Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Volna predni naprava.
|< < 1 ... 7 8 9 10
29.06.2016 08:14 - Re: Volna predni naprava. 2967732
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alethine napsal(a):
No dobrá, všechno krásný a nějaký závěr, který by mi pomohl v řešení problému nebo který by mě nasměroval v pátrání? Nenahrávala jsem sem ty protokoly a nesnažím se to tu řešit, abych se dozvěděla, že nevím, v jakém stavu jsou těhlice. To vím, že to nevím a netajím se tím. Ale myslela jsem, že by se mezi vámi mohl nacházet někdo, kdo to z těch protokolů třeba vyčte...?


Nechci radit tak aby někdo utrácel peníza a možná zbytečně ale - chcete si auto nechat delší dobu? = udělejte ty z.ramena (když jsou dobře udělané vydrží sto a víc = jistota do konce života auta a vyloučení možnosti že to způsobuje tento problém) a podle výsledku.Těhlic je spousta - jsou stejné C5I , II. ,čep se dá přehodit a i tak nestojí raketu , řízení ?? já když je na něm problém řeším starším a nemám problém. Ještě mne napadla taková blbost - zkontrolujte dotažení volantovky k řízení už jsem se setkal s tím že byla málo utežená a auto se chovalo podobně


29.06.2016 09:51 - Re: Volna predni naprava. 2967784
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
souhlasil bych s jruze
jeste me napadla takova mene pravdepodobna vec ,jestli se ti nepridiraji axialni loziska
jinak z techto protokolu nevyctes vubec nic,uz jen proto ze jsou neuplne a podle me neudelali tu geometrii celo,v podstate jen sbihavost a tam jim sedela nebo ji doladili na rizeni
ono bez auta takhle po netu,pri takove zavade je jako o tom debatovat nekde v hospode...

30.06.2016 11:45 - Re: Volna predni naprava. 2968321
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
...
jinak z techto protokolu nevyctes vubec nic,uz jen proto ze jsou neuplne a podle me neudelali tu geometrii celo,v podstate jen sbihavost a tam jim sedela nebo ji doladili na rizeni
...


Tak jsem se teď dozvěděla, že ten záklon příklon prý měřili (poslední dva protokoly z Autocentra)... Víte, co mi ty šílené hodnoty říkají? Já mám představu, ale radši se zeptám, jsou tu na to odbornější lidé

Přílohy:
scan16062314440.pdf ( 147490b ) - (prozatím) poslední geometrie

30.06.2016 11:57 - Re: Volna predni naprava. 2968330
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na protokolu by melo byt jaka je predepsana hodnota jaka je hodnota pred a po geometrii aby bylo jasne videt jak to ma byt ,jak to vypadalo a jak to vypada...

06.07.2016 21:57 - Re: Volna predni naprava. 2971040
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ložiska jsem nezkoušela, není třeba. Nemusíte mi psát milion věcí, kde může být problém, stačí někdy třeba odpovídat na konkrétní otázky. Já taky nemám na čele jitrnici
Pátý protokol z geo doma, máme hotovo, jezdí to jak má a výměna stabilizaček včera vyřešila i výšku čumáku a už jsem zase šastná a spokojená majitelka CéPět!

11.07.2017 08:39 - Re: Volna predni naprava. 3081081
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Po přečtení XY vláken k poloose si nejsem úplně jist zda jsem na správné adrese, ale zkusím požádat vás znalce o radu, jak na to a co s tím.

Měnil, jsem tyčky stabilizátoru a také silentbloky jeho uložení. Levá strana docela v pohodě, na pravo neskutečný opruz, protože objímka(držák) uložení silentu stabilizátoru se mi nedařilo dát z5. Místa je tam jako v hodinkách a vidět dohromady není nic. Nakonec mi nezbylo než uvolnit oba silenty spodního ramene, to vytočit a pak jsem konečně uspěl. Vše jsem smontoval do původní podoby a jel odzkoušet. No a tady se projevil PROBLÉM.
Po ujetí 1 km se začalo od PP kola ozývat rytmické klepání závislé na otáčkách kola, které zesilovalo. Po zabrždění a opětném rozjezdu bylo silnější a sílilo. Při jízdě v "tahu" ustávalo, při odlehčení se opět ozývalo. V přímém směru bylo velmi tliumené, ale do zatáčky (P/L) i v "tahu" cvakalo jako blázen až o strach s tím jet. Tak tak jsem se doplazil k baráku. Auto jinak jede plynule, bez cukání a normálně reaguje na plyn.

No a teď mám dilema co s tím je a potřebuji vaši radu a typ jak na to. Do té doby, než jsem uvolnil rameno, tak bez problému. Myslím, že při "verglování" s ramenem jsem mohl povytáhnout poloosu z tisícihranu v převodovce až k nějaké mezní poloze, ze které se mohlo ještě jízdou a změnou rytmu zatížení povysunout ven až do té cvakací polohy. Jen mne mate, že tam není nějaké zajištění, které by tuhle eventualitu vyloučilo. Máte někdo nápad co s tím, jak se z toho vysekat?? Díky za jakoukoli dobrou radu.

11.07.2017 09:04 - Re: Volna predni naprava. 3081089
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím, že při "verglování" s ramenem jsem mohl povytáhnout poloosu z tisícihranu v převodovce až k nějaké mezní poloze, ze které se mohlo ještě jízdou a změnou rytmu zatížení povysunout ven až do té cvakací polohy. Jen mne mate, že tam není nějaké zajištění, které by tuhle eventualitu vyloučilo. Máte někdo nápad co s tím, jak se z toho vysekat?? Díky za jakoukoli dobrou radu.


Dvě rady nedělej něco co neumíš a druhá ?? zřejmě se jedná o pravou stranu a vytáhl jsi si vnitřní kloub a vypadl ti ,,kámen" (jedna koule z trianglu) no a jestli mám pravdu tak si sháněj novou poloosu protože je předpoklad že se to tam trošku rozsekalo (no fakt jsi asi ušetřil - tohle fórum je dobré že tu jsou rady,návody a pomoc - no neplatí to vždy jako +)

11.07.2017 14:09 - Re: Volna predni naprava. 3081236
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Dvě rady nedělej něco co neumíš a druhá ?? zřejmě se jedná o pravou stranu a vytáhl jsi si vnitřní kloub a vypadl ti ,,kámen" (jedna koule z trianglu) no a jestli mám pravdu tak si sháněj novou poloosu protože je předpoklad že se to tam trošku rozsekalo (no fakt jsi asi ušetřil - tohle fórum je dobré že tu jsou rady,návody a pomoc - no neplatí to vždy jako +)

Díky za názor.
Nechci polemizovat na téma zda jsem ušetřil, či že nemám dělat co neumím (kdyby to měla být universální pravda, tak by se lidstvo nikdy nikam neposunulo ). Spíš by mi pomohl návod, jak zjistit, zda jsem skutečně "ušetřil" a mᚠpravdu s tou poloosou, nebo zda se jedná o doma řešitelný problém a jak jej vyřešit. S autem nikam nemohu, tak by to znamenalo odtah a dle zjištění před "operací" čekání min 3 týdny, protože tady jsou dovolené (asi jako v Práglu a okolí).

11.07.2017 15:33 - Re: Volna predni naprava. 3081251
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jestli je to pravá poloosa, ta na straně spolujezdce, tak tu z převodovky vytáhnout nemůžeš, protože je dělená. Takže je to jak píše Jarda. Povytáhl jsi ji z trianglu. Možná je to rozsekaný a možná to půjde zachránit. To musíš vyzkoušet. Sundat z trianglu manžetu, prohlídnout stav a pokusit se to zasadit z5. Nelehký úkol pro toho, kdo to ještě nedělal a navíc s nejistým výsledkem. Spíš to bude rozbitý a když ne, bude to načatý a odejde to za krátko. Asi bych koupil novou poloosu a rovnou ji vyměnil. Já jsem si ji taky jednou povytáhl a laboroval jsem s tím celý den s Jardou na telefonu, než se mi to podařilo dát z5. Ale já s tím nejezdil, jen to stálo na jámě a při výměně kuláku jsem si s tím cuknul. A za rok jsem ji měnil za novou. Možná dokonce dřív.

11.07.2017 18:45 - Re: Volna predni naprava. 3081293
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To Mikra - díky, už mi to dává smysl a jakousi představu.

To J.Růže - je mi jasný, že jsem v problému. Jenže to nebyl pokus - omyl, ani snaha ušetřit a někomu nedat vydělat, ale nutnost dokončit rozdělanou práci. Neznaje konstrukci polosy a úskalí s ní spojená jsem to podcenil a pustil se do kroků, které jsem činiti neměl. Už vím a sypu si hlavu popelem.
Tak mě nezatracuj! Po šedesátce už to lepší nebude, protože starýho psa novým kouskům nenaučíš.

Vážení Cépěáci,
nemáte někdo možnost sem hodit rozkres PRAVÉ poloosy a jejího uložení, popř. dílenský popis demontáže??
Současně zdvořile žádám o sdělení citroen kódu ND na pravou poloosu pro vozidlo C5 - RCRFJ, 12/2004, motor 2,0 16v(EV10A) 103 kW, VIN:VF7RCRFJC76645041. Poptával jsem a ceny se mi zdají na nové ND až příliš nízké, tak jestli mi nenapsali "omylem" levou stranu. Máte někdo s prodejcem a uvedenými výrobci nějakou zkušenost (doporučení). Pro názornost zasílám jejich nabídku:

"Zasílám cenu za poloosu, ceny jsou s DPH, dopravné nad 1.000.- Kč máme zdarma.

PROTECHNIK...........................................2.600.-

EURODRIVESHAFST.................................2.350.-

GRESA.....................................................2.550.-
--
S pozdravem

Vlastimil Mazurek
S2-Group"

11.07.2017 19:48 - Re: Volna predni naprava. 3081297
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Dílenský popis demontáže nemám, obrázek a ceny ti dávám do přílohy.
Lacinější díly na e-shopech můžou být shity a nebo repasy, osobně bych si to nekoupil. Navíc je potřeba koupit ještě simering do převodovky a trochu oleje na dolití, případně vyměnit ten olej všechen. Doporučuju ti dát to někomu, kdo to už dělal. Jsou tam drobnosti, který bez rady asi nedáš, nebo se s nima budeš trápit. A já už si je ani přesně nepamatuju, protože jsem sklerotik. Už jsem psal, že jsem měl na uchu jruze, nebo jumepa, abych při tom vzteky někoho nezabil.

Přílohy:
poloosa.jpg ( 132549b ) -
cena poloosy.jpg ( 22160b ) -

11.07.2017 23:51 - Re: Volna predni naprava. 3081374
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bude to repas a neznám je - ceny jsou dost nízké ale můžou být reálné - kvalitu neznám. SPIDAN je o něco dražší.
Napřed schoď manžetu od vnitřního kloubu a podívej se co jsi té poloose provedl a jak dopadla.

|< < 1 ... 7 8 9 10


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator