Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 18 19 20 21 22 > >|
22.02.2021 18:07 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301442
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, prosím o názor, jelikož již delší dobu auto vibruje. Několikrát kontrolované poloosy, jelikož většina projevů tomu nasvědčuje. Nakonec nejvíce vibrací se odstranilo až druhou výměnou obou egr až za zn. Valeo a na Huntru, kde zjistili, že si levá přední "nesedla" na disk. Pořád ale vibruje, by jemneji při rychlostech nad 90 km/h (vibra při vytáčení, zvednutí podvozku apod) Vymění se ještě poloosa a uvidí se. To je jasný. Trápi mě ale to, že on jemně vibruje i při pomalých rozjezdech vpřed/vzad, až se mi zdá, že to dělá spíše motor. Nemáte nápad, k čemu by to mohlo směřovat? Naftu tankuji jen na jedné Benzině a pouze Vervu. Občas dám VIF při mrazech.

23.02.2021 09:02 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301458
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Výška auta? Vyfo auto z boku stojící na rovině s nastartovaným motorem a dej to sem.

24.02.2021 05:20 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301566
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Děkuji za zájem.
OK, ale chvilku to potrvá. Auto je 150 km odemně na servise, ale asi si pojedu pro světla na výměnu čoček, tak ho vyfotím.
Zatím doplním:
Nové: levá poloosa, přední koule na kolech (přední středová regulační byla při tlakové zkoušce v Citr. Intensys OK), zadní obě na kolech a jedna prostřední regulační (druha regulační byla ok), levá přední pístnice nová (tekla) a tu pravou asi vyměníme s Honzou teď, jelikož už teče taky, po výměně levé je každé kolo na předku jinak tvrdé na nerovnostech a při stáni cca 3 dny už klesá víc, než předtím. Výšky seřizené v Citr. Intensys.
No, když to tak po sobě čtu, tak špatnou vyšku úplně nelze vyloučit.
Dostanu se k němu snad brzy a samozřejmě k doplněnému info ještě vyfotím.

24.02.2021 15:06 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301597
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Postavit auto na rovinu, nastartovat, kola volant rovně a z patřičné vzdálenosti vyfotit z boku, aby bylo dobře vidět kola jak jsou posazeny v blatníku ... Víc po tobě nechci

25.02.2021 01:48 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301618
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Děkuji za zájem.
OK, ale chvilku to potrvá. Auto je 150 km odemně na servise, ale asi si pojedu pro světla na výměnu čoček, tak ho vyfotím.
Zatím doplním:
Nové: levá poloosa, přední koule na kolech (přední středová regulační byla při tlakové zkoušce v Citr. Intensys OK), zadní obě na kolech a jedna prostřední regulační (druha regulační byla ok), levá přední pístnice nová (tekla) a tu pravou asi vyměníme s Honzou teď, jelikož už teče taky, po výměně levé je každé kolo na předku jinak tvrdé na nerovnostech a při stáni cca 3 dny už klesá víc, než předtím. Výšky seřizené v Citr. Intensys.
No, když to tak po sobě čtu, tak špatnou vyšku úplně nelze vyloučit.
Dostanu se k němu snad brzy a samozřejmě k doplněnému info ještě vyfotím.



Kdo to dělal v Intenzisu ? - Tomík ?

25.02.2021 19:57 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301672
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevím jruze. Miléř mi říkal, že pístnici dělal člověk, který dělá s Citronama desítky let. Koule jsem dělal později a při tlakových zkouškách jsem mluvil s nějakým sympaákem ze servisu. Normálně hubený, cca 35-40 let. Promiň, víc si nepamatuji. Kdyby že pěkná servisačka, tak bych ti ji popsal víc a možná bych měl i telefonní číslo. Jméno bych asi stejně nevěděl. V Lužanech na srazu jsem z nich potkal jen Miléře, tak kromě Ševčíka tam již nikoho znich neznám.

25.02.2021 20:10 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301685
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Nevím jruze. Miléř mi říkal, že pístnici dělal člověk, který dělá s Citronama desítky let. Koule jsem dělal později a při tlakových zkouškách jsem mluvil s nějakým sympaákem ze servisu. Normálně hubený, cca 35-40 let. Promiň, víc si nepamatuji. Kdyby že pěkná servisačka, tak bych ti ji popsal víc a možná bych měl i telefonní číslo. Jméno bych asi stejně nevěděl. V Lužanech na srazu jsem z nich potkal jen Miléře, tak kromě Ševčíka tam již nikoho znich neznám.



Jeden z nej je Tomík

27.02.2021 01:04 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301836
svmn
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Postavit auto na rovinu, nastartovat, kola volant rovně a z patřičné vzdálenosti vyfotit z boku, aby bylo dobře vidět kola jak jsou posazeny v blatníku ... Víc po tobě nechci


vysky vravis? toto ma zaujalo. inak s tymto trasenim pri vyssich rychlostiach mam ja problem uz roky. na co je ta hydra tam, ked sa to po 130tke trasie

ked som kupil auto, ojazdene, svetla svietili do zeme. v citroene mi nastavili svetla (bolo asi skor treba nastavit vysky) ale to som len spoznaval to auto, nevedel som to samozdiagnostikovat, ako zistujem, ze v orig servisoch asi treba.. ale k tomu sa este dostanem.

postupne s mojim servisakom riesime myslim ze hadam vsetko, co tu spominate. od novych poctivo spravenych brzd az po nove disky. teraz na jesen, po oprave cohosi na prednej naprave som mal predok klesnuty, tak som bol v ba v citroene, ze mi asi treba nastavit vysky a skontrolovat, ci je vsetko ako ma byt. vraj tam nie je co kontrolovat, ale vysky mi nastavia. odchadzal som odtial po tme a cestou pozeram, ze svietim skoro az hore na dialnicne navestidla... tak som hned volal, ze co to ma znamenat, ze mam predok neadekvatne vysoko.

smiali sa tam na mne jak majstri sveta, ze sa mi to len zda ked som to mal predtym naopak, ze aj ten servisak ma taku c5 a ze to tak ma byt. ale ze mi zadarmo nastavia svetla a dali mi taky papier s presnymi vyskami a s peciatkou, ze je to v citroenackej norme a spravne. no neviem, vyzeram jak ked ma bezne auto nalozeny kufor... cize fotit nic asi netreba, staci predstavivost, ale inak vraj sa mi to zrovna, ked si sadnem za volant

citim, ze predok mam teraz maksi, jak je vyssie, ale zadok mam tvrdsi, kedze ten je teraz viac dole a snazi sa na nerovnostiach uz viac neklesat. na zaciatku to bolo presne naopak. stale to jazdi lepsie, ako vacsina aut, ale chcel by som to len mat normalne. keby sa to vdaka tomu prestalo triast, to by bolo super, ale z nejakeho dovodu uz nie som taky optimista.. je vam ale jasne, ze v tom citroene som bol naposledy

27.02.2021 18:51 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301890
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, ak to myslíš s provozom C5/C6-ky vážne, tak pre teba mám dve rady. Musis milova, čo predstavuje a nepúšaj do toho servisáka, ktorý že opravuje auta 20 rokov, ale že C5-ky robí len občas. Po zkusenostiach u tohoto auta ide logika stranou a platí iba skusenos/skusenos/skusenos. Je to, ako kúpi si umelecké dielo a rovno počitat s tým, že ti to kávu neurobí a ani ti nezahreje postež. Tieto auta sú o komforte, takže buď to (podvozok) začni rieši čo najskor, aby to auto dávalo zmysel, alebo ho pošli ďalej. PATaMAT napr je ochotný chlapík, tak sa dohodni s ním na diagnostiku problému a investíciu. Až bude koniec karanteny, tak dve cesty do Brna lepšie, než jazdi po servisoch skuša a pokazi i čo bolo dobré.

27.02.2021 20:09 - Re: Vibrace auta při jízdě 3301895
svmn
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Ahoj, ak to myslíš s provozom C5/C6-ky vážne, tak pre teba mám dve rady. Musis milova, čo predstavuje a nepúšaj do toho servisáka, ktorý že opravuje auta 20 rokov, ale že C5-ky robí len občas. Po zkusenostiach u tohoto auta ide logika stranou a platí iba skusenos/skusenos/skusenos. Je to, ako kúpi si umelecké dielo a rovno počitat s tým, že ti to kávu neurobí a ani ti nezahreje postež. Tieto auta sú o komforte, takže buď to (podvozok) začni rieši čo najskor, aby to auto dávalo zmysel, alebo ho pošli ďalej. PATaMAT napr je ochotný chlapík, tak sa dohodni s ním na diagnostiku problému a investíciu. Až bude koniec karanteny, tak dve cesty do Brna lepšie, než jazdi po servisoch skuša a pokazi i čo bolo dobré.


ano, je velmi lahke c5ku v tomto podcenit.. tiez mi to hodnu chvilu trvalo, ale neboj, toto som uz pochopil, ked som bol u jumepa. za 5min (a doslova aj 5 korun) mal opravene to, nad cim v oficialnom servise 2dni dumali a poslali ma prec s tym, ze je to bezna zavada a vlastne ved da sa s tym zit... (nezobrazovali sa na displeji polohy auta) len su od ruky obaja aj s patom, co je problem, ked tam auto musi ostat, alebo ak clovek nema tolko casu, co bol u mna pred pandemiou chronicky problem..

urcite sa nechystam nic predavat, mam ho v super stave, az na toto. a keby nebola tato drbnuta pandemia, uz to je hotove davno.. to ze nie som optimista bol len taky povzdych, ze uz to viackrate vyzeralo, ze teraz, ked toto spravime, tak to triast prestane, ale furt je to tam. navsteva jedneho z tychto dvoch panov je v plane najblizsie..

28.02.2021 21:54 - Re: Vibrace auta při jízdě 3302081
Popolnik
Město: Topožčany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 4

99 Poslat soukromou zprávu
svmn napsal(a):
ano, je velmi lahke c5ku v tomto podcenit.. tiez mi to hodnu chvilu trvalo, ale neboj, toto som uz pochopil, ked som bol u jumepa. za 5min (a doslova aj 5 korun) mal opravene to, nad cim v oficialnom servise 2dni dumali a poslali ma prec s tym, ze je to bezna zavada a vlastne ved da sa s tym zit... (nezobrazovali sa na displeji polohy auta) len su od ruky obaja aj s patom, co je problem, ked tam auto musi ostat, alebo ak clovek nema tolko casu, co bol u mna pred pandemiou chronicky problem..

urcite sa nechystam nic predavat, mam ho v super stave, az na toto. a keby nebola tato drbnuta pandemia, uz to je hotove davno.. to ze nie som optimista bol len taky povzdych, ze uz to viackrate vyzeralo, ze teraz, ked toto spravime, tak to triast prestane, ale furt je to tam. navsteva jedneho z tychto dvoch panov je v plane najblizsie..

Tiež mám problém s výbráciami vo volante od 125km/h - 136 km/h a začalo to po výmene predných brzdových kotúčov a platničiek,pri ceste domov som to nepozoroval lebo som neprekročil 80km/h (kôli novovymeneným brzdám). Dával som to za vinu ulomenému bezpečnostnému šróbu na kotúči (Budem to musie nejako odvŕta a nahradi novým aby som si bol istý tým že to robia nové kotúče). Už som riešiel všetko (1.vyváženie gúm) (2.geometria) (3. výmena ramenných silentov) (prehodenie na iné obutie), Vôle nie sú prakticky žiadne a tlak v gumách úplne rovnaky. Zo všetkého sa mi zdá že predné brzdy budú musie is po ani nie 5000 km vymeni za nové. Auto ktoré používam na 6 hodinové cesty po diažnici a trasie pri diažničných rýchlostiach, nemá vežmi zmysel

01.03.2021 12:02 - Re: Vibrace auta při jízdě 3302171
nVi
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
Jsi si jistý že mᚠsprávně uložený kotouč na náboji aby neházel víc než je unosný. I destičky budou pak sjetý šikmo.

Tj. očistění náboj a správně uložený aby neházel.
Pokud ti kotouč háže mimo toleranci tak se kotouč posune o jednu díru.
"Přípustná házivost předního brzdového kotouče namontovaného na náboji : Méně než 0,05 mm."

Správně by se měla změřit i házivost náboje/ložiska. Když už jeto dole.
"Přípustná házivost náboje předního kola : Méně než 0,013 mm."

Ale ze své zkušenosti můžu říct že i za třepaní"vibrace" mohla nesprávná "výška" respektive jedna prosakující hadice. A pak i vůle poloos při/v tahu.

22.04.2021 20:27 - Re: Vibrace auta při jízdě 3307852
svmn
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Ludia, netrasie to! oooch konecne... (tymto sa ti jumep pripominam

posledne kroky boli spravne nastavena vyska auta a dokladne vyvazenie kolies.. ale predtym skoro vsetko, co sa tu spominalo

25.04.2021 21:31 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308215
pato88
Město: Oravská Jasenica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec, potrebujem radu od skúsených. Mám problém s vibrovaním za jazdy pri uvolnení plynu so zaradenou rychlosou (je jedno ktorá 3,4,5,6). Jednoducho po pustení plynu začnú vibrácie od motora, hneď po pridaní plynu alebo stlačení spojky zmiznú. Na vožnobeh žiadne vibrácie niesu, len pri zaradenej rychlosti. Co by to mohlo byt, dik.

25.04.2021 23:08 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308220
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
pato88 napsal(a):
Zdarec, potrebujem radu od skúsených. Mám problém s vybrovaním za jazdy pri uvolnení plynu so zaradenou rychlosou (je jedno ktorá 3,4,5,6). Jednoducho po pustení plynu začnú vybrácie od motora, hneď po pridaní plynu alebo stlačení spojky zmiznú. Na vožnobeh žiadne vybrácie niesu, len pri zaradenej rychlosti. Co by to mohlo byt, dik.


No tak pokud to po zmáčknutí spojky zmizí, tak něco okolo převodovky.

26.04.2021 08:59 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308225
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zotrvak?

26.04.2021 10:50 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308233
pato88
Město: Oravská Jasenica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zotrvak?

Rozmýšžal som nad tým ale ten by sa mal prejavova pri stojacom naštartovanom aute po zosliapnuti a opätovnom pustení spojkového pedálu. Alebo sa mýlim?

26.04.2021 12:54 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308238
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemusi vzdy aj ked ten ramus by vydavat mal

26.04.2021 15:29 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308252
pato88
Město: Oravská Jasenica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nemusi vzdy aj ked ten ramus by vydavat mal

Práve žiadne zvuky to nevydáva, čo by to mohlo byt ešte? Nejaký silentblok? ...

26.04.2021 15:55 - Re: Vibrace auta při jízdě 3308255
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vybracie si tym vysvetlit moc neviem, hlavne ako popisujes

tak ako to proste pises to vyzera na zotrvak, bez videnia / pocutia sa to neda viac povedat

|< < 1 ... 18 19 20 21 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator