Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Prokluzování spojky
|< < 1 ... 16 17 18 19
11.01.2019 09:25 - Re: Prokluzování spojky 3200681
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
tankista napsal(a):
cena 19000kč je pro normální smrtelníky úplně normální.Jsou i dražší.Také jsem loni řešil:sada LUK za 9000kč plus práce 3000kč a žhaviče za 1000kč.Děláno v Ostravě nejmenovaným mechanikem přímo v servisu Citroën.


Ty jsi se ovšem podle svého výčtu dostal na 13000Kč, což je v případě výměny i se setrvačníkem v pohodě. A stále to je o 6000Kč méně, než oněch zmíněných 19000kč A v případě, že auto bude v provozu už jen chvíli, tak je skutečně otázka, zda má smysl do něj ten setrvák vrážet, když není v háji...

Jinak "jsou i dražší" není argument. To je náplast pro někoho, kdo se již nechal voškubat a pro dobro duše si říká, že "jsou i dražší", a že nenaletěl až tak moc.

12.01.2019 22:55 - Re: Prokluzování spojky 3201018
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jen jsem odpovídal že když bude normální člověk chtít koupit někdě spojkovou sadu tak ji sežene kolem 19000kč.Kdo má možnost nákupu bez DPH nebo nějakou slevu dostane se o mnohem níž.Těch mých 13000kč je za materiál+práci+4x žhaviče.A to že jsou i dražší-třeba v Carciton Olomouc mi za výměnu spojky včetně komponentů a práce nacenili na 27856kč a za výměnu žhavičů 6285 kč.Samožřejmě kdyby se tam něco pokakalo tak se cena ještě navýší.

13.01.2019 08:51 - Re: Prokluzování spojky 3201054
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
19000 za vymenu kvalitni spojky je dobra cena

13.01.2019 18:59 - Re: Prokluzování spojky 3201179
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý večer,

sada LUK, v Hulíně 7292,- Kč včetně setrvačníku
.link.

Za kolik si sežne Blerio práci už je jeho starost...

vlkr

14.01.2019 12:55 - Re: Prokluzování spojky 3201360
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vlkr napsal(a):
Dobrý večer,

sada LUK, v Hulíně 7292,- Kč včetně setrvačníku
.link.
Za kolik si sežne Blerio práci už je jeho starost...
vlkr


ano sadu ma...a co ted ?...bez zaruky,bez prace ,ale levne (resp levne do te doby nez se neco vysere) ..hlavne kazdej servis ceka az se objevi nekdo s vlastnim dilem v ruce

14.01.2019 17:32 - Re: Prokluzování spojky 3201413
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
2052F1 - To je sada do mé C5-I. kterou jsem kdysi též v Hulíně koupil v naději,že ušetřím. Ošklivě jsem se spletl.Při VŠÍ úctě k Bobovi - sada ložisko,přítlačák i lamela jezdí do dnes ale dvouhmota se rozsypala už po 14 dnech kdy při ježdění se každý den zvyšoval kravál. Celý střed dvouhmoty se rozsypal a uvolnil,takže spojka musela po třech měsících znovu ven a vyměnit za Nový dvouhmoták,který jsem tentokrát koupil origo v Citroenu a ten sám stál necelých 15000 kč.Jezdí do dnes.Reklamaci jsem nemohl použít,nebot jsem měl setrvák přes dva roky v origo balení doma ve skříni.Neušetřil jsem vůbec NIC - naopak.Dělali mi to v Citroenu kde si vzali za práci 6000 kč a ty jsem ve finále platil 2x + setrvák 15000 + sada od Boba 7300 = cca dohromady 35300 kč....

18.01.2019 12:16 - Re: Prokluzování spojky 3202242
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ano sadu ma...a co ted ?...bez zaruky,bez prace ,ale levne (resp levne do te doby nez se neco vysere) ..hlavne kazdej servis ceka az se objevi nekdo s vlastnim dilem v ruce


Tak určitě je lepší, když si ten, kdo dělá servis na voze, sežene to, co se mu osvěčilo. Bohužel jsou servisy, které si za díl naúčtují třeba i 200% až 400% skutečné ceny a lidé, kteří nevědí, tak tomu věří, že to je skutečná cena. Pak je ještě chválí, že si ani nevzali moc za práci (ještě aby, když si ji nechali 3x zaplatit v dílech).... Když to takto někdo dělá, tak je minimálně nekorektní.

Když jsem míval ZX a neměl možnost a ani znalost si něco udělat sám, povedlo se mi natankovat z klasické benzínky nějaký zasviněný benzín - v nádrži bylo mazlavé bahýnko. Servis, kam jsem ZX dal, dostal informaci o tom, že je zanešená nádrž a že je třeba vyčistit. Ale oni namachrovaní debílci si přece nenechali nic povídat od 19letého klučiny, kterej tomu nerozumí a jen tak něco plácá. Tak vyměnili palivový filtr, katalizátor, řádně to nacenili a předávali, že je auto hotové. Už při zkušební jízdě se auto chovalo totožně - škubalo, chvíli táhlo, chvíli ne.
Tak si to vzali zpět, tu nádrž nakonec vyčistili, ale nechali si zaplatit veškerou předchozí práci + 3x palivový filtr, naprosto zbytečně vyměněný katalizátor také. Neměl jsem tu sílu se s nimi tehdá nějak více přít. Ale jsou to fušeři, kteří podobné věci dělají dodnes. Nechápu, jak můžou ještě fungovat - zoufalí lidé, kteří tomu nerozumí věří těm jejich lžím.

Od té doby jsem měl auto v servisu už jen jednou v ofiko Citroenu. U Xantie od někud unikala LDS. Tak pánové vyměnily těsnění pod středovou přední koulí, že to je OK, že to zřejmě bylo ono (70Kč těsnění + 500Kč práce). Za dva dny jsem dojezdil, skutečné místo se zvětšilo - trubkohadice k posilovači. No byl jsem z ofiko servisu hooodně zklamaný.

Od té doby 11 let jsem v klasickém servisu nebyl. Pouze 2x u Jumepa, který je úplně jiná liga než ti rádoby servisáci. Jen jsem hrozná držgrešle, a později mě trápilo svědomí, že jsem Jumepovi nechal málo za práci...


Prostě až se začnou věci nazývat pravými jmény. Tedy "cena za práci" x "cena za díly". Servisy, které si vlastně na servisy jen hrajou, aby podojily lidi. A lidé si začnou ceny dobré práce vážit více, než ceny dílů... to bude paráda.

Vždy mě pobaví, když si někdo kupuje něco přes známého v autokelly s údajnou 40% slevou.... No taková sleva se vážně vyplatí, hlavně, když se kupuje díl, který je v kelly naceněný tak, že je i o 500% dražší než v jiných běžných obchodech. (jsou i výjimky, které nejsou předražené, je jich málo) Nicméně využití autokelly chápu ve chvíli, kdy je třeba mít něco druhý den ráno a není jiná možnost...

Doufáku, to je pěknej pešek. Mrzutá situace a blbá zkušenost.
Možná kdyby jsi nechal původní dvouhmotu, nejezdila by do dnes?

18.01.2019 15:46 - Re: Prokluzování spojky 3202290
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mne zase pobaví to když někdo najde nějaký přebal za nízkou cenu a potom vykřikuje jakej je ten nebo ten zloděj , Kelly využívám jen výjmečně (nemám s nimi smlouvu-registraci) a zaváží 4x denně + mají víkendy = to je jediný důvod.Že se tedy neživíte opravami a dodavateli kvalitních dílů za malé peníze ? A s pomlouváním ,,garážistů" to je podobné
A věřte že raději jsem dražší jak na dílech tak na práci a nemívám reklamace než dělat ze sraček a dvakrát = nemám na to čas.Já se snažím nedělat z dodaných dílů = nemám chu zdůvodňovat že neplatí záruka,že to je oním dílem a né mou prací, nemám čas řešit přizpůsobavání nekvalitních dílů atd.. Ono stačí dostat na dílnu auto s ,,kterým nikdo nic nedělal" viz přízpěvek ,,v syletblok motoru" (můj + foto) a dalších podobných.

|< < 1 ... 16 17 18 19


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator