Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / automatická převodovka - sekání při zahřátí
|< < 1 2
01.08.2014 22:19 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2720733
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ale ako si pisal, ono to pojde asi len cez Autofra. Mam rovnaku skusenost, poliak cez hranice nechce oni sprostredkuju, vybavia aj do ČR...

17.09.2014 10:10 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2733667
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Kleki, dekuji ti za tvuj prispevek, ktery jsi dotahl do konce i s resenim.

Mam stejny problem s AM6 na svem aute = skubani mezi rychlostmi 4 a 5. Neni to nejaky problem, pouze diskomfort... ale vadi mi to.

Adaptace, olej 3x, nic mi nepomohlo.

Hydraulicky blok jsem menit nechtel, kvuli te obrovske cene. Takhle alespon vim, ze to pujde zrepasovat.

Viktor

17.09.2014 10:41 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2733674
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kleki napsal(a):
Už som to tam dal ale napísalo mi , že to čaká na schválenie


este si mohol dat kontakt na tych poliakov

osobne tu mam jeden hydroblok otvoreny a nevidel som ziadne puzdra co by sa dali vymenit, len v samotnom labyrinte su piestiky kde je vidiet ako je zodraty ten hlinik labyrintu a ten piestik sa v tom zasekava, co som pocul, ze sa odfrezuje vacsia diera a spravi sa mosadzne puzdro (ma to aj vyssiu zivotnost)

kazdopadne teraz nezabudni menit olej, je to jedna z pricin preco ten hydroblok dostane po hube ...

17.09.2014 10:54 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2733675
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Za cenu hydrobloku jsem schopnej sehnat celou AP - měla by být OK je z lehce bouraného auta (né na předek - bral jsem z něj Př. nárazník)

19.09.2014 20:05 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734177
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Delší dobu pozoruji že při silnějším brzdění na druhé rychlosti kopne (ne při řazení), jen při zahřátém motoru. V manuálním a sněžném režimu to nedělá. Jinak AP řadí skvěle a plynule. Jen to kopne, na dvojce, když brzdím pomalu tak se to jen zhoupne. Těsně před kopnutím přepnu do manuálu, a je tam dvojka, po kopnutí to samé, takže není to při řazení. Čím to může být? Vyřeší to výměna oleje?

19.09.2014 20:16 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734178
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nieco vyriesi vymena oleja, ale inak toto lubi robit 4hp20, je to myslim dane ovladanim hydromenica a jeho lockom a unlockom

19.09.2014 23:35 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734193
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nieco vyriesi vymena oleja, ale inak toto lubi robit 4hp20, je to myslim dane ovladanim hydromenica a jeho lockom a unlockom

Takže to není nějaká vážná závada AP? Ale jeho vlastnost....

20.09.2014 00:15 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734194
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kaštan napsal(a):
Takže to není nějaká vážná závada AP? Ale jeho vlastnost....


Vyměň olej , zadaptuj - pokud řadí OK a to kopání není nijak dramatické asi neřeš - nic víc nenaděláš.

20.09.2014 09:25 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734205
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
OK. Neznáte někoho z Olomoucka, kdo by mi vyměnil olej v AP? Hlavně abych neplatil ranec, nebo mi to neudělal pořádně. Díky za rady.

21.09.2014 18:15 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734690
kleki
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
este si mohol dat kontakt na tych poliakov

osobne tu mam jeden hydroblok otvoreny a nevidel som ziadne puzdra co by sa dali vymenit, len v samotnom labyrinte su piestiky kde je vidiet ako je zodraty ten hlinik labyrintu a ten piestik sa v tom zasekava, co som pocul, ze sa odfrezuje vacsia diera a spravi sa mosadzne puzdro (ma to aj vyssiu zivotnost)

kazdopadne teraz nezabudni menit olej, je to jedna z pricin preco ten hydroblok dostane po hube ...


Ja som s poliakmi nekomunikoval vôbec a všetko za mňa vybavila firma autofra. Na záručnom liste som ale našiel názov firmy a tu je na nich kontakt .link.
Tie púzdra sa nemenia v tom hliníkovom odliatku ale na samotných solenoidových ventiloch a tu je aj nejaké video .link. . Sú na to potrebné prípravky tak som to nechcel rieši sám a radšej som sa obrátil na špecializovanú firmu.
Čo sa týka oleja to je samozrejmá vec , teraz po oprave prevodovky sa mi do nej podarilo dosta 5l nového oleja čo pri náplni cca 7l je viac ako polovica ale som rozhodnutý urobi ďalšiu výmenu po 10000km a potom budem olej meni každých 30000km. Cena oleja na výmenu (4l) je v porovnaní s opravou smiešna. Mne sa ho podarilo zohna za cca 7,50 eur/liter.

21.09.2014 18:40 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734726
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to mi chces povedat ze cely problem ma byt v solenoidoch?

21.09.2014 19:00 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734757
kleki
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Ja neviem a ani netvrdím , že to je len solenoidmi , ale za niečo vyše roka čo som študoval na internete problémy so 6 stupňovými automatmi od Aisin Warner na rôznych iných fórach všade odporúčali repas alebo výmenu hydrobloku. Hlavne v súvislosti s takými istými problémami čo som mal ja sekanie medzi 2a3 a potom medzi 5a6. Čo presne obnáša repas to nie je nikde presne popísané a okolo TF 80 SC som našiel na youtube len opravu lineárnych solenoidov. Preto si myslím , že hlavný problém bude asi tam. Ale možno sa mýlim

21.09.2014 19:18 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734778
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si nemyslim, realne su tie solenoidy kupitelne aj zvlast si myslim, cize ich opravovat netreba a skor ako hovorim, co som mal otvoreny ten hydroblok tam to bolo vidiet co sa deje, skusim to pripadne nafotit

21.09.2014 19:42 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734833
kleki
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Ano nové solenoidy som našiel aj ja a cena sa pohybovala za celú sadu cca 300éčok čo ma stála aj oprava hydrobloku. Zvažoval som , či si ich nekúpim a navymením sám ale bál som sa že mi to nepomôže a budem sa musie aj tak obráti na špecializovanú firmu. Neviem , či po výmene solenoidov nie je potrebné na stolici niečo na tom bloku nastavova. Ak mᚠmožnos nafoti poškodenie bloku , tak by ma to zaujímalo. Ja si totiž myslím , že v tom hliníkovom odliatku sú len kanály v ktorých prúdi olej do jednotlivých spojok a bŕzd. Presné načasovanie a tlak tak riadi celú prevodovku a za to sú práve zodpovedné tie solenoidy.
Je strašne ažké pozháňa bližšie a konkrétnejšie informácie o automatoch.

21.09.2014 20:05 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2734862
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tych kanaloch su aj piestiky, ventil ho tlakom vie zatvorit alebo z druhej strany otvorit tlakom
ak sa ten bude zasekavat tak tiez vlastne tlak pojde kade tade, nikdy ma nenapadlo sledovat co spravi aktualne tlak oleja v prevodovke ked to blbne pri radeni, teraz tu taku zlu nemam, ale mam adepta kde to skusime

01.09.2016 01:46 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2990235
Leons77
Město: Libochovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 99
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Dnes kdyz jsem prijel k baraku jsem zaradil zpatecku a prevodovka dost kopla a zvuk jako kdyz to tam jde dost ztezka. Nikdy to nedelalo az dnes. Jinak automat radi super. Kdyz dam na D jde vse plynule. Mam 4HP20. Muze to byt olejem? Teplota prevodovky ukazuje uplne stejnou jako motoru. A jedna otazka mimo previdovku. Dnes jsem jel se stazenym oknem a od predniho kola se ozyva zvuk jako bych mel na kole nalepenou zvykacku, ale nic na nem neni ani kamen ani hrebik atd. Gumy jsou nove. Co to muze byt?
Dnes rano prevodovka v pohode. Takze to bude delat asi jen az se zahreje. Uvidim az dnes pojedu nekam dal.

01.09.2016 12:02 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 2990313
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Leons77 napsal(a):
Ahoj. Dnes kdyz jsem prijel k baraku jsem zaradil zpatecku a prevodovka dost kopla a zvuk jako kdyz to tam jde dost ztezka. Nikdy to nedelalo az dnes. Jinak automat radi super. Kdyz dam na D jde vse plynule. Mam 4HP20. Muze to byt olejem? Teplota prevodovky ukazuje uplne stejnou jako motoru. A jedna otazka mimo previdovku. Dnes jsem jel se stazenym oknem a od predniho kola se ozyva zvuk jako bych mel na kole nalepenou zvykacku, ale nic na nem neni ani kamen ani hrebik atd. Gumy jsou nove. Co to muze byt?
Dnes rano prevodovka v pohode. Takze to bude delat asi jen az se zahreje. Uvidim az dnes pojedu nekam dal.


Ta tezkopadna zpatecka pri zarazeni mi taky obcas delavala. Proste tam tu rychlost prasknul tak nejak hodne ztvrda. Nekdy to udelalo nekdy ne, prevodovka pritom radila jinak normalne. Asi bych to neresil, co jineho ti stejne zbyva pokud normalne menis olej

01.11.2021 00:02 - Re: automatická převodovka - sekání při zahřátí 3326150
jirkastopl
Město: Čehovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, chci se zeptat ,když vyměním AM6 za druhou, použitou, musí se něco nastavovat přes diagnostiku? Pokud ano, tak co a jak? díky Jirka.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator