Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 > >|
02.10.2015 11:28 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869360
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak tak, ono to je utkvela predstava nasinca ze americania seru na emisie a podobne ... treba tam zajst a potom tam pochopis ich sialenosti v podobe ECOboost a neviem coho

rovnako je to tam so smejdovym tovarom, malokto si dovoli predavat v obchode brak, lebo ked ho niekto zazaluje (vid MCDONALD a upozornenia na to ze kava je horuca) tak z neho vyseka tazke prachy a ak je takych viac ...

02.10.2015 12:22 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869364
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přesně tak, je to o lidech, tam se soudili kvůli každému prdu a vytřískali z toho balíky peněz, u nás se každý pohádá nanejvíš v prodejně a tím to končí, jak u nás má někdo něco dát k soudu, už běhá mráz po zádech, každý řekne, je to o čase, penězích a boj právníků s nejasným výsledkem, tak se na to vykašlou, i když tento případ to zrovna není, mluvilo se dlouho o těchto věcech, ale teprve te to vyplulo na denní světlo a potvrdilo se, čas ukáže, zda se lidé spolčí a dají to k soudu, pokud si lidé nenechají nic líbit a budou absolvovat tuto cestu, pak věřim, že tady budou stejné podmínky jako za velkou louží a nikdo si nic takového nedovolí jako tam.

02.10.2015 13:26 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869374
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak. Předvčerejškem to řešili v Hydeparku, ptali se hostů, jestli se Češi taky budou soudit. Prý ne, Češi na to nejsou zvyklí a o co by se jako měli soudit, žádná újma nikomu nevznikla...
Češi by se normálně soudili, ale tady je to na 20 let, po tu dobu by člověk nesměl to auto používat a nakonec by vysoudil odkup automobilkou... To to auto může rovnou sám prodat.

02.10.2015 13:30 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869375
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak tak, to je tiez pricina preco u nas funguje v pohode fap off, keby to bolo tam tak ten clovek je bezdomovec lebo klamanie zakaznika atd.

02.10.2015 14:50 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869385
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
ADAC zkusil 80 současných dieselových aut, která všechna splňují emise podle testu NEDC, otestovat novým připravovaným testem WTLP.
Nejhorší modely překračují emise NOx až 15x, nejlepších 22 modelů (z toho 7 z koncernu VW) plní limity i podle nového testu.
.link.

02.10.2015 22:38 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2869515
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
S tím co musí plnit auto ohledně emisí? musí plnit to co je TP - to znamená že když je auto vyrobeno bez FAP tak má nějaké hodnoty (jiné než s FAP) a musí splňovat tyto hodnoty v TP- Musí mít origo jednotku,origo soft,komponenty motoru bez chyb,aditivace bez chyb atd.. - je to složitější..... pokud projde toto tak se přistoupí na test a ten musí splnit normu.

08.12.2015 22:18 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895779
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak fapoffáci a tuňáci motorů, tady to máte černé na bílém a můžete to pomalu vracet zpět: .link.

08.12.2015 22:29 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895790
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Spis mi prijde vtipny ze uz premysli o novele novely ze bude moct auto prihlasit na jakemkoliv urade a ne v miste bydliste vlastnika. Zjistili ze je to na prd no. Ale to tak v CZ chodi. Nez aby se nekdo zamyslel ze je to uplna magorina tak to daji do obehu a ted budou novelovat

08.12.2015 22:34 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895795
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Šak si ty peníze musí nějak zasloužit, nebo se pletu?

08.12.2015 23:11 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895823
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
tak fapoffáci a tuňáci motorů, tady to máte černé na bílém a můžete to pomalu vracet zpět: .link.


Teď mám na dílně x7 a k ní dva protokoly s emisí s FAP - jeden (první) 6x překročen limit a druhý v normě (zítra sem hodím kopie- musím mít souhlas majitele ke zveřejnění) - podotýkám že ofiko (krom toho už najeli na novej systém - vše jde na ministerstvo dopravy)- zatím jen zkušební provoz(připomíná to komedii s propojením registrů - hned to spadlo,ale oni to rozchodí)

08.12.2015 23:22 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895833
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Teď mám na dílně x7 a k ní dva protokoly s emisí s FAP - jeden (první) 6x překročen limit a druhý v normě (zítra sem hodím kopie- musím mít souhlas majitele ke zveřejnění) - podotýkám že ofiko (krom toho už najeli na novej systém - vše jde na ministerstvo dopravy)- zatím jen zkušební provoz(připomíná to komedii s propojením registrů - hned to spadlo,ale oni to rozchodí)


njn jeden o voze druhý o koze.... není tématem emise, problémem je: auto vyrobené s Fap musí mít FAP!!!! je na tom něco k nepochopení????? Motor nesmí mít zvýšený výkon!!!!!!!

08.12.2015 23:37 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895836
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
njn jeden o voze druhý o koze.... není tématem emise, problémem je: auto vyrobené s Fap musí mít FAP!!!! je na tom něco k nepochopení????? Motor nesmí mít zvýšený výkon!!!!!!!


ne ale jak to zjistí? - z jednotky to s tím co budou používat nezjistí (zatím) - to co mají používat jim to neodhalí jen fizická kontrola.(dnes jsem to řešil skoro celej den)

08.12.2015 23:39 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895837
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked tam uvidi pod autom ten valec (+ malo by to byt aj v papieroch ze fap ano) tak neviem co potrebuje zistovat

08.12.2015 23:45 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895838
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
ja jsu laik a stačí mi zadat Vinko a vím jestli ho tam mám mít nebo ne... je otázkou jestli to budou umět 1. ledna, ale až to rozjedou, tak smolíček...... a kde ho stačí zadat??? víš dobře, že v Citroen service a tam pro TK nebude problém se dostat

09.12.2015 00:08 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895839
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
ja jsu laik a stačí mi zadat Vinko a vím jestli ho tam mám mít nebo ne... je otázkou jestli to budou umět 1. ledna, ale až to rozjedou, tak smolíček...... a kde ho stačí zadat??? víš dobře, že v Citroen service a tam pro TK nebude problém se dostat


Blbne mi počítač a román k tomu mi to smázlo a už teď nechci psát celé znovu - oni by rádi najeli na způsob rakušáků - někdy v dohledné době by měli mít mobilní jednotky a jak uvidí že auto hulí tak tě odstaví změří a jak nebudeš v normě tak mᚠsmolíka, na STK to zatím mohou jen fizicky - jinak na lince je dalších 8. kamer(online),které fotí předek,zadek,boky auta,+ musí nafotit vin a Km - vše odesílají online na ministerstvo dopravy(pod autem kamera není) - (foáky mají dobré rozlišení že vidí vše od vzorku pneu i ,,po nudli u nosu řidiče") na emisích obdobně. Jen jsem ještě psal že v HR jsem musel odstranit FAP (důvod závada) po návratu odstraněna a auto nekouřilo ani při prudké akceleraci,nehlásilo chybu , měřené hodnoty údajů ohledně FAP jak mají být. další příklad je RHR bez a s FAP origo - můžu říct že ošklivka nezakouří(je bez -origo) narozdíl od xx aut s origo FAP. je to od celkového stavu motoru. Dokud budou mít to co mají nemuseli by na to přijít - pokud dotáhnou výhružky do konce bude hůř. Na vyšší výkon také nemají zatím zařízení.A další : jak chtějí měřit emise na jednotce(autu s jednotkou) která má nastaven omezovač (origo) na místě - tudíž na emisích na max 3000ot ? když se měří emise při přeběhovích otáčkách?

09.12.2015 00:29 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895842
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Jarouši úplně zbytečný román.... auto s Fapem musí mít FAP - funkční FAp!!!!!!! Ostatní je plkání o ničem

09.12.2015 07:06 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895846
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
Jarouši úplně zbytečný román.... auto s Fapem musí mít FAP - funkční FAp!!!!!!! Ostatní je plkání o ničem


Omlouvám se smaž to - jen jsem chtěl říct že není tak jednoduché přijít na to jestli tam fizicky fap je nebo není . A že na tom mohou být auta s fapem hůř než bez.

09.12.2015 07:50 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895847
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Citace z článku od velkého mazáka :
S podobnými vytáčkami teď chce ministr dopravy Dan ok skoncovat. Do novely zákona o silničním provozu nechal vložit paragraf, podle nějž budou muset servisy evidovat každé podobně upravené vozidlo a zákazníka předem upozornit, že zásah na vozidle neodpovídá předpisům a on s ním nesmí na silnici.
Nejak to nechápu, co to řeší? To je jsko kdyby chtěli aby Vietnamci evidovali kolik prodali falešných značkových věcí.
Přece když budu chtít ten FAP vyndat, tak mi to někdo v garáži udělá a já o ničem nevim, takhle jsem to auto už koupil.
Jasně pokud nějaký jouda zajde do servisu který si najde někde podle reklamy na zvýšení výkonu, tak tam mu dají fakturu a asi ho zaevidují.Ale jinak je to věc domluvy
To je stejný jako registrační pokladny pro živnostníky. Pokud to někdo chce mit levnější tak fakturu nechce a je jedbo jedtli je na papiru rukou,nebo online do systému.

09.12.2015 09:56 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895856
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Citace z článku od velkého mazáka :
S podobnými vytáčkami teď chce ministr dopravy Dan ok skoncovat. Do novely zákona o silničním provozu nechal vložit paragraf, podle nějž budou muset servisy evidovat každé podobně upravené vozidlo a zákazníka předem upozornit, že zásah na vozidle neodpovídá předpisům a on s ním nesmí na silnici.
Nejak to nechápu, co to řeší? To je jsko kdyby chtěli aby Vietnamci evidovali kolik prodali falešných značkových věcí.
Přece když budu chtít ten FAP vyndat, tak mi to někdo v garáži udělá a já o ničem nevim, takhle jsem to auto už koupil.
Jasně pokud nějaký jouda zajde do servisu který si najde někde podle reklamy na zvýšení výkonu, tak tam mu dají fakturu a asi ho zaevidují.Ale jinak je to věc domluvy
To je stejný jako registrační pokladny pro živnostníky. Pokud to někdo chce mit levnější tak fakturu nechce a je jedbo jedtli je na papiru rukou,nebo online do systému.


No je dost firem které si z toho udělali živnost a veřejně to nabízí a i s tím že to uvedou do původního stavu(v mém případě to bylo pár případů a to samo dovedem uvézt do původního stavu ale neřeší to problém k vůli kterému se to dělalo) - to pro ně znamená nahrání zpět soft (následně po tahanicích i funkční FAP) , ale to neřeší vlastní problém protože pokud byla aditivace funkční tak nepoužíváním zřejmě nebude a pokud byla nefunkční,tak vrácení softu a fapu nic neřeší - nebude jiné řešení než zprovoznit a to konkrétně u 2.2HDI znamená rozchodit nádržku a druhou část aditivace která je zezhora na nádrži(nádrž ven a pokusit se rozchodit a nebo vyměnit tuto část) - to je i tvůj problém proto se to dělalo.Což bude tak nákladné že to převíší cenu těchto starých aut a o to jim asi jde aby snížili počet starých aut.

09.12.2015 13:39 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2895898
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A co můj případ?
Auto nijak navíc nekouří, ale v tahu si trochu blafne, FAP ale mám, jen je v něm díra, tudíž nefunguje tak, jak by měl. Řidicí jednotka nebyla nijak upravená, prostě si myslí, že tam ten FAP je ok.

Na emisích dáte někomu pár stovek a budete mít emise vzorový.

Jasně, porušuju pravidla, vim o tom, nejsem holt tak morální. Ale může mi teda někdo pokutovat? Emise ok, FAP je tam, jednotka původní...

|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator