Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW
24.05.2020 16:41 - Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3270881
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dnes jsme měnili s automechanikem těsnění pod víkem ventilů. Bohužel, toho muselo jít pryč opravdu dost, po složení auto nastartuje, ale neudrží se a chcípne. Jako by se udusilo, jako kdyby jelo na sytič. Mechanik to napíchl na diagnostiku, testuje vše, zatím ví, že vstřikovače jsou v pořádku, z turbíny se kouří, hází to chybu U1318 Chyba délky nebo zakázaná hodnota z BSI. Vše máme zapojené, nemáte radu, kterou bych mohl předat?

24.05.2020 19:19 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3270888
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
U chyba je v tomto pripade uplne bezpredmetna
ked to bolo rozobrate, tak to bolo bez nafty a zavzdusnene a delphi je povestne tym ze nevie odvzdusnit startovanim vstrekovace

treba ho dostat do otacok aby to malo vyssi tlak ako volnobezny a potom sa to odvzdusni

24.05.2020 23:34 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3270943
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
U chyba je v tomto pripade uplne bezpredmetna
ked to bolo rozobrate, tak to bolo bez nafty a zavzdusnene a delphi je povestne tym ze nevie odvzdusnit startovanim vstrekovace

treba ho dostat do otacok aby to malo vyssi tlak ako volnobezny a potom sa to odvzdusni


Delphy jsou pověstné tím že když je utáhne tak jako jiné(siemes a jiné ) tak je zničí a ještě nikdy se mi nestalo abych musel tůrovat auto aby se odvzdušnily vstřiky. Delphy někdy stačí jen demontovat a namontovat a už nechodí jak mají.

28.05.2020 09:47 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3271393
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
U chyba je v tomto pripade uplne bezpredmetna
ked to bolo rozobrate, tak to bolo bez nafty a zavzdusnene a delphi je povestne tym ze nevie odvzdusnit startovanim vstrekovace

treba ho dostat do otacok aby to malo vyssi tlak ako volnobezny a potom sa to odvzdusni

Tak s těmi otáčkami jsi měl asi pravdu, povedlo se nám to protůrovat a motor krásně drží, tak jak má. Bohužel, skáče nám to do nouzáku s hláškou Anti pollution systém faulty, což může být cokoliv. V diagnostice svítí chyby P0488 a P1498 nesprávná poloha směšovače vzduchu. Mechanik zjistil, že vůbec nefakčí EGR, takže prý asi prohodil vzadu za víkem ventilů něco, jsou tam tuším čtyři vzduchové hadičky a dva zaměnitelné konektory. Není tam přístup a chytáme se každého stébla. Hrál si s tím celý večer a nakonec se mu povedlo EGR rozchodit, ale hlášky jsou pořád. Dokonce v diagnostice nově nastavoval polohu klapky (nevím, na mě už je to vyšší dívčí), ale prostě ani prd. Prý mu egr chodí obráceně, zavře se, ale neotevírá. Když jsem tam auto hodil, normálně jezdilo, teď to začalo házet i hlášku nutné výměny FAP P1445, , den předtím to bylo na jiné diagnostice a fap tam nebyl, je to čerstvě po technické, na emisích žádný problém, výfuk krásně čistý. Na to, že jsem řešil jen výměnu blbýho těsnění, jen abych to měl prostě v pořádku, tak kdybych věděl, jak si s tím zaděláme, tak se na těch pár kapek oleje vyprdnu. Pořád si ale říkám, že to je jen nějaká blbost, někde něco špatně napojené, nic víc. Jen to dohledat.

28.05.2020 13:38 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3271406
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no jo ... asi by som od toho mechanika utekal k niekomu kto vie co robi
toto uz bude tak rozhadzane ze to uz musi dat dokopy niekto kto si vie zistit co je co a ako to ma byt zapojene

29.05.2020 09:18 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3271466
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Za motorem jsou podle datumu výroby 4 (do cca 07/2010) nebo 3 (od 07/2010) selenoidy, které slouží pro ovládání klapky sání ( dávkovače vzduchu ), ten je když stojíš před motorem úplně vlevo za motorem, směrem doprava je selenoid pro ovládání chlazení nasávaného vzduchu, ten mají právě jen auta do 07/2010 pak už tam není, dále vpravo od něj je selenoid regulace tlaku turbodmychadla, ty tři jsou stejné, když je prohodíš nic se nestane (jedině kdyby prohodil zapojení elektriky mezi sebou), Poslední selenoid úplně vpravo je odlišný od těch předchozích a je pro ovládání chlazení EGR ventilu.

Pokud má diagnostiku, v live datech musí jít vidět jak ty ventily (klapky) chodí a dá se podle toho odhalit, jestli je vadný.
A jak jsi psal, že je nastavil polohu klapy, to asi ne úplně nastavil polohu, ale když se mění EGR, klapka dávkovače vzduchu, turbo, je potřeba inicializovat autoadaptační hodnoty pomocí diagnostiky.

Takže kouknout na live data jestli požadovaná poloha klapky odpovídá skutečné, podle toho zjistíš, který je v nepořádku. Nebo zkontrolovat hadičky jestli jste někde nějakou neurvali a pak ovládání nefunguje.

09.06.2020 20:24 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3272670
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, tak nakonec když to 14 dní stálo jsem to vzal do originál Citroenu na diagnostiku, tam mi vyčetli chyby které jsou prý podle nich u všech C5 a jsou bezpředmětné až na jedinou a to je FAP filtr. Auto před výměnou těsnění krytu ventilu na diagnostice nic nevykazovalo nicméně prý to může být jen souhra náhod a je prostě ucpaný. takže vzhledem k ceně předpokládám že to je pro auto konečná.

29.06.2020 13:08 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3275346
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Takže - vzhledem k tomu, co vše jsem na autě už dal do kupy, od turba, přes rozvody po brzdy a vzhledem k tomu, co jsem viděl poslední tři týdny za vraky v cenové relaci kolem 150.000,-, rozhodl jsem se, že tohle auto ještě nemá nárok na vrakáč. Takže jsem odmontoval FAP, ten jsem nechal profesionálně vyčistit za slušnou cenu, (dle vyjádření je nyní FAP v dobré kondici a byl opravdu totálně ucpaný) hodil ho zpátky a šel znovu k mechanikovi. Ten nastavil diagnostikou výměnu filtru a hláška už se neobjevuje. Bohužel je auto pořád v nouzáku s posledními hláškami U1118 a U1318 (které podle vyjádření v autorizáku v Citroenu mají všechny C5 a nemá smysl je řešit), důležité ale jsou hlášky P0488 a P1498, což je obojí špatná poloha směšovače vzduchu. Ten podle diagnostiky funguje, nicméně daná diagnostika evidentně nedokáže projít do nastavení směšovače, který, jak jste psali výš, se musí pravděpodobně v diagnostice nastavit?
Pokud ano, je asi jedinou možností znovu do autorizáku a nechat nastavit u nich, což se mi ale, vzhledem k jejich jednání, moc nechce.

29.06.2020 13:43 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3275347
Dawe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 148
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na těch el.ventilech za motorem nemáte přeházené hadičky nebo konektory ???

29.06.2020 14:48 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3275348
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
@Blodmen
to ze se filtr ucpal az k nepruchodnosti nebude jen tak,bude to dusledek,ne pricina kterou je potreba najit,jinak za pak km jsi natom stejne..

30.06.2020 10:18 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3275510
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Dawe napsal(a):
Na těch el.ventilech za motorem nemáte přeházené hadičky nebo konektory ???

Podle schématu by mělo být vše ok, jediné s čím si není stopro jisté jsou ty dva prohoditelné konektory vzadu, ale zkoušel obrátit a naskákalo víc chyb

30.06.2020 10:20 - Re: Nastartuje, ale neudrží se a chcípne / C5 III 2.0Hdi 120kW 3275511
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
@Blodmen
to ze se filtr ucpal az k nepruchodnosti nebude jen tak,bude to dusledek,ne pricina kterou je potreba najit,jinak za pak km jsi natom stejne..


Filtr zlobil už dlouho, auto má prostě hodně najeto a dlouho se nedělal, nicméně podle mechanika dostal poslední záběr tím, že jsme čistili vše kolem a on najednou začal dostávat informace, na které nebyl zvyklý. Navíc, to protůrování aby se srovnal volnoběh tomu muselo dát tak dost kapky.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator