Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech?
|< < 1 2
24.03.2010 06:21 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 1807430
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja sem menil loziska a obcas se ozve zavrzani taky. Ale u me bych videl duvod v tom, ze jsem mel sadu, ve ktere nebyly ty trubky na ktery jsou pak ty loziska nalisovany. Jelikoz a protoze ty puvodni trubky byly trochu narezly tak si myslim, ze lozisko na nich poradne nedrzi. Takze me pravdepodobne ceka jeste jednou to rozebrat. Mam nejaky fotky v profilu a je to tam pakne videt.
Takze pokud ti nemenili i tyhle trubky tak to muze byt klidne ten duvod.

24.03.2010 21:23 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 1807484
Jingo
Město: Mikulov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jde o to kdo to dělal a jak. Co se týče co ti dali do ruky ? Já ti dám do ruky ložisek z dvaceti aut a těch tvejch se ani nedotknu.Ale jestli to udělali OK tak potom by bordel mohlo dělat uložení nápravnice,přidřené pístnice(nepravděpodobné).Ložiska by se mněli projevit když pomalu zmáčkneš zadek dolů-co nejpomaleji a pomalu pouštět.Kolik to má po výmněně, - jestli to nenamazali,nebo ty ramena byli vydřené a nechali to tak - natekla tam voda tak jsou KO.

Ložiska jsou po výměně pár dní,namazané jsou. Ty původní byli rezavé,ale nebyli úplně našrot. Jinak zkoušel jsem dle popisu tvého i Jeffryho a vrzání se neozývá. Zkusím ještě ty brzdy.

24.03.2010 21:26 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 1807485
Jingo
Město: Mikulov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Ja sem menil loziska a obcas se ozve zavrzani taky. Ale u me bych videl duvod v tom, ze jsem mel sadu, ve ktere nebyly ty trubky na ktery jsou pak ty loziska nalisovany. Jelikoz a protoze ty puvodni trubky byly trochu narezly tak si myslim, ze lozisko na nich poradne nedrzi. Takze me pravdepodobne ceka jeste jednou to rozebrat. Mam nejaky fotky v profilu a je to tam pakne videt. Takze pokud ti nemenili i tyhle trubky tak to muze byt klidne ten duvod.

Trubky zůstaly původní. Ložiska byly narezlí takže trubky asi taky.

25.03.2010 09:39 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 1807497
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To s těmi trubkami je nepravděpodobné a pokud dávᚠcelou sadu tak si musíš dát pozor na vymezení.Doporučil bych schodit stabylizátor(aby se ti uvolnili jednotlivé strany) a vyskoušet jestli nemají ramena vůli-nebo nejsou moc fest a která strana a co to dělá - potom rozebírat

01.12.2011 19:55 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 2429886
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě se taky asi před půl rokem začalo zezadu při přejezdu nerovností ozývat povrzávání. Tak jsem se začal připravovat na výměnu ložisek ramen. Až jsem si všimnul,že když vzadu někdo sedí,tak to nedělá. Chvilku jsem tedy pátral po autě,až jsem zjistil,že to dělá zámek opěradla levého sedadla.... .
Zapoměl jsem napsat,že když jsem auto kupoval,tak mi dali fakturu,kde mimo jiného byla ta výměna fakturovaná...

24.09.2016 19:36 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 2996779
michalf
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Mě se taky asi před půl rokem začalo zezadu při přejezdu nerovností ozývat povrzávání. Tak jsem se začal připravovat na výměnu ložisek ramen. Až jsem si všimnul,že když vzadu někdo sedí,tak to nedělá. Chvilku jsem tedy pátral po autě,až jsem zjistil,že to dělá zámek opěradla levého sedadla...


Potvrzuju, přesně stejný problém. Shodou okolností mně v servisu už před delší dobou našli vůli na uložení levého zadního ramene. Teď konečně došlo na výměnu, tak jsem si blbec říkal, že se konečně zbavím vrzání, protože jen podle zvuku to samozřejmě nepoznám - kovové vrzání jako kovové vrzání. Po výměně to vrzalo úplně stejně. Pojal jsem podezření na zámek opěradla, celý jsem ho rozebral, vyčistil, složil, vůle v něm jsem vypodložil roztrhanýma a poskládanýma parkovacíma lístkama a od té doby je ticho.

25.09.2016 08:38 - Re: Vrzání v zadní nápravě i po výměně ložisek v zadních ramenech? 2996989
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ale vrzání ložisek v ramenech se většinou projevuje za suchého počasí a po vystoupení z auta (jak se dorovnává vejška) - za jízdy to nebývá moc slyšet - jen pokud jsou to už rozpadlé klece a jehličky se dostanou k sobě a to nevrže ale střílí. pokud to povrzává za jízdy tak potom hledat v plastech a nebo jak píše Hanz (nebo postříkat zadní ramena vodou,nebo třeba povolovákem atd.. a pokud to ztichne jsou to ložiska)

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator