Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005)
20.07.2019 23:46 - Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230742
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, před pár týdny se mi přestal odemykat kufr (pravděpodobně špatný kontakt či zlomený káblík), takže jsme vše museli nakládat a vykládat přes okénko. Dnes jsem vše zezadu vyházel a snažil se nějak k zámku dostat. Odšrouboval jsem tu kovovou lištu, ale stejně na něčem ještě držela a přes ni se nedalo dostat dalším šroubům, takže jsem byl nakonec neúspěšný.

Asistoval mi při tom nᚠmalý šikula, který zamáčknul ten háček, který zamyká okno. Aby to nebylo málo, nevěda o tom, chtěl jsem okno zabouchnout, a jen natvrdo narazilo. Když se teď snažím to otevřené okno odemknout, tak elektrika tam jde, nastane pokus o odemknutí, ale ten háček se neotočí do správné polohy a zámek zůstává zamknutý, nejsem tedy schopen okno zavřít...

Budu vděčný za každou radu...

21.07.2019 07:15 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230743
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
otula napsal(a):
Ahoj, před pár týdny se mi přestal odemykat kufr (pravděpodobně špatný kontakt či zlomený káblík), takže jsme vše museli nakládat a vykládat přes okénko. Dnes jsem vše zezadu vyházel a snažil se nějak k zámku dostat. Odšrouboval jsem tu kovovou lištu, ale stejně na něčem ještě držela a přes ni se nedalo dostat dalším šroubům, takže jsem byl nakonec neúspěšný.

Asistoval mi při tom nᚠmalý šikula, který zamáčknul ten háček, který zamyká okno. Aby to nebylo málo, nevěda o tom, chtěl jsem okno zabouchnout, a jen natvrdo narazilo. Když se teď snažím to otevřené okno odemknout, tak elektrika tam jde, nastane pokus o odemknutí, ale ten háček se neotočí do správné polohy a zámek zůstává zamknutý, nejsem tedy schopen okno zavřít...

Budu vděčný za každou radu...


Uprostred pod calounenim je mechanizmus - sundej calouneni 5.dveri aa uvidis tahlo k zamku tim odjistis ten zamek skla.

B) zadni pate dvere otevres tak ze si vlezes do zavazadloveho prostoru a tam co je zamek(uvidis na nej) je v zamku mali otvor (byva oznacen cervene) tak do nej strcis malej treba sroubovacek nebo cokoli o prumeru+-tri mm a zapacis lehce do strany - tim odjistis ten zamek. ( pohledej jsou tu tusim i obrazky -daval jsem je sem)

21.07.2019 09:26 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230760
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Uprostred pod calounenim je mechanizmus - sundej calouneni 5.dveri aa uvidis tahlo k zamku tim odjistis ten zamek skla.

B) zadni pate dvere otevres tak ze si vlezes do zavazadloveho prostoru a tam co je zamek(uvidis na nej) je v zamku mali otvor (byva oznacen cervene) tak do nej strcis malej treba sroubovacek nebo cokoli o prumeru+-tri mm a zapacis lehce do strany - tim odjistis ten zamek. ( pohledej jsou tu tusim i obrazky -daval jsem je sem)


Děkuji za rady, vyzkouším. Snad se mi při sundávání toho čalounění podaří ho neponičit.

Ten otvor má být v té plastové krytce? Jsou tam dva otvory, ale žádný z nich není označen červeně a zkoušel jsem do obou strkat šroubovák, ale nic nepovolilo. Zkusím tedy ještě něco tenčího, snad to pomůže.

21.07.2019 12:08 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230801
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Mockrát děkuji!

Takže jo, opravdu byl zádrhel v tom, že bylo potřeba použít užší nástroj. Pokud by někdo další měl problém ten správný otvor objevit, udělal jsem v rámci možností fotku - je na ní označena ta správná díra a v ní červenou tečkou místo, kam je potřeba ten nástroj dostat a potáhnout stranou.

Dále jsem zjistil, že táhlo na okénko pod čalouněním je bezva, když zámek nefunguje, ale mně to nepomohlo, protože zámek funguje. Nakonec bylo řešení prosté: ten háček, který zajišuje okénko, jsem chytil jiným jiným hákem, zmáčknul tlačítko odemykání a prostou silou zatáhnul - háček se vrátil do otevřené polohy. Zjevně tedy to zamykání háček pouze odjistí, a pokud s ním někdo mechanicky neotočí, tak ho za půl vteřiny zase zajistí. Je tedy potřeba ho otočit ručně.

Dveře jsem tedy otevřel, okénko zavřel, potřebuji se ale dostat pod čalounění, abych našel ten vadný káblík. Druky kolem dokola šly dolů krásně, nejsem ale schopen vyndat ty 2x2 potvory, které jsou v madlech (viz druhé foto). Dají se alespoň koupit nové, abych je mohl prostě urvat a pak tam dát nové? (Pod jakým názvem je najít?) Nebo je nějaká finta na to, jak je sundat?

Přílohy:
_DSC9272.jpg ( 1305959b ) - Správné místo, kde mechanicky otevřít 5. dveře
_DSC9278.jpg ( 6192298b ) - Jak vytáhnout tady ty potvory?

21.07.2019 21:39 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230907
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jediná finta je dát ruku, nebo silnej plochej šroubovák k těm čepům pod čalounění a silou je odpáčit, drží tam dost, nikdy se mi žádnej čep nepodařílo poškodit.

22.07.2019 07:29 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3230929
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Jediná finta je dát ruku, nebo silnej plochej šroubovák k těm čepům pod čalounění a silou je odpáčit, drží tam dost, nikdy se mi žádnej čep nepodařílo poškodit.

Děkuji, zkusím teda hrubou sílu

24.07.2019 08:36 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3231202
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Kabely jsou většinou prasklé v tom husím krku a to není třeba sundávat čalounění. Také jsem to nedávno řešil.

24.07.2019 11:33 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3231220
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za všechny rady, už to mám opraveno

24.07.2019 13:19 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3231248
kesur
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 23

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem rozebral zámek kufru u sedanu 1,6 hdi a mám vylámané zuby na plastovém kolečku se šnekem. Asi se to nedá koupit zvl᚝, je škoda kupovat nový. Bohužel nemám po ruce žádné vrakoviště. Nemáte někdo? Č. kat. 871986. Díky za nějakou informaci...Ještě dodám, že cestou z dovolené mi upadl spodní kryt motoru č. kat. 7013CJ. Taky sháním originál starší.

24.07.2019 16:48 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3231303
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kesur napsal(a):
Dnes jsem rozebral zámek kufru u sedanu 1,6 hdi a mám vylámané zuby na plastovém kolečku se šnekem. Asi se to nedá koupit zvl᚝, je škoda kupovat nový. Bohužel nemám po ruce žádné vrakoviště. Nemáte někdo? Č. kat. 871986. Díky za nějakou informaci...Ještě dodám, že cestou z dovolené mi upadl spodní kryt motoru č. kat. 7013CJ. Taky sháním originál starší.


Zámek je stejný i na xsaře,C5I,II, III a jedno jestli break nebo limuzína (mám jich tu několik ale pošta bude dražší než zámek ) - někdo rozebíral a rozprodával tam v okolí Havířova,Frídku

24.07.2019 21:51 - Re: Nelze otevřít kufr a zavřít jeho okénko na C5 break (2005) 3231392
kesur
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 23

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky, zkusím ještě posondovat v okolí.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator