Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Nestartuje / C5 II 2.0i
13.10.2012 20:19 - Nestartuje / C5 II 2.0i 2512562
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte

Mam problem. 2x po sebe sa mi prehrial motor. Prvy krat som chodil dlho na parkovisku, a kedze je to moj prvy benzin, myslel som ze je to tym. Na druhy den som ho normalne nastartoval a isiel do prace. Po praci mi pri nastartovani isiel na 3 valce, po zahriati v pohode isiel. Tam mi zistil jeden chlapik, ze mi tecie chladiaca kvapalina. Ale pozrel, a vraj je jej este dost, len ju mam doma doliat. Po dvoch kilometroch sa mi znova prehrial motor. Hned som ho vypol. Bol som po vodu do chladica, a po tom co trochu vychladla, som ju tam nalial (asi liter, bolo tam na dne nadobky). Auto potom normalne chytilo a ja som dosiel domov. Dnes som bol odcestovany, ale vecer som chcel skusit, ako to ide. Pozrel som kvapalinu- je jej tam dost. Auto uz ale nenastartovalo Par krat vyzeralo ze chyti, ale stale nic. Takze cim to moze byt?

PS: C5 nema kontrolku na mnozstvo chladiacej kvapaliny? Ved to mala aj xsara.

13.10.2012 21:48 - Re: Nestartuje / C5 II 2.0i 2512583
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
C5 2 nema hladinomer (par ich este bolo co mali, ale bezne to prestali davat)

chyba sahary tam nebola ani nic podobne naznacujuce to co hovoris ze sa stalo

skus par krat zastartovat a potom vyber sviecky ako budu vypadat - ci budu mokre (voda)

16.10.2012 11:23 - Re: Nestartuje / C5 II 2.0i 2513178
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak podla vsetkeho viem, kde je problem. Moje auto navstivila nejaka blba kuna. Okrem toho, ze si pochutnala na hadici s chladiacou kvapalinou, podla vsetkeho si vzala aj trochu elektrickeho kablu. Aspon ze to podla vsetkeho neodniesla hlava a tesnenie. Aj ked som ho minimalne nacal.. Nuz, tazke Depolution system foulty znamena nielen malo chladiacej kvapaliny. Blba elektronika a pocitace.

17.10.2012 11:41 - Re: Nestartuje / C5 II 2.0i 2513325
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak a je to jasne. U mna toto sposoboval poskodeny snimac teploty (niekde pri termostate), ktory bol podla vsetkeho vyskratovany chladiacou kvapalinou a posielal asi dost rozporuplne informacie riadiacej jednotke. Vysledok- vymlatena bateria, auto nestartovalo, ak nahodou chytilo, islo na

17.10.2012 11:53 - Re: Nestartuje / C5 II 2.0i 2513326
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Snimac teploty je na bloku motora na lavej strane (pred soferom) modry alebo zeleny (uz nepamatam).
Meni sa to aj s tesnenim pod nim, co sa mohlo stat je to, ze ti tesnenie prasklo (alebo sprachnivelo) a voda vytekala tade von a zatekala aj do tela snimaca.

26.07.2017 18:48 - C5 II 2.0i RFJ - nejde nastartovat, pravděpodobně něco v elektrice 3085077
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
poté co se mi na té C5 povedlo nechat dát dokupy rozvody a vše ostatní kolem toho a auto bylo týden bez jakýchkoliv problémů, půjčil si ho kamarád, ujel 50km, zastavil před barákem a už nenastartoval..

Motor točí, nechytne... první čeho jsem si všiml, že neběží čerpadlo v nádrži...

Dneska jsem si k němu přivezl diagnostiku a vše je plné chyb...

Připojím se na BSM a hlásí chybu ovládání čerpadla...

Připojím se na jednotku motoru a hlásí chyby všech vstřikovačů, všech zapalovacích cívek, vyhřívání lambda sond, atd..

Připojím se na ABS a chyba všech čidel, ESP bez komunikace s motorem atd...

BSI je ale nepříklad bez chyb...

Po vymazání se chyby při pokusu stratování znovu objeví..

Akumulátor i během startování neklesne pod 11V, navíc je tak 3 měsíce starý..

Vyndal jsem BSM a všechny pojistky včetně silových jsou OK...

Přijde mi, jako by nebyly napájeny celé větve elektroniky.. Máte někdo nápad, čím se toto může stát.. Všechny konektory, kabely jsem prošel a vše čisté a neporušené...

Díky moc..


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator