Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nezávislé topení - C5 III
|< < 1 2 3 4 > >|
20.08.2013 21:21 - Re: Nezávislé topení - C5 III 2610634
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No já si to myslel. A kolik W tedy dává alternátor? Když připočtu hlavní světla, všechny ty počítače, vyhřívání zadního okna, stěrače...

20.08.2013 21:24 - Re: Nezávislé topení - C5 III 2610635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
150A .. mozes pocitat, ale toto taha baterka z velkej casti (hlavne to nejde nejako extra dlho)

edit: ujo google hovori ze 150A @12V is 1800 watts

29.10.2015 10:15 - Re: Nezávislé topení - C5 III 2879164
cacaminek
Město: Dobříš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj mám dotaz ohledně nezávislého topení. Jelikož jsem si dodával webasto TTC do citroenu C4 a byla to opravdu velká paráda pro někoho kdo nemá garáž, rád bych si ho dodělal i do mé C5 X7. Jediné co nevím je jak sepnu ventilátor aby při topení se pomalu otáčel a foukal do kabiny. U C4 jsem mel manuální klimu a stačilo vždy večer otočit kolečkem do červeného pole a dát větrák na 2. Přes relé jsem připojil +12V rovnou na ovládání ventilátoru. Octavia má v konektoru na klimatronic volný PIN kam se připojí signál od bufíku na dislpay se napíše HE a topí to ale jak je to u C5 X7? Nevíte někdo jak na to?
Kupovat bufíka s tím jejich modulem co ovládá ventilátor frekvencí to mi přijde bastlení. Ale když to tam dělali origo musí to nějak jít pokud nemají bufíko přímo upravený a nekomunikují po sběrnici

Díky za rady tipy triky a nápady

Martin

29.10.2015 12:58 - Re: Nezávislé topení - C5 III 2879176
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
X7ma aj origo nezavisle kurenie, isiel by som touto cestou (tj. origo modul alebo vrakac atd.)

05.12.2016 19:47 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017783
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím pánové, po přečtení příspěvků jsem se v této diskuzi poněkud ztratil - pokud má C5 III přímo z výroby nezávislé topení (tak byl uváděn paket za nemalý příplatek asi 45 tis) s DO ovladačem, je to opravdu jen příhřev bez možnosti vytápění kabiny ? Zřejmě ano, protože topení nejede. Už tak je to obrovský přínos v chladných dnech, protože ohřátá chladicí kapalina v mžiku odmrazí čelní sklo a vytopí interier. Nicméně samozřejmě by bylo daleko komfortnější již přijít k vytopenému autu. Tak jsem si to celou dobu představoval, nebo pod termínem nezávislé topení bych čekal opravdu topení a ne ohřev motoru. Nicméně asi i za ten komfort bych u nové C5 ten příplatek nedal. A také nevím, jaké jsou zkušenosti s provozem tohoto topení, u Xantie Hdi jsem příhřev měl a věčně to nechodilo, měnila se poměrně drahá turbína..

05.12.2016 19:49 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017786
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je tam dialkove tak by to malo normalne aj kabinu vyhriat

05.12.2016 19:54 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017787
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nejlepsi by bylo procist navod ,mozna se jete musi nejak nastavit

05.12.2016 19:57 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017790
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za info, dálkové orig. citroen topení má. Je třeba topení/klimatizaci nechat v nějakém speciálním režimu nebo se to prostě nastaví samo ? je něco viděl na ovládání topení/AC nebo to to prostě jede v nějakém autonomním režimu ? Zatím jsem tedy nezaznamenal, že by topení v kabině topilo současně s chodem bufíka.

05.12.2016 19:59 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017791
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no asi to tu hodnotu 45tisic aj ma, ked som sa mrkol na dodatocnu montaz, je to huste....
.link.

05.12.2016 20:09 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017794
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Děkuji za info, dálkové orig. citroen topení má. Je třeba topení/klimatizaci nechat v nějakém speciálním režimu nebo se to prostě nastaví samo ? je něco viděl na ovládání topení/AC nebo to to prostě jede v nějakém autonomním režimu ? Zatím jsem tedy nezaznamenal, že by topení v kabině topilo současně s chodem bufíka.


N A V O D
NAVOD
navod

User Manual
Benutzerhandbuch
руководство пользователя
hướng dẫn sử dụng
用戶手冊

05.12.2016 20:17 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017799
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nejlepsi by bylo procist navod ,mozna se jete musi nejak nastavit


Jednoznačně nejlepší rada - "návod". Pokud jsem z webu Citroenu stáhl ten správný, hovoří se tam toto
Programovatelné topení funguje
nezávisle na motoru.
Když je motor vypnutý, zajišuje předehřev
okruhu chladicí kapaliny, aby
bylo možno využít optimální pracovní
teploty motoru ihned po jeho
spuštění.
A dále :
dodatečně je možno nechat
v servisní síti přizpůsobit programovatelné
topení tak, aby mohlo
být využíváno k vytápění kabiny
vozidla.

Takže podle toho žádná standardní C5 s nezávislým topením nemá ohřev kabiny, pokud nebylo domontováno.

05.12.2016 20:34 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017805
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Originalni nezavisle topeni mi po zapnuti dalkovym ovladacem (rucne, nebo automaticky) fouka teply vzduch i do kabiny pomoci standartniho ventilatoru topeni v aute. To ale za predpokladu, ze auto neni v Ekonomickem rezimu, to pak ventilatory nezapina a ohriva se jen kapalina. Coz ovsem po nastartovani znamena, ze auto ihned zacne topit.
Dalsi funkci nezavisleho topeni je (jak jsem v praxi odsledoval), ze se zapina samo po nastartovani motoru, paklize je venku nizka teplota (pod nulou?). Presny prah teploty venku/chladici kapaliny, pri kterem to po nastartovani motoru zapne i nezavisle topeni, odsledovan nemam.

06.12.2016 00:23 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017874
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nezávislé topení nedovolí zaparkování klapek topení do zavřené polohy - to je zjednodušeně základní rozdíl závislé-nezávislé .Pokud to předělávᚠze závislého na nezávislé -musí mít vlastní čerpadlo (i závislé může mít vlastní čerpadlo) a nesmí se zaparkovávat klapky do zavřené polohy myslím že prodávají nějaké zařízeníčko aby se to tak chovalo A myslím že to musí podporovat jednotka.Hranice spínání by měla být tuším 5.stupňů a nevím jestli je upravitelná.
Ale toto je spíš na odpověď od autodiaga

06.12.2016 08:16 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017877
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
u c5I jsem to delal cele ,ale webasto..tak se to predelavalo dost zvlastne ale "krabicka" nebyla
u X7 si myslim ze pokud krabka bude tak bud od webasta telestart ale ta jen spina ,nebo origo kterou jsem nenasel tak nevim jestli existuje...je mozne ze je to preprogramovanim..jiste je ze se to musi spustit kdy BSI a tim cele auto usne

06.12.2016 10:57 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3017911
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
momentálně řeším stejný problém u C8.. Je potřeba IPCU modul buď originál webasto, nebo existují i neoriginál.. Ten modul po sběrnici spustí ventilátor, pokud není auto v ekonomickém režimu.. Pak už stačí sehnat buď hodinky, nebo použít nějakou univerzální dálku a pár relátek.. To stačí, aby se z přídavného topení stalo nezávislé, pokud je osazeno čerpadlem...

06.12.2016 19:41 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3018174
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jenze auto v pripade kdy potrebujes spustit ventilator "spi" cili neni ani v economy mode vsechny jednotky krome motorove jsou bez napajeni

07.12.2016 10:28 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3018321
cacaminek
Město: Dobříš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem ja cpal do c5 x7 sehnal jsem v polsku originál z c5 x7 a je to stejně jako u C8 speciálně upravené webasto a je připojené na sběrnici auta. Stačí ho dovybavit hodinkama které se standartně motují do schranky u kolene řidiče. Topení se pak dá programovat a topení v aute pustí ventilátory na malou rychlost bez ohledu na ecomodu. pokud je venku pod 5 funguje jako příhřev. vše si řeší jednotky samy. jen se musí naprogramovat jako že je přítomné. pak je topení vidět mezi jednotkami a da se diagboxem o diagnostikovat a koukat se na průběh topení.

10.10.2017 16:35 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3100964
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vsetko to je pekne co tu je popisane, ale.
Zima sa blizi, teda aj mraz, lad, sneh.
V Polsku sa daju original Webasto (Thermo Top Evo) do C5 X7 zohnat za hodne zaujimave ceny. Az nedokazem odolat. Horsie to uz je s kabelazou a zapojenim do elektriky. Namontovat ho a pripojt na vodu neni problem.
Robil to uz niekto?
Podla toho, co som nasiel, tak tam neni ziadna daka krabicka ci RJ. Je len webasto, kabelaz, tri rele, privod nafty (pumpa, ihla, vedenie) a na ovladanie napr. hodinky, ktore idu nahradit aj inym ovladanim (napada ma napr. dake lacne dialkove na central a pod.)....

Dokumentacia:
Tu je link na instalaciu Webasta do C5 X7 2.7 HDi v anglictine.
.link.

Pripojenie na BSI, pin c6 toho 20 pin konektora ma zabezpecit spustenie kurenia vnutri kabine, teda sa aktivuju klapky a teda PSV, co znamena, ze sa zapne aj ventilator kurenia na cca 20-30%, no a nastavi vnutornu cirkulaciu. Tu je trocha polemiky, kedze zevraj nad teplotu okolia +4 stupne sa tak nestane, co sa da chapat ako ziaduce, kedze neni predpoklad namrazy na okne, zrejma setrenie koli akumulatoru. Na tom pine c6 by to malo byt ovladane minus polom.

Takze skutocne je to tak jednoduche?
Kupit potrebne Webasto (aj s drziakom, pumpou), ihlu, podavac nafty, palivove vedenie, kabelovy zvazok (cislo, orient. cena?), osadit Webasto, napojit na vodu, pretiahnut kablovy zvazok, pripojit naftu, pripojit na + a kostru, zapojit konektor do BSI a jeden drat pripojit na ten pin c6 a potom navstivit niekoho s diagboxom???

10.10.2017 18:15 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3100977
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Cena ? Jestli je to tak jednoduché nevím,ale když je vebasto tak je na ,,plováku" vývod na přívod paliva pro čerpadlo (to se asi dá jednoduše obejít) no s tou krabičkou a tím aby se nezaparkovávali klapky už asi bude horší a s tím aby se spustil větrák v kabině ? nevím co a jak ,,vzbudí" auto(elektroniku), další a asi největší problém by mohl být ,,ecomod" do kterého speciálně X7 padá dost rychle a že by to ,,ochcala" tak jednoduše nějaká krabička?

Přiznám se že tomu moc nerozumím ale dost rád bych to pochopil a věřil Topení není problém ale závislé asi nebude problém a s ním to bude topit v podstatě hned - o něm uvažuji už dlouho (cena je pro mne jen za hadice a zapojit - bohužel jsou hadice nekřesansky drahé, také jsem uvažoval o jednodušším řešení - to co má tuším berlingo,xsara - to se vsadí jen mezi hadici )

10.10.2017 18:54 - Re: Nezávislé topení - C5 III 3100978
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Lenze asi na cerpadle ten vyvod neni, tzn. ze by muselo ist nove, ale od toho je snad ta ihla do nadrze.
Co sa tyka vetraku, klapiek tak to je riesene prave tym pin c.6 na BSI. Netreba ziaden IPCM modul, ci ako sa to vola a ani economy mod neni problem.
Hadice su nekrestansky drahe? To snad ani nie, su uni hadice.
Ten prihrev zhavickami maju asi vsetky stare TDicka, ale aj Fordy to maju ako medzikus na hadici. A je to ovladane podobne ako PTC v klime, od DF altiku, teploty. Vykon katastrofa, voci webastu.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator