Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunguje centrál u dveří spolujezdce
26.09.2022 18:02 - Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347872
mamutik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Máte někdo zkušenost s opravou zamykání dveří. Odemknu auto centrálem a dveře spolujezdce zůstanou zamknuté. Občas se to povedlo otevřít opakovaným zamknutím a odemknutím se současným zatáhnutím za kliku dveří. Vypadá to na táhlo zámku, ale nemám zkušenost ani jak se k tomu dostat rozebráním dveří....
Děkuji. TS

26.09.2022 18:58 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347873
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zamek nebo kabelaz dveri

26.09.2022 20:37 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347886
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
mamutik napsal(a):
Ahoj. Máte někdo zkušenost s opravou zamykání dveří. Odemknu auto centrálem a dveře spolujezdce zůstanou zamknuté. Občas se to povedlo otevřít opakovaným zamknutím a odemknutím se současným zatáhnutím za kliku dveří. Vypadá to na táhlo zámku, ale nemám zkušenost ani jak se k tomu dostat rozebráním dveří....
Děkuji. TS


A zevnitř to otevřít jde? Mám stejný problém a spolujezdci musím ručně otevírat zevnitř. Po otevření (až do dalšího zamknutí a odemknutí) fungují normálně. Asi tam bude nějaký vnitřní problém, protože někdy na delší dobu se normální činnost obnoví. Údajně to je na výměnu zámku, který už (údajně) nový nelze koupit. A kupovat na vrakáči? - Asi sázka do loterie. Tak jsem se stím nějak naučil žít.

28.09.2022 17:34 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347961
mamutik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, tak jak to popisuješ to funguje ... nebo spíš nefunguje. Zevnitř to otevřít nejde, otevřu to jen při opakovaném zkoušení zamknout-odemknout se současným zatáhnutím za kliku dveří. Nevím jak to vypadá pod tapecem, zkusím někdy rozebrat a třeba to bude jen nějaké táhlo? Nerozebíral jsem ještě tapec dveří, tak kdyby někdo věděl jak nejlépe rozebrat, prosím napište.... dík.

28.09.2022 17:38 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347962
mamutik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
zamek nebo kabelaz dveri

Jak bych to mohl nejlépe zjistit? Asi budu muset jít do rozebrání tapecu dveří?...

28.09.2022 21:10 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347965
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky jsem si původně myslel, že tam budou nějaká táhla a bude něco vypadlé. Ale nic jsem nenašel, ani žádné táhlo - třeba jsem špatně hledal. Taky jsem tapec poprve sundával. Asi to tu je někde popsané. Žádná věda to není.

29.09.2022 09:05 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3347970
mamutik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za info. Zkusím se pustit do té rozborky dveří a něco najít.... doufám, že by to mohlo být jen něco v mechanice otvírání....ale půjdu metodou pokusu a omylu .
Hezký den.

29.09.2022 20:43 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3348038
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud se ti to povede odstranit, dej vědět. Mě to teda po sundání tapecu, zjištění, že není co řešit (možná i nějakém postřiku Konkorem) chvíli chodilo. Ale jak jsem již psal, občas se to splaší a třeba půl roku to chodí a zas přestane. Bez jakýchkoliv zásahů. Možná na to mají vliv sluneční erupce.

29.09.2022 21:26 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3348043
mamutik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
OK, jestli něco najdu, určitě se pochlubím . Jen zatím netuším, kdy se k tomu dostanu....poradíš prosím, kde začít u sundávání tapecu? Nechci zbytečně polámat nějaké ty plastové nýty....dík

29.09.2022 21:54 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3348044
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Určitě to tu někde je. Asi bych se tehdy nepouštěl sám do ničeho bez návodu.
Ale vzpomínám si, že to drží asi jen tři šroubky. Jeden je pod kulatou krytlou v "misce" vnitřní kliky a dvě v madle. A pak už jen opatrně uvolňovat tapec přichycený plastovými příchytkami a moc nepotrhat pod ním umístěný igelit, který je ke dveřím přilepený nějakým lepidlem. Ty plastové příchytky některé prasknou, protože jsou za tu dobu (můj je z r. 2002) již křehké. Ale určitě by se měli dát koupit (Citroen, AutoKelly, a další), a snad ani dnes nestojí majland.
Třeba mě doplní někdo, kdo s tím má větší zkušenosti.

30.09.2022 10:42 - Re: Nefunguje centrál u dveří spolujezdce 3348049
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mamutik napsal(a):
Ano, tak jak to popisuješ to funguje ... nebo spíš nefunguje. Zevnitř to otevřít nejde, otevřu to jen při opakovaném zkoušení zamknout-odemknout se současným zatáhnutím za kliku dveří. Nevím jak to vypadá pod tapecem, zkusím někdy rozebrat a třeba to bude jen nějaké táhlo? Nerozebíral jsem ještě tapec dveří, tak kdyby někdo věděl jak nejlépe rozebrat, prosím napište.... dík.


Zatuhlá vazelína v zámku , vyběhaný zámek - možná by mohlo pomoci zámek vyndat a pořádně vyčistit od staré vazelíny a opětovně namazat 😉 ( pokud nedoskočí zámek do koncové polohy nejde odemknout - tu páčku to nepustí a zastaví se o ztuhlou vazelínu ) - pokud by se měnil zámek musí být stejný typ buď jednoduché nebo superzamykání !!!


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator