Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi
26.09.2016 19:45 - Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997509
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
presunuti diskuze

26.09.2016 18:33 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997480
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím pánové, vím že do tohoto fora to až tak nepatří, ale je tu mnoho schopných lidí, tak třeba někdo poradí Snažím se ještě zprovoznit Xantii, kterou nyní nahradila C5 III. Není ještě v tak nejhorším stavu a někomu by za symbolickou cenu třeba ještě posloužila, má TK na 2 roky. Padá do nouzáku. Zkontroloval jsem hadičky podtlaku, změřil těsnost (EGR ventil maličko propouští), zkusil nový ventil zapojit bez podtlaku EGR. Jelikož auto dost kouří, mé podezření bylo na nízký plnicí tlak - prostě turbo má ve 300 tis km nárok ... Půjčil jsem si diagnostiku Delphi, která píše chybu p0243 - elmag ventil klapky rozvodu plynů. Může se prosím stát, pokud je plnicí tlak nízký, diagnostika to vyhodnotí jako chybu ventilu ?? Nic jiného mne nenapadá, za jízdy v datalistu se nedostanu přes 130kPa plnicího tlaku, měřil jsem jinou Xantii, tam přes 200 v pohodě. Jedná se mi o to, abych vyloučil, komponenty, která jsou relativně za pár korun a měl potvrzené, že je to turbo. Nebo do opravy turba už vzhledem k ceně auta nepůjdeme. Děkuji předem za názory

26.09.2016 20:13 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997523
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Zdravím pánové, vím že do tohoto fora to až tak nepatří, ale je tu mnoho schopných lidí, tak třeba někdo poradí Snažím se ještě zprovoznit Xantii, kterou nyní nahradila C5 III. Není ještě v tak nejhorším stavu a někomu by za symbolickou cenu třeba ještě posloužila, má TK na 2 roky. Padá do nouzáku. Zkontroloval jsem hadičky podtlaku, změřil těsnost (EGR ventil maličko propouští), zkusil nový ventil zapojit bez podtlaku EGR. Jelikož auto dost kouří, mé podezření bylo na nízký plnicí tlak - prostě turbo má ve 300 tis km nárok ... Půjčil jsem si diagnostiku Delphi, která píše chybu p0243 - elmag ventil klapky rozvodu plynů. Může se prosím stát, pokud je plnicí tlak nízký, diagnostika to vyhodnotí jako chybu ventilu ?? Nic jiného mne nenapadá, za jízdy v datalistu se nedostanu přes 130kPa plnicího tlaku, měřil jsem jinou Xantii, tam přes 200 v pohodě. Jedná se mi o to, abych vyloučil, komponenty, která jsou relativně za pár korun a měl potvrzené, že je to turbo. Nebo do opravy turba už vzhledem k ceně auta nepůjdeme. Děkuji předem za názory


Zapoj ho natvrdo a změř.

26.09.2016 20:21 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997530
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nudzak ti najskor nehodi tlak vzduchu - jedine ak je vysoky, ale to skor pri tomto aute nehrozi

ja by som povedal niekde problem na tlaku paliva, ale to chce diagnostiku a pozret hodnoty

26.09.2016 21:32 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997572
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Nejsem profík, ale úplný laik taky ne. Bohužel delphi diagnostika je na datalist hodně skoupá, co mám na Fiat/Lancia/Alfa tam se dá vyčíst kde co. Ale Lexii nikdo nemá. Ale pokud jedna Xantia až tak úplně moc nejede, kouří, ukazuje cca poloviční plnicí tlak než druhá a vyhazuje chybu ventilu regulace turba, asi zrovna problém v tlaku paliva bych nehledal. To můj názor. Ano dát do servisu, k odborníkovi - málokdo se 17 let starým autem chce zabývat, navíc Citroenem, a narovinu - nějaká větší investice typu turbo je nesmyslná - to spíše asi dát na vrakáč. A chápu - na dálku se též opravovat nedá - nicméně jsem čekal, že mi někdo napíše něco k uvedené chybě - vím že občas vše souvisí se vším a že diagnostiky občas hlásí nesmyslné kody vzhleden k problému

26.09.2016 21:46 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997582
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Nejsem profík, ale úplný laik taky ne. Bohužel delphi diagnostika je na datalist hodně skoupá, co mám na Fiat/Lancia/Alfa tam se dá vyčíst kde co. Ale Lexii nikdo nemá. Ale pokud jedna Xantia až tak úplně moc nejede, kouří, ukazuje cca poloviční plnicí tlak než druhá a vyhazuje chybu ventilu regulace turba, asi zrovna problém v tlaku paliva bych nehledal. To můj názor. Ano dát do servisu, k odborníkovi - málokdo se 17 let starým autem chce zabývat, navíc Citroenem, a narovinu - nějaká větší investice typu turbo je nesmyslná - to spíše asi dát na vrakáč. A chápu - na dálku se též opravovat nedá - nicméně jsem čekal, že mi někdo napíše něco k uvedené chybě - vím že občas vše souvisí se vším a že diagnostiky občas hlásí nesmyslné kody vzhleden k problému


Udělej co jsem ti řekl - obejdi ovládací ventil turba - když nic jiného budeš vědět jestli ovládání nebo problém turbo. a nízký plnící tlak tě pošle do nouze né kvůli tlaku , ale nedostatečnému výkonu.(což je v podstatě to samé)-tlak paliva by to mohl být ale to by i ta diag napsala(a je jakákoli tak si asi nesplete palivo se vzduchem)

26.09.2016 21:53 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997584
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zapoj ho natvrdo a změř.


myslíš úplně bez ventilu natvrdo na podtlak ? Myslím si správně, že zvyšující se hodnota podtlaku zvyšuje regulací plnicí tlak ?

27.09.2016 00:01 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997657
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak bude zlý ventil. Mᚠtam asi tri. Tak ich prehod a uvidíš. A keď je v hadičke podtlak tak turbo ide naplno. Kukni aj hodnoty váhy vzduchu.

27.09.2016 08:25 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997723
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
napoj na podtlak mezi ventil a turbo hadičkou budík podtlaku a zatáhni do kabiny, napoj diag na tlak turba a pojeď. Uvidíš přesně jak chodí podtlak a tlak ... Ten podtlak drží otevřené turbo, tak že málo podtlaku malý tlak na turbu... přímo z vývěvy jde podtlak cca 0,8 , na udržení turba stačí cca 0,5 - 0,6 - to je hodnota co dělá elektroventil pro plné otevření turba.

27.09.2016 08:34 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997726
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nechci se vam do toho uplne michat ale nemuze mit slabou verzi a tim padem bude solenoid(ventilek) hledat marne ?

27.09.2016 19:28 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997824
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
tak bude zlý ventil. Mᚠtam asi tri. Tak ich prehod a uvidíš. A keď je v hadičke podtlak tak turbo ide naplno. Kukni aj hodnoty váhy vzduchu.
Děkuji za nápad, ale psal jsem, že ventil jsem zkoušel nový

27.09.2016 19:41 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997825
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Děkuji za nápad, ale psal jsem, že ventil jsem zkoušel nový


No pokud nebude změna když zapojíš napřímo podtlak tak buď dává malej podtlak vývěva(zkusil bych vyčistit sítko a celou vývěvu) chtělo by to změřit podtlak v hadičce, nebo je zanešené sacema,vyzkoušet jestli se hýbe ovládání,jestli není prasklá některá hadice atd...

27.09.2016 20:27 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi 2997831
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No pokud nebude změna když zapojíš napřímo podtlak tak buď dává malej podtlak vývěva(zkusil bych vyčistit sítko a celou vývěvu) chtělo by to změřit podtlak v hadičce, nebo je zanešené sacema,vyzkoušet jestli se hýbe ovládání,jestli není prasklá některá hadice atd...


Děkuji všem za pomoc, podtlak z vývěvy jsem měřil, byl tuším 0,8-1,0. Hadice co jsem kde viděl jsem kontroloval, není slyšet žádné syčení, ale samozřejmě nelze vyloučit. Dnes jsem mluvil se známým v diesel servisu, potvrdil mi, že hláška vadný elektroventil je důsledek malého plnicího tlaku, kde jednotka blbě usoudí, že když není tlak turba, je asi něco vadného v regulaci, bez toho, že problém může být triviální - v hadičkách. Nevím, jak je tato informace správná, já jsem zvyklý spíše na diagnostické kody přerušený okruh, zkrat na zem, na plus apod, které dávají větší smysl než tento chybový kod. Co je zajímavé a nějak si to osobně nedokážu vysvětli je, že když odpojím podtlak turba úplně, auto sice moc nejede, plní max 100kpa, ale nekouří a nepadá do nouzáku. Podle mne jednotka příslušnému plnicímu tlaku nastaví dávku paliva. Jakmile regulaci připojím, dostanu se na max 120kpa, co není až o tolik víc, auto sice jede lepší(ne jako ostatní Hdi, které plní 200kpa) ale hulí jako lokomotiva a pak spadne do nouzáku. Co si nedovedu vysvětlit, proč stejně jako v prvním případě nenastaví dávku paliva dle plnicího tlaku a prostě pojede jen lepší Nevím, ještě snad někoho zkusím, snad mne to nezruinuje , a cena nebude větší než má auto. Kdyby to bylo vše lépe přístupné, ale na turbo ze shora pohled žádný, zdviž doma nemám,. tak cokoli zkontrolovat je problém

A MAF senzor jsem měřil, dává přibližně stejné údaje jako na druhé Xantii


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator