Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
myneur
04.06.2018 15:05 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
U??vate?
Podle mě dobré shrnutí problematiky výměny oleje v automatu: .link.
– ukazuje oleje v různém čase životnosti
– ukazuje, co starý olej v převodovce ničí
– říká, proč není dobrý nápad úplná výměna oleje, pokud už došlo k poškození částí převodovky
– shrnuje, co zaznělo i tu, že pokud už došlo k poškození, výměna oleje to nezlepší, ale naopak

Možná až moc polopatické video pro amíky, ale líbí se mi názorností.

Podle mě to jasně podporuje závěr:
– pokud chcete, aby převodovka vydržela déle než odhadem 160-200t km, pravidelně měnit olej
– interval výměny se (zde v diskuzi) navrhuje po 60t km, někde se uvádí, že první výměna může být až 80-100t km
– pokud má auto už špatný olej a jím opotřebenou převodovku, radši už neměnit kompletní výměnou, protože to může zhoršit začínající problémy a chování převodovky

Super by bylo mít jasnou informaci o intervalu i způsobu výměny od Citroënu, o čemž si můžeme nechat zdát.

Jinak co se týká úplné výměny, tak jsem v této diskuzi narazil pouze na jednu firmu zp-automatic.cz s dobrými, ale i jednou špatnou recenzí. Jedna firma se špatnými recenzemi. A mistr Procházka, na kterého jsem dostal já jednu dobrou referenci, což je dost málo informací.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator