Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 > >|
20.04.2018 14:48 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151746
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mám další poznatek. Teď jsem to pořádně projel po dálnici a zjistil jsem že to chvění není intenzivnější při záběru, to se mi zdálo protože se to rozjelo do větší rychlosti tudíž více vibrovalo. Opět se přikláním k špatně vyváženým kolům. I když to vibruje, volant je úplně klidný, vibruje to jakoby pod mým zadkem. Možná že to jde od zadu. Chytřejší budu až to nechám vyvážit, ale bohužel teď je blbá doba, všichni ještě přezouvají, tak si budu muset pár dní počkat.

20.04.2018 15:05 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151753
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sundat a pořádně prohlídnout pneumatiky. Mohl by někde být prasklej kord, většinou je pozorovatelná vlnka na gumě, bok gumy nebo běhoun, když je v běhounu, tak to nemusí být moc vidět. Tak jak popisuješ mi to dělal prasklej kord na zadní gumě.

20.04.2018 16:22 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151773
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Já nevim jestli se to sem smí psát, no kdyžtak mě alx veme rákoskou Pneuservis Vulkán v Šeberově, asi maj mašinu která umí dobře vyvážit, ale hlavně (a to je ještě vzácnější) člověka kterej s ní umí.Je to asi 5 let zpátky co sem tam byl, tak snad se nic nezměnilo.Nejsou ale zrovna nejlevnější

Klidek, ja v teto forme "reklamy" nevidim zadny problem

20.04.2018 16:49 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151783
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Sundat a pořádně prohlídnout pneumatiky. Mohl by někde být prasklej kord, většinou je pozorovatelná vlnka na gumě, bok gumy nebo běhoun, když je v běhounu, tak to nemusí být moc vidět. Tak jak popisuješ mi to dělal prasklej kord na zadní gumě.

Ty gumy jsou úplně nový. Před tím to vibrovalo trochu víc, nechal jsem dát nový gumy a vyvážit to. Teď to vibruje o trošku míň

20.04.2018 17:23 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151790
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako si pisal, nechali ti tam stare zavazia, to bude taky bordel ze az
daj to prevazit / upravit niekde inde az potom ries ostatne

20.04.2018 21:42 - Re: Vibrace auta při jízdě 3151832
Maxxx
Město: Praha 12, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ako si pisal, nechali ti tam stare zavazia, to bude taky bordel ze az
daj to prevazit / upravit niekde inde az potom ries ostatne

Jo jo, to mᚠpravdu, akorát musím počkat, všude mají obsazeno, teď je blbá doba. Jsem objednaný

13.11.2018 10:22 - Re: Vibrace auta při jízdě 3190471
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Z ničoho nič mi začalo vibrova auto: najviac je to v okolí 50-70 km/h. Myslel som si že som stratil závažie, ale teraz som prezul na čerstvo vyvážené zimné pneu a vibruje stále.
- je to rovnaké na neutrál/zaradenú rýchlos, nemá na to vplyv zatáčanie, pridávanie, brzdenie.
- brzdami to asi nie je - brzdia krásne hladko bez vibrácií, kotúče čisté hladké
- vibrácie najviac cíti na spojkovom pedáli (keď sa jemne našliapne), vo volante skoro nič (asi preto, že je tam tožko silentov že sa tam nič nedostane )
Napadajú ma poloosy, ložisko, alebo dvojhmota (ale počas rozbiehania/vožnobehu nič neklepe...)

Máte nejaké nápady čo spravi aby som to identifikoval? Napadá ma pridvihnú jedno predné koleso do vzduchu a pri zabrzdenom aute ho roztoči motorom - neviem ale či to je dobrý nápad...

13.11.2018 13:20 - Re: Vibrace auta při jízdě 3190478
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cize nemeni sa to otackami motora ale len otackami kolies
v tom pripade to moze byt len poloos, kotuc, koleso

15.11.2018 22:10 - Re: Vibrace auta při akceleraci 3190848
Masaros
Město: Ústí nad Labem , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, při procteni této diskuse, tak mám problém tento, při plynulem rozjezdu se nic neděje a vše běží jak má, jen mi někdy cukne, ale nedělá to pořád a diagnostika nic nehlásí. A když se rozjedou prudce, tak jak jsem tu četl, tak předek se zvedne a rozvybruje se auto, povolim a pomalu přestane až zmizí vibrace, může to být ta prava poloosa s tím vnitřním kloubem? Kam se prosím můžu odkázat na to cuknuti při plynulem rozjezdu? Děkuji.

15.11.2018 22:19 - Re: Vibrace auta při jízdě 3190849
bew
Město: Ďura u Ostravy, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 65

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkus ten "plynulý" rozjezd ze zastavení za situace kdy zvedneš auto do první polohy. Je ta vibrace citelnější?


Masaros napsal(a):
Zdravím, při procteni této diskuse, tak mám problém tento, při plynulem rozjezdu se nic neděje a vše běží jak má, jen mi někdy cukne, ale nedělá to pořád a diagnostika nic nehlásí. A když se rozjedou prudce, tak jak jsem tu četl, tak předek se zvedne a rozvybruje se auto, povolim a pomalu přestane až zmizí vibrace, může to být ta prava poloosa s tím vnitřním kloubem? Kam se prosím můžu odkázat na to cuknuti při plynulem rozjezdu? Děkuji.


15.11.2018 23:33 - Re: Vibrace auta při jízdě 3190859
Masaros
Město: Ústí nad Labem , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Zapomněl jsem dodat, že nemám hydraul. podvozek mám tlumiče 😐 ale při plynulem rozjezdu se to klepe, je to cejtit na pedálu spojku, ale když dám motor do více otáček cca 2000 a spojku do záběru, tak vibrace nejsou...pri plynule jízdě to pak nic nedělá, když prudce přidám, tak se rozvibruje...

22.11.2018 07:28 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192516
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Z ničoho nič mi začalo vibrova auto: najviac je to v okolí 50-70 km/h. Myslel som si že som stratil závažie, ale teraz som prezul na čerstvo vyvážené zimné pneu a vibruje stále.
- je to rovnaké na neutrál/zaradenú rýchlos, nemá na to vplyv zatáčanie, pridávanie, brzdenie.
- brzdami to asi nie je - brzdia krásne hladko bez vibrácií, kotúče čisté hladké
- vibrácie najviac cíti na spojkovom pedáli (keď sa jemne našliapne), vo volante skoro nič (asi preto, že je tam tožko silentov že sa tam nič nedostane )
Napadajú ma poloosy, ložisko, alebo dvojhmota (ale počas rozbiehania/vožnobehu nič neklepe...)

Máte nejaké nápady čo spravi aby som to identifikoval? Napadá ma pridvihnú jedno predné koleso do vzduchu a pri zabrzdenom aute ho roztoči motorom - neviem ale či to je dobrý nápad...

Tak kolesá som dal preváži a stále to vibruje, kolesá vyzerajú OK.
Ako sa dá skontrolova poloos? Keď s ňou zahýbem, tak necíti žiadnu vôžu - len keď otáčam kolesom vo vzduchu dožava/doprava, tak poču klopanie v diferáku na oboch stranách - to je ale asi OK.

BTW raz mi utrhlo pásku na źP manžete pri kolese a celý náboj bol ohádzaný vazelínou. V servise len nahodili novú pásku bez namazania - či to nemôže by ono.

22.11.2018 07:47 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192519
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Může. To by bylo na výměnu poloosy.

22.11.2018 19:13 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192681
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto dej na zvedak sundej kola a rozjed to do tech otaček, pak jsem i zažil vadnou vyvažovačku. Dej kola vyvážit jinam.

22.11.2018 20:50 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192693
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak nechali ten klb nasucho a nevycistili tak sa uz moze pridierat
ale vacsinou sa prejavuje aj zvukovo (ale nemusi)
mohlo by ho byt pocut ked to zdvihnes a vytocis naplno do strany a skusis tocit, pripadne citit

ak sa inak zmeni to hadzanie pri zmene vysky tak by to najskor mala byt ta poloos

23.11.2018 08:23 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192725
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
gtv8 napsal(a):
Auto dej na zvedak sundej kola a rozjed to do tech otaček, pak jsem i zažil vadnou vyvažovačku. Dej kola vyvážit jinam.

Kolesa som uz vyvazoval 2x (vzdy inde) a nejaku zmenu nevidno. Zacalo to uz na letnych na jesen takze skor kolesami to nebude...
Výška je OK (71/71 blatníky, 160/105 tie vypocitane hodnoty (K1/K2).
Este skusim tu zmenu vysky pocas jazdy, tam je ale problem ze kym sa rozbehnem cca do tej rychlosti ked to citit tak uz zacne znizovat...

23.11.2018 14:47 - Re: Vibrace auta při jízdě 3192780
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Kolesa som uz vyvazoval 2x (vzdy inde) a nejaku zmenu nevidno. Zacalo to uz na letnych na jesen takze skor kolesami to nebude...
Výška je OK (71/71 blatníky, 160/105 tie vypocitane hodnoty (K1/K2).
Este skusim tu zmenu vysky pocas jazdy, tam je ale problem ze kym sa rozbehnem cca do tej rychlosti ked to citit tak uz zacne znizovat...


Někde zastav- zvedni o polohu vejš a nalož tomu - pokud se vybrace zvětší tak je to poloosa, pokud by to bylo středové ložisko na dlouhé poloose tak by to mělo být ta vůle cítit, Ještě mne napadla jedna věc - nemᚠnáhodou ráfky s vystřeďovacíma kroužkama ? - ty když se vymačkají tak nic nevidíš,vyvažovačka nic nenajde. Zkus s kolem zatočit na náboji než tam dᚠšrouby - potom šrouby a postupně křížem utahovat a poklepávat na kolo(stejnoměrně utahovat všechny šrouby až do úplného dotažení a vyzkoušej.) Měl jsem tu dost případů se stejnými příznaky a toto pomohlo (do sehnání novejch kroužků) Homokyneák je nejvíc cátit v plném rejdu a rozjezdu.

21.04.2019 20:15 - Re: Vibrace auta při jízdě 3217539
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Vašek: jak píše Tomáš, tohle nebudou kola... ta klepou bez závislosti na akceleraci... klepou v přímé úměře se zvyšováním rychlosti. Geoška ti nepomůže.

Jak ti to startuje? Když nastartuješ, nemᚠpocit, že ti motor chce trochu vyskočit z kastle? Když přudce přidᚠa rychle pustíš plyn, cítíš ráz?


Tohle se děje mě. Když jedu z kopce a přidám plyn, tak to trochu cukne. Čím to může být? A když nastartuju, tak takový pocit mám (vytočí víc otáček než má).
Co to tedy je?

21.05.2019 08:58 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223232
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
Přátelé, kamarádi, už celkem nevím co a jak ohledně vibrování při rychlostech nad 105 km/h....
Začal bych příběh tím, že jsem koupil současnou c5 - kde pravá poloosa vibrovala při záběru. Po koupi jsem začal se servisem, který zahrnoval oleje, rozvody, všechny 3 uložení motoru a pravou poloosu (LOBRO)... Po této výměně se vše zlepšilo, bylo však cítit jemné vibrace které vyřešilo vyvážení kol a asi 1000km byl klid... Po této době se začaly ozývat zvuky "kovového šoupání" (velmi slyšitelné na 2st. při cca 2000-2500ot) a auto začalo vibrovat, první cca při 90km/h a nepravidelně, během cca 4000km se to zhoršovalo a auto vibrovalo a plavalo jak prase už při cca 60-70km/h. Vyměnil jsem i levou poloosu - bez efektu. Potom jsem náhodně zjistil, že pravá poloosa nepruží u vnitřního kloubu a tedy vrátil jsem původní poloosu která třepala při záběru, kovové šoupání zmizelo, vrátily se vibrace při záběru ale jinak auto bylo klidné.... Reklamaci LOBRO mi uznali - byla prasklá pružina. Původní poloosa během pár km začala házet vazelínu z obou kloubů a tedy následovala další výměna poloosy, tentokrát za čínské GSP, které třepalo už od koupi - od cca 30 do 60 km/h, poté se uklidnila a další vibrace začínaly až kolem 110km/h... Tuto GSP jsem také reklamoval, také reklamaci uznali a jelikož bez poloosy se jezdit nedá, koupil jsem opět repas od SPIDAN. Tato byla asi nejlepší a cca 4 měsíce jsem jezdil s minimálními vibracemi, bohužel zase se začal ozývat kovový šoupací zvuk jako u poloosy LOBRO ... Jelikož jsem tento zvuk už znal a začaly se projevovat citelné vibrace, opět padla myšlenka na špatnou poloosu ... Tentokrát už jsem riskoval a koupil jsem originální poloosu z vrakoviště, v sobotu proběhla montហ- pocitově opět v poloose SPIDAN prasklá pružina - poloosa chodí velmi lehce a ke konci, kde by měla pružit jde natvrdo. Vrakáčová poloosa je OK - rozjezd při zvedlém autě OK, netřepe... Ale auto se v rozmezí 110-150 třepe jako by byla oválná pneu + třepe se volant. Převáženy obě sady kol - letní i zimní, třepe na obou stejně... Zaráží mě, že během cca 10000km mi odešly 2 poloosy, že se nelze zbavit vibrací... Na autě se vyměnilo snad vše, kromě ložisek předních kol a brzdových kotoučů - dělal majitel předemnou a nemají najeto víc než 30 tisíc - já měřil boční házivost kotoučů a vlezl jsem se na obou stranách do 0,04mm.. Ale předpokládám že v tom to nebude... Ráno při nízkých teplotách je vše OK, jsou citelné velmi malinké vibrace - neklepe do volantu ale je cítit v podlaze - více u spolujezdce, naproti tomu když je 15°C a více, vibrace jsou mnohem větší.. Vibrace jsou závislé na rychlosti - nezáleží jestli mám 4-5-6 nebo N, pokaždé v rozmezí dálničních rychlostí 110-150, někdy auto až plave a nejde jej udržet rovně... Silenty v ramenách, čepy, čepy řízení měněny.. Připadá mi to jako by se někde něco křižilo nebo mělo vůli, a mělo by to mít souvislost s pravou poloosou / pravou stranou...

Ještě něco, co s tím možná nesouvisí - když jsem auto koupil, byl volant mírně doleva. Potom co se udělala přední náprava a ložiska uložení zadních ramen jsem se vydal na geo, kde mi volant srovnali a nastavili. Teď je cca rok od této geo a volant je zpátky doleva .....

Ocením jakýkoliv tip, na co se podívat... Už mě to auto stálo dost peněz a prostě to chci dotáhnout do konce ....

21.05.2019 10:22 - Re: Vibrace auta při jízdě 3223234
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
FOX: Když se povedlo zlikvidovat tolik poloos různých výrobců, tak to v nich asi nebude... Říkáš, že se poloosa vy*r*la vždy ve stejném místě? Tedy u vnitřního kloubu? Proč?
Netlačí se na ni? Není vyběhlá moc ven z auta? Mᚠji pořádně zasazenou do držáku ložiska poloosy? Není něco blbě v diferáku? Možná to zkus jednou nechat složit někoho jiného, třeba je chyba v montáži?

Zaměř se na to, že prostě není normální takhle likvidovat poloosy, něco ti ji vždy zničí - další dopadne stejně, dokud problém neodstraníš.

|< < 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator