Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Žárovky denního svícení / C5 III
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 17 > >|
27.11.2014 15:15 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758380
muppet
Město: Krnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 58

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mě potkalo to nemilé že mi přestala svítit jedna žárovka denního svícení, přijít na to jak ji vyndat bylo lehké a ani vyndání nebyl zas takový porod jak jsem čekal, na netu jsem ji našel za cca 450,- Kč a v Citroenu si za ni řekli 545,- Kč , než bych měl vydat tuto cenu vyzkouším tyto LEDky (.link. - cena optimální , svítivost taky ujde - zítra hodím foto, v rámci smluvních partnerů tohoto prodejce jsem neplatil žádnou poštu, tak uvidíme kolik toho vydrží

27.11.2014 18:48 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758446
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja vas nechapem, kolko vydrzi tia ziarovka vseho vsudy?
2roky?

27.11.2014 18:57 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758448
muppet
Město: Krnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 58

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevim co je na tom k nepochopeni,zarovka je spotrebni material u ktereho nemuzes naplanovat jak dlouho vydrzi,je to kus od kusu jine a nevidim duvod proc tento problem s predrazenou zarovkou vyresit takto.

27.11.2014 19:00 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758449
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
lebo si potom spocitaj na konci kolko ta vyslo to experimentovanie a aky je vysledok
osobne si skratka myslim ze raz za 2 roky ma 500 korun za ziarovku nezabije ...

27.11.2014 19:25 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758464
muppet
Město: Krnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 58

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kdyz vydrzi rok,tak za 2 roky 2 zarovky po 70,- kc je stale o dost mene nez ten original. Jak jsem psal na zacatku tak jsem je dal na zkousku kolik toho vydrzi.

27.11.2014 20:04 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758474
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mne jedna vydržala 2,5 roka /40tkm, druhá mi odišla teraz 4 roky/60tkm. Takže výdrž celkom OK.
@muppet: ak si spečieš tými žiarovkami päticu ako sa už pár žuďom stalo, výde a to asi drahšie ako tie origo žiarovky

28.11.2014 08:57 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758571
LionVTS
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Az ti shori a zacoudi svetlomet zevnitr, hod odkaz jak to vycistit. Chlapi, kdyz kupuju auto tak si zjistim kolik stoji dily a kdyz na to nemam tak koupim jine a ne ze budu resit jak omrdat zarovku zarovku. Co teprv az zjistite kolik stoji cep do ramene, stahovacka atd....



muppet napsal(a):
Tak mě potkalo to nemilé že mi přestala svítit jedna žárovka denního svícení, přijít na to jak ji vyndat bylo lehké a ani vyndání nebyl zas takový porod jak jsem čekal, na netu jsem ji našel za cca 450,- Kč a v Citroenu si za ni řekli 545,- Kč , než bych měl vydat tuto cenu vyzkouším tyto LEDky (.link. - cena optimální , svítivost taky ujde - zítra hodím foto, v rámci smluvních partnerů tohoto prodejce jsem neplatil žádnou poštu, tak uvidíme kolik toho vydrží


28.11.2014 09:49 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758587
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
som rad ze sme sa s viacerimi pochopili
ak by ta ziarovka nevydrzala dost dlho, je to pochopitelne ze sa to chce riesit, lebo 500 czk za pol roka je vela, ale takto v tom vymyslani fakt nevidim vyznam

28.11.2014 16:27 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758643
muppet
Město: Krnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 58

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak především patice led žárovky i velikostně odpovídá originálu,teplotně na tom bude líp tak nevidím důvod proč by měla čoudit atd.
Když kupuješ auto, jistě že se podívᚠkolik stojí díly, které přicházejí do úvahy o jejich výměně v rámci opotřebení, ale určitě nepojedeš do autorizovaného servisu a nechᚠsi tam nacpat to nejdražší co existuje, cca 70% lidí bude řešit cenu a zvolí střední cestu ceny náhradního dílu a popřípadě svého mechanika.
Jen chci tímto říci, že skoro každý hledá možnou alternativu jak zbytečně nevydávat peníze navíc a především, kdyby neexistovali průkopníci, tedy lidé které vy odsuzujete nebylo by pokroku.

A nyní voda na Vᚠmlýn - VEŘEJNĚ SI SYPU POPEL NA HLAVU - dnes při denním světle je svítivost těchto led žárovek menší než originál a je lepší koupit ten originál i když za nesmyslnou cenu. A proč jsem tuto anabázi vedl, je má zkušenost s autožárovkami všeobecně, na minulém voze Citroen C5 I jsem jich opravdu hodně vystřídal a ty renomované značky cenově na výši odcházely jako první a to nemluvím o těch rádoby bluxenonech.

JEN DO MĚ, JEN DO MĚ

28.11.2014 16:33 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758646
maha007
Město: Slatiňany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
mám tam taky ledky a svítí naprosto perfektně i vedne

28.11.2014 20:03 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758689
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Po napsání Tvého nesmyslu jsem to nevydržel a musel se prihlasit a napsat Vozím tam ledky už dlouho a rozhodně vydržely víc než žárovka z citroenu, která stála hrozivých 1100,-Kč. (bylo to také naposledy, co jsem v autorizaku byl - výrobní cena te žárovky bude pod jeden dolar a žádná jiná pitomá halogenka tolik nestojí). Ledky nečoudí... Je to polovodičový čip a maximálně přestane svítit, když se polovodič vyhřeje a prostě odejde. Odejde třeba jeden ze třinácti a pořád svítí (já mám 13ti čipovou ledku). Ledky jsou moderní a maximálně svítivé řešení, které už nove C5 (od 2012?) používají. Audi už má jenom ledky. Takže obhajovat dnes předpotopní halogenku v patici, kterou používá jen C5 a Superb, a nekoupíte ji u žádné pumpy ani ve speciálkách, je nebetyčná hloupost. A hloupost (sam jsem ji udělal) je si ji za tacek koupit... Možná ji už zlevnili na 500, ale i to je moc... Nevnímam ani tolik absolutní častku, ale porovnám s jinými žárovkami. Mám ještě Xantošku a tam jsou H1 a stojej 80,-Kč (nějaký Philips). Proč tahle HP24 s půlkou výkonu stoji 15x tolik? Není na ní nic zvláštního, kromě ceny.
Ja se naštval, když ta moje žárovka za talíř odešla za pár měsíců. Při reklamaci mi řekli (v citroenu), že mám blbý auto a žárovka praskla kvůli přepětí... No comment. Tak jsem zvolil řešení za 100Kč a svítí to.

Jinak to denní svícení HP24 je mimořádně ošklivé a nehodí se ke xenonum (ja mam natáčecí světlomety, tam to bije do očí ještě víc) a k tomu autu obecně. Ja to polknul, protože citrouše miluji a mám doma tři a jinak jsem s nimi spokojen (naše babička Xantie má 546.000km). Nejsem však hluchý a slepý a vidim, že kdejakej křáp má lepší denní svícení. Dokonce smrtelně vážně uvažuji, že koupím ty nové světlomety (jeden stoji 20k - při frekvenci praskání těch žárovek bych to měl do 7mi let zpátky).
A nakonec: fakt si při koupi auta nezjistuji kolik stoji zarovky. Dily jsou na vsecko tak nejak podobny. Ja si drbnul zadnim kolem o obrubnik nebo diru, takže jesem musel měnit ložisko a bylo to směšný - i s prací asi bůra)
A plne nakonec: ja musim pro vymenu zarovky sundat naraznik: mam 3.0V6 a tam to jinak nejde.


LionVTS napsal(a):
Az ti shori a zacoudi svetlomet zevnitr, hod odkaz jak to vycistit. Chlapi, kdyz kupuju auto tak si zjistim kolik stoji dily a kdyz na to nemam tak koupim jine a ne ze budu resit jak omrdat zarovku zarovku. Co teprv az zjistite kolik stoji cep do ramene, stahovacka atd....


28.11.2014 21:59 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758721
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
prosím, aby si nepoužíval výrazy typu "Po napsání Tvého nesmyslu jsem to nevydržel " dá se to napsat i jinak - napovím: "myslím, jsem přesvědčen , že nemᚠpravdu...." tady jsme přátelé, kamarádi a kolegové, toto není sociální sí, děkuji. Jinak mᚠC5 III v třílitru, kjlidně by si si koupil světlá za 40 000,- a řešíš nějakou žárovku. Drbneš kolem a zaplatíš "směšných" 5 tisíc?????? Hmmm

29.11.2014 09:30 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2758755
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já to trochu nechápu - řešíte problém který ma jakákoli značka(buď konkrétní a nebo různé) provoz všech aut něco stojí a pokud je problém dát třeba 2000,- najednou(ani já nejsem milionář a občas to bolí vyndat větší peníze) tak si udělej do auta kasičku a před každým nastartováním tam hoď 10,-(když pojedeš sockou dᚠvíc) a až ti praskne xenon,žárovka jednou za rok tak vysyp kasičku a prostě kup(a nebo jesdi sockou,taxikem atd.Nebo máte pocit že koupíte auto a do smrti bude bez nákladů? Kdysi dávno když ještě spadala dročka pod dop.podnik tak se měsíčně odevzdávala tržba(nějaké 2,- od KM měsíčně 9000,- to byla norma ) a z této částky jsem dostal 2000,- plat a 1500,- mi šlo na takz. konto - z toho se platily opravy.Pokud jsi se o auto staral a slušně s ním zacházel tak to pokrylo veškeré náklady na opravy-když mi potom řekli že musím vyměnit třeba celé brzdy tak mne to v podstatě nestálo z ,,vlastního" nic a jak se říká to nebolelo to.

30.11.2014 08:14 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759085
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvam se, nechtěl jsem nikoho urazit a nikoho se dotknout. Beru to přísně věcně. A věcně mi přijde správně, když nesmyslu řeknu nesmysl. Příště se vyjádřím diplomatičtěji
Ohledně té částky za žárovku jsi mne asi nepochopil. Je mi do určité míry jedno, co který díl stojí, když je taknějak v obvyklé výši. Je-li však ta žárovka HP24 draží o strašných 1500% (15x dražší než jiné ZNAČKOVÉ halogenové žárovky, např H1, H4, H7), tak hledám jiné řešení. Je to stejné, jako by benzin nebo nafta staly 525,-Kč za 1 litr... To by jsi jistě také nechtěl. A ložisko za 5k i s prací je ok cena, takže není proč se nad tím pohoršovat. a ta světla za 40.000,-Kč? Je to řacha, ale vyřeší-li to potíž se svícením, které by mě za 6 let stálo stejně, tak proč ne? Mně v tom řachly ty žárovky v obou světlech po zhruba 4 měsících 1 oprava světla bratru za 1800Kč (je třeba sundat nárazník). Když budu při zemi a sním to na 4 opravy za rok, tak to je 7.200,- á rok. To je za 5 let a 7měsíců zpět a ještě to auto bude vypadat lépe. A už vůbec nemluvím o ušetřeném čase (a to by byla fůra) a opotřebení těch caplíků na náraznících třeba o pokutách za věčně nesvítící auto. Takže se snažím uvažovat taknějak v souvislostech a dopředu (Xantii mám 16 let a C5 se neplánuji zbavovat také, mám ta auta rád a neměním je jako ponožky)
Jinak má člověk na výběr 4 řešení:
1) měnit tuhle HP 24 (drahé a esteticky mimořádně ošklivé, časově a nervově vyčerpávající)
2) svítit potkávačkami (proč ne, také jsem tak nějakou dobu jezdil a ten xenon tam je už 5 let a svítí)
3) dát tam ledky (funguje to, netřeba se bát, je třeba pečlivě vybírat, nabídka je poměrně velká, kvalita jistě různá)
4) vyměnit světlomet za nový s led denním svícením (drahé, ale v čase vlastně opodstatněné, hezké, elegantní)

Naštěstí je situace dnes lepší než před 5ti lety, kdy jsem to musel řešit poprvé. Buďme upřímní, tohle se citrousum nepovedlo.
Hezkou neděli všem.
Filip

najk napsal(a):
prosím, aby si nepoužíval výrazy typu "Po napsání Tvého nesmyslu jsem to nevydržel " dá se to napsat i jinak - napovím: "myslím, jsem přesvědčen , že nemᚠpravdu...." tady jsme přátelé, kamarádi a kolegové, toto není sociální sí, děkuji. Jinak mᚠC5 III v třílitru, kjlidně by si si koupil světlá za 40 000,- a řešíš nějakou žárovku. Drbneš kolem a zaplatíš "směšných" 5 tisíc?????? Hmmm


30.11.2014 08:27 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759088
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Už jsem odpovídal kolegovi před tebou. Tak jen stručně. Vím, že provoz auta něco stojí a o auta se snažím starat řádně (snad za něco hovoří moje Xantia 2.0i 16V, která má 547.000km - včera jsem ji měnil olej a prohlédl jí, opravil drobnosti, prohazel gumy a zjistil, že musím udělat brzdy - resp destičky, fakt nemam problém investovat do opravy) Ohledně té částky za žárovku jsi mne asi nepochopil. Je mi do určité míry jedno, co který díl stojí, když je taknějak v obvyklé výši. Je-li však ta žárovka HP24 draží o strašných 1500% (15x dražší než jiné ZNAČKOVÉ halogenové žárovky, např H1, H4, H7), tak hledám jiné řešení. Je to stejné, jako by benzin nebo nafta staly 525,-Kč za 1 litr... To by jsi jistě také nechtěl.
Hezkou nedeli. Filip

jruze napsal(a):
Já to trochu nechápu - řešíte problém který ma jakákoli značka(buď konkrétní a nebo různé) provoz všech aut něco stojí a pokud je problém dát třeba 2000,- najednou(ani já nejsem milionář a občas to bolí vyndat větší peníze) tak si udělej do auta kasičku a před každým nastartováním tam hoď 10,-(když pojedeš sockou dᚠvíc) a až ti praskne xenon,žárovka jednou za rok tak vysyp kasičku a prostě kup(a nebo jesdi sockou,taxikem atd.Nebo máte pocit že koupíte auto a do smrti bude bez nákladů? Kdysi dávno když ještě spadala dročka pod dop.podnik tak se měsíčně odevzdávala tržba(nějaké 2,- od KM měsíčně 9000,- to byla norma ) a z této částky jsem dostal 2000,- plat a 1500,- mi šlo na takz. konto - z toho se platily opravy.Pokud jsi se o auto staral a slušně s ním zacházel tak to pokrylo veškeré náklady na opravy-když mi potom řekli že musím vyměnit třeba celé brzdy tak mne to v podstatě nestálo z ,,vlastního" nic a jak se říká to nebolelo to.


01.12.2014 11:01 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759614
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
nestacim se divit, pokud hodlate odsuzovat lidi, kteri chteji usetrit a hledaji alternativy, tak rovnou zavrete tohle forum a svoje dilny. Dejte jen na stranky obrovsky napis VSE VYRESI VAS AUTORIZOVANY SERVIS CITROEN ..

01.12.2014 11:21 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759620
LionVTS
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
OK Ledka svetlo nezacoudi moje chyba, ale halogenka jo uz jsem to videl, takze bacha na to. O

01.12.2014 13:08 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759693
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som videl aj zhoretu ledku ktora zadymila svetlo

tu ide o to ze su veci ktore ma vyznam riesit a su veci ktore nema vyznam riest a tato ziarovka si myslim ze patri medzi tie ktore nema vyznam

01.12.2014 13:52 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2759722
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no je Pravda, ja som vysolil tiez za 2 nove citroeny na drevo a tiez patrim k tym co radi usetria ak sa da...
nastastie mam uz tie LEDky, ale tych nastvanych majitelov chapem a tiez by som tam cosi skusal keby som musel.
ale ked si zadate do googla tu slavnu ziarovku, tak Vam vybehnu citroenacke fora aj v inych jazykoch kde sa to riesi. Riesia to nemci, frantici atd...o ktorych by ste povedali ze nemaju s platenim problem
ja to vidim tak ze toto bola nejaka ziarovka na zakazku, robila sa v relativne malej miere a teraz na tom chce original vyrobca a distributor aj s citronom este zarobit, kedze uz sa neodobera do prvovyroby ale iba ako diel.
ja by som svietil xenonmi alebo h7 long life ak by som mal toto riesit a platit
ano ledka moze dymit bez problemov, skuste ju doma prerazit prepatim. niekedy ked sa zadari tak fakt moze aj dymit, v najlepsom pripade sa iba prerazi PN prechod a hotovo

01.12.2014 22:47 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2760053
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Ja mam rok vyroby 11/2009 a myslim si ze zarovky originalni z vyroby...ale pravda je ze ve francii nemaji povinne denni sviceni tak funkce byla deaktivovana ale jak pisete ze sundavate narazniky, tak ja si ji jen tak ze srandy chtel prohlidnout a normalne jsem ji vydelal a pak dal zpet...zkousel jsem jen ridicovu stranu.

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator