Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Z M1 na osobní
02.11.2008 11:55 - Z M1 na osobní 168988
Hud1ai2
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 60
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mam dotaz. Koupil sem svou c5 I od jednoho cloveka, ktery ji mel vedenou jako nakladak, ale nikdy si to neprestavel. Dostal sem od nej mrizku atd navic. Kvuli prevodu auta si to tam musim namontovat. Dneska sem to delal a je to teda pekna sra..a. Nevim, jak to kdo vymyslel, ale je to uplne sileny. Chtel bych se toho teda zbavit a auto predelat na osobni. Ma s tim pripadne nekdo zkusenosti, co vsechno to obnasi a na kolik to vyjde? Slysel sem neco o zahajeni prestavby vozidla na uradech a podobny papirovy hovadiny. Sorry za vyrazy, ale sem z toho jeste trochu vytocenej. Jinak diky moc za pripadny rady.

26.11.2008 08:47 - Re: Z M1 na osobní 168989
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Neviem, ako v ČR, ale v SR to vraj nie je také jednoduché. Kolega takto kúpil Picasso s mriežkou a prvý problém pri PZP, o tisícku drahšie ako na obyčajne Picasso. Bol s tým na Obvodnom úrade, odbor dopravy, kde mu povedali, že vozidlo by musel vyradi z evidencie úplne, požiada výrobcu, či je možná prestavba alebo niečo také, a opä vozidlo prihlási nanovo, ako úplne nové vozidlo. Okrem kopy času to vraj nie je lacná záležitos. Takže, takto mi to bolo povedané, či je to 100%-ná info, neviem.

27.03.2009 07:36 - Re: Z M1 na osobní 659685
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj,
tak sem se na to informoval přímo na centrále Citroenu a výsledek je následující:
a) napsal jsem maila na Citroen jestli je možno přestavnět z N1 (nákladní automobil) zpět na M1 (osobní vůz), teda jsem chtěl odstranit tu mřížku
b) odpověd byla: pošlete mi ofocený velký techničák a pak vám dáme více vědět
c) po odeslání mi do dvou dnů přišla tahle odpověď:

Dobrý den,
vozidlo Citroën C5 s číslem karoserie Vxxxxxxxxxxxxx je zpětné přestavitelný na kategorii M1 (osobní).
V případě, že o tuto přestavbu máte zájem, řiďte se následujícím postupem:

1) Žadatel si sám zvolí kteréhokoliv Autorizovaného opravce Citroën
(dále pouze AOC). Výběr je možný na stránkách www.citroen.cz;
2) Žadatel se u AOC objedná a sdělí mu svůj požadavek;
3) Žadatel se dostaví ve smluveném termínu k AOC, a to s vozidlem a
originálem TP (lidově nazýván „Velký technický průkaz“)
4) AOC sepíše s žadatelem zakázkový list na demontហpřepážky a demontáž
zakrytí oken nákladového prostoru + vypíše žádost + ofotí TP;
5) Kopii TP + žádost zašle AOC na Citroën CR;
6) Žádost vyřídíme a stanovisko zašleme zpět k AOC, který si následně
vyzve žadatele.

d) tak jsem zajel do značkového citroenu a zeptal se, zdali se mnou sepíšou žádost. Pán byl vstřícný a věděl o co jde: Je to žádost o přestavbu auta.
e) ještě jsem se zeptal na cenu a zde celá moje přestavba zatím skončila: žádost 5500 Kč + technická + přepis


Tak doufám, že to někomu pomůže.

Zdar

27.03.2012 13:55 - Re: Z M1 na osobní 2462626
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak se mi po dlouhých měsících,podařilo udolat uředního šimla a udělat ze svého N1 čtyřmístného kombíka, zase zpátky M1 pětimístného. Stačilo "pouze" oficiální vyjádření citroenu v Praze, pár mailů s Belgickou pobočkou ,odkud to bylo dovezeno, pak uřední překlad těchto mailů a vzhůru na úředního šimla tam už jen stačilo zažádat o znovuobnovení správního řízení o přihlášení a čekat na verdikt. Ta celá sranda změny třech kolonek mě vyšla asi na 2,500,-Kč což není tak strašné,ale mnoho nervů a času tedka pro změnu řeším proč mám v TP rychlostní index W když mám max. rychlost psanou 201km/h

27.03.2012 16:31 - Re: Z M1 na osobní 2462648
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
V Září 2009 (22.9.2009) jsem auto zakoupil v Citroenu v Orlové a stal jsem se jeho 2. majitelem. Původně auto bylo provozováno v zahradnictví - tedy kategorie N1. Mluvil jsem s ředitelem pobočky Citroenu v Orlové a ten mě upozornil na skutečnost, že nově platí, že můžu jezdit bez přepážky. Ta již byla jen demontována a složená v kufru. Na technické prohlídce, v zahraničí ani při silniční kontrole jsem nikdy problém neměl.
Jezdím tak už skoro 3 roky. Je to v souladu s článkem, který jsem nyní našel zde:
.link.

Na mě se vztahuje 1. postup ze dvou možných : "máte dvě možnosti.
Můžete mřížku prostě jen odstranit a ponechat vozidlo v kategorii N1, nebo svůj užitkový ťkombíkŤ či terénní vůz přestavbou změnit zpět na osobní vůz zařazený do kategorie M1. K tomu ovšem musíte dostát několika podmínkám, zejména musí být splněna nerovnost mezi hmotností nákladu a posádky daná pro osobní vozidla.
Pokud zvolíte jednodušší cestu pouhého odstranění překážky s ponecháním vozu v kategorii N1, pak není nutné podnikat žádné další kroky."

Ještě další doplnění a odkaz: vozidlo kategorie N1, které konstrukcí vychází z osobního automobilu kategorie M1, nemusí být vybaveno přepážkou, a to dokonce ani v případě, že bylo s přepážkou schváleno do provozu. Demontហpřepážky v takovém případě nepředstavuje přestavbu vozidla, lze ji provést bez jakéhokoliv úředního souhlasu, avšak zařazení vozidla do kategorie N1 zůstává nadále zachováno.
.link.

27.03.2012 16:37 - Re: Z M1 na osobní 2462649
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no já měl hlavně problém při přihlášení,protože v TP bylo uvedeno,že auto je čtyřmístné a v autě bylo míst pět a taky pět pásů, tudíž mne vyhodili od evidenčky a napsali,že vozidlo nesouhlasí s TP. Když po mne chtěli abych pátý pás zrušil a jeho úchyty znehodnotil, tak jsem odmítl a raději zkusil tu změnu a uspěšně.

27.03.2012 18:22 - Re: Z M1 na osobní 2462677
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Aha, tak s přihlášením jsem problém neměl. Bylo to pár dní po začátku platnosti té nové vyhlášky a při přepisu a kontrole na technické si byli vědomi toho, že to prostě budu využívat jako osobní auto. S pěti plnohodnotnými místy. Ve velkém technickém průkazu mám napsáno 5 míst ( 2+3 místa k sezení ).

27.03.2012 18:23 - Re: Z M1 na osobní 2462678
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
Já mám N1 s pěti místy. Takže po prvních stresech, první dny po kupu, jsem to nechal být. Mřížka tam není a nemusí být, fleků tam je 5 (taky v TP) a povinné ručení je stejné jako pro M1. Nemám s tím problém jako milda67.

27.03.2012 20:20 - Re: Z M1 na osobní 2462720
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ale asi můžeš mít problém na hraničních přechodech které jsou určeny pouze pro osobní vozidla.

27.03.2012 20:55 - Re: Z M1 na osobní 2462756
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
a na kterých se staví? leda bych valil na Ukrajinu, nebo Bělorus. Jinak jsem vozidlo do 3.5t, to by museli mít problémy i auta typu Transporter, Transit....., čítám, ne? Mám doklady na 5ti místný N1, tak kde by měl být problém?

27.03.2012 20:58 - Re: Z M1 na osobní 2462757
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, ono si ludia mylia nakladne a nad 3.5t

28.03.2012 06:37 - Re: Z M1 na osobní 2462812
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Nee, problémy nemám a to jezdím každoročně přes hranice Maďarska - Srbska - Makedonie - Řecko. Všude tam dělají kontroly (včetně dokladů od auta) a nebyl nikdy problém. Srbsko a Makedonie ani v EU nejsou...

28.03.2012 12:04 - Re: Z M1 na osobní 2462858
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No,já bych problém na hranicích asi bejval měl,když mi neseděl počet míst v autě a navíc bych měl velkej problém s pojištovnou,kdyby došlo k havárce,zvlášt kdyby se tam vzadu někdo zranil. Bylo mi řečeno,že pojištovna občas dělá problém i když nesedí jen N1-M1..zvlášt když nechce platit.

06.02.2016 06:15 - Re: Z M1 na osobní 2916234
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Super zpráva
.link.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator