Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / stáčím, stáčíš, stáčíme...
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|
19.12.2013 22:22 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2647747
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Samozřejmě reklamace u prodejce,popřípadě soud,s tím souhlasim,ale zajímalo by mne,jak dlouho by se to táhlo,dokazování o přesném stavu najetých km,kdo to stočil a celý ten kolotoč kolem toho,to by si právníci namastily kapsu.

20.12.2013 10:29 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2647876
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V prvé řadě maximální obezřetnost a prevence před koupí a pokud v rámci tohoto prověřování zjistím, průkazný rozdíl v km, písemně s prokazatelným doručením informuji prodejce o této skutečnosti. Pokud prodejce neuvede věci na pravou míru a snaží se "omlazený" vůz dále prodat jinému hejlovi, iniciuji trestní oznámení pro podvod. Neuteče z toho, že nevěděl... Pokud se již necháte napálit, je to opravdu složité, ale nikoliv neřešitelné. U vozidel dovezených ze zahraničí se dá přirozeně i tam zjistit, kolik vozidlo mělo v době prodeje najeto, jen je to trochu finančně a časově náročnější. V takovém případě asi neprokážete, kdo k stočil, ale ani nemusíte, stačí v případném civilně právním sporu prokázat, že jste koupily věc, která má jiné vlastnosti než deklarované. Na zrušení kupní smlouvy by to mělo stačit. Otázka však je jestli se Vám podaří vůz vrátit (tak aby třeba náhodou neshořel před domem) a skutečně dostat peníze zpět. Chatrná vymahatelnost práva je na jinou debatu

20.12.2013 10:41 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2647881
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zhruba před měsícem jsem volal do jednoho autobazaru,že bych měl zájem o jednu C5 III,když jsem řekl,že si auto ověřim přímo v citroenu,bylo my řečeno,že je auto již prodáno,v nabídce ho mají stále,zajímalo by mne.kolik bylo stočeno,někdy stačí říct toto,a už se kroutěj,bojí se případného problému.

20.12.2013 15:43 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2648036
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
24.11. jsem zde položil otázku:
.. jak to ta Cebia dělá, že se zaručuje téměř u každé dovezeniny za původ a najeté km?
V současnosti intenzivně prolézám autobazary a kam se podívám, všude záruky Cebia. Musí se jim to sakra vyplatit.

20.12.2013 18:08 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2648124
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
I kdyby cebia zjistila cokoli tak kupující dostane doruky jen certifikát né výsledek!!! a obávám se že by to mohli mít velké bazary předtištěné jako smlouvu o prodeji . No a ten certifikát je vlastně k h.... jen s tebe vytáhnou v bazaru prachy navíc při koupi Mám za to že je daleko důležitější stav auta a Km jsou jen k diskuzi o slevě z ceny(na kterou bazar ochotně přistoupí,ale musí to být viditelné aby se to dalo použít jako argument - čili ukážu prodejci v diag chyby,zjištěné nesrovnalosti a domlouvám slevu) - oni to vědí ale musí pochopit že ten kdo prohlíží není trubka a musí se jim to ukázat - ne jen tak říct- na to nereagují.

20.12.2013 18:37 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2648126
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Pánové už dos bolo Cebie. Nebo si to zase schytáme, že uhýbáme z vlákna. A zakládat vlákno "Cebia" asi nebudeme. Takže pojďme zase STÁČET.

20.12.2013 20:07 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2648152
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry.K napsal(a):
Jruze: Jasny. Rozumim, chapu a souhlasim. Cebia je pro zakaznika uplne na nic, obzvlaste u dovezenejch aut. O tom zadna.
Na debatu je do jaky miry za to muze Cebia a do jaky miry prave ty bazary, ale to je na dlouhy povidani. Jelikoz se denne stykam s lidma jak od Cebie, tak od vsemoznejch bazaru, tak na to mám celkem jasnej nazor, lec ventilovat ho na netu nechci.
Utechou nam budiz fakt, ze pokud se nestane něco nepredvidanyho, tak to pristi rok budou mit tihle krivaci zas o něco tezsi a cela Cebia bude moct jit do P...., no však vis kam.


Koukam, zes editoval. Cebia zahranici umi i neumi. Rozhodne nedohleda všechno....a hlavne to po ni ani nikdo moc nechce. A to je na tom to nejsmutnejsi. Vic Ti rict nemuzu, ale myslim, ze vis jak to je. Nebo jinak. Reknu Ti, ze to co si myslis je spravne.


Cebii si nechá udělat bazar pro sebe (pro výkupní cenu) no a prodejní cena ? ta se odvíjí od úplně něčeho jiného+ cena za Cebii - tu zaplatí trubka zákazník

Přílohy:
záznam AAA.wav ( 5492780b ) - zázmam - bohužel není celej

21.12.2013 17:28 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2648420
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rampa napsal(a):
V prvé řadě maximální obezřetnost a prevence před koupí a pokud v rámci tohoto prověřování zjistím, průkazný rozdíl v km, písemně s prokazatelným doručením informuji prodejce o této skutečnosti. Pokud prodejce neuvede věci na pravou míru a snaží se "omlazený" vůz dále prodat jinému hejlovi, iniciuji trestní oznámení pro podvod. Neuteče z toho, že nevěděl... Pokud se již necháte napálit, je to opravdu složité, ale nikoliv neřešitelné. U vozidel dovezených ze zahraničí se dá přirozeně i tam zjistit, kolik vozidlo mělo v době prodeje najeto, jen je to trochu finančně a časově náročnější. V takovém případě asi neprokážete, kdo k stočil, ale ani nemusíte, stačí v případném civilně právním sporu prokázat, že jste koupily věc, která má jiné vlastnosti než deklarované. Na zrušení kupní smlouvy by to mělo stačit. Otázka však je jestli se Vám podaří vůz vrátit (tak aby třeba náhodou neshořel před domem) a skutečně dostat peníze zpět. Chatrná vymahatelnost práva je na jinou debatu

Naprostý souhlas. Ani 10 vykonatelných rozsudků bohužel nezaručí posun kýženým směrem. Tedy z praxe:
Klient objednal vozidlo z BRD s vymýněnými vlastnostmi a stavem km do... . Po koupi a zaplacení zjistil nesrovnalosti a chtěl auto vrátit, že neodpovídá požadavku. Leč narazil na chytráky v s.r.o., kteří začali hrát hru "mrtvý brouk". Po převzetí zastoupení jsme s.r.o. zažalovali, případ během 2 let vyhráli i u odvolacího soudu (důkazně jsme na tom byli výborně), ale bohužel ne klient. Důvod - chytráci prodali s.r.o. bílýmu koníkovi a klient už neměl na to, aby byl dále zastupován. Takže mu reálně zůstal šunt, protože šmejdi si našli cestičku, jak vyklouznout a nezacálovat.

09.01.2014 07:40 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655118
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
.link.

09.01.2014 09:36 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655139
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Před pěti lety jsem svoji C5 koupil přes bazar - stočenou. Dovoz z Italie (mimochodem, od výroby bez FAP), potvrzení Cebie o tom, že není kradená, a servisní knížka ... zfalšovaná, zřejmě už v Italii. Servisní historie vymazaná, ne však u Citroenu. Takže tam se našlo, že poslední záruční kontrola a oprava byla před pár měsíci při stavu tachometru o 30k vyšším, než měl vůz při nákupu. Bazar přistoupil na rozumnou slevu, já jsem nechal udělat rozvody a všechny náplně a auto mi od té doby slouží k mé spokojenosti. Jen nevím, o kolik to vlastně stočili - ale stovka to asi nebyla, protože pořád je tam původní spojka (mám na tachometru 160000).

09.01.2014 09:46 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655142
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v skodovke zrejme znova vedia o com hovoria:

"Tato ochrana by měla zaručit, že nebude možné žádným softwarovým prostředkem stav kilometrů falšovat. Teoreticky to samozřejmě možné je, ale jedná se o natolik komplikovanou a nákladnou operaci, že její případné zvládnutí by stejně nemohlo být rentabilní," uvedl mluvčí Vítězslav Pelc. Stejný princip Škoda zavede i u dalších nových modelů. Další koncernové značky podobnou ochranou zatím nedisponují.

- toto mam v citroene od zaciatku a staca sa to bezne ... zasa objavuju ameriku

jediny efektivny nastroj je ta elektronicka servisna knizka, ak ale nebude chodit do autorizaku aj to je k nicomu, dalsia dobra vec su STK/EK, tieto udaje by mali byt rovnako dostupne z celej EU niekde a bolo by po probleme v dostatocne velkej miere - nemyslim ze sa niekomu bude chcet kazde 2 roky stacat km a tomu komu ano, tak to uz si nepomozeme (rovnako ani ked bude technik na stk zapisovat ine km, za co ich statne pokutuju)

09.01.2014 12:00 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655169
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Teď jsem byl prohlednout jednu C5I dovoz - na budíku 159 a našel jsem přibližně 200 - bazarník se do krve hádal že je to blbost že celou dobu auto bylo u nich a zřejmě ho on sám přivezl z A. a dokonce prý z autorizáku přinesl i nějaký canc na papíru s Rakouským razítkem(jakékoli razítko mi udělají do 500,- krom se státním znakem a takové udělají třeba v chorvatsku). No moc se v počítačích neviznám,ale třeba v TAXAMETRU (taxi) je pamě do které se ukládájí údaje a ta nejde přepsat,upravit jen vyskratovat a tudíž zničit

09.01.2014 12:33 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655171
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jak tedy konkrétně je chráněn Citroen? Když jsem si kupoval C3 Pluriela a nechal ho kontrolovat v Citroenu, tak mi řekli, že s řídící jednotkou nebylo manipulováno a že tudíž km sedí. Je v skutku tak prosté zkontrolovat Citroen?

09.01.2014 12:47 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655175
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
musis vybrat bsi a tacho a do oboch nahrat novu hodnotu
ked je stacac sikovny, nemas relativne sancu vidiet ze co a ako
- dokonale stocenie neexistuje (aby niekto zistil zaznami zaruk v citroene + nastavil km a spravil fiktivny log zavad a este to vsetko pasovalo je nezaplatitelne relativne a casovo narocne)
- najamaterskejsie to je ked otvoris tacho alebo bsi, vidis na nej letovany zasah a taky ma len cisto stocene, lahko dohladatelne km
- lepsie je to ze nevidis nic letovane, ale su len km upravene ...
- vyssi level je ze su premazane logy a v podstate to auto zacalo akoze zit az od tych km ktore tam su
- este vyssi level je ze je to premazane a ponechane nejake stare zaznami logu, vacsinou sa to po case zmrsi a stale zistis ze to neni vporiadku, dalsia vec je ze vidis ze za prve 2 roky to auto dalo 90t km a potom za dalsie 3 30t je jasne podozrive

a este je jedna vec ktora byva skoro vzdy zadbudnuta a z praktickych pricin (nebudem davat navod ze co este upravovat) ju nebudem uvadzat

09.01.2014 13:20 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655189
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
musis vybrat bsi a tacho a do oboch nahrat novu hodnotu
ked je stacac sikovny, nemas relativne sancu vidiet ze co a ako
- dokonale stocenie neexistuje (aby niekto zistil zaznami zaruk v citroene + nastavil km a spravil fiktivny log zavad a este to vsetko pasovalo je nezaplatitelne relativne a casovo narocne)
- najamaterskejsie to je ked otvoris tacho alebo bsi, vidis na nej letovany zasah a taky ma len cisto stocene, lahko dohladatelne km
- lepsie je to ze nevidis nic letovane, ale su len km upravene ...
- vyssi level je ze su premazane logy a v podstate to auto zacalo akoze zit az od tych km ktore tam su
- este vyssi level je ze je to premazane a ponechane nejake stare zaznami logu, vacsinou sa to po case zmrsi a stale zistis ze to neni vporiadku, dalsia vec je ze vidis ze za prve 2 roky to auto dalo 90t km a potom za dalsie 3 30t je jasne podozrive

a este je jedna vec ktora byva skoro vzdy zadbudnuta a z praktickych pricin (nebudem davat navod ze co este upravovat) ju nebudem uvadzat


Zjistit stav po kategorii tři a vejš je skoro nemožné - jen že se dělo,nevím do jaké kategorie to zařadit,ale dostkrát se objeví po náhledu v zonách (v těch upravených ten datum kdy ses do toho podíval ty a nejdou otevřít) nebo prostě nejsou a začíná třeba dvacátou zónou atd.. čím lepší výbava tím víc možných údajů. U Turků se mi stalo že tě to vůbec nepustí do jednotky (není důkaz není trest) Ono to všechno spěje k tomu že vše půjde jen dálkově přes citroen a do jednotek se jen podívᚠale nic neudělᚠjen přes výrobce a přímého odemknutí jednotky od nich a mechanicky se k tomu nedostaneš(viz jednotky zalité hmotou a tu neodstraníš bez poškození )

09.01.2014 13:30 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655191
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Já bych byl "v klidu". Češi jsou národ vynalézavý
Někteří z nás možná pamatují, že 1990-1991 k nám z Kanady dorazily nějaké stírací losy tam 20 let považované za bezpečně a v (tehdy) ČSFR se četl kód bez stírání hned první týden.

09.01.2014 14:38 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655194
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Tak u mne to byl "vyšší level - promazané logy".

09.01.2014 15:01 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2655197
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
....No moc se v počítačích neviznám,ale třeba v TAXAMETRU (taxi) je pamě do které se ukládájí údaje a ta nejde přepsat,upravit jen vyskratovat a tudíž zničit

Pravděpodobně to výrobce nikterak nezajímá. Není totiž problém softwarově upravit počítadla km tak, aby pouze načítala a při dosažení 999 999km se zablokovala. A jako výrobce bych takovému vozidlu s příslušnou reklamou tachometr zdarma vyměnil.

15.04.2014 20:40 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2687739
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Děs a běs.

Přílohy:
Stáčeči tachometrů mají zelenou, zákon je bezzubý – Novinky_cz.mht ( 556876b ) -

16.04.2014 18:45 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 2687848
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kdyz mi po koupi v servise napichnuli diag, tak mi tusim bylo receno, ze se nemuze dostat do nejake prvni a druhe servisni zony.. a to jsem koupil auto co neslo pres bazar, od prvniho majitele k druhemu a od druheho ke mne..jedine ze by si to nechal stocit majitel..

existuje vubec ta moznost ze to nekdo zablokuje nejakou radoby diagnostikou ? nebo se mam taky zacit vazne obavat asi bych si to mel od nekoho kdo tomu vazne rozumi nechat zkontrolovat

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator