Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 ... 68 > >|
29.06.2014 17:16 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2710757
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Díky za vysvětlení. Do nouze to spadlo v kopci ve vyšších otáčkách, když jsem podřadil na 3. rychl. stupeň a potřeboval jsem to roztáhnout. Dnes jsem jezdil jen chvíli po parkovišti, auto jelo normálně i ve vyšších otáčkách.


Zkus to na tempomat a +- 2000ot nejméně minutu a víc

29.06.2014 20:40 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2710863
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Až teď jsem to četl. Byl jsem to projet a auto jede úplně v pohodě. Ale nezkoušel jsem jet na ten tempomat. Zítra zkusím. I kontrolka na přístrojovce už nesvítí. Páčku jsem dal, jak jsi radil.

20.08.2014 12:40 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726030
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak včera i dnes v otáčkách kolem 2000 Antipollution fault + ASR/ESP not function, motor spadne do nouzáku. Po vypnutí a zapnutí motoru ASR přestane svítit, jen antipollution fault zůstane a auto jede normálně. Po čase i to zmizí.

20.08.2014 15:04 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726036
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
swirl a jeho ovladanie (bud hadicky alebo membrana)

20.08.2014 20:41 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726063
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
doplním: nebo turbo, egr ventil, vakuová pumpa, FAP, a jiné komponenty emisního systému motoru. Ale nejlepší je začít těma podtlakovejma hadičkama a swirlem...
Jinak vítej v klubu nouzáků Hodně Drahých Investic a doufám že tvůj boj s autopollution faulty nebude tak urputný jako můj od začátku února.
Já už mám na svém krámu vyměněné úplně všechno co souvisí nouzákem krom FAPu a teď se montuje repasované turbo, tak jsem zvědav zda to bude ono nebo ne..

20.08.2014 20:59 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726067
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky za rady. Swirl mám nový, měl jsem prasklý kloub. Turbo mám chvíli po repasu. Jsem předběžně domluvený s Martinem - "Autodiag", že přijedu a udělá mi diagnostiku. Pak uvidíme, co bude dál.

20.08.2014 21:42 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726072
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Díky za rady. Swirl mám nový, měl jsem prasklý kloub. Turbo mám chvíli po repasu. Jsem předběžně domluvený s Martinem - "Autodiag", že přijedu a udělá mi diagnostiku. Pak uvidíme, co bude dál.


Tak počítám že se Martin hlavně zaměří hlavně na hadičky podtlaku a ty elmag.ventily.....

20.08.2014 22:08 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726077
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
LebedaXM napsal(a):
Tak počítám že se Martin hlavně zaměří hlavně na hadičky podtlaku a ty elmag.ventily.....

Nevím. Nechám to na něj. Hlavně, a se na něco přijde, protože už mi to pije krev.

21.08.2014 05:49 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726136
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Noo mě už to pije krev půl roku.... modlím se aby to celé skončilo repasí turba... protože pak už mám jen dvě možnosti: Buď FAP OFF (což se mi nechce) nebo ten krám prodám a radši si koupím spolehlivější staré XMo nebo golfa....

21.08.2014 09:39 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726141
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a) nechatujte tu uprostred vlakna
b) ak to pise vysoky tlak turba, toto za to uz len z principu nemoze

c) fap nema s antipollution na 90% nic spolocne a tym ze ho das spravit vec nevyriesis (jedine zeby nahodou odpojili a opravili popri tom nieco co si nevsimli predtym ...)

21.08.2014 21:03 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726207
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Péo s tím turbem to opravdu může souviset a věřím v to... né přímo v samotném turbu strany která tlačí vzduch do intercooleru ale výfukové strany kde jsou ty zbytečné stavitelné lopatky. Nevím jak se tomu tedka přesně nadává, ale dobře víš co myslím....
o jednu stránku zpět je můj příběh, tak víš že bylo naprosto všechno měněno co se týká emisního systému motoru...takže přidřené lopatky v turbu jsou poslední možnost.....

21.08.2014 22:40 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726231
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, pocul som o tom, ale relativne to stacilo otvorit a vycistit aj samodomo
osobne som to nerobil, ale isty pan to tu robil (hlavne pri regeneracii fapu mu to robilo)

21.08.2014 23:52 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726232
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Péo rád se hrabu ve velikých lodních motorech nebo v motorkách, ale hrabání v autě bytostně nesnáším... Příští týden by auto mělo bejt hotový tak pak písnu jestli se to povedlo odstranit nebo ne...

23.08.2014 23:39 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2726778
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
LebedaXM napsal(a):
Péo rád se hrabu ve velikých lodních motorech nebo v motorkách, ale hrabání v autě bytostně nesnáším... Příští týden by auto mělo bejt hotový tak pak písnu jestli se to povedlo odstranit nebo ne...


No nečetl jsem poslední dva dny nic , ale pokud se jedná o turbo 2.2HDI tak tam určitě nejsou naklápěcí lopatky ale šoupátko a to se dovede zanést sazema zrovna tak i ty natáčecí lopatky.

27.08.2014 09:25 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728496
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No nečetl jsem poslední dva dny nic , ale pokud se jedná o turbo 2.2HDI tak tam určitě nejsou naklápěcí lopatky ale šoupátko a to se dovede zanést sazema zrovna tak i ty natáčecí lopatky.


A jak to tam je teda vyřešené aby ten krám tahal víc odcpoda pyčo???? Já myslel že je tam stejnej princip jako u koncernů...na statorové části turba kolem dokola podtlakem se nastavující lopatky...

27.08.2014 09:58 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728500
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
LebedaXM napsal(a):
A jak to tam je teda vyřešené aby ten krám tahal víc odcpoda pyčo???? Já myslel že je tam stejnej princip jako u koncernů...na statorové části turba kolem dokola podtlakem se nastavující lopatky...


Pyčo turbo je na v základní poloze otevřené na plný výkon a při otáčkách omezuje jeho výkon šoupě,které je ovládané podtlakem.Ostatní motorizace mají naklápěcí lopatky a se zvyšujícími otáčkamy motoru(a turba) se zvětšuje výkon turba(podle potřeby směr lopatek ubere nebo zvětšuje výkon turba)-ovládání také podtlakem.

27.08.2014 11:03 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728507
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pyčo turbo je na v základní poloze otevřené na plný výkon a při otáčkách omezuje jeho výkon šoupě,které je ovládané podtlakem.Ostatní motorizace mají naklápěcí lopatky a se zvyšujícími otáčkamy motoru(a turba) se zvětšuje výkon turba(podle potřeby směr lopatek ubere nebo zvětšuje výkon turba)-ovládání také podtlakem.


Jruze děkujůůů už jsem ten princip vygůglil na internátu... Ba jsem ho i pochopil... Právě mi volali ze servisu, nacpali tam funglovku garetta, auto pojízdné a tak se modlím ke všem bohům i nebohům, že autopollutionová noční můra skončila...

27.08.2014 21:30 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728766
LebedaXM
Město: Praha, Auto: Citroen C8 2.2HDi SXPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Tak chlapci nechci to zakřiknout, ale vypadá to že jsem vyhrál nad autopollution faulty. Ted jsem přifrčel ze servisu, celejch 60km jsem ho trápil na 2000otm a 90km. Do toho na střídačku rozjezdy do kopce pod plným plynem a vysokým kvaltem. prostě v otáčkách kdy padal do nouzáku jak hluchej do vrat. A NIC!!! Nová garettí turbína jede tak jak má. Zítra mě čeká 400km tak budou další zkoušky. A drobet spadla i spotřeba....

28.08.2014 01:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728791
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já byl dnes ujištěn, že ty moje neplechy způsobuje turbo, reps. regulace turba. Kolem těch 2000. ot. dává více tlaku, než by mělo. Pak nastává Antipollution fault. V pondělí mi budou měnit turbo v reklamaci. Podruhé. Ale co mě mrzí nejvíc, zjistil mi, že mám stočené km. A to mám i ser. knížku .

28.08.2014 07:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2728808
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Já byl dnes ujištěn, že ty moje neplechy způsobuje turbo, reps. regulace turba. Kolem těch 2000. ot. dává více tlaku, než by mělo. Pak nastává Antipollution fault. V pondělí mi budou měnit turbo v reklamaci. Podruhé. Ale co mě mrzí nejvíc, zjistil mi, že mám stočené km. A to mám i ser. knížku .



Kdo to dělal? - jestli to turbo dává hodně tak by mu nemělo nic být(max. regulace - kdyř dává tek chodí,ale nereguluje) vyzkoušel bych ho zapojit na podtlak (napřímo) a změřil-vyzkoušel jestli chodí ta regulace ,

|< < 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator