Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Nestartuje / C5 I 2.2HDi
|< < 1 2 3 4 5 > >|
29.09.2016 14:46 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998332
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tym ze to "hlásí nějaký nízký tlak 70 bar" by som povedal ze zasa regulator alebo niektory strik do prepadu

29.09.2016 14:52 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998334
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
Tak pokud zkontroluje opravdu všechno a pořád nic... mě se tahle věc stala za poslední 4 roky celkem 3x. Poprvé bylo auto 8 dní v servise a na nic nepřišli... Pak už si nevěděli rady, tak začali odepínat a zpět zacvakávat všechny svorkovnice u BSM a u počítače...a nakonec auto pak jezdilo. Oprava jen za 3500,-
Když se mi to samé stalo opět za dva roky, tak jsem si to už pohlídal sám. Vyloučil jsem závady tlaku čerpadla, regulátoru, přepadu vstřikovačů.... a protože diagnostika hlásila sama od sebe při startování - ztráta komunikace s počítačem (Při startování se třeba v průběhu 3-4 vteřin najednou zrušilo dialogové okno měřených hodnot a vyskočila tato věta), tak jsem se zaměřil právě na ty konektory u BSM. Dnes už vím, že kdyby se mi to samé stalo, tak by mohlo stačit jen rozpojit a opět zapojit jeden ze tří těchto konektorů - zřejmě vlivem oxidace či co, to ztratí kontakt a motor nejede. Jo elektrika...dokáže divy, zvláště u tak starého auta.

jjo díky za tip , není problém toto zkusit taky

29.09.2016 14:58 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998338
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Ale jak říká "jumep" - a se podívá opět na tlaky a přepady! Já píšu jen to, co se stalo, mě. Mám tenhle konkrétní Citroen osm let, takže jsem s ním už taky něco zažil... To co jsem poslal je jen jeden tip.

29.09.2016 15:00 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998339
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tym ze to "hlásí nějaký nízký tlak 70 bar" by som povedal ze zasa regulator alebo niektory strik do prepadu


Zrovna asi před měsícem jsem ten původní regulátor vyhodil , dnes jsem mohl ho tam aspoň zkusit.
Dá se nějak odzkoušet jeho funkčnost?
V servisním manuálu píšou o kontrole nízkotlakého regulátoru integrovaného do filtru (zablokování na zavřeno) ... co si pod tím mám představit?
Díky

29.09.2016 15:16 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998342
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ze by ti valila nafta priamo s5 do nadrze a nie do cerpadla
ked odpojis hadicu co ide do cerpadla tak z nej musi ist tlak, s tym moc problem nebyva

kludne to vyskusaj - len si zober flasu - na zapnutie kluca to da asi pol litra nafty

29.09.2016 18:44 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998371
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě by to mohl dělat snímač tlaku nafty - ty občas zloběj a na ten reaguje jednotka,regulátor.

30.09.2016 10:04 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998483
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže pánové a případně dámy
nikdo z Vás jste to správně neodhadnul
Nicméně díky všem za snahu!!!!
jo a teď co tomu bylo? .... strašně složitá závada !!!!!


....... no přeci nebyla tam nafta !!!!!!! ... to mi nikdo neřekl že auto potřebuje naftu

No teď vážně, závada v ukazateli stavu paliva v nádrži ... stále i v dílně to ukazovalo něco mezi minimem a 1/4 nádrže , palubní počítač dojezd cca 190km ... koho by to napadlo, kilometry ujeté nějak nesleduji (teď už asi budu )
Postup "opravy" včera:
- kluci v dílně mi řekli ty hlášky z diagnostiky tak a zkontroluji cestu paliva.
- nejprve jsem rozdělal palivový filtr v jakém je stavu a zda je vůbec plný nafty ... běžně opotřebený a plný nafty byl ... takže stále obavy jestli mi neodešlo čerpadlo
- po té hadičku přívod do filtru už odpojenou jsem dal do kelímku a kolega mi zapnul klíček ... podavací čerpadlo hučelo a z hadičky "kupodivu" nic neteklo. Takže se mi ulevilo že závada je směrem k nádrži ... podávací čerpadlo sice hučí ale nedává (cca 5000 Kč nové)
- přemístění k nádrži pod zadníma sedačkama , odpojení výstupní hadičky směrem k motoru a znova zkouška opět čerpadlo běží ale kupodivu nic neteklo ... takže čerpadlo v pr.... V tuto chvíli už začali být hlášky typu: vole ty tam nemᚠnaftu ! .... dy to ukazuje cca 1/8 nádrže , ale v přiznám se v tu chvíli už jsem si přál a tam ta nafta není , tím pádem je vše v pořádku a žádné love navíc nebudou (kromě nafty )
- rozdělání víky nádrže (mimochodem pěkná pakárna hlavně to zadělat zpátky) ... a vida nafta žádná ... proběhlo pár vtípku na moji adresu, ale ve skutečnosti jsem byl rád.
- no při té příležitosti jsem odzkoušel hladinoměr a je pravda že při připojeném konektoru a hýbáním plovákem se stav na přístrojovce neměnil , tak jsem ho změřil ohmmetrem a jezdil v rozsahu cca 100 Ohmů (max) až cca 350 Ohmů (min) , takže funkční asi nějakej problém dál k přístrojovce.
- vše jsem zpět zadělal, nalil naftu 18 litrů, zastartoval a kupodivu motor normálně chytnul a jde! a ukazatel vylezl na cca 1/4
- po cestě domů jsem dotankoval dalších 27 litrů a ukazatel vylezl něco přes 1/2 nádrže a dojezd na cca 600km ... tak nevím .. jestli je tu někde link na diskuzi k ukazateli stavu paliva tak mi ho prosím vložte do komentáře. díky
Nejasnosti co nechápu :
- zmíněný ukazatel paliva ... co se stalo?
- proč když jsem zapnul klíček podávací čerpadlo v nádrži šlo a po chvilce vyplo , vždycky jsem si myslel že vypíná od tlaku, že natlačí cestu a vypne to mě zmátlo, přeci když tam nebyla nafta tak nemělo co natlačit? Jestli je tam nějaká časová ochrana?
- proč se nevyjel i palivový filtr ? , který zůstal plný nafty.
- no a proč diagnostika nepozná že nemám palivo v autě, že jde čerpadlo naprázdno ... má napsat : Natankuj si Ty deb...e

Díky všem

Ještě vyčíslení nákladů:
2500 Kč odtah
cca 4 hodiny práce v dílně
200 Kč klukům za diagnostiku
cca 20 hodin nervů co se vysr..lo a kolik to bude stát

30.09.2016 10:51 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998492
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bud ti niekto natankoval zle (kluc v zapalovani pri tankovani ...)
pripadne si stal velmi sikmo tak ze plavak zaznamenal narast paliva a to realne nenarastlo a tym len zle ukazoval
alebo si daj upgradnut bsi, lebo tam bol softwarovi bug

30.09.2016 11:00 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Problém je že jsme se snažili řešit závadu - pokud by se to neřešilo od PC tak by jsme všíchni měli opraveno za pár minut a myslím že všichni z nás za jiné peníze. Tu základní věc jsi si měl zkontrolovat dříve než jsi začal psát. A asi by jsi nám nebral čas zbytečně. (kdyby někdo natankoval se zapnutým klíčkem nebo nastartováno bylo by to opačně - nenačte se natankované palivo , ale pokud mu někde unikalo nebo odčerpal nějakým způsobem z nádrže třeba přes čerpadlo v nádrži tak by si elektronika nemusela zaznamenat nižší stav )

30.09.2016 13:10 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998508
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Co se týče tankování tak jsem tankoval tak 14 dní před tím, určitě ne se zapnutým klíčem, auto o víkendu taky nestálo nějak zvl᚝ na šikmo. tak nevím asi chyba v "Matrixu".
Jinak to stejně moc nechápu, dle mě přeci v hladiňáku je odporový vysílač který posílá info do řídící jednotky a ta to dalším signálem posílá do dalších zobrazovacích jednotek (ukazatel, palubní počítač)
Přeci mi nechcete tvrdit, že kdybych měl plnou nádrž, někde při jízdě se mi z nějakého důvodu objeví netěsnost na palivové cestě (praskne hadička, prorazí se nádrž a pod.) tak ukazatel bude dál klidně ukazovat plnou nádrž i když ta bude skoro prázdná a plovák na minimun a vše se bude tvářit OK? ... až mi chcípne motor bez paliva a ukazatel mi bude ukazovat plnou a já tím pádem usoudím že se něco posr.... v motoru a vůbec mě nenapadne že jsem bez nafty.

30.09.2016 13:35 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 2998510
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No teď jsem si prošel vlákno : .link.
Takže vysvětleno ... přeházím tam



Sena napsal(a):
Co se týče tankování tak jsem tankoval tak 14 dní před tím, určitě ne se zapnutým klíčem, auto o víkendu taky nestálo nějak zvl᚝ na šikmo. tak nevím asi chyba v "Matrixu".
Jinak to stejně moc nechápu, dle mě přeci v hladiňáku je odporový vysílač který posílá info do řídící jednotky a ta to dalším signálem posílá do dalších zobrazovacích jednotek (ukazatel, palubní počítač)
Přeci mi nechcete tvrdit, že kdybych měl plnou nádrž, někde při jízdě se mi z nějakého důvodu objeví netěsnost na palivové cestě (praskne hadička, prorazí se nádrž a pod.) tak ukazatel bude dál klidně ukazovat plnou nádrž i když ta bude skoro prázdná a plovák na minimun a vše se bude tvářit OK? ... až mi chcípne motor bez paliva a ukazatel mi bude ukazovat plnou a já tím pádem usoudím že se něco posr.... v motoru a vůbec mě nenapadne že jsem bez nafty.


19.01.2017 22:16 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3029875
Liborsali
Město: Břeclav, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, chtěl bych se přítomných zeptat taky na jeden problém se startováním. Jelikož teď začalo mrznout mám problém se startováním. Motor točí ale auto nenaskočí. Jakmile auto odtlačím do garáže (do tepla) tak auto ráno naskočí úplně bez problémů, ale jakmile ho nechám venku a stačí teplota kolem nuly tak točí ale nestartuje. Žhaviče jsou přeměřené a fungují úplně v pohodě. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

19.01.2017 22:25 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3029879
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Liborsali napsal(a):
Ahoj, chtěl bych se přítomných zeptat taky na jeden problém se startováním. Jelikož teď začalo mrznout mám problém se startováním. Motor točí ale auto nenaskočí. Jakmile auto odtlačím do garáže (do tepla) tak auto ráno naskočí úplně bez problémů, ale jakmile ho nechám venku a stačí teplota kolem nuly tak točí ale nestartuje. Žhaviče jsou přeměřené a fungují úplně v pohodě. Nemáte s tím někdo zkušenosti?


Jaké napětí a tlak paliva je při startu? Jak to točí ? - tyhle motory dovedou chytat i bez žhavek kdyý jsou OK tlaky a vstřiky.Asi diag a zkontrolovat hodnoty.

19.01.2017 22:28 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3029880
Liborsali
Město: Břeclav, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem to, nebo respektive ještě pořád mám to v servisu, kontrolovali vstřiky,čerpadlo atd. a všechno je v pořádku. Opět po každém složením zkouška startu, uvnitř dobrý a venku na zimě ani uk. Ještě prý zkusí změřit tlaky ale taky je jim záhada že by na to měla vliv nějak teplota. A to zatím nějak moc nemrzlo.

20.01.2017 09:14 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3029910
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Liborsali napsal(a):
Měl jsem to, nebo respektive ještě pořád mám to v servisu, kontrolovali vstřiky,čerpadlo atd. a všechno je v pořádku. Opět po každém složením zkouška startu, uvnitř dobrý a venku na zimě ani uk. Ještě prý zkusí změřit tlaky ale taky je jim záhada že by na to měla vliv nějak teplota. A to zatím nějak moc nemrzlo.


Teď jsem tady měl x7 - zhavky nové ( tedy jen tři jedna nejde povolit) přijelo to s KO starterem( u mne se už vůbec neroztocil) dal jsem dobrej a točilo jak o závod ale nechtělo se mu - uvidíme jak dopadne další pokus (všechny hodnoty také OK - jen tlaky jsme nemerili) tak nevim co dal pokud to nebude změna ( startér jsem měnil v -11 venku a nechtělo se mi ještě tahat ven diag a také jsem netušil ze se mu nebude chtít a po protoceni je už skoro zbytečně zkoumat jak je na tom palivo - přejel jsem do dílny a tam vše OK ) - jakmile chytne tak potom už na otocku - to nasvědčuje ze něco na palivu( po par vteřinách chodu jsou podmínky pro start stejne v -11 se teplota v motoru v podstatě nezmění ale palivo už zůstane natlakovane.
Odhad závady ze jen startér nebyla úplně přesná i když byl úplně KO a po protoceni a nastartování už nebylo co zkoumat - to už to bylo OK.

20.01.2017 18:56 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3030070
valec
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 53
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
cavte potreboval by som poradit vcera som siel do mesta nastartoval a normalne siel zastal na semafore pohol a zrazu paf uplne vyplo odtlacil som to na kraj a skusal nastartovat ale len akoby bzucalo a nepretoci motor neska pan s odtahovky hovori ze mohol preskocit remen a zlomit vacky rozvody maju cca 5000km je to mozne a ked ano co moze stat oprava ci sa mi to oplati davat opravovat dakujem za kazdu radu

20.01.2017 22:34 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3030124
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
valec napsal(a):
cavte potreboval by som poradit vcera som siel do mesta nastartoval a normalne siel zastal na semafore pohol a zrazu paf uplne vyplo odtlacil som to na kraj a skusal nastartovat ale len akoby bzucalo a nepretoci motor neska pan s odtahovky hovori ze mohol preskocit remen a zlomit vacky rozvody maju cca 5000km je to mozne a ked ano co moze stat oprava ci sa mi to oplati davat opravovat dakujem za kazdu radu


Rozvody 5000Km po výměně? - vačky si myslím +- 5.-6000,- vahadla nová +- 16x 250,- (minimálně jich bude ko 8. ale dal bych všechny),+práce + rozvodovej řemen - ostatní by po 5000Km mělo být OK ale proč by se to mělo potkat? - řemen příslušenství je OK? - diag a co v ní bude může to být snímač otaček klikovky nebo polohy vačky.(jen)

21.01.2017 08:48 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3030193
valec
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 53
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ano rozvody su robene pred 5000km ,ja neviem len mi to povedal ten pan co mi to odtahoval s verejnej komunikacie ma aj autoservis ze pravdepodobne preskocil remen alebo odisli vahadla ze to nema tlak len to akoby chrci ale nenastaruje

21.01.2017 09:04 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3030196
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
valec napsal(a):
ano rozvody su robene pred 5000km ,ja neviem len mi to povedal ten pan co mi to odtahoval s verejnej komunikacie ma aj autoservis ze pravdepodobne preskocil remen alebo odisli vahadla ze to nema tlak len to akoby chrci ale nenastaruje


Kdo dělal rozvody?

21.01.2017 09:37 - Re: Nestartuje / C5 I 2.2HDi 3030199
valec
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 53
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
peter takze o kvalite prevedenia som viac ako 100% presvedceny

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator