Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Zadní náprava - obecně
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
27.01.2012 12:59 - Re: Zadní náprava - obecně 2444788
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
sedacky ti nemlatia? odtlakovanu napravu si skusal hybat hore dole?

no, dělali mi to v servise. No ty,sedačky jsem měl dole, ale ještě to zkusím. Prej tam už prostě už nic jiného není. nevím, mužou to dělat třeba gumy?

27.01.2012 16:59 - Re: Zadní náprava - obecně 2444833
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Me to delaly gumy a sametky okolo dveri. Vypadalo to jako tlumene bouchani a pritom to slo z ramu oken.
Koupil jsem takovou tu tycinku na gumova tesneni a natrel vsechno co pripominalo gumu. A najednou ticho po pesine! Parada! Akorat je treba to kazde 4tydny prejit...
Jimmi

27.01.2012 19:49 - Re: Zadní náprava - obecně 2444860
Hajkis
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 42
99 Poslat soukromou zprávu
Sehnal jsem na zadek ty větší závaží,utáhnul podle pokynů na opravu dle Citroenu a je to lepší,ale občas to bouchne.Zkusím ještě prohodit koule a vypěnit ten nosník

01.02.2012 17:42 - Re: Zadní náprava - obecně 2446210
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
sedacky ti nemlatia? odtlakovanu napravu si skusal hybat hore dole?


Tak odtlakovaná vůbec nebyla, vyměňoval to tak, že si ji jen popustil. Koule a uložení pístnic to deda dělat nemůže?

01.02.2012 18:45 - Re: Zadní náprava - obecně 2446218
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
robit to moze hocico ... to nevyriesis na nete, ale pod autom / u niekoho kto vie co s tym a co pozerat

zaklad je zatlacit piesty - tj. odtlakovat napravu
a skusit uvolnenou hybat hore dole a sledovat a hladat

ta naprava je super jednoducha, tam to musis najst

11.11.2012 23:20 - Re: Zadní náprava - obecně 2520860
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Ja som si minule všimol že zadok čím ďalej tým viac odskakuje na nerovnostich, hlavne v zákrutách potom hádže zadok na stranu. Keď som sa viezol vzadu tak mám pocit že sa aj húpe zo strany na stranu viac ako by malo - neupokojí sa dostatočne rýchlo.
Geometria ukázala odchýlku mimo normal na pravej zadnej strane. Ak to nebude uloženie možu to by gule?

11.11.2012 23:22 - Re: Zadní náprava - obecně 2520861
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
gule nemaju nic s geometriou ...

je jedna strana tvrdsia ako druha?

11.11.2012 23:39 - Re: Zadní náprava - obecně 2520862
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
gule nemaju nic s geometriou ...

je jedna strana tvrdsia ako druha?


Viem že gule nemajú nič s geometriou, ale spomenul som to lebo by to mohlo ma nejaký vplyv. Gule mi potom pripadajú ako ďalšia z možností kvoli tomu nadmernému húpaniu.
Neviem ti poveda či je jedna strana tvrdšia, ale skôr nie ako hej. Teraz som mal auto v rukách len chvížu čo som bol doma na dušičky, neurobil som viac ako 300km.

19.02.2013 04:41 - Re: Zadní náprava - obecně 2549259
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
Mám ten samej problém, při nerovnostech se ozývají zezadu rány, myslel jsem, že to dělá vejfuk, ale nic.

19.02.2013 09:11 - Re: Zadní náprava - obecně 2549276
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
running napsal(a):
Mám ten samej problém, při nerovnostech se ozývají zezadu rány, myslel jsem, že to dělá vejfuk, ale nic.


LOŽISKA - a doporučím rychle než to budou ramena.

18.11.2013 19:44 - Re: Zadní náprava - obecně 2639321
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Minulý týden vždy při přejezdu nerovnosti zezadu divné klepnutí, při průjezdu zatáčkou lehké zarachocení a klepnutí. V sobotu na chalupě auto na zvedák a prohlídka. Ložiska, ramena všechno v pořádku. Protože jsem měnil lanka ruční brzdy, sundal jsem hliníkový kryt a našel jsem tam kaštan. Čert ví jak se tam dostal. Kaštan vyhozen, klepání odstraněno.

18.11.2013 20:24 - Re: Zadní náprava - obecně 2639347
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Minulý týden vždy při přejezdu nerovnosti zezadu divné klepnutí, při průjezdu zatáčkou lehké zarachocení a klepnutí. V sobotu na chalupě auto na zvedák a prohlídka. Ložiska, ramena všechno v pořádku. Protože jsem měnil lanka ruční brzdy, sundal jsem hliníkový kryt a našel jsem tam kaštan. Čert ví jak se tam dostal. Kaštan vyhozen, klepání odstraněno.


Dobrá rada - teď budou všichni hledat kaštany a příjdou o ramena

18.11.2013 22:55 - Re: Zadní náprava - obecně 2639411
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
LOŽISKA - a doporučím rychle než to budou ramena.


Přestaňte už konečně strašit výměnou celých ramen. Kdo neumí opravovat, tak mění celé díly - ramena ... kdo umí opravovat, tak to praví za pár korun.
Koukal sem na exif origo fotek před a po, a vyvaření a oprava jedno uložení na rameni mě netrvala dýl jak 30 minut. A to sem už dělal docela katastrofální kousky a to nemám vše nafoceno ... jen když byl foák po ruce.
Ukázky:
.link.
.link.
.link.

19.11.2013 00:11 - Re: Zadní náprava - obecně 2639414
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Přestaňte už konečně strašit výměnou celých ramen. Kdo neumí opravovat, tak mění celé díly - ramena ... kdo umí opravovat, tak to praví za pár korun.
Koukal sem na exif origo fotek před a po, a vyvaření a oprava jedno uložení na rameni mě netrvala dýl jak 30 minut. A to sem už dělal docela katastrofální kousky a to nemám vše nafoceno ... jen když byl foák po ruce.
Ukázky:
.link.
.link.
.link.


Pokud se jedná o uložení pro gufero opravuji - pokud o uložení ložiska ne. A mezi námi opravit umím,ale nevyplatí se mi to ani časově ani finančně. A opravuji tak 80% toho co v Citroenu vyhazují a dávají za necelích 12000,- jednu stranu.Dávám na to záruku a nemám reklamace to je pro mne a asi i zákazníky důležité.

19.11.2013 08:12 - Re: Zadní náprava - obecně 2639428
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pokud se jedná o uložení pro gufero opravuji - pokud o uložení ložiska ne.


Těch ramen sem už opravil hodně, nedokážu dnes už odhadnout kolik BX, CX, XM, XA, C5 to bylo ... a vlastní uložení ložiska sem NIKDY poškozené neviděl. A to tu byly hrůzy, viz Xa brejk - první můj odkaz , a kroužek ložiska tam je a kryje uložení .link. ... tady je video jak to chodilo na autě .link. . Za 150,- kč co mě stála oprava na čase a materiálu bych asi těžko sehnal nepoškozené rameno .
Jestli ty ano, byla to asi velmi nešastná náhoda, kolik jich bylo ? 1 z tisíce

Tady jsou foto s celým exifem, komplet metadata o pořízení snímku. To pro ty co nevěří, že mě ta oprava vydřeného ramene netrvá dýl jak 30 minut ! Stačí uložit na svém PC a pak kouknout … .link.

.

19.11.2013 09:15 - Re: Zadní náprava - obecně 2639432
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Těch ramen sem už opravil hodně, nedokážu dnes už odhadnout kolik BX, CX, XM, XA, C5 to bylo ... a vlastní uložení ložiska sem NIKDY poškozené neviděl. A to tu byly hrůzy, viz Xa brejk - první můj odkaz , a kroužek ložiska tam je a kryje uložení .link. ... tady je video jak to chodilo na autě .link. . Za 150,- kč co mě stála oprava na čase a materiálu bych asi těžko sehnal nepoškozené rameno .
Jestli ty ano, byla to asi velmi nešastná náhoda, kolik jich bylo ? 1 z tisíce


Několik pokud mᚠnamysli prodřený kroužek ložiska a na CX to bylo nutnost protože ramena nebyly a každé druhé bylo KO jak na ložiskách tak na uchycení stabilizátoru (jediný problém byla cena elektrody a kvalitní svářečky na AL). První CX jsem dělal někdy před třiceti lety a to jich bylo v republice asi 20. V Praze jich bylo 6. a z toho jedna moje a druhá Vojáčka a díly jsi nesehnal ani přes tuzex (a nezaplatil bys je)

19.11.2013 13:26 - Re: Zadní náprava - obecně 2639495
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Několik pokud mᚠnamysli prodřený kroužek ložiska


No a tím pádem nepoužitelně poškozené uložení ložiska.

Tak to budeš mít určitě nějakou fotku. sem s ní .

19.11.2013 16:43 - Re: Zadní náprava - obecně 2639507
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
No a tím pádem nepoužitelně poškozené uložení ložiska.

Tak to budeš mít určitě nějakou fotku. sem s ní .


Pokusím se někde vyhrabat a mimo jiné i ohnutý čep (šroub) že nešel ven a musel jsem rameno vyřezat,nebo zvětšenou díru v nápravnici + zavrtaný kolíček a do excentru zbroušená hlava na šroubu atd...

19.09.2014 07:12 - Re: Zadní náprava - obecně 2734076
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Na zadní nápravě blízko kol je nejnižší místo, kde se stýká svislá část (rovnoběžná s kolem) se šikmou pístnicí. Toto nejnižší místo je kryto plastovým krytem a ten mi na levé straně chybí. Projel jsem tak půl Evropy, tak je to tam fakt jen jako krytka bez funkce. Nyní jsem to objednal, stojí kupodivu jen 144 Kč, a chci to tam dát, až mi to přijde. Nikde není žádný závit nebo ulomený šroub, tak předpokládám, že je to tam jen namáčknuté. Máte někdo zkušenost?

19.09.2014 08:19 - Re: Zadní náprava - obecně 2734077
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Na zadní nápravě blízko kol je nejnižší místo, kde se stýká svislá část (rovnoběžná s kolem) se šikmou pístnicí. Toto nejnižší místo je kryto plastovým krytem a ten mi na levé straně chybí. Projel jsem tak půl Evropy, tak je to tam fakt jen jako krytka bez funkce. Nyní jsem to objednal, stojí kupodivu jen 144 Kč, a chci to tam dát, až mi to přijde. Nikde není žádný závit nebo ulomený šroub, tak předpokládám, že je to tam jen namáčknuté. Máte někdo zkušenost?


Je to z jednoho kusu rozevřít-nasadit-zacvaknout (jsou tam zobáčky). Praská ta spojovací část a potom to upadne.

Přílohy:
krytka x7.jpg ( 308545b ) -

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator