Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problém s řazením - manuální převodovka
|< < 1 2 3
27.09.2020 18:29 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3284801
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud to chodí úplně lehce tak bych spíš řekl že mu buď prasklo lanko a nebo vypadla pojistka zajištění bovdenu. (kloubk5 moc neodchází , to byla výsada xsara piccaso a jednalo se o táhla né lanka) ale není nic jednoduššího než se podívat.

10.10.2020 18:33 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3285879
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Zdravím vás kolegové C5kaři a žádám o radu.
Jedná se o závadu na C5, co mám v profilu. Při přeřazování z trojky na dvojku něco luplo pod autem a nejde řadit, trvale je zařazena dvojka. Řadicí páka je volně pohyblivá ve směru předo-zadním, do boku nelze ani při sešlápnutém pedálu spojky. Domů jsem dojel na dvojku, ale vůbec netuším v čem závada. Žádám o typy na závadu, potřebné ND a budu rád i za info o jejich cenách a rady, komu to svěřit, protože sám si to neudělám a nikam daleko s tím nedojedu.
Za všechny relevantní info předem děkuji.


Jak jsem slíbil, tak podávám info o opravě:

Velmi záhy jsem zjistil, že na opravu před barákem nestačím a musel jsem na dvojku doskákat do Budějic. Nejhorší bylo najít někoho, kdo by to udělal v dohledné době. Bohužel lidé znalí a schopní, kteří ještě chtějí a umějí něco rukama, ubývají a zbylí mají práce na měsíce dopředu. Viz zdejší machři. Nakonec jsem jednoho udolal a on provedl opravu. Konstatuji, že nejlepší oko na příčinu závady měl Jarda Růže. Skutečně bylo prasklé lanko. Mechanik sehnal z vrakoviště jiné a celkem jsem zaplatil 2.500. Zase jezdím a najednou si uvědomuji, že dřívější špatné řazení jedničky a dvojky nebylo spojkou, ani opotřebením sinchronu, ale načatým lankem, které muselo jednou prasknout. Ještě že mne to nepotkalo někde v zahraničí, nebo v metelici uprostřed noci mimo ciivilizaci. Nebo nedej Bože tu mojí kdekoli a kdykoli!!!
Všem Vám děkuji za rady a snahu pomoci.

11.10.2020 10:11 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3285970
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Jak jsem slíbil, tak podávám info o opravě:

Velmi záhy jsem zjistil, že na opravu před barákem nestačím a musel jsem na dvojku doskákat do Budějic. Nejhorší bylo najít někoho, kdo by to udělal v dohledné době. Bohužel lidé znalí a schopní, kteří ještě chtějí a umějí něco rukama, ubývají a zbylí mají práce na měsíce dopředu. Viz zdejší machři. Nakonec jsem jednoho udolal a on provedl opravu. Konstatuji, že nejlepší oko na příčinu závady měl Jarda Růže. Skutečně bylo prasklé lanko. Mechanik sehnal z vrakoviště jiné a celkem jsem zaplatil 2.500. Zase jezdím a najednou si uvědomuji, že dřívější špatné řazení jedničky a dvojky nebylo spojkou, ani opotřebením sinchronu, ale načatým lankem, které muselo jednou prasknout. Ještě že mne to nepotkalo někde v zahraničí, nebo v metelici uprostřed noci mimo ciivilizaci. Nebo nedej Bože tu mojí kdekoli a kdykoli!!!
Všem Vám děkuji za rady a snahu pomoci.


No nerad se vnucuji a nebo přebírám zákazníky , ale do Veselí nad Lužnicí to nemᚠdaleko a možná tu to lanko i mám. No jak se říká ,,líná huba holé neštěstí"

11.10.2020 14:04 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3285998
jirka0077
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
Coo prasklé lanko, jak je to možný. Vždi ten drát má snad 4mm v průměru.

21.10.2020 11:53 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3287464
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím Jardu Růžu a díky za nabídku: "No nerad se vnucuji a nebo přebírám zákazníky , ale do Veselí nad Lužnicí to nemᚠdaleko a možná tu to lanko i mám. No jak se říká ,,líná huba holé neštěstí".

Vono to není ani o líné hubě (viz: ... "a rady, komu to svěřit, protože sám si to neudělám a nikam daleko s tím nedojedu."), ale o tom, že svou "nabídku" jsi dával až ex post a na dvojku se do Veselí fakt nepohrnu. Škoda, že jsi nenapsal hned, že za mnou dojedeš a před barákem to sfouknem, nebo že to naložíme na Tvůj vlek a dovezem do Veselí, kde to hravě zmákneš.

Njn, už jsem chytřejší a vím, že Ti mám napsat soukromou zprávu a dohodnem se napřímo. Tak třeba příště.

21.10.2020 19:27 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3287497
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Zdravím Jardu Růžu a díky za nabídku: "No nerad se vnucuji a nebo přebírám zákazníky , ale do Veselí nad Lužnicí to nemᚠdaleko a možná tu to lanko i mám. No jak se říká ,,líná huba holé neštěstí".

Vono to není ani o líné hubě (viz: ... "a rady, komu to svěřit, protože sám si to neudělám a nikam daleko s tím nedojedu."), ale o tom, že svou "nabídku" jsi dával až ex post a na dvojku se do Veselí fakt nepohrnu. Škoda, že jsi nenapsal hned, že za mnou dojedeš a před barákem to sfouknem, nebo že to naložíme na Tvůj vlek a dovezem do Veselí, kde to hravě zmákneš.

Njn, už jsem chytřejší a vím, že Ti mám napsat soukromou zprávu a dohodnem se napřímo. Tak třeba příště.


No tak snad příště a nemusel bys na dvojku - myslm že by na toto měla fungovat i asistenčka z poviného ručení = je to přece závada a do jisté míry nepojízdné auto

22.10.2020 14:26 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3287608
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.
Za studena před prvním rozjetí jde blbě zařadit 1,2,R.
3,4,5,6 jde krásně.
Jinými slovy jde blbě zařadit vše, při čem je třeba zatáhnout řadičkou doleva. Po rozjetí a ujetí pár metrů již v pohodě.

Viděl bych to na vytahané lanko v bowdenu. Je tam někde mechanizmus, kde by se dalo lanko dotáhnout? Tak jako třeba u brzd/přehazovačky kola. Nebo třeba i dříve lanko plynového pedálu nebo spojkového pedálu (mechanické s lankem).

Nedokonalost na C5 X7 2.2HDi 125kw.

Díky.

22.10.2020 20:36 - Re: Problém s řazením - manuální převodovka 3287743
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Něco podobného pozoruju taky v chladnějším počasí. Nejde mi po nastartování za studena zařadit 1 a R, 2 jsem nezkoušel. Ani jsem se nepokoušel řadit násilím. Ale úplně stačí, když s řadící pákou hnu dopředu a dozadu (zařadím 3 a 4), pak už 1 a R zařadím lehce. Ale je už to "veterán" - 18 let.

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator