Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problémy s topením v C5 II - klapky
|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|
19.08.2014 00:56 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725816
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Lombardo napsal(a):
Tak klapky jsem teda opravil, no pěkná fuška a oprava pak za 100Kč. jinak je tam třeba udělat ještě jednu věc. Tam kde prochází klapka ven a motorek do ní, jsou z vnitřní strany stěny topení dorazy těch klapek(jsou to takový zobáčky), který se vyžvejknou a klapka pak může ještě dál a opře se celou plochou a může se přetočit tak osa klapky. Já jsem vzal malý "L" profil a ten doraz udělal pořádně. Teď už se klapka nezlomí. Myslím si, že když někdo koupí nové klapky, tak se ukroutí stejně, když se neodstraní ta příčina. Teda pokud je nedělají ze železa . Fotky jsem neudělal, protože jsem byl rozčarovanej z přístrojovky. No nic klapky běhají. Teď se jdu podívat na vlákno Klimatizace a trubky


To si docela fandíš že už neprasknou - ta dorazy jsem několikrát opravoval také a že by nějaký 100% úspěch ?? A hlavně dostkrát je příčina v tom že se ta klapka teplem zkroutí zasekává se (nepraskne že by se opřela o celou plochu místo o doraz o kterém mluvíš). A dal jsi nové gumičky na trubky? pokud ne bude zázrak že na těch starých nebude únik.

19.08.2014 08:58 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725846
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To si docela fandíš že už neprasknou - ta dorazy jsem několikrát opravoval také a že by nějaký 100% úspěch ?? A hlavně dostkrát je příčina v tom že se ta klapka teplem zkroutí zasekává se (nepraskne že by se opřela o celou plochu místo o doraz o kterém mluvíš). A dal jsi nové gumičky na trubky? pokud ne bude zázrak že na těch starých nebude únik.



Věř mi, fandím si

19.08.2014 09:34 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725847
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked si to dobre pozres, tak tie dorazi tam neviem presne na co su, lebo sa to o ne v normalnej prevadzke neopiera (resp. az pri extremnom zatlaceni) - doraz ako taky robi samotna klapka natlacenim na kraj (ked to ta gumicka zatesni) - preto sa vlastne aj tak lahko zlomi relativne

19.08.2014 15:37 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725865
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ked si to dobre pozres, tak tie dorazi tam neviem presne na co su, lebo sa to o ne v normalnej prevadzke neopiera (resp. az pri extremnom zatlaceni) - doraz ako taky robi samotna klapka natlacenim na kraj (ked to ta gumicka zatesni) - preto sa vlastne aj tak lahko zlomi relativne


Ano na to jsem taky koukal, a sledoval jak to jde moc, ale právě když praskne ten zobáček, tak už nic nebrání tomu tu klapku pomalu a postupně přetáčet až praskne, protože už tam není žádný jiný doraz. Ten tam je opravdu proto. Jinak by to neprasklo To že praskne klapka, je až důsledek toho dorazu.

19.08.2014 17:48 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725878
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Lombardo napsal(a):
Ano na to jsem taky koukal, a sledoval jak to jde moc, ale právě když praskne ten zobáček, tak už nic nebrání tomu tu klapku pomalu a postupně přetáčet až praskne, protože už tam není žádný jiný doraz. Ten tam je opravdu proto. Jinak by to neprasklo To že praskne klapka, je až důsledek toho dorazu.


Není

19.08.2014 21:33 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725929
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Tak,nebo tak jsou Frantíci Tupci ! Jedničky s tímhle nezlobily,měly v tomto jiný problém,takže by se řeklo,že se poučili,ale ejhle - jedno vyřešili - druhé zpackali...

19.08.2014 23:42 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2725974
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
doraz funguje az po ulomeni klapky (pripadne bolo mozno pocitane ze sa ta klapka tolko napruzi)

24.08.2014 17:03 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2727303
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
doraz funguje az po ulomeni klapky (pripadne bolo mozno pocitane ze sa ta klapka tolko napruzi)


Nebo asi tak, když se tolik napruží tak je tam ten doraz, a když praskne doraz, praskne i klapka asi tam ten doraz nebude jen tak

24.08.2014 17:04 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2727309
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Tak,nebo tak jsou Frantíci Tupci ! Jedničky s tímhle nezlobily,měly v tomto jiný problém,takže by se řeklo,že se poučili,ale ejhle - jedno vyřešili - druhé zpackali...


No jak se to vezme zpackali, musíš se na to podívat z druhé strany (servisu)

25.12.2014 10:37 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2768252
František
Město: Neratovice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v Leader BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Topení u spolujezdce netopí(proudí vlažný až studený vzduch)směry a režim fungují správně reaguje na ventilátor.Po přečtení diskuze asi výměna klapek.KDO A ZA KOLIK.Děkuji

25.12.2014 10:57 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2768253
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tim ze si z neratovic tak mas jasnou volbu a to zdejsi guru Jruze - Jarda Ruzicka. Mas k nemu kousek.


František napsal(a):
Topení u spolujezdce netopí(proudí vlažný až studený vzduch)směry a režim fungují správně reaguje na ventilátor.Po přečtení diskuze asi výměna klapek.KDO A ZA KOLIK.Děkuji


25.12.2014 18:22 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2768324
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ale oni to nezpackali - oni mají vybudovanou sí servisů a ty musejí mít práci to by jim hodily autorizaci na hlavu i s paušálem a ten není malej.A mimochodem kolik klapek se opravovalo v záruce?

30.12.2014 10:42 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2769460
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdtravím zde přítomné přátele C5. Potřebuju radu/kvalifikovaný názor. Auto netopí z důvodu otevřeného termostatu - prostě motor se neohřeje. Potud vše jasné, řeší to výměna termostatu. Ale!!! Spolu se ztrátou tepla se nějakým záhadným způsobem ztratil i vzduch do interieru. Když dám na manuální větrák, tak mi jde luft na čelní sklo a na nohy v druhé lajně sedaček,ale nikoli do středových a okeních výduchů. Ví někdo, zda se jedná o ochranu výrobce proti nachlazení řidiče, nebo jde o nějaký zásadnější problém? Předpokládal bych, že když pustím větrák na plno, tak bude foukmat jakýkoli vzduch ze všech otevřených výduchů. Nyní tomu tak není. Díky.

30.12.2014 14:19 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2769509
lucky.kluk
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám takový dotaz, sice nevím jestli jsem ve správném vlákně, ale včera jsem jel večer v cca -7 stupních a měl jsem pocit, že regulace topení, nastavená na 21 stupňů na auto, až moc topí, pořád to fouká dolů, skoro by mi to chtělo upálit nohu...jako by si to myslelo, že je v autě zima, ventilátor funěl dle displeje pořád na jedna a půl lístu...klapky se zdá fungují, ty jsou půl roku po opravě, ruční regulace ventilátoru taky...jen se mi zdálo, že aby šel z výdechu trochu chladnější vzduch, musel jsem snižit teplotu na 16-17 stupňů...nesetkal se někdo s něčím podobným?

30.12.2014 14:52 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2769516
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
lucky.kluk napsal(a):
Zdravím, mám takový dotaz, sice nevím jestli jsem ve správném vlákně, ale včera jsem jel večer v cca -7 stupních a měl jsem pocit, že regulace topení, nastavená na 21 stupňů na auto, až moc topí, pořád to fouká dolů, skoro by mi to chtělo upálit nohu...jako by si to myslelo, že je v autě zima, ventilátor funěl dle displeje pořád na jedna a půl lístu...klapky se zdá fungují, ty jsou půl roku po opravě, ruční regulace ventilátoru taky...jen se mi zdálo, že aby šel z výdechu trochu chladnější vzduch, musel jsem snižit teplotu na 16-17 stupňů...nesetkal se někdo s něčím podobným?


Neměl jsi slabou baterku - někdy se stane že elektronika zblbne podpětím - zhasnout auto zamknout - počkat až usne(15.-20. minut) - nastartovat a mohlo by to být OK pokud ne tak diag a podívat se co tam je za hodnoty.

30.12.2014 16:35 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2769562
lucky.kluk
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Baterka je skoro nová, tam problém asi nebude...budu to chvíli sledovat..třeba mi zůstala viset klapka vnitřní cirkulace...to mě teď napadlo, že jsem ji zmáčkl kvůli smradu z auta přede mnou a pak hned zapl auto režim...nevím jestli ji auto režim vypne nebo nevypne...

19.01.2015 19:38 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2777040
hopik
Město: Ruzomberok, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 20
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Dnes som isiel po dialnici a zistil som, ze prava strana hreje stale aj pri nastavenej nizkej teploty 16 stupnov a lava strana fuka studeny vzduch aj pri nastaveni na max. Nefunguje to spravne. Mam sa tesit ze mam polamane klapky?, uz by to bolo v podstate 3 krat, prvy raz opravene v autorizovanom servise, oprava cca 300 eur, tesne po zaruke,
Nasr..y som napisal importerovi staznost mailom a poslali mi klimatizaciu novu a servis mi vratil peniaze, nie vsetky ale vecsinu, teraz neviem kolko. Zo servisom som sa dohodol, ze jednotku vymenime za novu az ked sa opravena pokazi. Fungovala cca 1 rok, potom ju vymenili za novu.Ta fungovala doteraz neviem ci 2 roky.
Ak je to klapka muselo sa to stat asi v tych mrazoch v decembri. Jazdil som len kratke trasy, tak som na to neprisiel ze to nejde, az dnes. Moze to byt aj cosi ine ako klapky? Dakujem

19.01.2015 20:00 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2777052
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak si tam dal origo teda nevystuzene klapky, potom to mozne je

19.01.2015 20:10 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2777057
hopik
Město: Ruzomberok, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 20
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vymenili orginal celu jednotku bez uprav, v servise vraveli, ze by to mala byt nova klima s kde su uz odstranene problemy , takze neviem ci tam su namontovane silnejsie klapky.
Priznaky nasvedcuju klapky?

mal so to vyse roka v garazi v krabici a vobec ma nenapadlo nieco riesit.

19.01.2015 20:16 - Re: Problémy s topením v C5 II - klapky 2777058
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze jedna strana stale kuri je divne, vacsinou nekuri ked je to zle, teoreticky si viem predstavit ze to ostalo rozpadnute hore

tu pravu stranu pozres relativne lahko, kastlik von, motorcek von a skusit pohnut hore dole ci ide

|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator