Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / cesta na dovolenku
|< < 1 2 3 4
25.08.2013 12:48 - Re: cesta na dovolenku 2612727
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se dneska v noci vrátil z dovolené... Cesta v pohodě,ucpaný italský dálnici jsme se vyhnuli tím,že jsme sjeli hned za Brennerem a jeli po okreskách-docela se po nich dá jet a po zkušenosti z předloňska,kdy jsme 60km poskakovali 5hodin jsem to nechtěl zažít znova a bylo vidět,že to byla dobrá volba...
Docela mě překvapila změna chování italských řidičů-v porovnání s předloňskem: dodržování povolené rychlosti,většinou jí ani nedosáhli,docela časté používání blinkrů,dodržování přednosti zprava... Dále mě překvapily ceny PHM: pomalu začínám být zastáncem různých konspiračních teorii.Není mi totiž jasné,z jakého důvodu naši novináři někdy začátkem léta,několikrát za sebou tvrdili,že v It stojí nafta 50kč... Je to nesmysl. Je cca od 1,55 € do cca 1,68 €. Jasně,je to víc,než u nás,ale ne o moc,protože např na D5 jsem viděl i přes 40kč...
Auto mě třikrát vystrašilo-dvakrát mi při startu napsalo immo faulty(asi mám nemocnou BSI-zítra na to musím kouknout) a po natankování cestou domu na italské pumpě mi začal docela brutálně houpat volnoběh,autu se moc nechtělo jet a několikrát mi to po zastavení dokonce chcíplo. Naštěstí jsem moc netankoval a po dalším natankování,tentokrát v A se vše po pár km vrátilo do normálu, Zřejmě tam platí,že čím je nafta dražší,tím stojí za větší h....o,jako u nás.

26.08.2013 13:02 - Re: cesta na dovolenku 2613333
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Ona to konspirační teorie moc nebyla. Co jsem byl v Itálii loni, tak benzín stál skutečně přes 2€, nafta o něco méně. Mám takový dojem, že tam letos pumpaři kvůli tomu stávkovali, asi neměli kšeft a nikdo u nich netankoval. V sobotu vyrážím do Ravenny, tak se přesvědčím na vlastní kůži, jak zlevnili, bylo by to příjemné překvapení do plánovaného rozpočtu.

26.08.2013 22:03 - Re: cesta na dovolenku 2613526
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Ona to konspirační teorie moc nebyla. Co jsem byl v Itálii loni, tak benzín stál skutečně přes 2€, nafta o něco méně. Mám takový dojem, že tam letos pumpaři kvůli tomu stávkovali, asi neměli kšeft a nikdo u nich netankoval. V sobotu vyrážím do Ravenny, tak se přesvědčím na vlastní kůži, jak zlevnili, bylo by to příjemné překvapení do plánovaného rozpočtu.

To jo,loni jsem o tom viděl i reportហna DW,ale tohle ti naši sedmilháři přinesli letos a bylo to několikrát za sebou. A konspirační teorii jsem myslel,jako že jim naši prodejci PHM(nebo někdo jinej) zaplatili,aby to řekli...
Jinak teda šastnou cestu a v Itošce bacha na motorky

27.08.2013 11:21 - Re: cesta na dovolenku 2613553
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem byl v Itálii loni i letos. V rámci těchto dvou let se mi to zdá stejné. Ale je to ohromná změna proti 2004, kdy jsem tam byl předtím. Před léty jsem jel v obci 70 a fiatík mi byl metr za levým zadním rohem a ihned předjel, ty naproti totéž, takže jsme se museli srovnat 4 vedle sebe. Na dálnici závody.
No a poslední dva roky, v obci klídek a na dálnici jedu 130-140 tak já a lidi z D a NL. I místní v Audi, Mercedes.. jedou 110.

31.08.2013 21:32 - Re: cesta na dovolenku 2614503
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ahojte, nejedete zítra večer (či na noc) někdo na dovču? Ova-Brno-Blava-maďary-chorvaty? Dali bychom minispanilku ve dvou . . .

01.09.2013 09:28 - Re: cesta na dovolenku 2614554
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jsou veselé vtipy ze života, jak TIR podle navigace skončí na pro něj neprůjezdné silnici. Ale já to o dovolené zažil na vlastní kůži s osobákem. GPS mne zavedla na Slovensku z obce Stupava do obce Bratislava-Marianka na stále užší cestu a nakonec to bylo písečné koryto jakéhosi potoka. Nahodil jsem režim SUV (střední vyšší polohu) a na jedničku projel. Auto pokryté prachem vypadalo jako po Dakaru.
Zkusil jsem si to pak nastavit na krátkou, rychlou i optimální trasu a vždy GPS nabídla rallye. Pak jsem si to zkusil na mapy,cz a opět všechny režimy nabídly tu divočinu. Asi někdo zodpovědný v SK za mapové podklady měl ohromný smysl pro recesi. Navigace RNEG MyWay vestavěná v autě, podklady 2012/13.

01.09.2013 09:44 - Re: cesta na dovolenku 2614555
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
V kamióne som používal Navon s iGO Primo 2 ..perfektná navi, jednoducho som nastavil kamion ,prives, zadal dlzku výšku a navi hlásila všetky obmedzenia, hladala alternativne trasy pri nízkych mostoch atd..

Bohužial z dispečingu ma poslali do centra mesta firenze..to bolo utrpenie..navi furt výstrahy ,zákaz vjazdu atd..

|< < 1 2 3 4


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator