Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / LPG a C5
|< < 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 > >|
07.09.2016 16:19 - Re: LPG a C5 2992469
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
LukoLVG napsal(a):
Este dodam, plyn nastaveny OK, plynar povedal ze vsetko OKEJ. Bohatost zmesy je tiez OK co sa mu nepacilo, ze pri prepnuti na benzin trva velmi dlho motoru kym sa prisposobi a preto dava bohatsiu zmes benzinu...


cize to ma dobre ale benzin, ktory je original je zle .... co dodat ... (len ze plyn rozhadze nastavenia jednotky, preto treba mat ok benzin a k nemu len doladit plyn)

07.09.2016 17:18 - Re: LPG a C5 2992471
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
aha....tak toto som si nevsimol...Plny suhlas s petom...Urobit autoadaptaciu alebo najazdit min. 100km cisto na benzin a potom nastavit plyn

07.09.2016 17:52 - Re: LPG a C5 2992473
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je to rozhasene ani tych 100km nemusi byt dost, pri 2.0 ide krasne resetnut hodnoty, odjazdit potom 100km a potom ladit plyn ...

07.09.2016 18:46 - Re: LPG a C5 2992487
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
cize podla vas postup. Najazdit aspon 100km na benzine. Tak ist za plynarom naj nastavi plyn?
Resetnut hodnoty asi iba lexia/proxia?

07.09.2016 20:59 - Re: LPG a C5 2992552
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
presne tak

07.09.2016 21:56 - Re: LPG a C5 2992584
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
resetovat hodnoty jedině diagnostikou, ale i s ní to není úplně jednoduché. Je na to speciální postup. (elespon tak mi to vysvětlovali když to prováděli)
nebo jak už bylo zmíněno, najezdit na benzin nějakou stovku km - ale nikdo neví přesně kolik.
Taky si myslím jak píše Jumep, že těch 100 km nemusí být dost.

08.09.2016 14:00 - Re: LPG a C5 2992740
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No takze som sa poriadne povozil a na dalsi tyzden mam plynara dohodnuteho

Ale problem vyrieseny. Zaklepana jedna sviecka co z toho vypliva? Pred vymenou sviecok si dosledne skontrolujte vsetky! Sviecky

07.12.2016 19:43 - Re: LPG a C5 - cukání 3018434
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kulda napsal(a):
Zdarec, tak včera na dálnici fest škubání při jízdě na LPG, dojezd na pumpu - bliká kontrolka motoru. Po přepnutí na benzin se motor zklidnil, kontrolka neblíká, ale svítí, jízda tak na 60-70km, klepalo se to jak na 3 válce, dojezd domů na beneli. Svíčky ven a ty jsou ok. Dnes diagnostika:
P0170 - vstřikování paliva není charakterizováno
P0597 - řízený termostat přerušený obvod
P0261 - ovládání vstřikovače 1 signál je zkratovaný na kostru.
po obědě bude mechoš kontrolovat vstřiky a kabelហkolem, proměřovat odpory atd.. Mno, uvidím co bude. pokud bude ok, musí to prolézt plynař.

jde o to, že to mezi 1800 a 2300 ot/min na 2 a 3 kvalt škube, jak prase. Ale ne pořád, spíš až to je zahřátý a včera jsem nedojel do práce, musel jsem se to otočit a valit dom. Pozná to ten plynař, že tomu něco je? Já mám obavy s tím jet k tobě, že to někde klekne.... .


Za předpokladu, že bys měl holandské LPG, mohl by být problém v obvodu vstřiku 1. válce v Interface Unit (viz schema). Interface Unit je u LPG pohonu zařazen mezi BSM (ECU) a benzínové i plynové vstřiky. Možná u prvního válce zlobí přepínání signálu z BSM mezi benzínový vstřik/řídící jednotku LPG. Ostatní systémy mají určitě zapojení podobné.

Přílohy:
LPG_vstriky.pdf ( 135975b ) -
LPG_schema.pdf ( 69123b ) -

07.12.2016 20:24 - Re: LPG a C5 3018457
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zapojene je to vetsinou stejne jak jsem psal...
ovsem v jednotce je pro jednotlive vstrikovace pouze vykonovy rezistor ktery slouzi jako emulator vstriku pro jednotku..prepinani ridi obyc polovodic nicmene pokud odejde vetsinou nejde vstrik vubec..tady se to chova jinak a je to teplotne zavysle

jinak vstriky nespina BSM ale ECU

08.12.2016 08:48 - Re: LPG a C5 3018561
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ono to působí, jako by se při přepnutí na plyn přívod z ECU do benzínového vstřiku na 1. válci nepřepnul na náhradní rezistor, ale zůstal připojen a rezistor se k němu připojil paralelně. Pak by to ECU mohla vyhodnotit jako zkrat na vstřiku. Ale do dalších úvah už se nepouštím, neznám konkretní technické řešení.

18.01.2017 21:09 - Re: LPG a C5 3029523
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak som bol cez sviatky na orave. Jedneho dna asi po 10min od nastartovania smrad LPG...
Boli mrazy -20 až -30°C a asi tieto teploty nevydržali svorky a krasne to tam striekalo pod kapotou všetko mokre.... Hned som odstavil plyn a išiel natankova plnu BA
Včera všetky vymenene Akurat už tam mam so šrobami aspon to bude drža
Takže bacha na to

Přílohy:
lpg1.jpg ( 240671b ) -
lpg2.jpg ( 1743818b ) -

18.01.2017 21:29 - Re: LPG a C5 3029543
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pořád tam mᚠna kapotě tu hasící hadici a do jakého mínusu funguje?
To byla celkem klika.

18.01.2017 21:46 - Re: LPG a C5 3029581
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ano, mám naštastie ju nebolo treba
Vidis to, neviem do akeho minusu ale ten plyn nezamrza. Každopadne keď by sa mala aktivova tak pod kapotou už bude celkom teplo

06.03.2017 20:43 - Re: LPG a C5 3047003
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, můžete mi prosím poradit, kdo by byl ochotný zprovoznit auto s LPG? Je to úplně nová montហLovato, ale po ujetí cca 150 km při jízdě na plyn chcíplo a nejde nastartovat ani na benzín. Resp. někdy náhodně chytne na různě dlouhou dobu-a to vždy, pokud je po zapnutí klíčku slyšet benz. čerpadlo a rozsvítí se plynová kostka(ovládání). Pokud čerpadlo neslyším, nechytne (i u předchozí C5 bylo čerpadlo slyšet před každým startem). Řekl bych, že je vadné čerpadlo, ale proč to chcípne i při jízdě na plyn? Může vadné čerpadlo plynovou jednotku nějak zmást? Na diagnostice jsem to měl, ale žádná závada nenalezena (byl to člověk, co tomu rozumí-měnil mi vstřik na druhém válci a projel vše diagnostikou a nic). Logicky chci napřed zprovoznit benzín a potom řešit plyn, ale bohužel když někoho poprosím o zprovoznění benzínu řekne mi, že za to mlůže plyn a odmítne se tím zabývat a když jdu k plynařům, říkají že mám přijet až to bude jezdit na benzín.. Už jsem z toho zoufalej, auto potřebuju a už se různé pokusy táhnou dva měsíce a nic. Je tu někdo komu nedělá problém odpojit si pynovou část a zprovoznit to na benzín? Pokud se divíte že nazajedu tam, kde to montovali-ale prostě jim nevěřím, že budou umět tolik, aby to zvládli-majitel servisu je bazarník a už ted' mi tvrdil, že to nejspíš poškodil ten, co mi dělal diagnostiku-ano, až po tom, co to přestalo jet od nich... Jinak montហod toho technika udělaná moc hezky a čistě a také to velmi pěkně jelo, ale bohužel bazarník mi přímo na technika číslo nedá a domlouvat se s ním je o ničem. Tahání o záruku můžou být měsíce-auto jsem u nich i koupil a to mi za ty nervy už nestojí. Za každou radu a pomoc moc děkuju!

06.03.2017 22:01 - Re: LPG a C5 3047043
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kouknul bych se ti ale jsi daleko jsem sice v patek a sobotu v Praze ale i tak ..

06.03.2017 22:15 - Re: LPG a C5 3047046
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Froggy napsal(a):
Zdravím, můžete mi prosím poradit, kdo by byl ochotný zprovoznit auto s LPG? Je to úplně nová montហLovato, ale po ujetí cca 150 km při jízdě na plyn chcíplo a nejde nastartovat ani na benzín. Resp. někdy náhodně chytne na různě dlouhou dobu-a to vždy, pokud je po zapnutí klíčku slyšet benz. čerpadlo a rozsvítí se plynová kostka(ovládání). Pokud čerpadlo neslyším, nechytne (i u předchozí C5 bylo čerpadlo slyšet před každým startem). Řekl bych, že je vadné čerpadlo, ale proč to chcípne i při jízdě na plyn? Může vadné čerpadlo plynovou jednotku nějak zmást? Na diagnostice jsem to měl, ale žádná závada nenalezena (byl to člověk, co tomu rozumí-měnil mi vstřik na druhém válci a projel vše diagnostikou a nic). Logicky chci napřed zprovoznit benzín a potom řešit plyn, ale bohužel když někoho poprosím o zprovoznění benzínu řekne mi, že za to mlůže plyn a odmítne se tím zabývat a když jdu k plynařům, říkají že mám přijet až to bude jezdit na benzín.. Už jsem z toho zoufalej, auto potřebuju a už se různé pokusy táhnou dva měsíce a nic. Je tu někdo komu nedělá problém odpojit si pynovou část a zprovoznit to na benzín? Pokud se divíte že nazajedu tam, kde to montovali-ale prostě jim nevěřím, že budou umět tolik, aby to zvládli-majitel servisu je bazarník a už ted' mi tvrdil, že to nejspíš poškodil ten, co mi dělal diagnostiku-ano, až po tom, co to přestalo jet od nich... Jinak montហod toho technika udělaná moc hezky a čistě a také to velmi pěkně jelo, ale bohužel bazarník mi přímo na technika číslo nedá a domlouvat se s ním je o ničem. Tahání o záruku můžou být měsíce-auto jsem u nich i koupil a to mi za ty nervy už nestojí. Za každou radu a pomoc moc děkuju!

Zase... Možná by bylo dobrý,kdybys napsal, kdo a kde ti auto/plyn prodal,abys varoval ostatní...
Jinak jsem řešil s plynařema obdobnou story,ale to by spíš mohl povyprávět majitel (taky klubák,určitě bude vědět o koho jde)-já opravoval auto vždycky po jejich zásahu... A v podstatě po celý dva roky záruky se nic nevyřešilo...

06.03.2017 22:40 - Re: LPG a C5 3047047
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Zase... Možná by bylo dobrý,kdybys napsal, kdo a kde ti auto/plyn prodal,abys varoval ostatní...
Jinak jsem řešil s plynařema obdobnou story,ale to by spíš mohl povyprávět majitel (taky klubák,určitě bude vědět o koho jde)-já opravoval auto vždycky po jejich zásahu... A v podstatě po celý dva roky záruky se nic nevyřešilo...


v Brne jsou taky vyborni plynari co jsem tak videl a co jsem slysel od zakazniku

06.03.2017 22:41 - Re: LPG a C5 3047048
matra
Město: Sokolnice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Mám zkušenost že když mi klekla BSM jednotka, tak čerpadlo jelo, ale ve výčtu závad byla porucha tlaku paliva a auto se zastavilo i na LPG. Sel bych cestou kvalitní diagnostiky a případně si od někoho zapůjčit funkční BSM jednotku. Ta dokáže dělat neskutečné kraviny.

07.03.2017 05:54 - Re: LPG a C5 3047075
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Zase... Možná by bylo dobrý,kdybys napsal, kdo a kde ti auto/plyn prodal,abys varoval ostatní...
Jinak jsem řešil s plynařema obdobnou story,ale to by spíš mohl povyprávět majitel (taky klubák,určitě bude vědět o koho jde)-já opravoval auto vždycky po jejich zásahu... A v podstatě po celý dva roky záruky se nic nevyřešilo...

Bylo to v autamost.cz Recenze jsem si přečetl až po koupi, ale auto bylo před koupí projeté diagnostikou a bylo bez problémů, i provedení montáže se mi líbilo tak jsem do toho šel. Ale pos.at se může všechno i nová věc, tak nechci házet vinu na ně.

07.03.2017 06:02 - Re: LPG a C5 3047076
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
matra napsal(a):
Mám zkušenost že když mi klekla BSM jednotka, tak čerpadlo jelo, ale ve výčtu závad byla porucha tlaku paliva a auto se zastavilo i na LPG. Sel bych cestou kvalitní diagnostiky a případně si od někoho zapůjčit funkční BSM jednotku. Ta dokáže dělat neskutečné kraviny.

Ted' se taky občas stalo, že diagnostika (Lexia) nedokázala najít jednoku motoru-může plynová jednotka blokovat přístup? Jeden diagnostik tvrdí že ano Ještě mne napadá-dá se diagnostikovat ŘJ plynu Lovato mimo auto? Že bych jí dovezl tam kde dělají montáž, případně zkusil půjčit jinou-pokud budou ochotní.

|< < 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator