Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Nestartuje - imobilizér?
27.06.2016 21:58 - Nestartuje - imobilizér? 2966954
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím kolegové!
Zakládám nové vlákno, protože řešení svého problému jsem nikde nenašel.

Čistil jsem interier auta a měl puštěný rádio a zapnutý klíček. A zadařilo se mi vytlouct baterku na doraz. Baterku jsem vyměnil za jinou s prodlevou od vybití asi 3 hod. A nenastartoval!! Po 10ti pokusech, kdy startér točil jako blázen, skočilo do Economi modu, vše zhaslo a konec. Nabyl jsem původní aku a připojil. Vyčkal přes noc a poté se pokoušel nastartovat. Zasunul klíček, počkal 1/2 min a otočil na start. A zase startér točí, ale motor nenaskočí. Budíky + kontrolky + zvuky jsou OK, čerpadlo natlačí a vypne - prostě normál. Až na to nastartování! Dálkové chodí, auto bliká, zrcátka se sklápí, vše OK. Jen občas (nepravidelně) je na přístrojovce trvale rozsvícen symbol motoru (ostatní pozhasínají, tenhle nepřerušovaně svítí). Na dispelji počítače se mimo hlášky: "Economi mod aktiv" nic dalšího nezobrazuje. Pojistky zkontrolovány, stejně jako kostry a svorky na baterce, vše OK. Jsem bezradný a tak jen doufám, že máte někdo dobrou radu jak se z toho vysekat.

27.06.2016 22:07 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2966957
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bez diag tazko povedat
ak ti ide zamykanie, tak by mal byt immo odblokovany

27.06.2016 22:11 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2966959
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Zdravím kolegové!
Zakládám nové vlákno, protože řešení svého problému jsem nikde nenašel.

Čistil jsem interier auta a měl puštěný rádio a zapnutý klíček. A zadařilo se mi vytlouct baterku na doraz. Baterku jsem vyměnil za jinou s prodlevou od vybití asi 3 hod. A nenastartoval!! Po 10ti pokusech, kdy startér točil jako blázen, skočilo do Economi modu, vše zhaslo a konec. Nabyl jsem původní aku a připojil. Vyčkal přes noc a poté se pokoušel nastartovat. Zasunul klíček, počkal 1/2 min a otočil na start. A zase startér točí, ale motor nenaskočí. Budíky + kontrolky + zvuky jsou OK, čerpadlo natlačí a vypne - prostě normál. Až na to nastartování! Dálkové chodí, auto bliká, zrcátka se sklápí, vše OK. Jen občas (nepravidelně) je na přístrojovce trvale rozsvícen symbol motoru (ostatní pozhasínají, tenhle nepřerušovaně svítí). Na dispelji počítače se mimo hlášky: "Economi mod aktiv" nic dalšího nezobrazuje. Pojistky zkontrolovány, stejně jako kostry a svorky na baterce, vše OK. Jsem bezradný a tak jen doufám, že máte někdo dobrou radu jak se z toho vysekat.


No mohl ti tou slabou baterkou spadnout soft - jinak kdyby to byl imo tak ti to napíše.Diag a podívat se co to hlásí nebo ukáže

27.06.2016 22:26 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2966983
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
bez diag tazko povedat
ak ti ide zamykanie, tak by mal byt immo odblokovany


DO a immo dve rozdilne veci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ferro napsal(a):
..Zasunul klíček, počkal 1/2 min a otočil na start...


odpoj batejku...po chvilce ji pripoj,otevri dvere,dej klid do pdruhe polohy zapalovani a cekej cca minutu az 2 dokuj neprojde safe time a neprobehne synchro..pak startuj...

pokud by nenabehl sw pravdepodobne by se roztocil ventilator,svitila by kontrolka motoru a abs..pokud bude sw ok bude slyset jak bzuci klapka resp si s ni zahejbe..to same egr...

27.06.2016 22:46 - Re: C5 II 2,0i 16V Nestartuje - imobilizér? 2966994
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
DO zacne fungovat zhruba za rovnaky cas ako sa deaktivuje safe time po pripojeni baterky - nehovorim nic o tom ze su to rovnake systemi - len info co je pre toho cloveka relevantne

27.06.2016 22:49 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2966995
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pro DO je safe ukradeny..ale pokud mel klicek ve vyple poloze a hned startoval immo se nedeaktivuje..

28.06.2016 07:12 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2967088
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
odpoj batejku...po chvilce ji pripoj,otevri dvere,dej klid do pdruhe polohy zapalovani a cekej cca minutu az 2 dokuj neprojde safe time a neprobehne synchro..pak startuj...

pokud by nenabehl sw pravdepodobne by se roztocil ventilator,svitila by kontrolka motoru a abs..pokud bude sw ok bude slyset jak bzuci klapka resp si s ni zahejbe..to same egr...


Pánové, tak jsem učinil dle návodu výše a pořád bez nastartování. Auto se chová úplně normálně. Dorovná vejšku, dveře svítí, blikne, po zasunutí a pootočení klíčkem budíky i displeje naskočí, proběhne autotest, kontrolky zhasnou, čerpadlo natlakuje benzín a vypne, při čekání je slyšet cca 40 sekund mírné "bzučení"z motorového prostoru, po třetím pokusu o start hláška Economi mod activ - prostě nenacházím rozdíl oproti stavu před kosmetikou intereru.
Ještě doplním info k možnému počátku a příčině závady. Jak jsem čistil interiér, tak jsem také několikrát přeběhl hadrem přes středový panel s ovladači a určitě jsem je aktivoval, protože jsem neměl baterku odpojenou. Asi jsem touhle "odbornou" manipulací tu elektroniku řádně zblbnul a možná ještě něco horšího.
Uvědomuji si, že jsem debil, tohle mi prostě nedocvaklo.

A ještě mne napadá, jestli by to třeba nemohla dělat prošvihlá zapalovací cívka. Netuším, zda a jakým způsobem by auto o takové závadě informovalo.

28.06.2016 07:55 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2967102
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Z 99% by se nic vytlučenou baterkou a prodlevou před pripojením jiné nemělo nic stát.Tak zbývá možnost že jsi tím co jsi dělal něco odpojil-přerušil to že by něco z elektroniky zústalo v nějaké poloze a poškodilo seje také mizivé , ale asi než se pokoušet to vyřešit nějakými radami od PC by bylo namístě to píchnout na diag a ta by asi měla někam navézt - bez toho to asi nemá smysl.(já jsem několikrát nechal připojený kabel od diag a i zaplej klíček,zastartoval do hodně slabé aku a nebyl problém - to že se něco stalo je blbá náhoda a přijít na to ?? buď jsi někde ,,zavadil" o kablíky nebo spadla ECU : takže projdi místa kde jsi štrachal jestli je to tam OK a nebo to rovnou připoj na diagnostiku,ale jak psal autodiag = dobrou aku-nech to aby se vše načetlo a zkus.

29.06.2016 07:28 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2967686
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím kolegové a děkuji za podnětné rady. Autíčko už zase vrčí a jezdí, tak jen pro úplnost zde uvádím kde byla chyba a způsob řešení.
Po realizaci všech možných způsobů uvedených v tomto i jiných vláknech mi logicky nezbylo než kontaktovat autolektrikáře s diagnostikou. Ten prvý, který přijel měl nějakou universální diagnostiku, která mu nedovolilia přechod k úpravě konfigurací, tak mi dal kontakt na kluka, co dělá speciálně Pažouty s Citrony a ten už to vyřešil.
Problémy byly 3: (Jsem jen uživatel a ne opravář, tak mne nekamenujte, jestli jsem popsal něco technicky blbě.) Rozházená konfigurace motoru v počítači, přerušení komunikace BSI s počítačem a nespárované klíče s BSI. Hrál si s tím 2 hoďky, auto rozchodil, oba klíče nakonfiguroval, odtlakoval hydru a já odsál 0,3l nadbytečné LDS a za tisícovku, co si řekl, jsem moc spokojen.
Důležité je mít origo Citroen kartu s konfiguračním PINem!! Bez něj bychom byli v kopru.
Ještě jednou všem děkuji a přeji, aby se jim podobná závada obloukem vyhnula. Já měl štěstí, že jsem poměrně rychle kontaktoval znalého odborníka, který mi pomohl. Když si představím to martirium spojené se zdejším citreonservisem a pálku, kterou by si řekli, tak mne výše popsaný průběh a výsledek naprosto uspokojuje.

29.06.2016 09:46 - Re: Nestartuje - imobilizér? 2967783
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
takze je to tak ze sis zavadu zpusobil sam a to startovanim s vymlacenou baterii...
stava se to casto ne tak ale u citroenu
To Jumep : ja ti rikal ze dalka a immo jsou zcela rozdilne na sobe nezavisle veci...

30.11.2016 10:37 - imobilliser 3016497
bodmens
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Nemůžu nastartovat vyhazuje se imobilliser nevíte někdo co s tim?

30.11.2016 13:48 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3016515
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
bodmens napsal(a):
Nemůžu nastartovat vyhazuje se imobilliser nevíte někdo co s tim?

Ahoj.
Bylo by vhodne prinejmensim napsat, i jake auto se jedna, v idealnim pripade si vyplnit profil (auto apod.), aby ti vybec nekdo mohl poradit.
O tom ze ve slusne spolecnosti lidi alespon pozdravi a ze jsi zalozil zbytecne novou diskuzi, ackoliv zde jiz existuje, asi nebudu ani hovorit ...
Tak vitej na strankach a doufam ze najdes co hledas.

03.07.2017 22:04 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3079799
pavel1978
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,tchyně má C1 2l hdi 2003 kombi. Řeším problém nejde nastartovat chyba imobilizér dnes pomohlo vytáhnout pojistku c20 u řidiče a je to na chvilku ok? Nevíte někdo jak určit chybul? Díky Pavel

04.07.2017 08:16 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3079842
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
budes muset to zkusin nastartovat a zajet na diagnostiku nebo sehnat nekoho kdo k tobe s ni prijede...

04.07.2017 09:43 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3079885
pavel1978
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Nejhorší je ze to auto po vytáhnout pojistky dva dny jede...

04.07.2017 17:03 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3079973
ricardo
Město: Železný Brod, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v LeaderPočet příspěvků: 50
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Měl jsem probém s imobilizerem a řešil jsem ho dlouho. Nakonec jsem musel nechat vyměnit comm (nevím jestli je to správně) pod volantem. Mě to v zimě jezdilo a v létě, když bylo v autě teplo tak nestartoval.

04.07.2017 19:07 - Re: Nestartuje - imobilizér? 3079979
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pavel1978 napsal(a):
Nejhorší je ze to auto po vytáhnout pojistky dva dny jede...

BSI nebo COM se ti neprobudi..je potreba zjistit ktera z jednotek to je = diagnostika


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator