Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Poničení při odtahu
1 2 > >|
11.04.2019 19:13 - Poničení při odtahu 3216027
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlapi. Bohužel se stalo, že jsem odjel na několik týdnů do zahraničí, mezitím město rozházelo značky na blokové čištění a mně odtáhli auto. S úředníky jsem nakonec vyjednal, že auto bezplatně vrátí, jelikož jsem opravdu zaparkoval před rozmístěním značek a dokonce i před vyhlášením čištění na úřední desce.
Odtahovce se ale prý při zpětném nakládání utrhnul popruh a já dneska dostal email s nepěknými fotkami - viz příloha.
Takže teď na dálku musím řešit odvoz auta do servisu (musí tam s tím dojet odtahovka). Auto půjde do servisu buď už snad zítra nebo v sobotu. A já právě potřebuju poradit, na co se tam všechno kouknout. Moje zkušenost je taková, že když jim nic neřeknu, vyklepou a nabarví střechu, dají nové sklo a hotovo. Já mam ale strach z toho, že jestli auto s sebou nějak seklo o zem, můžou být dojebaný koule, pístnice a podobně. Napadá vás ještě něco? Nebo nemáte s podobnou situací někdo zkušenost? Já mam sto chutí jim do toho pojištění zahrnout fakt všechno. Místo práce a zábavy teď v USA řeším tohle...
Já mam i trochu strach, že to pojišovna vezme jako totálku, protože jenom to sklo, klempířina a lak bude stát podle mýho víc jak celý auto (teď bych prodal tak za 50k?).

Přílohy:
20190411_065226_resized.jpg ( 1043544b ) -
20190411_065230_resized.jpg ( 867876b ) -
20190411_065235_resized.jpg ( 883865b ) -
20190411_065243_resized.jpg ( 1139594b ) -

11.04.2019 20:24 - Re: Poničení při odtahu 3216114
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to su chuji....
Ono už len to sklo je poriadne drahe a už sa ani moc neda zohna

13.04.2019 21:05 - Re: Poničení při odtahu 3216687
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
To měli v Dobřanech vycházku asi ti Největší magoři ne ?! To je ale amaterismus!!!

13.04.2019 22:09 - Re: Poničení při odtahu 3216718
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Není to k tématu ohledně škody ale u nás zrovna včera měli také uklízet ulice.
Obě auta jsme poctivě uklidili ale spoustu jiných se na to vys...
No a u nás se to už asi neřeší. Žádný odtahy, tam kde auta stáli tak to nechali být a máme okolo baráku pořád bordel...
Tak držím palce a to dopadne ke spokojenosti !

14.04.2019 08:14 - Re: Poničení při odtahu 3216747
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
To měli v Dobřanech vycházku asi ti Největší magoři ne ?! To je ale amaterismus!!!


Tohle se stalo na Kladně. Mám tam byt kvůli práci v Praze. Je vtipný, že jsem taky vždycky poctivě přeparkoval a vždycky pozoroval, jak tam ta auta nechávají. Jednou to člověk přeparkovat nemůže a hned mu ho odtáhnou a při návratu ještě takhle vylepší.

Teď přes půl planety instruuji přítelkyni, která se o vše musí starat. Vtipný bylo, že našla i další škodu, která nebyla v tom protokolu pro pojišovnu a když se na to zeptala, tak ji víceméně řekli, že to tam bylo a i kdyby nebylo, tak je nemožný dokázat opak. Že by prej člověk, kterej se dopustí přestupku a odtáhnou mu auto, měl počítat s tím, že se mu auto nemusí vrátit ve stejným stavu. Jestli tohle chlapci mysleli vážně, tak už fakt asi nechci žít v týhle parodii na stát.

14.04.2019 18:52 - Re: Poničení při odtahu 3216881
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím že by tohle mohlo být hodně zajímavé téma pro televizi...

22.04.2019 11:38 - Re: Poničení při odtahu 3217638
namaste40
Město: Hodonín, Auto: Citroën Xantia II 1.8i X,SX Kat. (74kW) Počet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Tak todle je fakt síla.
Zahrnul bych na hulváta všechno do toho pojištění.
Mě se stalo to, že při odtahu promáčkli bok, ale to jsem v lakovně vyřešil přes pojišovnu.

23.04.2019 10:45 - Re: Poničení při odtahu 3217780
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dneska byl v servisu a je to víc než zajímavý.
První fakt je, že servis nemůže sehnat sklo. Prej prvovýroba už není. Tak jsem jim povolil druhovýrobu a případně i vrakoviště v dobrým stavu.
Druhá sranda je, že paní v Citroenu je pravděpodobně na straně pojišovny, protože se vůbec ani nepokouší naznačovat, že by měla nějaký rozumný řešení situace. Bylo mi prostě oznámeno, že pojišovna prý proplatí maximálně 32 tisíc, protože hodnotu auta odhadli na 40. Takže se pokoušeli ukecat totálku. To nechci. Auto znám, vím, co je tam špatně, vím, co je tam dobře a za 40k prostě nedostanu srovnatelný komfort (leda stejnou C5). Užitná hodnota auta je bohužel mnohem vyšší. Pro mě snad i vyšší než užitná hodnota náhradní káry, kterou jsem zatim dostal (Seat Ibiza 1.0 TSI, verze holobyt). Nebo by ještě bylo možný vzít těch 32k a nechat to opravit někde bokem.
Prý není možný, aby pojišovna proplatila víc. Tak jsem řekl, že v pohodě, že holt zbytek doplatí firma, která způsobila škodu. To prej podle paní z Citroenu taky není možný (sakra proč?) Prostě se to prej musí vejít do 32k. Kolik je odhad a co se stane, když to bude dražší, paní nevěděla.
Moje žádost o kontrolu podvozku zatím vyšuměla. Psal jsem jim, že bych chtěl kontrolu podvozku, kvůli tomu, že auto nebylo v servisní poloze, když mu visela některá kola dolů. S tím je ještě taky budu muset prudit.
Takže jsem hodně zvědavej, co se stane, když to dražší bude. Protože mně je úplně jedno, kdo to zaplatí a kolik to bude stát. Jestli auto nebude ve stejným stavu jako před odtahem, budu tu škodu prostě vymáhat soudně. Klidně jenom z principu.

23.04.2019 11:27 - Re: Poničení při odtahu 3217834
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
U nás přestali odtahovat při blokovém ... jinde v Brně to pokračuje co sem viděl, ale u nás už jen fotí a dávaj lístky...

23.04.2019 12:55 - Re: Poničení při odtahu 3217855
VMachy
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to bych byl asi hoodně nasra....

23.04.2019 19:29 - Re: Poničení při odtahu 3217938
ZONECZ
Město: Jirkov, Praha, Auto: Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Jarduk: Zdravím, pokud s postupem servisu nesouhlasíte, tak bych se do toho vložil sám jako majitel. Docela to pomůže "někdy". Zavolal bych do servisu a vyžádal si číslo pojistné události a pojišovnu u které se to řeší. Následně bych zavolal na tu pojišovnu, postačí infolinka a zeptal se na aktuální stav pojistné události. Majitelem vozu jste Vy, takže na to máte nárok. Zeptal bych jestli je likvidátorem stanoven limit opravy a v jaké hodnotě. Pokud stanoven je a limit se Vám nelíbí. tak ho můžete zkusit rozporovat. Infolinka dá podnět na likvidaci a měl by se Vám někdo do 24h ozvat. Ozve se buď technik nebo likvidátor(dle poj.) a pak je to na tom co si uhádáte v rozhovoru s ním. Občas se to podaří, já jsem uhádal za klientku nárazník.

23.04.2019 22:49 - Re: Poničení při odtahu 3217973
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
U nás přestali odtahovat při blokovém ... jinde v Brně to pokračuje co sem viděl, ale u nás už jen fotí a dávaj lístky...


Mozna je to tim ze ta nasmlouvana odtahovka ma vetsinu aut jen s navijakem a ulice kde je malo mista tak nemuzou nakladat. Mimochodem oni to pak tahaj silou nahoru a vubec neresi ze ma auto zarazen kvalt. Videl sem tak hodne odtazenejch aut pri cisteni pricemz je vubec nesralo, ze tem osobakum se protaci motor pres zarazenej kvalt klidne v protismeru.. v pohode byli ti co maj automat v parkovaci poloze. ty odtahnout nemohli .

Jinak neco podobneho s pojistovnou se stalo kolegovi. Roky si platil havarijko a kdyz naboural pri couvani tak mu to odhadli na 40 a totalka. Nakonec umslouval, ze to necha opravit v neautorizovanem servise a ze se nejak s opravou vleze do limitu.

Obavam se ze i v tomto pripade to bude o nervy . Preji hodne stesti

24.04.2019 14:29 - Re: Poničení při odtahu 3218096
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tady to vypadá, že odtahovka vypadala takto
.link.
Ale co je zajímavý, tak podle protokolu se to stalo asi 500m od baráku, takže cestou zpět. Chyběl fakt kousek. Nějak nechápu, proč by měl prasknout popruh, když to auto už většinou svojí hmotnosti sedí na vleku. Nebo ne? Nějak si řikam, zda jim to spíš nějak nevyklouzlo na křižovatce nebo kruháči...

U nás taky dřív netahali. Vždycky jsem přeparkoval a pak koukal, jak je tam čtvrtka parkoviště a silnice "vyčištěná" kolem nich. Letos jsem prvně pryč, když to dělají a hned změní pravidla.

Jinak zatim mi jak Citroen tak pojišovna říká, že ze zákona to funguje opravdu tak, že ačkoliv by oprava stála třeba 50 tisíc, tak pojišovna zaplatí maximálně cenu auta (40 tisíc) a jestli budu chtít auto opravit uplně, musím zbytek doplatit já. Nikoliv ten, kdo auto rozbil, ale prej já. To je vtipná republika tohle. Takže jediná možnost by byla to doplatit ze svýho a pak ten rozdíl třeba vymáhat soudně po tý odtahovce. Já když fakt vidim, jak nám tady vládnou miliardoví zloději a lháři a pak tady člověk řeší blbých pár desítek tisíc, ačkoliv nic neudělal špatně...

O tom neautorizovaným taky přemýšlim. Ale to sklo je prostě pořád problém. Nový se neprodává a na vrakárnách mi zatím řekli, že je možný koupit jenom celý dveře + pak nalakovat.

24.04.2019 20:49 - Re: Poničení při odtahu 3218240
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jak jsem psal , kontaktujte televizi. Černé ovce nebo Reportéři ČT.
Když tam někdo řeší že utopil vodotěsné hodinky od Samsungu , tak odtažení a zničení auta by pro ně mohl být SÓLOKAPR...

25.04.2019 18:54 - Re: Poničení při odtahu 3218385
Ivan.pr
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 168
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Priklanim se nazoru Helmuta - zavolat televizi - uz i kvůli tomu že je to tema pro plno dalších kolegū

25.04.2019 20:13 - Re: Poničení při odtahu 3218398
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No chlapi, ono neni moc co natáčet. Kudy chodim, tudy se ptam a postup je tady stejnej jako při bouračce. Když prostě pojedete, někdo vás nabourá (případně vám jinak rozbije auto), tak není nikde psáno, že vám musí auto dát do původního stavu. On/pojišovna prostě zaplatí škodu do odhadní ceny auta (- nějaký kompenzace a tak dál) a je uplně jedno, že vám to opraví třeba jen polovinu tý škody. Prostě vám nikdo nezaplatí víc, než je cena auta. Řeknou, že cena auta je X, takže tady máte X a můžete si koupit stejný auto, jako jste měli před bouračkou.
Což samozřejmě dává částečně smysl, ale na druhou stranu je to u starých aut k naštvání.
Takže jelikož autorizák, kam se auto hodilo, už 2 týdny neni schopný udělat ani odhad opravy (pořád shání sklo, ale kamkoliv jsem volal já, tak tam jim prej ten autorizák ještě nevolal, asi mají dost času), takže přemýšlim, zda půjde jim to ještě vzít pryč. Což nevim, zda ještě půjde, když už s tím měli jakoby práci. Zkoušim objíždět místní menší neautorizovaný servisy, který by prostě byly schopný to udělat do tý částky za totálku...

25.04.2019 20:27 - Re: Poničení při odtahu 3218400
Majo77
Město: Piešany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 148
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Jinak zatim mi jak Citroen tak pojišovna říká, že ze zákona to funguje opravdu tak, že ačkoliv by oprava stála třeba 50 tisíc, tak pojišovna zaplatí maximálně cenu auta (40 tisíc) a jestli budu chtít auto opravit uplně, musím zbytek doplatit já. Nikoliv ten, kdo auto rozbil, ale prej já. To je vtipná republika tohle. Takže jediná možnost by byla to doplatit ze svýho a pak ten rozdíl třeba vymáhat soudně po tý odtahovce. Já když fakt vidim, jak nám tady vládnou miliardoví zloději a lháři a pak tady člověk řeší blbých pár desítek tisíc, ačkoliv nic neudělal špatně...


Z akej poistky sa to vlastne vyplaca? Tvojej havarijnej alebo nejakej poistky tej odtahovky? Nechcem byt pesimista, ale toto je klasicky priklad fungovania poistovni. Analogiou k tomuto je da sa povedat aj klasicka buracka kde ty nie si vinnik - vinnikom je sofer druheho auta. Poistky au robene prave preto, aby dokazali riesit taketo situacie za poistnika a nemuseli ich riesit priamo vinnici. A to nie je len o hlupom zakone v Cesku, u nas a myslim ze vo vacsine krajin to takto bohuzial funguje. Ak by si to aj dotiahol k sudu, pochybujem ze nieco vysudis nakolko zmysel poistky je v tom pokryt skodu za vinnika - a tu pokryju tym ze ti najprv ohodnotia skodu + nacenia auto podla software na to urcenym. Jedine co mozes asi urobit je nechat si ohodnotit auto inym obhliadacom - co z mojej skusenosti moc robit nechcu, nakolko ak ti to nahodou oceni na viac ako povodny, tak jeho odhad samozrejme neskor pouzijes pri sudnom procese, ktory sa bude tahat roky...a do tych tahanic by potom predvolavali aj oboch obhliadkarov.

Je to proste svinarna cele.. Drzim palce aby si z toho vysiel s co najmensou stratou.

25.04.2019 23:10 - Re: Poničení při odtahu 3218403
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Majo77 napsal(a):
Z akej poistky sa to vlastne vyplaca?


Z pojistky na blbost toho borce, kterej to auto převážel. Jelikož ten člověk prej nedávno zajel na benzinu se zvednutým ramenem, tak se mu vcelku začíná vyplácet...
Jo, jak jsem psal v posledním komentu. Je to vlastně jakoby klasická bouračka.

28.04.2019 12:51 - Re: Poničení při odtahu 3219377
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přesně jak zde někteří píší-řešit z pojistky auta které převáželo to odtahované.Zavolat na jeho pojištovnu a poptat se se kterými autoservisy mají smlouvu na opravy,jeden si vybrat a vyřešit opravu.Samozřejmě že pojištovna bude sledovat vše-odhandní cenu auta vs cenu opravy.Jelikož podle fotek to není totálka tak by neměl být problém opravit do nějakého cenového stropu pojištovny.Ten servis kde to mᚠklidně bombarduj denně telefonáty,nebo se snaž spojit s majitelem.Když jsem řešil opravu mojí C5(na parkovišti do mne nacouval kombajn)tak majitel měl vše taky na háku-musel jsem sám řešit pojištovnu,pak autorizovaný servis a ještě čekal 3 týdny než z Francie došly náhradní díly,pak další 3 týdny oprava.Ale měl jsem máhradní vozidla(Elyséé a novou C4)Chce to jen pevné nervy a neusnout na vavřínech-jednat,volat,opravovat a vše prověřovat

28.04.2019 19:05 - Re: Poničení při odtahu 3219503
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No když se mi po 3 dnech nikdo ze servisu neozýval, napsal jsem v pátek tzv. vysírací mejl do servisu. Trochu na téma, jaký je stav opravy, zda už tedy mají odhad ceny opravy a konečně mi ho sdělí a že jsem obvolával několik autoskel a vrakáren a všude mi tvrdili, že jsem tenhle týden první, co jim tam volal na sklo pro C5.
Do hodiny jsem měl vcelku nastartovanou servisačku na drátu, že je auto už v lakovně a že jako neni pravda, že se dlouho nic neděje a tak dál. Znova jsem se optal, zda tedy ví ten odhad ceny a ona pořád, že sice neví, ale že se do limitu vejdou. Pak z ní vypadlo, že auto je vlastně v lakovně, ale zatim nesehnali to sklo.
Další 2 minuty jsem se pokoušel vysvětlit, že samotný sklo se špatně shání, ale našel jsem na pár místech celý pátý dveře včetně skla za cenu do 3tisíc. Takže dokud je auto v lakovně, tak mají šanci to koupit a přelakovat. Po chvíli pochopila, že koupě těch pátých dveří se sklem a jejich přelakování může vyjít levněji než samotný nový sklo a jeho výměna. Ale to prej jejich vedoucí skladu určitě ví, takže mu to radit neni potřeba.
Přijde mi zvláštní, že začnou opravovat a vůbec netuší, kolik to bude stát. Jenom ví, že se tam vejdou, ačkoliv neví cenu skla nebo těch dveří. Tak uvidíme.

Já mam taky naštěstí náhradní auto. Trochu jsem se těšil, že dostanu nějakou C4 s novýma tlumičema, ale bohužel je to společná prodejna se Seatem, takže jsem dostal Ibizu 1.0 TSi 70kw. Je víceméně nová, najeto asi 8000km. Jako darovanýmu koni se na zuby koukat nemá, ale jak někdo za tohle může zaplatit přes 400k, fakt nechápu. V interiéru neni jedinej měkčenej plast. Všechno ve všech úložných prostorech lítá zleva doprava. Černá palubovka se doslova zrcadlí do okna. Z výbavy to má jenom manuální klimu a sledování vzdálenosti mezi auty. Do zatáček nevidím, při couvání do řady aut nevidím vůbec na obrubník, na nerovnostech to uskakuje, zvuk motoru přechází ze šicího stroje do zahradní sekačky. Zpátečku tam musíte dávat extrémně pomalu, jinak to vezmete přes zuby. Podle mého nemá sycnhron. Opěrka na ruku je 10cm níže, než bych jí potřeboval.
Ale třeba prostor uvnitř a kufr je na velikost auta super. To se musí nechat. Ten motor je třeba naprosto v pohodě do města a na okresky. Na dálnici není sice do nějakých 150 moc slyšet, ale od 120 už prostě nemá ten potřebný zátah. Spotřeba při mixu 50% dálnice cca povolenou rychlostí, 20% okresky a 30% město je přibližně 6,5l/100 km.
Už i sedačky trochu vylepšili oproti minulosti. Ale stejně mně to naklepává i prsty u nohou, když jedu přes nerovnosti. No já jsem jim v servisu říkal, že ta moje skoro 15 let stará herka má vyšší užitnou hodnotu než tohle.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator