Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 ... 68 > >|
17.03.2016 20:24 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2929674
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, skusim to zhrnú.
Jumep písal, že vadny swirl pošle auto do nudzaku, Jruze to potvrdil, Audodiag nesúhlasil.
Nekôr Jimik potvrdil že mal vadny swirl a problem z nudzakom, problem vyriešila výmena vadného swirlu.
Človek by si myslel že je to jasne a vadny swirl može posla auto do nudze ale nie, autodiag ma plno argumentov prečo to neni možne....

Vysvetlenie tejto zahady je že: buď to autodiag doteraz delal divne auta alebo ostatní delali a vlastnia divne auta

17.03.2016 20:38 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2929675
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja bych to shrnul zase asi tak ze kazdy z nas ma ve sve podstate pravdu..navic divnej je tu citroen

17.03.2016 21:11 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2929689
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No možná máme pravdu všichni - jsou dva typy jeden podtlakem otvírá a druhý podtlakem zavírá(myslím SWIRL) , pokud je netěsnost před ventilem padne do nouze , jestli v obou systémech(typech) ovládání swirlu si teď nevybavuji.

17.03.2016 22:33 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2929706
Jimik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 169
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Dneska jsem zběžně kontroloval hadičky, ale chce to vyhodit filtrbox, a je tam více místa na ruce, případně pod to lehnout a mrknout na ovládání turba, na což ještě není to nejlepší počasí.

Přístup by měl být celkem dobrý, až na č. 1 tedy právě EP ventil SWIRL.
Pod autem toho moc k vidění není. Znalec by tam prý mohl vidět pohyb regulace turba, já jsem tam viděl jenom tmu
Naštěstí jsem do turba nemusel.

29.04.2016 14:50 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947090
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar priatelia, som si vedomý že mi budete nadáva, ale situácia si vyžaduje instantné riešenie a nemám vežmi čas číta celú diskusiu včera cestou do práce mi začalo auto hrozne huli, po nejakom čase sa mi rozsvietila hláška antipollution fault a ABS/ESP, zišiel som teda na odpočívadlo, vypol motor, čumel pod kapotu na podtlaky, ale všetko sa tvárilo by v pohode. Keď som auto natočil, hulilo + hláška antipollution fault a ako sa otáčky dostali niekde nad 2000 otáčok, tak sa rozžiarila ABS/ESP a motor išiel do núdzáku... Takto som musel prejs ešte cca 400 km. čaká ma ešte cesta domov cca 1100 km a v núdzovom režime to bude asi peklo a utrpenie. Chcel by som sa teda v rýchlosti opýta, na čo sa zamera? ovládanie regulácie turba? alebo to môže by aj podtlak k niečomu inému? SWIRL mám odstavený a zaslepený, turbo pár mesiacov po výmene. Nemám prístup k diagnostike a možnosti na opravu sú také činžiakové

29.04.2016 14:55 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947091
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
huli to zato ze nema vzduch
cize bud ti roztrhlo niektoru hadicu alebo nefunguje Ylonka (kolko bolo stupnov?)

29.04.2016 15:03 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947092
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
cca 10-15

29.04.2016 15:04 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947093
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skontroluj tie hadice a ked budu ok, skus odpojit ten ventil co je na filtri (len elektricky konektor)
a kontrolovat poriadne - pomackaj ich

29.04.2016 15:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947105
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vyskúšam, ďakujem

29.04.2016 17:31 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947114
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
vyskúšam, ďakujem


Jestli to hulí jak darebný kamna tak můžeš(a asi i budeš mít problém s FAP) podtlak na turbo nemá u tohoto motoru až tak vliv(tedy jako že by dávalo nízký tlak a kvůli tomu hulilo-na tomto podtlakem ubýrá výkon),EGR by mohl zaslepíš jednoduše na sání tu trubku kousek plechu mezi tu trubku a sací potrubí(kdyby zůstal otevřený) - můžeš zaslepit na zkoušku nic tím nezkazíš. Souhlasím s Jumepem že hadice od turba KO.(ještě zkontroluj klapky na sání = 1.otevřená - druhá zavřená - odpoj od nich podtlakové hadičky a zaslep je.Jiná rada takto od PC není(praská většinou ta spodní od ypsilonky - předehřev.

Přílohy:
Bez názvu.jpg ( 390172b ) -

29.04.2016 21:16 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947215
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, vyzerá to že máme "výhercu" Ako som cestou z roboty čumel pod kapotu, všimol som si, že intercooler je v spodnej časti riadne zasraný od oleja. Vyzerá to by čerstvé (nie tá taká zaschnutá zmiešanina oleja a prachu, ale relatívne čerstvo vyzerajúci olej). Takže zrejme miesto úniku pretlaku

29.04.2016 21:35 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947223
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ten vacsinou nepraskne az tak zeby robil to co popisujes
tie hadice su ok?
nemas tam niekoho co by ti mohol stupit na plyn?

30.04.2016 00:29 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947308
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
... Keď som auto natočil, hulilo + hláška antipollution fault a ako sa otáčky dostali niekde nad 2000 otáčok, tak sa rozžiarila ABS/ESP a motor išiel do núdzáku... Takto som musel prejs ešte cca 400 km. čaká ma ešte cesta domov cca 1100 km a v núdzovom režime to bude asi peklo a utrpenie...


To das v pohode. V nemcoch mi strelila ta zmiesavacia klapka, takze auto bez turba, vykon v ... , cesty preplnene, extremne teplo a dosiel som. Len kopecky, stupania boli problem, vzdy som sa modlil, nech mi to neklesne pod 90, aby ma nemuseli obiehat kamiony...
V Prahe je zevraj dobry servis pre citrony , teda ak by si to mal cestou.

30.04.2016 07:56 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947359
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
To das v pohode. V nemcoch mi strelila ta zmiesavacia klapka, takze auto bez turba, vykon v ... , cesty preplnene, extremne teplo a dosiel som. Len kopecky, stupania boli problem, vzdy som sa modlil, nech mi to neklesne pod 90, aby ma nemuseli obiehat kamiony...
V Prahe je zevraj dobry servis pre citrony , teda ak by si to mal cestou.


Tam je jediný problém že když to hulí tak to může zatemovat FAP tak že se to zastaví (stalo se mi to v HR - bohužel v AP takže jsem si nemohl pomoct podřazováním a některé kopce tam byl problém -FAP ven ale v kopci a pod zátěží dýmovnice,nad 130Km/h už OK(biturbo potřebuje už jen 1300baru přetlak a to už stíhalo) - 1100Km a + to co už najel by mohlo být kritické pro FAP - já skončil po +- 900Km

30.04.2016 08:04 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947363
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, tak dnes ráno mi prezmenu auto naštartovalo bez hlášok, keďze som šiel len cez mesto, tak som sa nad 2500 otáčok ani nedostal... Ak by mu to takto vydržalo až na Slovensko, budem happy. Inak, keď mi cestou do práce auto prešlo do núdzaku, tak huli prestalo, akurát hore kopcom som to tlačil aj očami aby to šlo aspoň 70 Keď bude auto doma, zrejme s tým navštívim nejakého šamana.

Ďakujem vám za ochotu

30.04.2016 08:59 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947385
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
No, tak dnes ráno mi prezmenu auto naštartovalo bez hlášok, keďze som šiel len cez mesto, tak som sa nad 2500 otáčok ani nedostal... Ak by mu to takto vydržalo až na Slovensko, budem happy. Inak, keď mi cestou do práce auto prešlo do núdzaku, tak huli prestalo, akurát hore kopcom som to tlačil aj očami aby to šlo aspoň 70 Keď bude auto doma, zrejme s tým navštívim nejakého šamana.

Ďakujem vám za ochotu


Nad 2000ot ustálených padne do nouze kvůli vysokému tlaku turba - v nouzáku ubere mimo jiné dávku paliva.(toho se dá vyvarovat neustálím měněňím otáček a jednotka to bude ignorovat) - pokud je tedy vysokej tlak turba - no je divné - tohle by ale mohlo být EGR ventilem - zkus ho zaslepit a zkontroluj jestli se ti nezavírají obě klapky na ypsilonce(odpoj a zaslep obě hadičky podtlaku)

Přílohy:
zaslepení EGR.jpg ( 394073b ) -

30.04.2016 12:13 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947426
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no este sa viac priklanam k tej diere v sani, prestane ocakavat tlak turba, ubere davkovaniu nafty a prestane hulit

takto nejako sa mi spravala aj ta nestastna Ylonka ked sa zasekavala spodna klapka

30.04.2016 13:29 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947434
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no este sa viac priklanam k tej diere v sani, prestane ocakavat tlak turba, ubere davkovaniu nafty a prestane hulit

takto nejako sa mi spravala aj ta nestastna Ylonka ked sa zasekavala spodna klapka


No ona mohla odejít membrána klapky a neotevře klapku-zůstanou obě zavřené(proto jsem psal zkontrolovat klapky(jedna otevřená druhá zavřená) na cestu domů odpojit podtlaky a zaslepit a nemusí řešit jestli chodí jak mají.Kdyby se po...l EGR tak vyřadit na cestu(zaslepit) také nic nezkazí a samo ty hadice kontrola. že by se po--l vstřik moc nevěřím - poodpojoval bych co se dá na cestu a řešil až doma - ty hadice musí tam jinak se mu tan FAP při takové vzdálenosti a hulení na 90% zatemuje že se to zastaví(může zastavit).

30.04.2016 14:03 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947441
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak, nakoniec som našiel prasknutú tú zatočemnú hadicu medzi "Y-nom" a predhrievačom vzduchu. Je tam prasklina tak na tri centimetre. bola strašne blbo vidie a našiel som ju vlastne až na ošahanie. Zabandážujem to ako kedysi na Xsare a domov sa poveziem zase ako pánko Chalani, díky moc za rady Ak sa niekde stretneme, máte u mňa pivo

30.04.2016 14:31 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2947442
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
Tak, nakoniec som našiel prasknutú tú zatočemnú hadicu medzi "Y-nom" a predhrievačom vzduchu. Je tam prasklina tak na tri centimetre. bola strašne blbo vidie a našiel som ju vlastne až na ošahanie. Zabandážujem to ako kedysi na Xsare a domov sa poveziem zase ako pánko Chalani, díky moc za rady Ak sa niekde stretneme, máte u mňa pivo


Ta co jsem označil a praskla směrem k motoru?-běžné a dost problém to něčím utěsnit(nechce to moc držet odmastit,samovukanickou gumovou pásku a přes kobercovku) - nevím jestli jí tam dovedeš někde sehnat - možná bych se pokusil sehnat jinou.

|< < 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator