Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Volna predni naprava.
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 > >|
14.06.2016 15:29 - Re: Volna predni naprava. 2962210
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Mě šly hodně rázy od cesty do volantu, když se servisu povedlo při výměně spojky zlomit vracečku ze serva, a pak to po opravě pořádně neodvzdušnili - ale stačilo 2x protočit do dorazů a problém zmizel sám.

23.06.2016 19:24 - Re: Volna predni naprava. 2965455
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Jak to dopadlo. Nebo spíše pokračuje...
Přezula jsem na nové gumy. A jela na další geometrii. Jinam. Hopla, protokol krásný, mechanik se projel, že je všechno ok. Odjíždím ze servisu, najela jsem pár kilometrů po městě (nezdálo se mi to moc, ale neřešila jsem, jela jsem jen kousky z krámu do krámu) a jela domů. Problém nastal, když jsem vyrazila z města ven do práce. kdybych držela volant rovně, skončila bych po několika metrech v příkopu. Takže hovor do servisu a dnes druhá (celkově čtvrtá) návštěva. Chtěli to svést na brzdy. Že určitě přibržďují. Nebo vůle. Nebo nahuštění pneu. Hned jsem jim vrátila, že to jsou věci-možná výjma brzd, které by měli před seřízením zkontrolovat. Každopádně nahuštění pneu ok, brzdy ok, vůle nikde. A na doporučení aby stáhli manžety z ax.táhel a podívali se, jestli se to tam nepovolilo, nedbali. Udělali znovu geometrii. A by se to o trochu zlepšilo, táhne stále. A to co je v příloze mi poslali mailem (nebo nejdřív zapomněli prý) jako protokol Udivuje mě tam ta rozhozená sbíhavost na PRAVÉ straně...
Tákže... O víkendu pod auto, všechno si zkontrolovat a pak... Asi zkusím geo u pana Bartoně v Liberci...
Jenom ještě otázečka, jaký vliv v tomto problému má/může mít stav zadních kyvných ložisek?

Přílohy:
scan16062314440.pdf ( 147490b ) - Protokol ze čtvrté geometrie...

23.06.2016 19:35 - Re: Volna predni naprava. 2965460
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na celkovou trochu ano ale ale na predni moc ne
ten protokol je takovej papir na zachod bych rekl ...pokud nevis jake hodnoty tam maji byt tak ti to nerekne vubec nic

23.06.2016 19:50 - Re: Volna predni naprava. 2965462
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Co tam má být víceméně vím, četla jsem a přítel ví. Lépe by ten protokol vyzněl, kdybych měla akturálně k dispozici předchozí tři, jsou mezi nimi podivné rozdíly, ale to teď nemám.
A já už nepotřebuji, aby byl krásný protokol, já už si jen přeji, aby se to auto chovalo jak má...

23.06.2016 20:13 - Re: Volna predni naprava. 2965465
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Zadna naprava ma na geometriu hodny vplyv. Ak je naprava zla tak geometriu dobre nespravis

23.06.2016 20:18 - Re: Volna predni naprava. 2965467
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
No už mám objednanou sadu na opravu těch zadních ložisek, zítra mi to příjde, tak snad to bude stačit, abych na tom pak tu geo mohla udělat... Ale fascinuje mě, jak o tom v těch servisech nic neví...

23.06.2016 20:34 - Re: Volna predni naprava. 2965470
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Zadna naprava ma na geometriu hodny vplyv. Ak je naprava zla tak geometriu dobre nespravis


Petre ona resi geometrii predni napravy ,na tu vadne loziska na ramenech zadni vliv opravdu nemaji...
na celkovou uz ano ale minimalni a kdyz se podivas do protokolu na celkovou souosost tak ta tam je pokud dobre vidim,to uz jsem ale psal a hlavne na zadni naprave toho na serizeni moc neni
otazka take je v jakem stavu jsou obe tehlice,to pak muzes delat geometrii jak chces a stejne to nebude dobre

23.06.2016 20:49 - Re: Volna predni naprava. 2965472
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Takhle, jde mi o to, že minulý rok auto plavalo. Po výměně všech možných dílů okolo, když se to neměnilo, došlo na výměnu řízení. Auto přestalo plavat, přestal se "přidrbávat" volant v prudších zatáčkách, což mě štvalo nejvíc jen to táhlo do strany- Takže následovala geometrie. Jedna za druhou a do strany to táhne pořád, jen někdy více, někdy méně...
Jak bych ty těhlice měla prověřit?

23.06.2016 21:13 - Re: Volna predni naprava. 2965474
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
trefena tehlice by mela byt znatelna na geometrii..vetsinou hlavne na odklonech a zaklonu

24.06.2016 22:09 - Re: Volna predni naprava. 2965758
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsme to měli ted na nájezdech a kontrolovali vůle, dotazeni napravnice apod. Jedine zjištění byla vůle hrebenu na levé straně. Na tom repasovanem řízení...

26.06.2016 19:03 - Re: Volna predni naprava. 2966210
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale ked bude zadne rameno menit geometriu lebo ma vymlatene lozisko v ramene tak auto bude plavat a nedrzat na ceste / rovnako sa nebude dat spravit spravne suosost lebo po prejdeni nejakej nerovnosti sa zmeni zadok - nehovorim ze to musi byt v tom, ale ma to velky vplyv (aj potvrdene na par auta ze sa zrovnal volant bez nastavenia geometrie po vymene lozisk ramien)

tehlica sa ohne a nejde dobre nastavit geometria, je krasne vidiet ze jedna strana cap je zasrobovany uplne inac ako druha strana, ale menit geometriu to nebude a ak ano asi by sa to uz bolo ulomilo

26.06.2016 19:48 - Re: Volna predni naprava. 2966225
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale ked bude zadne rameno menit geometriu lebo ma vymlatene lozisko v ramene tak auto bude plavat a nedrzat na ceste / rovnako sa nebude dat spravit spravne suosost lebo po prejdeni nejakej nerovnosti sa zmeni zadok - nehovorim ze to musi byt v tom, ale ma to velky vplyv (aj potvrdene na par auta ze sa zrovnal volant bez nastavenia geometrie po vymene lozisk ramien)

tehlica sa ohne a nejde dobre nastavit geometria, je krasne vidiet ze jedna strana cap je zasrobovany uplne inac ako druha strana, ale menit geometriu to nebude a ak ano asi by sa to uz bolo ulomilo


Měl jsem na ,,ošklivce" kolo o 4.-5.cm hnuté dozadu(ohnuté asi rameno nebo těhlici,nápravnici ) geometrii jsem si udělal sám (jízdou) a byla OK i na měření - nikam to netáhlo,gumy to nežralo- neřešil jsem později co to bylo dal jsem celou nápravu protože jsem jí měl. Zato volné , nebo KO ložiska mimo jiné bude auto klidně táhnout na některou stranu a pokud někdo neudělá geometrii v tomto stavu tak se to dovede po ložiskách srovnat.Souhlas s Jumepem - začni z.ramenama a potom znovu geometrii. Bylo to bourané? to by muselo dostat pořádně.

26.06.2016 21:13 - Re: Volna predni naprava. 2966310
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, zadní ložiska opravíme. Ale když pomineme tuto záležitost, co ta vůle na hřebenu??? Předpokládám, snad dobře, že by tam neměla být Zkoušíme to malinko přitaovat, ale rozdíl (zatím) není valný. Naopak, akorát mi při prudším pravém rejdu začíná mírně drbat do volantu (jakoby to už bylo utažené moc)...

26.06.2016 21:26 - Re: Volna predni naprava. 2966349
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alethine napsal(a):
Ano, zadní ložiska opravíme. Ale když pomineme tuto záležitost, co ta vůle na hřebenu??? Předpokládám, snad dobře, že by tam neměla být Zkoušíme to malinko přitaovat, ale rozdíl (zatím) není valný. Naopak, akorát mi při prudším pravém rejdu začíná mírně drbat do volantu (jakoby to už bylo utažené moc)...


Polská repas ? - jako skoro vše

26.06.2016 22:04 - Re: Volna predni naprava. 2966383
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale ked bude zadne rameno menit geometriu lebo ma vymlatene lozisko v ramene tak auto bude plavat a nedrzat na ceste / rovnako sa nebude dat spravit spravne suosost lebo po prejdeni nejakej nerovnosti sa zmeni zadok - nehovorim ze to musi byt v tom, ale ma to velky vplyv (aj potvrdene na par auta ze sa zrovnal volant bez nastavenia geometrie po vymene lozisk ramien)

tehlica sa ohne a nejde dobre nastavit geometria, je krasne vidiet ze jedna strana cap je zasrobovany uplne inac ako druha strana, ale menit geometriu to nebude a ak ano asi by sa to uz bolo ulomilo


ale to aute neplave ale tahne na stranu pokud jsem pochopil...

pokud ma trefenou tehlici tak si troufam tvrdit ze okem ji fakt nepoznas..nepoznas to ani na cepu jak je zasroubovanej...dit nevis ,kdyby trefena byla,jestli je hejbla dozadu nebo nahoru/dolu...

bavime se taky teoreticky protoze auto nikdo z nas nevidel a nikdo v nem nejel

27.06.2016 07:19 - Re: Volna predni naprava. 2966476
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ale to aute neplave ale tahne na stranu pokud jsem pochopil...

pokud ma trefenou tehlici tak si troufam tvrdit ze okem ji fakt nepoznas..nepoznas to ani na cepu jak je zasroubovanej...dit nevis ,kdyby trefena byla,jestli je hejbla dozadu nebo nahoru/dolu...

bavime se taky teoreticky protoze auto nikdo z nas nevidel a nikdo v nem nejel



Ano nepoznᚠa ani neznáme historii auta . To mé auto spadlo někam na L. předek v rejdu(tráva v disku) , kolo bylo 5cm vzadu a nikam netáhlo(po mé geošce) dokonce se chovalo dobře i na namrznutém. Než jsem prodával dal jsem celou jinou nápravu komplet po GO.

27.06.2016 07:32 - Re: Volna predni naprava. 2966491
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Auto mám po prvním majiteli se serviskou do konce 2014. Pak jsem to koupila a nebyl s tím tímto problém. Po roce jsem měla pocit, že ukají čepy a začínalo to plavat. Vyměnili se tedy čepy, silenty... Jak jsem psala výše. A protože jsme ještě přišli na to, že hřeben na řízení má vůli, vyměnili jsme i to řízení za repas. Ovšem u toho jsme zjistili taky tento problém. Na to jsem se i ptala-CO S VŮLÍ A HŘEBENU? Zda-li se to dá, popř. do jaké míry, řešit tím šroubem co je na převodce...? Anebo je naprd ten repas, protože jak píše Jruze, je to "made in Poland", což jsem bohužel zjistila, až když byl balík na cestě, tak jsem si říkala, že to snad bude OK (nejzásadnější problém, neměla jsem to přebírat ani...). Na netu se prezentovali totiž jako firma z Jeseníku a já hloupá to moc nezkoumala. Až poté po dalším zkoumání jsem přišla na to, že by mi asi v mailu nepsali "W dniu" a podobné...

27.06.2016 07:49 - Re: Volna predni naprava. 2966494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alethine napsal(a):
Auto mám po prvním majiteli se serviskou do konce 2014. Pak jsem to koupila a nebyl s tím tímto problém. Po roce jsem měla pocit, že ukají čepy a začínalo to plavat. Vyměnili se tedy čepy, silenty... Jak jsem psala výše. A protože jsme ještě přišli na to, že hřeben na řízení má vůli, vyměnili jsme i to řízení za repas. Ovšem u toho jsme zjistili taky tento problém. Na to jsem se i ptala-CO S VŮLÍ A HŘEBENU? Zda-li se to dá, popř. do jaké míry, řešit tím šroubem co je na převodce...? Anebo je naprd ten repas, protože jak píše Jruze, je to "made in Poland", což jsem bohužel zjistila, až když byl balík na cestě, tak jsem si říkala, že to snad bude OK (nejzásadnější problém, neměla jsem to přebírat ani...). Na netu se prezentovali totiž jako firma z Jeseníku a já hloupá to moc nezkoumala. Až poté po dalším zkoumání jsem přišla na to, že by mi asi v mailu nepsali "W dniu" a podobné...


Kvůli tomu hřebenu by to nemělo plavat - to většinou jen klepe(dotahovat to moc nejde - jde ztuha v rejdu a kouše se) - chápu že 7000,- a 11000,- je rozdíl ale...udělejte ty ramena(a né z těch .... sad - dejte alespoň origo rozpěrné trubky a podložky VYPLATÍ SE TO)

27.06.2016 08:15 - Re: Volna predni naprava. 2966505
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jeste otazka..servo je elektricke nebo mechanicke ?
jestli to dobre chapu tak po oprave napravy (cepy,silent b. v ramenach atd) to zaclo tahnout na stranu ?
tahne to vzdy stejne nebo to po pusteni volanu na rovince chvilku jede rovne a pomalu se to staci na stranu nebo se musis s volantem "prat" aby jsi to udrzela rovne ?

27.06.2016 08:36 - Re: Volna predni naprava. 2966508
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Po geometrii po výměně silentů... problém nebyl, ale pak rejdové čepy a ax.táhla se dělala až rovnou s řízením. Tam to začlo táhnout, samozřejmě po "okometrickém" nastavení, a jelo se na geo. První až čtvrtou. Pokaždé seřízeno v tolerancích, na obou stranách s poměrně stejnými hodnotami, ale než jsem ze servisu stihla dokličkovat přes město domů, už to táhlo. Při každém měření rozhozeno. Různě. Přitom brzdy ok, vůle na vyměněných dílech (mimo řízení) ok, nahuštění pneu ok, nastavovali při nastartovaném autě... A snad po každém seřízení to táhlo doprava. A míra toto tahání je konstantní. Takže když chci jet rovně, musím volant držet do určité míry doleva. Dá se to celkem lehce udržet, ale jakmile u jednoho patníku volant pustím druhý patník už sejmu na komoru.

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator