Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / C5 a dovolená
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 > >|
08.08.2016 15:25 - Re: C5 a dovolená 2980298
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Já se bez dálnic neobejdu - akorát v Rakousku člověk může dostat pokutu nejen za rychlou jízdu, ale i za znečišování ovzduší.

08.08.2016 15:37 - Re: C5 a dovolená 2980308
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
johnny.m napsal(a):
Pročítám to tady a už se nemůžu dočkat až pojedu na začátku září do Itálie. Kluci jsou ještě malí (starší 2 a třičtvrtě roku a mladší 7M,) tak jedeme do Lignana. S důvěrou se obracím na zdejší světaznalé cestovatele - z Pardubic pojedeme v neděli ráno, má smysl jet do Villachu přes Vídeň a Štýrský Hradec, nebo je lepší to vzít přes Jindřichův Hradec, Linz a Salzburg? U biturba mi ani o spotřebu jít nemůže , km úplně neřeším, spíš chci pohodovou cestu s minimem kolon. Cestu do Jindřicháče celkem znám.


Já jezdím přes Salzburg (s mezipřistáním ve Freilasingu) - vyjíždím +- kolem 18.oo , tak dvě-tři hoďky pauza (než se dobalej) a v HR aby jsme byli kolem poledne - po cestě nějakou hospůdku kde grilují už přes den nějakou tu ,,kozu" , naházet věci na barák a hned odpolední koupání , okoštovat místní hospodu .Ale letost to bylo jentaktak = vítr jak prase že jsem pouštěl auto do spodní polohy v koloně u trajektu (to co se tu dělo jsem ještě nezažil) - ten vítr normál nadzvedával auta a potom jsem četl že xx trajektů zrušili a ještě něco - snad i některé silnice a dálnice (mi jsme ještě projeli OK)
Já jezdím zásadně na noc - osazenstvo se vyspí po cestě a nepříjdu o den dovči,jsou podstatně kratší kolony a mně se jede lépe.

08.08.2016 16:34 - Re: C5 a dovolená 2980348
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji všem za postřehy, letošní Itálii pojedu přes jižní Čechy a Salzburg, výjezd brzy ráno. Rozespalou rodinku přesunu do předem naloženého auta tak ve 4 ráno .

08.08.2016 18:26 - Re: C5 a dovolená 2980383
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Já si na cestě do Chorvatska oblíbil přechod Ormož - jeli jsme tam zatím každým směrem 2x a nikdy tam nebylo víc než 2-3 auta, letos v obou směrech přímý dojezd až k okénku.
Ale není to trasa pro dálniční rychlíky (já Slovinsko i Chorvatsko jezdím mimo dálnice), od Vídně se odbočuje z A2 na exitu 138 (Ilz) a jede se přímo na jih po rakouské Route 66 a slovinské 230.

Přesně, to stejný jsme prubli letos. Dalo by se říct, že na Slo/Hr na nás čučeli jako na zjevení!
Cesta v pohodě, z Varaždinu pak po dálnici až dolů.

08.08.2016 19:20 - Re: C5 a dovolená 2980397
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
...vítr jak prase že jsem pouštěl auto do spodní polohy v koloně u trajektu (to co se tu dělo jsem ještě nezažil) - ten vítr normál nadzvedával auta a potom jsem četl že xx trajektů zrušili a ještě něco - snad i některé silnice a dálnice (mi jsme ještě projeli OK)
Já jezdím zásadně na noc - osazenstvo se vyspí po cestě a nepříjdu o den dovči,jsou podstatně kratší kolony a mně se jede lépe.

Taky jezdím nejraději přes noc - silnice prázdné, děti spí, v rádiu nekecají ale hrají.
A ten vítr jsme v sobotu zažili na cestě zpátky na chorvatské D1, když jsme v rádiu poslouchali o zrušených trajektech na Krk - jak jsem měl na střeše 4 kola, tak to s autem docela cvičilo.

26.08.2016 20:24 - Re: C5 a dovolená 2987724
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jsem letos z důvodu cesty s půlročním potomkem zvolil místo tradiční Itálie české Krkonoše a udělal jsem dobře, protože ještě nemám opravenou C5. Jeli jsme docela naložený. Jinak teď sedím na pokoji na terase, přítelkyně s malo spí a puberačka loví hotelovou WiFi
Prostě pohoda...

Přílohy:
IMG_20160825_114539.jpg ( 5940058b ) -
IMG_20160825_114556.jpg ( 4950470b ) -
IMG_20160825_114606.jpg ( 4348788b ) -

05.09.2016 12:06 - Re: C5 a dovolená 2991542
007david
Město: Otnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 5

99 Poslat soukromou zprávu
Tak letos jsem vzal C5 2,2 HDI na projížďku na PAG. Auto mám asi měsíc a po částečných opravách jsem si řekl, že to zkusím. O co jde. Byl jsem v Chorvatsku s Š 120, Lada 2105, Favorit, Felda, Vectra, Passat. Auto bylo za 950 EUR určené na to ježdění kolem komína.Ale ten prostor v autě mi dost nahrával. Žena pořád mluvila o teple. Ok. Domluvil jsem si v Marinách odběr olova pro potápěče. Kdyby mi kleklo, a byl velkej problém, tak ho tam nechám a dojedu jinou variantou. Jeli jsme Já se ženou a 2 děti. Jelikož jsem vezl asi 190 kg olova , tak jsem použil i střešní box.
Najeto 1700 km. Z toho asi 300 km po marinách v okolí. Co se týče komfortu, tak super. Naložení tam a zpět tak napůl se spotřebou 7,2 l. Cesta pro mne moc nebyla záživná. Zařadíte 5-tku a furt jedete a lehce se pohupujete.
I když klima je plněná, tak vzadu si stěžovali, že je jim teplo. Hold baby.
Auto jelo bez chyby, Dokonce jsem potkal 2 čechy na PAGu s C5 na pláži. Celou cestu nazpět se mě držela C5 z Polska. A když jsme se rozjížděli v Mikulově , Tak jsme se pozdravili.
Francouze mám poprvé, nevěděl jsem co od toho čekat, ale dobrý. Na dlouhé cesty luxus.
Su doma a po prohlídce motoru žádná ztráta oleje, vody. Za ty love super auto, které jak už bylo psáno, na prácu dobrý. Žena pokukuje po novým autě, tak jsem sledoval, že zařadila do hledáčku i C.
Přikládám foto, třeba se ozvou i ti 2 s C5, kteří stáli na stejné pláži, jsou v klubu a mé auto poznávají. Já bohužel nejsu na focení. Nebaví mne to. Na to mám ostatní, ale fotit auta je nebaví.

Přílohy:
IMG_0095.JPG ( 3777611b ) -
IMG_0102.JPG ( 4653718b ) -

05.09.2016 19:05 - Re: C5 a dovolená 2991791
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
007david napsal(a):
Tak letos jsem vzal C5 2,2 HDI na projížďku na PAG. Auto mám asi měsíc a po částečných opravách jsem si řekl, že to zkusím. O co jde. Byl jsem v Chorvatsku s Š 120, Lada 2105, Favorit, Felda, Vectra, Passat. Auto bylo za 950 EUR určené na to ježdění kolem komína.Ale ten prostor v autě mi dost nahrával. Žena pořád mluvila o teple. Ok. Domluvil jsem si v Marinách odběr olova pro potápěče. Kdyby mi kleklo, a byl velkej problém, tak ho tam nechám a dojedu jinou variantou. Jeli jsme Já se ženou a 2 děti. Jelikož jsem vezl asi 190 kg olova , tak jsem použil i střešní box.
Najeto 1700 km. Z toho asi 300 km po marinách v okolí. Co se týče komfortu, tak super. Naložení tam a zpět tak napůl se spotřebou 7,2 l. Cesta pro mne moc nebyla záživná. Zařadíte 5-tku a furt jedete a lehce se pohupujete.
I když klima je plněná, tak vzadu si stěžovali, že je jim teplo. Hold baby.
Auto jelo bez chyby, Dokonce jsem potkal 2 čechy na PAGu s C5 na pláži. Celou cestu nazpět se mě držela C5 z Polska. A když jsme se rozjížděli v Mikulově , Tak jsme se pozdravili.
Francouze mám poprvé, nevěděl jsem co od toho čekat, ale dobrý. Na dlouhé cesty luxus.
Su doma a po prohlídce motoru žádná ztráta oleje, vody. Za ty love super auto, které jak už bylo psáno, na prácu dobrý. Žena pokukuje po novým autě, tak jsem sledoval, že zařadila do hledáčku i C.
Přikládám foto, třeba se ozvou i ti 2 s C5, kteří stáli na stejné pláži, jsou v klubu a mé auto poznávají. Já bohužel nejsu na focení. Nebaví mne to. Na to mám ostatní, ale fotit auta je nebaví.


Byl jsem tam také ale před 14.dny - Novalja a potom jěště pár dní dole okolo Palješace - několik C5 s CZ jsem tam viděl také.

05.09.2016 22:02 - Re: C5 a dovolená 2991967
OneGin
Město: Velký Krtíš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 54
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No my vo štvrtok v noci ideme na opozdenú dovolenku do Tučepi, takže C5 trochu prevetrám, je to od nás cca 950km .

20.09.2016 07:57 - Re: C5 a dovolená 2995829
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
My se minulý týden vrátili z Itálie - necelých 800km jedna cesta. Kufr narvaný po střechu - kočárek s korbou, krmící židlička a cestovní postýlka s matrací a lednička holt zaberou dost prostoru . Ale kluci neměli nic pod nohama, což pro mě bylo dost důležitý. Biturbo o plném kufru snad ani nevědělo. Jen na křižovatkách se rozjíždělo důstojně a nechtělo sežrat asfalt před sebou . C5 jsme taky párkrát potkali, ale žádné CZ. Cesta naprosto pohodová, AFIL zasahovat nemusel, RT4 fungovala jak měla a snad nás nikde nezměřili... Při představě, že jsem při výběru auta koketoval s Octavií III Combi 1,2TSI na operák, se musím smát. Takhle by nás neodvezla. Ale i pravidelný servis taky dělá svoje - před dovolenou jsem preventivně strčil C5 svému osvědčenému mechanikovi a mimo výměny oleje nedělal nic. Nebylo potřeba.

20.09.2016 19:04 - Re: C5 a dovolená 2995945
Jinec
Město: Moravská Třebová, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 55
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj ahoj,
já jsem byl v polovině srpna v Chorvatsku na Istrii, musím říct že za poslední 4 roky co s C5 jezdím HR, tak tam je cesta a i kolony uplně jiné jak cesta zpět tak i tam byla pecka děti 3a 7 let, naprosto v pohodě. Ubytování RABAC pecka plហpro děti supr písek. Auto si jen chrochtalo spotřeba naloženy 6.3 l , nedám na ni dopustit. Po cestě snad 1 C5 ale jen BiH.

20.09.2016 20:15 - Re: C5 a dovolená 2995959
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jelikož se mé C5 loni Itálie zalíbila (jel jsem do Janova, pak trajektem do Palerma a ze Sicílie postupně celou Itálií až na sever), tak tam opět letos zavítala. Sice na Gardský jezero a jeho okolí. Kdybych neměl rozházený kola, užil bych si to ještě lépe, ale zas mi nikde nenechala, což je důležitý. I když jsem musel jednou otevírat kapotu kvůli z pod ní vycházejícímu kouři, ale to je zas na téma "co podělal servis". Ve zkratce to vypadá, že při výměně chladičky mi nechali otevřenej odvzdušňovák...ale jak řikam, to je jiná story, která mi naučila si vyfotit auto a sepsat všechny vlastnosti před jeho odevzdáním do servisu.
Ale přecijen mam reálnej nájezd někde přes 300 000, tak začínam mít trochu strach jezdit větší dálky.
Jenže jeďte s něčim jiným. Teď jsem jel s kolegovo Superbem. Uvnitř pěkný, neskutečně místa pro nohy, hezky to i jede, ale prostě to tak pěkně nehoupe.

20.09.2016 21:29 - Re: C5 a dovolená 2995972
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Tak jelikož se mé C5 loni Itálie zalíbila (jel jsem do Janova, pak trajektem do Palerma a ze Sicílie postupně celou Itálií až na sever), tak tam opět letos zavítala. Sice na Gardský jezero a jeho okolí. Kdybych neměl rozházený kola, užil bych si to ještě lépe, ale zas mi nikde nenechala, což je důležitý. I když jsem musel jednou otevírat kapotu kvůli z pod ní vycházejícímu kouři, ale to je zas na téma "co podělal servis". Ve zkratce to vypadá, že při výměně chladičky mi nechali otevřenej odvzdušňovák...ale jak řikam, to je jiná story, která mi naučila si vyfotit auto a sepsat všechny vlastnosti před jeho odevzdáním do servisu.
Ale přecijen mam reálnej nájezd někde přes 300 000, tak začínam mít trochu strach jezdit větší dálky.
Jenže jeďte s něčim jiným. Teď jsem jel s kolegovo Superbem. Uvnitř pěkný, neskutečně místa pro nohy, hezky to i jede, ale prostě to tak pěkně nehoupe.


Na otevřený odvzdušňovák najedeš pár set metrů a seš bez vody.

20.09.2016 21:51 - Re: C5 a dovolená 2995992
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Možná spíš nezatáhli víčko na expanzce.

V posledních letech života mojí Xantie jsem tak jezdil pořád - prasklinou na hlavě tlakovala do vody a bylo to v ten moment nejlepší řešení (najeto tak skoro 30kkm).
Jen jsem musel do kopce vždy pečlivě sledovat teploměr a mít lehkou nohu na plynu - a v kufru pro jistotu kanystr s vodou.

20.09.2016 22:40 - Re: C5 a dovolená 2996013
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kdepak víčko je v pohodě. Jen odvzdušňovák nebyl uplně utaženej, kolem to bylo zelený, jak zoxidovaný... Ztrácela se cca litr na 1000km a taky jsem to fakt zjistil ve chvíli, kdy jsem byl bez vody a musel dolít asi 5 litrů. Ale uvidíme, jestli to fakt bylo tim.

Každopádně zpět k dovolený. Koukal jsem kolem a C5 v Itálii moc nefrčí. Spíše starší jedničkový, nový pak skoro vůbec. Ale Cactus je tam hit jak prase. Skoro tak častý jako Fiat 500. Aspoň teda na jihu, na severu už pak začínají jezdit Falschwageny a jejich koncernový kopie.

27.08.2017 11:35 - Re: C5 a dovolená 3091602
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsme včera dorazili na dovolenou do Itálie...
Cesta super i s naší rok a půl starou miminou.
Trvalo nám to dohromady 13hodin a 10 minut,ujeli jsme 1108 km s průměrem 106 km/h a spotřebou 8,2litru...
Plný kufr, na střeše box Thule Motion 900(největší co dělají) a 3 a půl lidí v autě

29.08.2017 15:21 - Re: C5 a dovolená 3092136
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No prohnal jsem auto přes Tatry, Miláno, Monaco, Ženevské jezero a za 4000 km spotřeba 5,9. Z tohoto pohledu skvělé.
Ale měl jsem úžasnou kliku na počasí a s tím mi velice pila krev jedna drobnost. Na barevný displej navigace X7 osvětlený sluncem prostě není vidět. Chtělo by to nějakou kapličku jako ostatní přístroje. Ale to už je pláč na špatném hrobě.
Stále používám vestavěnou navigaci a přes archaické ovládání je skvělá. Zejména čas dojezdu i na trati třeba 10 hodin sedí na minutu.

06.02.2018 08:40 - Re: C5 a dovolená 3129305
js42
Město: Teplice nad Metují, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 222

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni.
Vím, že téma dovolené je spojené hlavně s létem, ale přijměte typ i na dovolenou či prázdniny v zimě.
Kdo byl na podzim 2016 na srazu v Teplicích nad Metují tak třeba i něco pozná.
Krásný zmrzlý a slunečný den Vám přeje Honza.

P.S. sjezdovku mám za domem a lyžovat chodím jen tehdy když vidím, že není fronta u vleku. Areál se jmenuje ski kamenec a odkaz najdete na stránkách Města Teplice nad Metují.

.link.

06.02.2018 20:51 - Re: C5 a dovolená 3129465
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
johnny.m napsal(a):
Já se bez dálnic neobejdu - akorát v Rakousku člověk může dostat pokutu nejen za rychlou jízdu, ale i za znečišování ovzduší.


Co je tohle za kravinu?!

06.02.2018 21:32 - Re: C5 a dovolená 3129475
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
oni maju obcas obmedzenie na dialnici na 100km/h pricom je to akoby bezdovodne (pekne pocasie a na cedulach 100) a to je prave kvoli emisiam

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator