Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Maximální rychlost
|< < 1 ... 2 3 4 5
09.09.2013 19:05 - Re: Maximální rychlost 2616696
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Sorry panove.
Ja jsem myslel, ze se bavime o 100kW nafta / benzin a max. rychlosti.

12.09.2013 19:18 - Re: Maximální rychlost 2617425
jubileus
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
Já se chtěl jen zmínit, že ještě existují stará a dnes už levná auta , co ještě dokážou jet a přitom se za nimi ještě někdo otočí , jedno takové benzínové mám. Samozřejmě nechci srovnávat s novými auty za stovky tisíc, kterých stojí na každém rohu dost. U takových se jaksi "odpich " předpokládá automaticky. Chtěl jsem jen vyzdvihnout, že v určitém věku Vás přestane bavit "maximálka" ale pohodlí a komfort obsluhy atd. Taky chci být- tam kde to znám taky vždycky první ALE - v zatáčce, kterou znáte a letíte tam běžně 100 mohl náhodou vyjet traktor z pole a nechat bláto-potom je to na mokru překvapeníčko. Nebudu tady v tématu maximálních rychlostí kecat o něčem jiném ale přesto si myslím, že třeba ta moje C5 Break 2,2 Hdi si zaslouží aby to velký auto spíš plulo jako velryba po silnici než se snažit při zbrklém lítání něco po... Po první prohlídce odspodu je mi jasné, že to není Oktávka. A divím se, že po 12 letech na podvozku není vidět žádný zub času . Akorát trochu orezlý konce šroubů a krycí plechy zadních brzd měly nekonkrétní odstín.
Tak jsem to trochu otřel a zastříkal kvalitním MOTIP sprayem černou a teď vypadá jako nový. Trochu mě překvapily gumové brzdové hadičky ale asi mají "svoje" vlastnosti zaručeny. Už jsem měl dost starých aut ale C5 je odspodu "unikum". Prostě je to perfektně zadeklovaný a na technické nemají co vytknout. Pokud neklechtají nápravy tak asi ani nezjistí nějakou korozi rámu, protože není vidět. To moje vypadá , že na to ještě asi nikdo nešáhl a ani to neviděl odspodu, protože ten první ho měl novýho- neměl důvod a ten druhý - můj soused pod něj rozhodně nelez ( má známého v Citroenu a tak vše řešil on), a soused jen platil a platil za blbosti. Předal mi dost faktur a něco rozhodně z toho zvládnu sám. Ale dnes je na novější auta často potřeba různé přípravky a grify a ty nejsou někdy jednoduše dostupné a tak je nutné -i když je člověk přes auta "mochr" tak nakonec auto dát do servisu opravit.--Ještě jsem nedal, jen kecám. Pouze jednou mi přebrušovali v Mor. Krumlově kliku na Ford Capri 1300 V4. To se doma móoc dobře nedělá. Ale u C5 nepředpokládám zatím , že do toho moc polezu. Jednak auto vypadá zachovale jak s hora tak i zespodu . A známý souseda je i můj kámoš. Tak doufám, že koráb chvíli vydrží.
Zvláštní je , že na mojí C5tce -barva modrá Mauritius metal(je to skoro černo modrý), hodně tmavý, se stává, že třeba přední část vozu-nárazník a částečně kapota měla od odlétajícího štěrku nebo co "doklovaný" lak- v nárazníku prosvítala bílá základní barva ale na kapotě je to vždy vidět až na plech. Plech je lesklý jakoby pozink nebo co. I oděrky na konci dveří jsou až na svítivý plech. To jsem viděl jen na starým německým Ford Capri-mělo to slabý plechy , který nerezavěly. U C5 se divím, že na karoserii není žádný plnič nebo co, že se to oklepne až na plech. Tak jsem si namíchal nitro podobnou a zaretušoval - a je to v pohodě. Myslím, že si toto auto nezaslouží "zesměšňovat"ho laděnýma výfukama, podložkama pod disky, rychlými pruhy atd. Je to prostě majestátní rodinný koráb , který je asi bezpečný, je v něm dobré svežení, je velký, když chce rychle vyrazit-tak to taky umí, na štreku má malou spotřebu a když do něj nastupujeme tak se nemusíme válet po sedadlech, jako když lezeme do Ford Probe. Samozřejmě , podle toho jak jde za plynem a kolik dá na maximálce je ukazatelem kondice motoru ale je třeba mít v pohodě i ten zbytek- nápravy a pneumatiky. Maximálku bych osobně zkoušel u novýho auta ale když člověk sleduje zprávy-tak se někdy nestačí divit. Ono na dálnici bohatě stačí 150 a to ještě v předjížděcím pruhu- a to jede každý findejz. Pak je důležitější zase spotřeba. No nic už kecám dlouho a na jiné téma, tak to snad někoho alespoň pobaví. ahoj

12.09.2013 19:53 - Re: Maximální rychlost 2617428
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, mᚠpravdu. Drtivá většina uživatelů toho auta nemá snahu ho nějak "zkrášlit" a tunění se diskutuje jen o čipech.

No ale někdo by to mohl zkusit. Návod:
Do kapoty udělat díru s vyvýšeným nasáváním, na nárazník rampu se šesti přídavnými světlomety, pod šrouby kol hodit podložky nebo rovnou matice, na zadní část střechy spojler, šroubovákem několik děr do výfuku (nejlépe do FAP), chromovou koncovku výfuku a místo klubové nálepky dát na zadek nápis JEZDÍM NA CASTROL.

12.09.2013 20:21 - Re: Maximální rychlost 2617438
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tuning - já bych jednu věc moc chtěl ale nevím jak.
Chtěl bych udělat dekl přes zadní kola jako to měli Cx...

Najku - sám si dávám důtku za příspěvek mimo téma ale když je tu o tom řeč tak jsem musel...

27.04.2015 06:19 - Re: Maximální rychlost 2815064
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak, pred par dnami som to rozkotulal na 203 podla GPS, trvalo to nejaku chvilu

01.05.2015 00:54 - Re: Maximální rychlost 2816329
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
220 a ještě by jela.. ale to je už opravdu plavba i se sport režimem...

01.05.2015 07:07 - Re: Maximální rychlost 2816330
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Chlapci, o co si koledujete???


01.05.2015 09:40 - Re: Maximální rychlost 2816364
Koník
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no koledují si o důkladné protažení FAPu ? ...

01.05.2015 10:02 - Re: Maximální rychlost 2816365
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Souhlas s tím, že auto by se mělo jednou za čas pořádně protáhnout, ale hnát to až na doraz by mne nenapadlo, může se cokoliv stát, a to jsou policajti, zvíře, defekt na kole, nebo jakákoli závada na autě během této rychlosti, do penálu se mi zatím ještě nechce, proč pokoušet štěstí a něco úmyslně přivolávat, jinak každý svého štěstí strojvůdce, hlavně tyto rychlosti zkoušet sám a ne s celou rodinou nebo s jinými pasažéry.

01.05.2015 10:21 - Re: Maximální rychlost 2816366
Koník
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
cca. před 12ti lety jsem jel se svým BX16v po dálnici 160Km/h. BXku se sice ještě chtělo, protože tam byl ten nejnašlapanější motor co se do nich dával, ale mi už se v hlavě začaly honit katastrofické scénáře s defektem a podobnými abnormalitami ... tak jsem trochu raději zvolnil Bylo to nejvíce, co jsem v životě jel.

01.05.2015 13:00 - Re: Maximální rychlost 2816384
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No já tehdá s "novým" autem taky hned jel asi 170 po dálnici a když jsem zastavil, navštívil pneuservis kvůli převážení, chlápek sahnul na ventílek, že sundá čepičku a celej ten kus hliníku mu zůstal v ruce. Že se to prej u těch hliníkových stává...

Tak jsem dlouho jezdil s tim, že taky mohl upadnout trochu dřív a nechtělo se mi moc zrychlovat. Teď teda alespoň jednou za čas trochu zalomcuju ventilkama, zda drží, jak mají.

Jinak mý 2.0 se moc přes 200 nechtělo. Tak nějak jí rafička škrtala, ale potřeboval bych delší úsek na překonání.

01.05.2015 21:47 - Re: Maximální rychlost 2816483
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Souhlas s tím, že auto by se mělo jednou za čas pořádně protáhnout, ale hnát to až na doraz by mne nenapadlo, může se cokoliv stát, a to jsou policajti, zvíře, defekt na kole, nebo jakákoli závada na autě během této rychlosti, do penálu se mi zatím ještě nechce, proč pokoušet štěstí a něco úmyslně přivolávat, jinak každý svého štěstí strojvůdce, hlavně tyto rychlosti zkoušet sám a ne s celou rodinou nebo s jinými pasažéry.

Bolo to v Nemecku, takze s policiou nieje problem.



|< < 1 ... 2 3 4 5


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator