Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Páté dveře kufru / C5 III tourer
|< < 1 2 3 > >|
04.06.2018 11:22 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3161450
aldamore
Město: Zábřeh, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 10
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dokažete mi poradit s mým problémem viz příspěvek výše. To vrzání se mi zdá horší. Mám obavu, aby to jednoho dne nepřestalo otvírat. Všechno jsme promazal, ale nepomohlo. Dájí se nějak rozebrat ty vzpěry nebo je musím nechat vyměnit? Díky.

04.06.2018 12:02 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3161461
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokial nezhodíš dekel, tažko zistíš čo to robí. Motor je v strede dverí a ahá za dvoje laniek čo idú do tých vzpier (aspoň myslím, mal som to oddeklované keď som opravoval káblový zväzok ku tretiemu brzdovému svetlu).

04.06.2018 12:22 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3161464
janys
Město: , Auto: Počet příspěvků: 55
99 Poslat soukromou zprávu
aldamore napsal(a):
Ahoj, nevíte někdo jak opravit či nějak nastavit páté dvěře? Celkem se v pohodě otevírají až na to, že těsně před otevřením dvěří v pravé horní části u vzpěry to dost hlasitě vrže. Vypadá to, jako by pravá vzpěra začla dřív otvírat, než se dvěře odemknou nebo než začne otvírat levá vzpěra. Zavírání funguje celkem dobře, i když to nekdy víc bouchne. Nevím, jestli to má na to vliv, ale dvěře jsou tak trochu utopené. Viz předchozí komentáře. Díky za rady.


S tím vrzáním nepomůžu. Ale to utopení jsem řešil. Povolil jsem tu část zámku, co je v podlaze kufrového prostoru. Vysunul jsem ji směrem dozadu natolik, aby při zavření světla ve dveřích byly zároveň se světly v blatnících. Pozor na to, aby se zámek neposunul moc doleva nebo doprava. To jsem ověřil namazáním (nějaký krém, mazivo) naváděcích gum toho zámku. Podle toho jsem poznal jestli nejsou uzavřením tlačený k jedné straně. Samozřejmě, že tímto je možno i vycentrovat dveře po zavření tak, aby i mezera na obou stranách dveří byla stejná. Nastavení jsem prováděl opakovaně ručním zavíráním dveří, bez použití auto-zavření. Poté jsem nastavil gumové dorazy dole na stranách - štelují se vyšroubováním nebo zašroubováním.
Nakonec jsem si ještě ověřil, jestli dosedá obvodové těsnění dveří (nanesením trochu krému) a vše sedí ok.

06.12.2019 21:26 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250174
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mal som obdobný problém. Nesvietili žiarovky v kufry, hydraulika pozvozka z kufra nešla a auto sa samo zamykalo, ak som otvoril len kufor. Nadstavené kabliky v husom krku vžavo na veku kufra a všetko funguje. I BSI hlási otvorenie. Mám elektrické dvere. Čo ma ale zaráža, že ďialkou dvere otvorím, ale na zatvorenie už funguje iba tlačidlo na veku. A zároveň keď zamknem auto, čakal by som i zavrenie veka kufru. Nikde som sa nedočítal o funkciách veka cez ďiažku, tak nemáte niekto el. kufor, či sa kžúčom i zavrie atd? Keď ďiažkou stlačím, tak v zámknu i cvakne, tak možno by to tú fciu mohlo ma.

07.12.2019 00:32 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250197
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Ahoj, mal som obdobný problém. Nesvietili žiarovky v kufry, hydraulika pozvozka z kufra nešla a auto sa samo zamykalo, ak som otvoril len kufor. Nadstavené kabliky v husom krku vžavo na veku kufra a všetko funguje. I BSI hlási otvorenie. Mám elektrické dvere. Čo ma ale zaráža, že ďialkou dvere otvorím, ale na zatvorenie už funguje iba tlačidlo na veku. A zároveň keď zamknem auto, čakal by som i zavrenie veka kufru. Nikde som sa nedočítal o funkciách veka cez ďiažku, tak nemáte niekto el. kufor, či sa kžúčom i zavrie atd? Keď ďiažkou stlačím, tak v zámknu i cvakne, tak možno by to tú fciu mohlo ma.


Páni konstrukéři na to zapomněli - umí to jen dálkou otevřít a ani nedokázali aby to šlo zavřít tlačítkem při ecomodu.

07.12.2019 08:17 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250199
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Páni konstrukéři na to zapomněli - umí to jen dálkou otevřít a ani nedokázali aby to šlo zavřít tlačítkem při ecomodu.

noo to nejde,protoze BSI uz spinka

07.12.2019 10:22 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250212
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hmmm, Škoda. Tak aspoň za to otváranie díky za tie dary a hlavne, keď už vidím na batožinu.

07.12.2019 18:56 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250276
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
Mám také problém s kufrem, i když prkotina, ale štve mě to.
Když je chladno tak na tlačítko na kufru i dálkáči funguje dobře a normálně elektricky otevře naplno.
Jakmile je ale tepleji, tak po zmáčknutí tlačítka i na dálkáči kufr cvakne a dveře odskočí, ale aby se rozjel motorek, tak musím kufr ručně trochu pootevřít a pak se "chytne" a jede normálně.

Neví někdo čím by to mohlo být, že za chladna tu funguje, ale jakmile je teplo tak nikoliv? V autorizovaném servisu samozřejmě neví a chtějí to měnit všechno - plynové vzpěry i zámek a údajně je tam i nějaké čidlo.

07.12.2019 21:08 - Re: Páté dveře kufru / C5 I II break 3250278
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stanjard napsal(a):
Mám také problém s kufrem, i když prkotina, ale štve mě to.
Když je chladno tak na tlačítko na kufru i dálkáči funguje dobře a normálně elektricky otevře naplno.
Jakmile je ale tepleji, tak po zmáčknutí tlačítka i na dálkáči kufr cvakne a dveře odskočí, ale aby se rozjel motorek, tak musím kufr ručně trochu pootevřít a pak se "chytne" a jede normálně.

Neví někdo čím by to mohlo být, že za chladna tu funguje, ale jakmile je teplo tak nikoliv? V autorizovaném servisu samozřejmě neví a chtějí to měnit všechno - plynové vzpěry i zámek a údajně je tam i nějaké čidlo.


Ten mechanizmus el. 5. dveří stojí okolo 30000,- (nevím ještě jsem neřešil ale měl by se dát nastavit) snímač by tam měl být jen zátěžovej - když se budou otevírat-zavírat a zstavíš je tak se musí opět zapnout tlačítkem a v diag je myslím návod (nějakej) - zatím jsem neřešil.(toto spíš pro ,,autodiga")

11.12.2019 23:19 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3251202
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem nad tím přemýšlel a jen pouha dedukce, třeba to pomůže. Když se otepluje, tak se materiál rozpíná, tj. bych se soustředil na to, že zvýšeným odporem buď některé vzpěry, nebo v pántech motúrek dekuje jako kdyby překážku a zastaví se. Promazal bych něčím vhodným, nebo bych na začátek zkusil WD-čko. Jinak kdyby nepomohlo tak možná bych začal výměnou vzpěr, jelikož mohou být unavené a dveře jsou to předse jen težší. Třeba tě to neposune, ale jak se říka: "Když nevíš kde začít, tak prostě začni". A se povede.

12.12.2019 01:01 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3251204
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nejsou tam žádné plynové vzpěry - to že odskočí zámek je jedna věc (mechanizmus) a to otevření je druhá věc a je to ovládané lanama jako třeba ruční brzda. a má to zátěžák jako mechanizmus stahování oken. ( mechanizmus otevření (odskočení) je v karosérii a otevírání je v 5. dveřích. To auto bylo bourané ?

Přílohy:
el.zadní dveře.jpg ( 355574b ) -
cena mechanizmu 5. dveří.jpg ( 386702b ) -

03.03.2020 18:17 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3261900
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Prosím o radu. Původní majitel nechal v Citroenu u mé C5 X7 udělat zavírání a otvírání 5-tých dveří na tlačítko v kabině na palubce. Skvěle to funguje. I když spadne auto do ekomódu, tak nastartuji a zavřu bez vystoupení. Manželka má C4GP 2015 a závidí mi to. Odkud z BSI se dá vytáhnout kabel pro vypínač? 1 tlačítko otvírá i zavírá. Díky za radu.

22.03.2021 20:52 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3304019
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nejsou tam žádné plynové vzpěry - to že odskočí zámek je jedna věc (mechanizmus) a to otevření je druhá věc a je to ovládané lanama jako třeba ruční brzda. a má to zátěžák jako mechanizmus stahování oken. ( mechanizmus otevření (odskočení) je v karosérii a otevírání je v 5. dveřích. To auto bylo bourané ?


A je možné, že by byl problém v těch lanech? Přeci jen, pokud jsou z kovu, tak ta roztažnost tam může působit právě to, že pak v létě musím o pár cm ručně dveře přizvednout. Daly by se ty lana nějak nastavit? - třeba o 1cm zkrátit?

03.10.2023 14:34 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3368924
milne
Město: Bukovany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 18
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Začala mi vrzat jedna vzpěra na X7. Co se s tím dá dělat? Díky.

03.10.2023 14:40 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3368926
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
milne napsal(a):
Začala mi vrzat jedna vzpěra na X7. Co se s tím dá dělat? Díky.

Elektrická, nebo mechanická?

03.10.2023 15:24 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3368930
milne
Město: Bukovany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 18
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
elektrická, a vrže to jen někdy...

03.10.2023 22:22 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3369024
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkusí namazat kloubky na kterých je přidělaná a pokud to nepomůže, začni pomalu šetřit na novou... A buď hodně rád, že mᚠCitroëna a ne třeba Škodovku... Tam stojí jedna elektrická vzpěra (na autě je navíc vždy jen jedna) tolik, co u Citroëna na několik aut... 😉

04.10.2023 13:20 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3369037
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
milne napsal(a):
elektrická, a vrže to jen někdy...


V té elektrice jsou také písty ale jsou otočené tou slabší stranou nahoru a za tu silnější tahají lana - malou dirku v tom plastu a prostříknout třeba teflonovím sprejem 🤗

04.10.2023 14:39 - Re: Vzpěry pátých dveří / C5I/II break 3369039
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To už jsem zkoušel a 2,3 měsíce a auta se vracela opět s vrzáním... Ale nezkoušel jsem teda teflonovej sprej, tak možná i proto.

10.01.2024 08:21 - Re: Páté dveře kufru / C5 III tourer 3373141
milne
Město: Bukovany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 18
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Promazal - prostříkl WDčkem - kloubky a je po vrzání.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator