Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Chvilková ztráta výkonu (cukání)
|< < 1 ... 7 8 9 10 11 > >|
20.06.2020 16:19 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274495
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nato ze chces poradit se chovas zajimave..pokud mas diagnostiku a neumis s ni tak je ti k hovnu sebe drazsi,tohle neni o penezich ale o informacich a znalostech
teplota lambdy je co?? to neznam..
Jumep se te ptal na teplotni cidla ne na lambdu ktera nemeri teplotu

20.06.2020 16:21 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274496
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je tak ked sa diagnostika pouziva na ciatnie kodov a nie na diagnostikovanie a prideluje sa vina na vsetko fapu

pocitam ze sa jedna o biturbo
ta skrtiaca klapka, teplotne cidla hodnoty ukazuje ok?


dotaz na ,,experta" na biturba : chová se to podle popisu h450 , a je to biturbo - snímače OK,klapka na sání (dávkovač vzduchu) OK , tři ECU vyměněny a přehrány origo softem(ztoho jedna bez šáhnutí kohokoli vyměněna komplet i s BSI a klíčem) = tak kde je chyba ? původní ukazovala stále 3000 mlbarů na snímači turba 2.(je to dovoz a nějaký dobrák vyměnil jednotku za jednotku ze 407 biturba se softem pro biturbo .(jednotkaje stejná ale soft je jiný) Auto jede jak načipovaný do ohřátí a nebo do hlášky ,,chyby tempomatu" (nečtu jen kody) (ještě doplním ECU bez chyb jedinou chyba je chyba tempomatu spojkovej a brzdovej spínač je OK , tlak a teplota paliva OK,podtlaky OK,teplota vody OK) - prostě všechny hodnoty OK žádné uložené chyby.

h450 - nekoupil jsi to teď nedavno ?

20.06.2020 20:51 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274526
Forrest
Město: Písek, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě trochu upřesním jruzi. Když autu nešlapu na krk, jede to normálně i třeba 20 km, když na to pořádně šlápnu, přestane táhnout, jakmile dosáhnu vyšších otáček. Když jede normálně, má krásnej odpich a bere skoro ve všech otáčkách a taky v tu chvíli funguje tempomat. Jakmile se zahřeje vytočením, nebo delší jízdou, tak sice furt jede celkem pěkně, i předjíždět se s tim dá, ale je dost líné, táhne tak napůl, píše to chybu tempomatu (když je zapnutý, tedy páčka pod volantem otočena na volbu tempomat), a tahá to pouze od 3 000 otáček, kdy se objeví celkem silný turbo efekt.

21.06.2020 08:31 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274555
h450
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu

autodiag napsal(a):
nato ze chces poradit se chovas zajimave..pokud mas diagnostiku a neumis s ni tak je ti k hovnu sebe drazsi,tohle neni o penezich ale o informacich a znalostech
teplota lambdy je co?? to neznam..
Jumep se te ptal na teplotni cidla ne na lambdu ktera nemeri teplotu

Špatně jsem se o lambde vyjádřil a vzhledem k tomu že o diagnostice nic nevím jsem ten problém právě tou lambda sondou vyřešil a nakonec jen se svými znalostmi tím příspěvkem výše jsem chtěl jen říct že diag jen chyby v ecu nečtu a nemazu..bez zbytečného povyšování

21.06.2020 08:42 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274556
h450
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Jurzi auto mám tak rok a půl a někdo tam predemnou přehrával také soft protože to auto zlobilo už minulému majiteli ale ne v takové míře co pak me

21.06.2020 12:26 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274574
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
Forrest napsal(a):
Ještě trochu upřesním jruzi. Když autu nešlapu na krk, jede to normálně i třeba 20 km, když na to pořádně šlápnu, přestane táhnout, jakmile dosáhnu vyšších otáček. Když jede normálně, má krásnej odpich a bere skoro ve všech otáčkách a taky v tu chvíli funguje tempomat. Jakmile se zahřeje vytočením, nebo delší jízdou, tak sice furt jede celkem pěkně, i předjíždět se s tim dá, ale je dost líné, táhne tak napůl, píše to chybu tempomatu (když je zapnutý, tedy páčka pod volantem otočena na volbu tempomat), a tahá to pouze od 3 000 otáček, kdy se objeví celkem silný turbo efekt.

ja som mal pri týchto veciach čo píšeš vadnú váhu vzduchu

21.06.2020 12:55 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274575
Forrest
Město: Písek, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jestli se nepletu, tak váhu vzduchu tam mám novou a jruze tam zkoušel i nějakou další, která na jeho autě fungovala.

21.06.2020 17:06 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274597
jimho
Město: Znojmo, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 3
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Forrest napsal(a):
Ještě trochu upřesním jruzi. Když autu nešlapu na krk, jede to normálně i třeba 20 km, když na to pořádně šlápnu, přestane táhnout, jakmile dosáhnu vyšších otáček. Když jede normálně, má krásnej odpich a bere skoro ve všech otáčkách a taky v tu chvíli funguje tempomat. Jakmile se zahřeje vytočením, nebo delší jízdou, tak sice furt jede celkem pěkně, i předjíždět se s tim dá, ale je dost líné, táhne tak napůl, píše to chybu tempomatu (když je zapnutý, tedy páčka pod volantem otočena na volbu tempomat), a tahá to pouze od 3 000 otáček, kdy se objeví celkem silný turbo efekt.

Přesně takto se mi to chovalo taky a byl to regulační ventil turba .link.

21.06.2020 18:20 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274601
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze: na biturba si tu ty odbornik, ne?

ked to pise chybu tempomatu, tak tam nesvieti ziadna chyba ina?
takto sa skutocne choval ventil regulacie turba, nepisalo, ale mohlo napisat chybu a nesiel tempomat
ten sa deaktivuje kvoli nedostatocnemu krutaku

predpokladam ze tie ventily boli vymenene, tu chce sledovat hodnoty a vediet ake kde maju byt a v com je odchylka, to je skutocne neriesitelne takto, alebo na strasne vela pisania, co asi cez forum nie je najvhodnejsie a je to zdlhave

22.06.2020 21:49 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3274658
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
byla tam jednotka z peugeota 407 2.2HDI 125Kw soft pro 407 (nevím v čem je jiný ) ,poloha ventilu i snímání polohy je správé jen přestane tlačit turbo (za studena jsou hodnoty stejné a tlak turba Ok) , klapka na sání s příznakem KO , rozštrachané BSI - při porovnání jiných jednotek a BSI ( bez imooff) ověření tlaku turba v měřených hodnotách nenastartované auto tlak 3000mlb a svítí třeba osvětlení nohou a kufru - na origo BSI nesvítí a další ,,divné" věci , na origo ECU je nepatrná stopa že si sní někdo škrtnul o + . V tom autě někdo už byl a dosral ho až až , mimoto je v tom bufík také nějak divně instalovaný a přijde mi že i ten by mohl mít souvislost - je to závislé na teplotě ale teplota motoru a paliva je OK(chyby nejsou a pokus omyl je dost drahej) - původní stav byl že to žralo jak mesršmit teď už myslím spotřeba OK.(proč až u zahřátého motoru ? ) a chyb to vyhodí někdy víc ale nesmyslných protože hodoty chyby jsou správné(třeba předepsaný tlak turba = naměřený atd..)

08.07.2020 15:22 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3276498
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, nechci rušit diskusi, ale vyskytl se mi na C5 2.0HDi z roku 2013 podobn problém. Pocukávání se mi také projevovalo. Minulý týden se to začalo projevovat tak, že to vypadalo, jako když jedu po hrbolaté silnici a to jsem jel po novém úseku na dálnici. Ujel jsem ještě padesát kilometrů a najednou slyším ukání i přes zavřená okna. Otevřel jsem okno a slyšel jsem už docela permoníka. Zastavil jsem na benzince a ozývalo se to z motoru, tak jsem se nachal odtáhnout domů. Podle servisu Citroen to prý bude vadný vstřik. Mám to v servisu a prohlíželi vstřiky a přehazovali za nový, ale klepe to pořád. Kompletní výměna vstřiků prý 30 000,-Kč. Rozvody mám měněné v březnu a najeto mám 189 000km. Nesetkali jste se s tím někdo? Je to jako když mlátím kladivem do kovadliny. Díky za radu.

08.07.2020 18:33 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3276512
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevim jestli tukani, ale mw cvakala podtlakova pumpa. Pry to nema na nic vliv, ale me to stvalo tak jsem ji vymenil a je klid. Je pri pohledu zepredu vpravo na motoru pohenena prvni vackou v poradi, za ni je na druhe vacce CR cerpadlo. Kdyz na ni sahnes, tak to cvakani jde citit, je v ni mala vule, mel jsem ji i pak rozdelanou, ale nic nenasel, auto jinak fungovalo normalne, jen ten zvuk.
Mozna to, ale neni presne to co u Tebe.

08.07.2020 21:56 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3276518
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
u mého motoru se nedá mluvit o cvrlikání. Ty rány jsou jako když tam práská startovací pistole, takové silné lupání a řekl bych v nějakém čtvrtinovém rytmu k otáčkám motoru. Když jsem měl kdysi oktávku a to tu starou první z roku 1959, tak motor po go cvrlikal, jak klapaly ventily. v Citráku se chtějí podívat na ventily, jestli se tomu něco nestalo, ale to se mi moc nezdá. Nechám to na nich. Nemám žádnou dílnu, ani možnosti diagnostiky. Díky za radu.

09.07.2020 08:36 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3276525
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak ze by hydrostely, jako tu nekdo daval u RHRka. Tezko rict takhle, kdyz clivek u toho neni a nevidi to a neslysi to. Dej pak vedet jestli to soudruzi v Citroenu opravy.

09.07.2020 09:27 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3276529
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
tyto motory už jsou daleko za mými schopnostmi a nemám žádnou dílnu, kde by se dalo něco přeměřit. Jestli to dělají vstřiky na 200MPa, nebo to dělají hydroštely. Ještě na starejch škodovkách a vartburcích, to jsme něco bastlili. Na Sieře jsem si také lecos opravil, ale tohle je už pro mne španělská vesnice. Podle zvuku to měly být vstřiky, ale když s tím vekslovali, tak zjistili houby. Ono mít jenom jeden náhradní funkční vstřik, to také nemusí být to pravé ořechové. Na diagnostice prý jim to ukazovalo divné hodnoty na vstřicích. Uvidíme, co mi řeknou zítra. Když budu měnit sadu vstřiků, tak vysolím 30 litrů a budu doufat, že to bude jezdit bez závad. Tohle se stane zrovna když jsem podle dojezdu začal jezdit prakticky za 5l/100km. Dám vědět, co soudruzi z Citroenu zjistili. Díky za rady.

22.07.2020 12:44 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3277801
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
Tak mám zprávy z Citroenu: vstřiky jsou prý na hraně podle zkušebny, ale to prý nezpůsobuje bouchání, tak budou sundavat hlavu a hledat dále, co to způsobuje. Tak nevím, co dělat. Auto už mám od 5.7. nepojízdné a do poloviny srpna , že mi to neopraví. Co si o tom myslí někdo z Vás?

04.08.2020 09:00 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3279042
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
Tak už mám informaci konečnou. Rumplování v motoru je způsobeno vůlí na 2 pístu. Říkali mi, že je tam vůle několika milimetrů. Nevíte někdo o nějakém dobrém motoráři v okolí Prahy? Díky za radu.

04.08.2020 10:40 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3279063
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nez sa rypat s motorom je lahsie zohnat cely z buracky
vybrus kluky a podobne s tesneniami bude vyrazne viac ako starsi motor

04.08.2020 10:43 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3279064
Milan_N
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
teď jsem odepsal na inzerát na motor. Údajně má najeto 63809km. Zatím neznám cenu. Jaká bz bzla taková slušná cena? Díky za radu

05.08.2020 09:17 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 3279143
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ceny se pohybuji mezi 20-30 tisici. Podle toho kolik ma najeto a taky co je na nem vse nastrojeno..
Koukni na bazos, sbazar a udelej si zhruba predstavu.

|< < 1 ... 7 8 9 10 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator