Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ztráta výkonu / C5 III 2.0 HDi 102kW
vilous
25.05.2018 19:40 - Re: Ztráta výkonu / C5 III 2.0 HDi 102kW
99
Napíšu delší příspěvek, protože se mi to zdá jako vážný problém.

Už dva roky jsem řešil u 2,0 \HDI 143 k problém. Při sešlápnutí plynu na zem na kvalty 5 nebo 6 obvykle v dálničním stoupání auto začalo poskakovat. Autorizovaný servis řešil turbo, EGR, Tlak paliva...Trvalo mi až do loňského léta, než mi to došlo.
A pak mi to došlo - zkuste si klidně i ve stoupání při 120 km/h sundat nohu z plynu. Auto plave setrvačností a klidně 10 .vteřin nepoznáte, že auto nemá motor. Takže poskakování na 5 nebo 6 kvalt není možné.
Proč tedy při vysokém výkonu auto poskakuje - odpověď je překvapivě jednoduchá - je bržděno

Divný stav - nikdy se to nedělo při tempomatu. Servis nebyl schopný říci, proč se mechanické díly motoru chovají jinak na tempomat.

Po poskakování auta jsem našel chyby v ECU a elektrické ruční brzdě.
Mám proto dojem, že za celým poskakováním je elektronika vztahující k elektrické ručce. Z ECU dostává informace, že motor neběží a musí zasáhnout, a pak odbrzdí, když auto jede a tak dokola.

Chtěl jsem toto říci v autorizáku, ale syna nabořil borec na přechodu, auto odepsáno a nové to naštěstí nemá.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator