Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Cukání motoru / C5 III 2.7 HDi
25.09.2021 10:51 - Cukání motoru / C5 III 2.7 HDi 3322901
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím zdejší osazenstvo a rád bych vás poprosil o radu. Nedávno jsem měnil přední EGR ventil na C5 X7 2.7Hdi.
Měnil jsem ho protože že začátku když byl motor studený tak při ustálené rychlosti cca 50km/h auto strašně moc cukalo. Po zahřátí to ovšem přestalo. Po pár měsících mi pak začalo auto psát závadu emisí. Přes diag sem zjistil ze se mi zasekava právě přední EGR, špatnou zadní váhu vzduchu a mechanický problém zadního turba. Teď po výměně jsou oba EGR v pořádku ale auto neskutečně začalo cukat a to jak studený tak i teplý. Při zrychlování ne ale při ustálené rychlosti ano. Do 50km/h způsobem že mám strach aby se motor nevytrhl z uložení 😉 a nad tuto rychlost pravidelně dochází v intervalech 3 sekund k jakémusi priduseni motoru. Jen podotýkám že při procesu výměny EGR sem nic krom samotného ventilu a hadic kolem chladiče neodpojoval. Samozřejmě po výměně ventilu jsem přes diag provedl výměnu EGR.
Diag nadále hlásí mechanický problém zadního turba a závadu zadní váhy vzduchu kde píše příliš slabá dodávka. Tyto závady jsou taky již staršího data vzniku ale po vypnutí motoru a znovu nastartování je vždy na chvilku klid. Takže si myslím že to vliv na cukani asi nemá. Váhy jsem na zkoušku prohodil nicméně po vymazání chyb se znova objeví obě závady ale jenom při potřebě většího výkonu motoru. Při normálním použití auta se tyto závady neobjeví. Jeden zdejší člen mi psal že pokud jsem jezdil delší dobu se špatným EGR ventilem, mám s největší pravděpodobností propalene sání. Ptal jsem se co to přesně znamená ale odpověď jsem již nedostal. Může to cukani dělat toto propalene sání? Dále jsem si všiml že má motor takový tvrdší zvukový projev. Ty co znají V6 vědí, že tyto motory mají jemnější zvukové projevy.
Další zjištění z včerejška: když odpojím obě váhy, auto jede jak má, necuka, zvukový projev motoru je velice jemný a celkově je běh motoru kultivovaný.
Snad jsem to napsal srozumitelně 😉
Moc díky za případné nápady

25.09.2021 13:51 - Re: Cukání motoru / C5 III 2.7 HDi 3322907
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
.link.

26.09.2021 16:26 - Re: Cukání motoru / C5 III 2.7 HDi 3323117
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji moc za link.
Zkusil jsem teda rozebrat přívod vzduchu do toho rozdělovače
a i ten rozdělovač a katastrofa. Totálně plnej karbonu a to tak že i čidlo tlaku vzduchu bylo mimo provoz.
Naštěstí mám tady jeden náhradní motor který měl nalitano jen 170tis. ale umřel na spodek. Z toho jsem použil ten rozdělovač i s klapkou, vyčistil jsem ho a namontoval.
Výsledek? Teď už i při zapojených vahach vzduchu si motor přede
krásným jemným zvukem ale co se týče cukani, žádná zmena😟
Ale teď už to vypadá že to asi bude dělat to zadní turbo.
Dle diag se zasekava regulace a píše u něj mechanickou závadu.
Příští víkend se na to musím podívat.
Tak alespoň něco 😉

30.09.2021 21:47 - Re: Cukání motoru / C5 III 2.7 HDi 3323446
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak aspon neco no. Jak jsem ty klapky nechal vymenit, tak to bylo znatelne ihned. Odezva na plyn lepsi. A to cukani se mi projevovalo ale jen kdyz bylo venku vic jak 18 stupnu. Divne, ale je to tak. Ten clovek z UK, od ktere jsem to zjistil mel uplne stejne projevy. Jeslti ti to teda cuka i kdyz je chladno, tak to nemusi byt nutne tema klapkama teda, muze to byt neco jineho. Urcite pak dej vedet. U tech 6ti valcu je kazda rada draha..a to doslova


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator