Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
myneur
26.01.2019 11:03 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
U??vate?
myneur napsal(a):
Ahoj, mám takovej fajnšmekrovskej dotaz asi pro pravý experty. Chtěl bych se poradit zda je normální následující chování X7 2.2 AM6:
Na trojce kolem 1500 otáček při lehkém záběru či brždění motorem jako by auto trošku jemně vibrovalo rychlostí dopředu/dozadu. Je to cítit opravdu jen jemně, ale je cítit drobný rozdíl oproti jinak hladkému chodu. Od 2000 otáček výš, na jiných rychlostech, ani při intenzivnějším záběru nebo brždění motorem to cítit není.
Setkal se s tím někdo? Má někdo ponětí, čím to může být? Nebo je to normální?
Přemýšlím, jestli to řešit, protože mi bude končit záruka.
Díky

Tak se mi dostalo uvěřitelného vysvětlení.

Vlivem teploty prý došlo k mírnému vyboulení/asymetrii měniče, což vede k nestálému přenosu síly během jeho otáčky. Převodovka v některých módech nechá měnič mírně prokluzovat: proto to dělá jenom někdy, pokud to není v plném záběru. Navíc se to liší podle teploty: dělá to hlavně, když je studená a chce se zahřát.

Otázka je, jestli se to bude zhoršovat. K přehřívání převodovky prý přispívá starý olej, který ztrácí vlastnosti. Jinak vlastnosti oleje a teplota je prý to, co hlavně určuje životnost převodovky.

Nicméně v mých 117k km (servisní historie) je to tedy překvapivě brzy..

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator