Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / poloosa
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 > >|
21.08.2018 18:20 - Re: poloosa 3176511
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
netusim o com hovoris
poloos je poloos, ma na sebe homokyneticky klb ktory je pri kolese, potom domec ohybu
na kazdej strane je 1000hran - jeden sa zasuva do naboja a druhy do prevodovky

ten ale nejako klepat nebude, skor samotny diferencial
alebo klb alebo ten domec ohybu

21.08.2018 18:30 - Re: poloosa 3176513
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
netusim o com hovoris
poloos je poloos, ma na sebe homokyneticky klb ktory je pri kolese, potom domec ohybu
na kazdej strane je 1000hran - jeden sa zasuva do naboja a druhy do prevodovky

ten ale nejako klepat nebude, skor samotny diferencial
alebo klb alebo ten domec ohybu


Omlouvam se, prave, ze tomu nerozumim no.Obecne mi jde o to, ze pokud je poloosa v pohode a je tedy zavada na te prevodovce, ze? Tam, kde se teda vsouva poloosa, ze?
No, kdyz by teda poloosa OK, jak narocne muze byt to opravit. V pripade, ze je poloosa OK.
To uz je rovnou na vymenu prevodovky, ze?
Jak rikam, nerozumim tomu. Tak berme jenom predpoklad, ze je poloosa OK. Aby h byl v obraze a pocital i s tou nejhorsi variantou.

Dekuji

21.08.2018 19:44 - Re: poloosa 3176515
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, je jednoduchsie a lacnejsie vymenit tu prevodovku ako s nou nieco robit
1.6tiek je dost a prevodoviek bude tympadom tiez dost

21.08.2018 20:45 - Re: poloosa 3176521
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ano, je jednoduchsie a lacnejsie vymenit tu prevodovku ako s nou nieco robit
1.6tiek je dost a prevodoviek bude tympadom tiez dost


1.6 je dost a špatných převodovek také - shánšl jsem ji nedavno a jdou prý nadračku - sehnal jsem jen z C4 = je stejná jen řezení je prý jiné tak nevím zatím mi tu jen leží i s autem už měsíc .

23.08.2018 18:25 - Re: poloosa 3176841
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, nevíte jak moc mám být vůle na tisícihranu na poloose, který se strká do převodovky AM6. Měl jsem poloosu venku a je tam menší vůle, ale nevím jestli je to normální. Tím že je to celé na sucho spojené to bude asi náchylné na opotřebení. Máte s tím někdo zkušenost?

23.08.2018 21:05 - Re: poloosa 3176880
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kym to neni hrdzave tak by tam nemala byt skoro ziadna vola

24.08.2018 11:18 - Re: poloosa 3176956
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kym to neni hrdzave tak by tam nemala byt skoro ziadna vola

Stalo se někdy, že to vyrezlo a protočilo se to v tom?

24.08.2018 13:23 - Re: poloosa 3176965
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Stalo se někdy, že to vyrezlo a protočilo se to v tom?


Co vím tak ne - spíš to někdy jde blbě ven - to platí tedy většinou u drážek u náboje a ložisko u pravé poloosy.

24.08.2018 18:46 - Re: poloosa 3176980
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mal som to take auto, ale z toho sa fakt vysypala kopa hrdze len

a je tu pripad ked sa niekomu strhla aj nehrdzava, ale pricinu atd netusim (spravilo mu to uz 3x, cize tam najskor nieco bude mat zle dane)

21.12.2018 13:04 - Re: poloosa 3197909
Brety
Město: Střední čechy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 22
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Před více než rokem jsem řešil vibrace, hučení při nadlehčení auta atd. Podezření padlo na pravou poloosu, neb jsem předtím asi 2x řešil prasklou, nebo staženou prachovku na kloubu u kola. Po výměně poloosy (repas Citroen) vše ok. Ale prachovka opět po cca 10 tis. stažená a nedávno (po cca 30 tis.) opět vibrace, hučení, cvakání v ostré zatáčce atd. Tak jsem k mému zklamání předpokládal, že opět tato poloosa. Měl jsem plánovaný „větší servis“ (kotouče, čepy, destičky atd.) a doufal, že se to komplet vyřeší. Pak mi volal servisák, že poloosa je skutečně KO a také přidřený tisícihran a že v převodovce chyběl litr oleje (prý je tam cca 2,2 a vypustil 1l.) Vzhledem k tomu, že nenašel nikde, kde by to teklo, vše čisté a suché, tak prý asi nedolili při první výměně olej. Může zmizet olej jinam?
Po výměně poloosy ale problém s vibracemi atd. trvá, tak jsem mu auto zase odvezl. Mrkne na druhou poloosu atd. Chytřejší budu, až se mi ozve co dalšího zjistil, ale vypadá to, že je převodovka „po smrti“, protože se to projevuje po delší jízdě (cca 30 km, takže asi až se převodovka zahřeje). Co teď? Generálka či repas převodovky by mě asi stáhl z kůže, jaké je riziko vzít něco z vrakáče či bouračky?

02.03.2019 16:11 - Re: poloosa 3209894
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím lidičky,
Nemáte někdo nahodou lozisko na pravou poloosu
35x62x16?
Úplně se mi včera vysypalo a já auto potřebuji každý den.
Teď zrovna vyndávám poloosu a ložisko mají akorát v kelly a teď hned jen v Praze.

14.07.2019 11:45 - Re: poloosa 3229848
kutnohorak
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zdravím
poradí mi někdo ,jak se vyndavá gufero na pravé poloose. Vypadá jako pod nějakým plechovým krytem. Neni ho za co vzít, žádný šrouby. Vypadá jako zalisovaný. 6-ti kvalt manual. Na rozkresu nic takového vidět není. Dík Za radu

14.07.2019 12:13 - Re: poloosa 3229849
kutnohorak
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak jsem to asi rozkličoval dle rozpisu gufero označení 312124 samotné bez plechu. RP 3121 65 s plechem. Jsou možné obě varianty? . Stejně nevím jak s ním ven.

14.07.2019 16:43 - Re: poloosa 3229901
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
normalne vypacit
mozes pouzit obe, ale radsej davam to s plechom lebo sa zastavi a nezarazi prilis dnu
to obyc musis nasadit rovno a dat si pozor aby sa nezatlacilo

17.02.2020 16:55 - Re: poloosa 3259421
JurajM
Město: Trenčín , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, pri kontrole podvozku mi bolo povedane ze aj lava aj prava poloosa je zla a treba to vymeni. v citroene mi ale bolo povedane ze poloosi su v poriadku ze to ze sa jemne hybu je normalne. mate s tym skusenost? zaroven mi neico slabo puka pri prejazde nerovnosti. V citroene mi povedali ze treba vymenit spojovaciu tyc a gulovy cap...v inom servise mi zas povedali ze su zle aj ramena.co mi v citreone tvrdia ze su ok nechcem davat menit nieco co je v poriadku...ale uz som z toho uplne strateny

02.05.2021 11:01 - Re: poloosa 3308863
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
Brety napsal(a):
Před více než rokem jsem řešil vibrace, hučení při nadlehčení auta atd. Podezření padlo na pravou poloosu, neb jsem předtím asi 2x řešil prasklou, nebo staženou prachovku na kloubu u kola. Po výměně poloosy (repas Citroen) vše ok. Ale prachovka opět po cca 10 tis. stažená a nedávno (po cca 30 tis.) opět vibrace, hučení, cvakání v ostré zatáčce atd. Tak jsem k mému zklamání předpokládal, že opět tato poloosa. Měl jsem plánovaný „větší servis“ (kotouče, čepy, destičky atd.) a doufal, že se to komplet vyřeší. Pak mi volal servisák, že poloosa je skutečně KO a také přidřený tisícihran a že v převodovce chyběl litr oleje (prý je tam cca 2,2 a vypustil 1l.) Vzhledem k tomu, že nenašel nikde, kde by to teklo, vše čisté a suché, tak prý asi nedolili při první výměně olej. Může zmizet olej jinam?
Po výměně poloosy ale problém s vibracemi atd. trvá, tak jsem mu auto zase odvezl. Mrkne na druhou poloosu atd. Chytřejší budu, až se mi ozve co dalšího zjistil, ale vypadá to, že je převodovka „po smrti“, protože se to projevuje po delší jízdě (cca 30 km, takže asi až se převodovka zahřeje). Co teď? Generálka či repas převodovky by mě asi stáhl z kůže, jaké je riziko vzít něco z vrakáče či bouračky?


Zajímá mě, jak to dopadlo a jak jsi to vyřešil?

03.07.2021 13:44 - Re: poloosa 3315495
Bozule
Město: Ostrožská lhota , Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím
Měl bych dotaz, zda se dá někde sehnat na pravou poloosu držák ložiska, měl by být součástí držáku motoru hledal jsem ho na netu, a nikde nemůžu najít.
Děkuji mnohokrát za odpověď

03.07.2021 19:15 - Re: poloosa 3315508
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len ako original diel a bojim sa ze na stare C5 1 uz ani to nie
vrakovisko

10.08.2023 13:48 - Re: poloosa 3366050
tomcatt
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim,
prosim o radu kazdeho, kdo neco podobneho resil nebo vi, kde je zakopany pes. Mam problem s hlucnosti za jizdy. Hluk-huceni se zacne objevovat nad 40km/h, nejhlucnejsi pri 50km +- 5km potom kolem 85km se huceni ztlumi asi 50%. NAd 90km uz huci stale. Pri mirnem zataceni do leva hluk znatelne klesa. Nesouvisi to s otacka, huceni je stejne at ma motor 1200 nebo 2500 otacek. Takze na vine jsou asi loziska nebo poloosa. Nejprve jsem zkontrolovat vsechny loziska na kolech. Zadne lozisko nema axialni vuli, predni chodi hladce, je citit "odpor" vazeliny jako u noveho loziska. Predni prave meneno pred 1,5 rokem ... hucelo a vibrovalo. Potom uz klid.
Zadni pri protaceni trosicku slyset byly. Vymenil jsem obe zadni ...zadna zmena.
Zkousel jsem roztocit kola s autem na spalkach, ale hluk pri 50km jsem od kol moc neslysel, ale v kabine hluk slyset byl. Koukal jsem i na poloosu na prostredni lozisko. Pri zatlaceni poloosy smer od prevodovky k naboji je znatelny maly pohyb..cca 0,5mm.Zpatka do prevodovky ji tlaci pruzina v kloubu. Poloosa/lozisko se hybe v tom futralu, kde je i spodni ulozeni motoru. Dle vykresu je na jedne strane vnejsek loziska opreny o futral a na druhe strane je fixovany excentrickyma hlava stroubu. Takze cestovat asi muze jen stred loziska. Nezda se mi, ze by to melo mit vuli. Pak je tam jakysi krouzek a tesnici krouzek. Ten krouzek hnaciho hridele je nejspise nalisovany.....je mozne, ze by se sam nejak posunul a stred by se potom mohl posouvat. Anebo je moc vybehany lozisko, ze ma takou axialni vuli ? Anebo je to normalni a problem je v lozisku naboje na pravem kole. Auto ma 370kkm, automat 4HP20. Mam ho 19 let a poloosa je puvodni z fabriky. Diky za rady....

Přílohy:
poloosa.jpg ( 2321185b ) -

11.08.2023 21:23 - Re: poloosa 3366176
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomcatt napsal(a):
Zdravim,
prosim o radu kazdeho, kdo neco podobneho resil nebo vi, kde je zakopany pes. Mam problem s hlucnosti za jizdy. Hluk-huceni se zacne objevovat nad 40km/h, nejhlucnejsi pri 50km +- 5km potom kolem 85km se huceni ztlumi asi 50%. NAd 90km uz huci stale. Pri mirnem zataceni do leva hluk znatelne klesa. Nesouvisi to s otacka, huceni je stejne at ma motor 1200 nebo 2500 otacek. Takze na vine jsou asi loziska nebo poloosa. Nejprve jsem zkontrolovat vsechny loziska na kolech. Zadne lozisko nema axialni vuli, predni chodi hladce, je citit "odpor" vazeliny jako u noveho loziska. Predni prave meneno pred 1,5 rokem ... hucelo a vibrovalo. Potom uz klid.
Zadni pri protaceni trosicku slyset byly. Vymenil jsem obe zadni ...zadna zmena.
Zkousel jsem roztocit kola s autem na spalkach, ale hluk pri 50km jsem od kol moc neslysel, ale v kabine hluk slyset byl. Koukal jsem i na poloosu na prostredni lozisko. Pri zatlaceni poloosy smer od prevodovky k naboji je znatelny maly pohyb..cca 0,5mm.Zpatka do prevodovky ji tlaci pruzina v kloubu. Poloosa/lozisko se hybe v tom futralu, kde je i spodni ulozeni motoru. Dle vykresu je na jedne strane vnejsek loziska opreny o futral a na druhe strane je fixovany excentrickyma hlava stroubu. Takze cestovat asi muze jen stred loziska. Nezda se mi, ze by to melo mit vuli. Pak je tam jakysi krouzek a tesnici krouzek. Ten krouzek hnaciho hridele je nejspise nalisovany.....je mozne, ze by se sam nejak posunul a stred by se potom mohl posouvat. Anebo je moc vybehany lozisko, ze ma takou axialni vuli ? Anebo je to normalni a problem je v lozisku naboje na pravem kole. Auto ma 370kkm, automat 4HP20. Mam ho 19 let a poloosa je puvodni z fabriky. Diky za rady....

V tom ložisku by vůle být neměla.
Jen pro zajímavost tohle (příloha) už mělo vůli hodně velkou...

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator