Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Palivové čerpadlo - nefunguje
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
26.08.2016 13:11 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2987646
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
starjazz napsal(a):
Dobrý den pánové ,mám na Vás takovou prosbičku o pomoc . Mám C5II 2.0hdi a při startování se ozývá z motoru velmi divný zvuk(něco jako když se roztáčí přidřená vrtule).Motor ihned zdechne , při následném startování už motor normálně naskočí jak má a vše funguje - nejhorší je to při studeném motoru. Nicméně občas to udělá i po zhasnutí/nastartování po delší trase . V servisu mi řekli 3/4 žhaviček KO ( vyměněno) , Baterka KO ( vyměněna) , Termostat KO ( vyměněn) . Chyba stále přetrvává nevíte co by to mohlo být?kouknul jsem se do pojistkovky v motoru dle návodu ale nevím který kabel to je :/ . Díky za rady jsem z toho docela neštastný protože se mi to stalo po natankování u pumpy :/


Příjde mi že spojuješ dvě věci a) zvuk při startování=špatně vystředěný starter,b) padající nafta-zavzdušnění,přicpaný filtr paliva.(žhavky ? = po startu bude hlučnější běh motoru a to pár vteřin),ale bez auta ? to moc nejde.

26.08.2016 15:05 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2987655
starjazz
Město: Kostelec nad Labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ja jsem v tomto ohledu naprosty laik snazim se popsat symptony kvuli pomoci(je proto mozne ze opravdu pletu problemy do sebe)protoze jsem docela bezradny v servisu jsem nechal 10tisic a v podstate mam auto ve stejnem stavu jako predtim...po natankovani nafty u Benziny v Brandyse(tankuji zde pravidelne jen 1x za dva mesice tankuji verva plus) mi po ujeti 1/4 nadrze zaclo auto spatne startovat az to doslo do stavu ze jsem nenastartoval vubec..nasledne vymenili to co jsem psal nicmene chyba pretrvava tak nevim co s tim servis predal aauto s tim ze nyni je vse ok

26.08.2016 18:39 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2987684
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to co si pisal nema moc vplyv na startovanie v tychto teplotach

ja by som zacal tym starterom

26.08.2016 19:24 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2987694
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zapoměl jsem ještě na podávací čerpadlo - to je ale součástí vysokotlaku . To už jsem několikrát měnil právě kvůli tomu že odešlo podávací,starší se dá sehnat za rozum,nebo ho zkus ohřát a potom přes to zkus prohnat vif (ale obávám se že pomůže jen výměna)

26.08.2016 20:38 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 2987748
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
starjazz napsal(a):
..nasledne vymenili to co jsem psal nicmene chyba pretrvava tak nevim co s tim servis predal aauto s tim ze nyni je vse ok


zmen servis...zajet k nekomu kdo ma diagnostiku a umi ji pouzivat...

05.01.2017 10:18 - Schéma zapojení čerpadla. 3025847
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj veteráni,
potřebuju poradit. Mám C5 2003 79kw v naftě. Měl jsem problémy se spínáním čerpadla i po očištění. Tak jsem vyměnil za nové. Problém se ale postupně opakoval. Při hledání chyby v pojistkách (a odstupem času) jsem zjistil že problém je ve svazku u pojistek v motorovém prostoru. Vždy když nechtělo čerpadlo sepnout, otevřel jsem kapotu, odkrytoval, zahýbal se svazkem a čerpadlo seplo (a několik týdnu byl klid).
Rád bych ale tenhle problém vyřešil, protože když jede mladá s dítětem někam, nebo natankovat tak a se nemusí hrabat v autě... Nemáte někdo schéma zapojení (který kabel) patří k podávacímu čerpadlu z nádrže?
Dělat mi to bude elektrikář, ale rád bych mu to hledání usnadnil.

05.01.2017 10:23 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025849
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
stacilo trosku pohladat, je tu k tomu popis
sedy konektor, ked vytiahnes ma opaleny pin - to je to co ide do cerpadla

05.01.2017 10:34 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025855
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
OK, dnes omrkneme. No já hledal ale jak jsou tady toho tuny, tak je to hodně proklikávání a pročítání. A já jsem zamozřejmě teď v práci (a zoufalá žena volá že jí to furt chcípá) tak jsem potřeboval trochu urychlit

05.01.2017 10:47 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025857
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Ahoj veteráni,
potřebuju poradit. Mám C5 2003 79kw v naftě. Měl jsem problémy se spínáním čerpadla i po očištění. Tak jsem vyměnil za nové. Problém se ale postupně opakoval. Při hledání chyby v pojistkách (a odstupem času) jsem zjistil že problém je ve svazku u pojistek v motorovém prostoru. Vždy když nechtělo čerpadlo sepnout, otevřel jsem kapotu, odkrytoval, zahýbal se svazkem a čerpadlo seplo (a několik týdnu byl klid).
Rád bych ale tenhle problém vyřešil, protože když jede mladá s dítětem někam, nebo natankovat tak a se nemusí hrabat v autě... Nemáte někdo schéma zapojení (který kabel) patří k podávacímu čerpadlu z nádrže?
Dělat mi to bude elektrikář, ale rád bych mu to hledání usnadnil.


Tak mu řekni že vedle toho opáleného je jeden volný - proklemuj s tím opáleným.

05.01.2017 10:53 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025858
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jinak jsem teď zjistil že jsem se jen do vyhledávače blbě vyjádřil. Zadal jsem teď "zapojeni podavaci cerpadlo" a našel jsem dvě vlákna z jednoho příspěvku. Tam vše popsáno. Děkuji.

jruze: no řeknu mu to, ale raději bych vyčistil než proklenoval.Přeci jen je to francouz a bůh ví co by si pak v průběhu služby vymyslel že přestalo fungovat díky proklemování... přeci jen ten jeden volný tam asi nebude jen tak jako záložní ne?

05.01.2017 11:39 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025869
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Teď mladá přijela, takže jsem mrknul na můj problém. Ten svazek (šedé kabely) přímo k BSI nechám na elektrikáři (pro jistotu zkontrolovat a očistit), ale našel jsem problém v malém svazku přímo u pojistek. Očouzený a roztažený kontakt (růžový tlustý kabílek). Asi to bude chtít koupit tenhle nový kontakt (nebo čokoládu). Prodává se to normálně? Dík za odpověď

05.01.2017 13:15 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025902
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
o tom sme hovorili
sedy konektor a vedla toho konektoru je prazdny pin, tam by chcelo pridat pin a spojit to (je to v BSM prepojene a samotny citroen to tak uvadza) aby sa znizil konektorovy prechod

05.01.2017 14:43 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025943
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já myslel že se bavíte o jiném svazku. K řídící jednotce vedou tři svazky z boku, na jednom z nich jsou ty šedé tlusté (zde zmiňované i vv jiném vláknu). Pak jsou tři svazky u pojistek. Já našel ten očouzený na tom prostředním svazku shora a nemá šedou barvu. Vyloženě růžová (možná jak by někdo řekl "lososová"). Takže se bavíme přímo o tomto malém svazku a není nutné rozpojovat ten u řídící jednotky (z boku)? Nobo se u mě objevbil známý ale jiný problém?
Tak nějak se v tom ztrácím.

05.01.2017 18:02 - Re: Schéma zapojení čerpadla. 3025992
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Já myslel že se bavíte o jiném svazku. K řídící jednotce vedou tři svazky z boku, na jednom z nich jsou ty šedé tlusté (zde zmiňované i vv jiném vláknu). Pak jsou tři svazky u pojistek. Já našel ten očouzený na tom prostředním svazku shora a nemá šedou barvu. Vyloženě růžová (možná jak by někdo řekl "lososová"). Takže se bavíme přímo o tomto malém svazku a není nutné rozpojovat ten u řídící jednotky (z boku)? Nobo se u mě objevbil známý ale jiný problém?
Tak nějak se v tom ztrácím.


Je to ten konektor s tou červenou vysouvací pojistkou(zajištěním) v něm jsou jediné silnější kablíky(teď si nejsem přesně jistý ale měl by to být ten levej z pohledu proti autu a sousední oebsazený pin je nevím jestli záložní ale určitě totožný s tím napáleným - očisti napálený pin,napinuj ten volnej a propoj s tím kablíkem od toho opáleného pinu.(nebo to poraď tomu elektrikáři.

20.04.2017 14:54 - Re: Palivové čerpadlo - nefunguje 3060851
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
abych nezapomněl, bylo pročištěno a znovu přihnuto. Zatím vše ok, jestli se opět objeví problém a kamarád bude opět v ČR propojíme.

18.10.2018 09:22 - Umístění relé palivového čerpadla 3185592
Snoopy08
Město: Čerčany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Potřebuji poradit kde hledat relé palivového čerpadla . Jednotka píše chybu P0230. Relé náhradní mám,ale na autě jsem ho nenašel. C5 2.0 HDi 80KW.
Děkuji za radu

18.10.2018 10:02 - Re: Umístění relé palivového čerpadla 3185606
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Snoopy08 napsal(a):
Zdravím. Potřebuji poradit kde hledat relé palivového čerpadla . Jednotka píše chybu P0230. Relé náhradní mám,ale na autě jsem ho nenašel. C5 2.0 HDi 80KW.
Děkuji za radu


Je součástí BSM a je zalité (už jsem to sem dával kam a jak zapojit)

18.10.2018 10:06 - Re: Umístění relé palivového čerpadla 3185607
Snoopy08
Město: Čerčany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za radu. Tušil jsem, že to bude v BSM. Je to ten levý velký konektor že?

18.10.2018 10:10 - Re: Umístění relé palivového čerpadla 3185608
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Snoopy08 napsal(a):
Díky za radu. Tušil jsem, že to bude v BSM. Je to ten levý velký konektor že?


Poznᚠ- budou opálené konektory nebo černé (ty silnější kablíky) - ten přívodní (po zapnutí klíčku bude na něm napájení - použít jako spínání pro externí relé) - ale lepší je nové BSM.

Tohle je taková trošku prasárnička.

18.10.2018 10:12 - Re: Umístění relé palivového čerpadla 3185609
Snoopy08
Město: Čerčany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel toto téma nemohu najít. Brouzdám tu už několik dní a nic Neporadil by jste mi kde hledat? Předem děkuju

Konektory jsou čisté a vypadají jako nové. Špatně to startovalo, točilo a nenaskočilo. Rozpojil jsem všechny konektory a ocistil. Auto startuje parádně, ale začalo hlásit chybu tohoto relé

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator