, v ktorom je prekážka, jej obídenie, ak ten dáva znamenie o zmene smeru jazdy. Vodič obchádzajúci prekážku pritom nesmie ohrozi vodiča jazdiaceho vo vožnom jazdnom pruhu.

takze zaver: "Zip" - striedave radenie v SR plati pred prekazkou na ceste (ak vodic pouzije znamenie o zmene smeru jazdy) alebo ak je osadena dopravna znacka; pri klasickom zbiehani dvoch pruhov ma prednost vozidlo v priebeznom pruhu.

17.04.2015 09:40 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810904
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
Tohle u nas plati taky, zip se uplatnuje jen pri soubezne jizde.

17.04.2015 12:32 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810989
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
No myslíte to všichni hezky a chápu to.Ale jak jsem psal, je to boj s větrnými mlýny. Průběžný pruh se vleče krokem víc jak 300 m a levý volný až na konec.
Každé páté auto jede v něm až na konec a ihned projede.
Takže je prostě blbost v něm stát. Dokud nebude v obou stejná fronta,spravedlnost nikdy nebude...

no právě, vleče se proto, protože právě každý to pátý auto se na konci sere do pravýho a ten štrůdl zákonitě brzdí....

17.04.2015 14:04 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811011
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu

Vždy je to ale logické, proč stát, když to vedle jede
Prostě se má jet v obou a pak se plynule srovnat.
Jenže ty lidi stojí vlevo,protože se většina bojí, že z prava je do leva pak nikdo nepustí. No tak a stojí! Ale pak a se nevztekaj!
A nebo všude udělat jen jeden pruh?
Jako cpát se kilometr do leva a věřit že v pravo nikdo nepojede,je stejné jako věřit že bude fungovat komunismus...

Ale pěkně si tady diskutujeme, to mě baví

17.04.2015 14:33 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811013
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak Asi se shodneme, že když už je zácpa, tak zip má smysl. Otázkou je, jak ho praktikovat, když ještě zácpa není. U nás chybí značka nebo nějaké označení, ve kterém místě by se mělo zipovat. Rozhodně to není v místě zúžení. Podle mě by se mělo zipovat od značky Sbíhání pruhů 200m, a za značkou Sbíhání pruhů už by v končícím nikdo jet neměl. Tak jak je to ve stoupacích pruzích. A ve městě, kde prostě jeden pruh končí a značka tam není...tam už je to o svědomí každého z nás, jestli máme zapotřebí podjet těch 300m aut a pak je všechny zablokovat. Jinak vyjet z průběžnýho pruhu, před jet pár aut a zase se řadit zpátky, to považuju přesně za případ, podle čeho se jmenuje tohle vlákno

17.04.2015 15:01 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811017
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud není kolona, nejde o souběžnou jízdu a není třeba zipovat, místa bývá na zařazení dost.
Pokud to stojící nebo pomalu jedoucí kolona je, jde o souběžnou jízdu a je potřeba to naše kolegy naučit - proto ty končící pruhy hezky dojíždějte až do konce a řaďte se tam, jak je to uvedené v zákoně. Každý, kdo se v koloně z neprůběžného pruhu nepředpokládaně řadí dříve, tak v tom akorát dělá zmatek a ten průběžný pruh daleko více zpomaluje.
Pokud někdo z průběžného pruhu částečně vyjede, aby srovnal rychlost obou pruhů - já osobně s tím žádný problém nemám, celkové plynulosti v zúžení to nijak neškodí.

17.04.2015 17:00 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811046
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Stále nechápu proč by měli auta v místě zůžení zpomalovat.???
Teoreticky!!!! Dva jízdní pruhy - v každém kolona vozidel jedoucí 50km/hod - všichni dodržují bezpečnou vzdálenost asi 10 až 15m - před místem zůžení se "zazipujou" - při délce aut asi 5m a mezery asi 10 až 15m to nemůže být problém ani při rychlosti 50km/hod. Za místem zůžení se zase "rozzipujou" a jedou každý po svém.
Tak mě vysvětlete v čem je v Česku takový problém.

P.S. Chtělo by to na srazu nacvičit a "nakamerovat" jako istruktážní video.

17.04.2015 18:00 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811071
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Už jsi viděl v koloně rozestupy 10-15m? To je ten problém. V praxi to není jak na instruktážním videu, jednak rozestupy jsou kratší a taky auta jsou delší (sem tam kamion...).
Nejde se zipovat těsně před zúžením, to v rychlosti nejde zvládnout. Tady jsem našel pěkný obrázek z USA, mají tam jasné cedule, kdy se mají začít zipovat: .link.
Jestli je to v měřítku, tak se zipují 50-100m před zúžením, nejezdí nadoraz k šipce jako u nás.
Přejetí do končícího pruhu a pak zpátky do průběžného tu kolonu podstatně zpomalí. Představ si extrém, silnice by se z 1 pruhu rozšiřovala na 6 a zpátky na 1, něco jako u benzinky. Případ 1, všichni pojedou stálou rychlostí v jednom pruhu. Případ 2, auta se rozjedou do 6 pruhů a před zúžením se začnou zipovat do jednoho, budou muset skoro zastavit.

17.04.2015 23:20 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811376
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Dennodenne trčím v zahraničí v zápche.. kazdy sa trepe az do zuzenia z dvoch dovodov.. - musia ho pusti + predbehne 20 áut a ušetrí si minútu v zápche ,,

Má to dva háčiky - ten pred ktoreho sa zaraduje musí zasta a je povinný ho pusti . V prípade ze ho nepustí..a nabúra je to vina toho kto mu nedal prednos.

Ja osobne preferujem radenie skôr, stačí da blinker a niekto dobrosrdečný ..resp nesebecký vytvorí medzeru.. plynule za jazdy sa tam zasuniem. Ked to ja zvládam denne s viac ako 17m kamionom..tak nech mi niekto netvrdi ze s autom sa to nedá Robim to aj s osobákom.. problem nastáva ked sa dostanem k zipsu..tam zase musim zasta..lebo inteligenta to nenapadlo..a tak brzdíme..

17.04.2015 23:25 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811381
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som to hovoril uz davno, ked som chodil s T815 po bratislave, stacila smerovka a naznak zatocenia volantom - medzera bola, ked som to skusal v osobaku tak ta medzera nie a nie

18.04.2015 11:20 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811572
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já třeba jezdím hodně často do D.Počernic kde je skoro pokaždé kolona ve špičce tak 1Km - no nevím jestli je to prasárna ale.. - takže v levém dokud jede(přez pravej stojící) potom problém projet přes pravej do odstavného a pomalou jízdou se zaplím pravím blinkrem (protož se následně zařazuji do odbočovacího pravého) no a xkrát se mi stalo že idiot v pravém který si mne všimne vyjede napůl z pravého do odstavného abych nemohl pokražovat
No nevím co je v tomto případě prasárna??

18.04.2015 12:25 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811639
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
no to je klasika, odstavným pruhem se nejezdí, ale udělal bych to taky ve tvé situaci. A toho dementa co ti tam napůl vjede bych ztrestal... Sebrat mu debilovi klíčky od auta a hodit je do kanálu. Co kdybys někoho vezl do nemocnice? By asi pěkně vejral kdyby se kvůli jeho vyučování něco stalo...

18.04.2015 15:49 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2811777
radar
Město: Řicany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 69
99 Poslat soukromou zprávu
Ztrestat zasloužíš ty, za blby kecy. Sám jsi to napsal, "odstavným pruhem se nejezdí". Těch co jezdí odstavným pruhem "do nemocnice" vídám každý den desítky. A ty blbci co dodržují zákon, a si uvědomí "co kdybych jel do nemocnice".

|< < 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 ... 48 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator