Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Motor píská po výměně rozvodů
19.05.2020 12:03 - Motor píská po výměně rozvodů 3270500
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, před pár měsící jsem si nechal udělat nové rozvody (včetně kladek a vodní pumpy)(1,6 HDi 80 kW). Pár dní po výměně motor jakoby "píská", ten zvuk je složité popsat, přirovnal bych to k nějakému elektomotoru, který běží naprázdno. Po pár týdnech jsem to byl reklamovat, říkali, že vady odstranili, nicméně zvuk se ozýval stále.

Pískání je zcela určitě závislé na otáčkách motoru, projevuje se zhruba od 1800-2500 ot. (při méně než 1800 ot. se neprojevuje, nad 2500 ustává – možná proto, že to motor přehlučí).
Při neutrálu a sešlápnutí plynu se pískání objevuje stejně ve stejných otáčkách.
Při jízdě z kopce se zařazenou rychlostí (brždění motorem) je zvuk nejsilnější, po vyřazení rychlosti klesnou otáčky a motor zní zcela standardně – to mi dává signál, že se nejedná o turbo.
Při zařazené 4 je zvuk jen velmi slabý, na 5 není slyšet vůbec.

Chod motoru, jízda i spotřeba jsou stejný jako před výměnou.
Máte s tímto problémem někdo zkušenosti, nebo víte o co by se mohlo jednat?

19.05.2020 12:30 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3270502
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
alternator, vonkajsi remen zle nasadeny (o drazku mimo - je to pekne vidiet)

19.05.2020 22:15 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3270516
vapnov
Město: Roudnice nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 36
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No hoši, díky. Tohle mi vrtá hlavou už pár tisíc kilometrů, co se to při těch rozvodech kde mohlo stát, že to tak divně vrzá-píská zároveň s otáčkami Tak jsem se šel hned podívat a vypadá to na řemen příslušenství o drážku vedle, ale na klikovce.

20.05.2020 09:34 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3270535
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
alternator, vonkajsi remen zle nasadeny (o drazku mimo - je to pekne vidiet)


Já to sice nikde nevidím a ani neslyším ale pokud přešponuješ rozvodovej řemen tak jsou příznaky podobné.

20.05.2020 10:14 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3270537
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ale presponovat ten samonapinak uz musi byt riadny umelec

20.05.2020 13:22 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3270538
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak ale presponovat ten samonapinak uz musi byt riadny umelec


I to jsem měl na dílně a na starejch to bylo běžné.

20.08.2020 11:38 - Re: Motor píská po výměně rozvodů 3280817
Antharg
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Abych ukončil toto téma, podělím se o závěru z posledního servisu.

Ten můj popsaný pískající zvuk motoru pravděpodobně s výměnou rozvodů nesouvisí.

Problém je prý na nějakém zařízení, které je poháněno řemenem příslušenství (řemen byl a je nasazen správně a správně napnut), při sundání tohoto řemenu a jízdě bez něj ten zvuk totiž přestal, po nasazení opět začal. Podle servisáka vychází zvuk pravděpodobně z alternátoru, jak zmínil jumep, ale může to prý být i něco jiného. Funguje však správně a najít závadu by bylo postupně vyndal a nahradit komponenty, které tento řemen pohání, takže mi doporučil, a to nechám tak jak to je, a sleduju, zda se stav mění.

Po více než 5000 km je stav stále stejný – zvuk stále stejný, nezhoršuje se a vše spojené s řemenem příslušenství funguje jak má.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator