Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi
1 2 3 > >|
23.07.2014 11:26 - Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717736
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj , již rok řeším stále ten samý problém,snad mi někdo poradí. Na C5 hdi 103kw.2009 mi zhasíná motor a to jak za jízdy tak na volnoběh. V případě kdy se to stane za jízdy je to téměř vždy při velmi klidné jízdě s velmi málo sešlápnutým plynovým pedálem, uvedu příklad: ve městě v koloně při téměř volnoběžných otáčkách přijíždím do křižovatky (lechtám plyn) motor bez upozornění zhasne a je jedno na jaký rychlostní stupeň ale stejně tak to dokáže zhasnou i při rychlosti osmdesát; je to vždy stejná situace v okamžiku kdy motor zhasne mám jen velmi málo sešlápnutý plyn. pedál. Ještě popíši situaci kdy motor zhasne na volnoběh: při volnoběhu to jednou šlape úplně normálně z toho stačí zastavit třeba na semaforu déle než 30cet sekund a motor zhasne ale zde již dá většinou s předstihem najevo že se něco děje a to tím že poklesnou volnoběžné otáčky a začne "pobrblávat" a bác motor stojí....na semaforu se mezi tím rosvítí zelená barva a ostatní řidiči mají radost že se nějaký "vůl" s C5tkou neumí rozjet... A když to zdechne, tak jediné co pomůže, abych mohl pokračovat dát v jízdě, je zastavit auto, chvíli počkat a pak nastartovat a jet dát. Někdy to udělá znovu třeba 5x po sobě, jindy až další den. S vozem jezdím do Autorizovaného servisu kde mi po diagnostice vždy zjistí nějakou závadu a tu "odstraní" ale je to pořád bez výsledku. Tak co mi již všechno vyměnili: Poprvé našli spoustu sporadických závad tyto vymazali a zjistili že údajně problém bude ve sběrné jednotce u motoru (relátková krabička u baterie) tuto vyměnili ale motor zhasínal dál. Pak že bude špatný jegr ventil , také vyměněn zase bez úspěchu , závada neustala, poté znovu servis zase diagnostika z výsledkem že je údajně špatné čidlo otáček motoru , toto vyměněno a závada stále přetrvává.......Teď mi v servisu sdělili že už to může být snad jen problém v elektro instalaci a že ji budou muset (rozplést) a projít krok po kroku ale že úspěch nezaručují. Já jim tvrdím že mám podezření na přívod nafty_ jelikož začínám mít pocit jako by se mi do systému dostávalo malé množství vzduchu ale nevím... Ještě musím vzpomenout že po zhasnutí motoru tento vždy ochotně znovu natočím. Záhada je na tom ta že se mi sice zobrazí na palubovce záznam o závadě, ale po nastartování vše zmizí jakoby nic a taktéž na diagnostice nic nevyčtou, pouze doprovodné chyby a ty vždy jen vymažou z paměti jednotky. Jsem z toho již bezradný jeden den to šlape normálně, druhý den zhasne motor i 10x za den. Díky za každou seriózní radu. . Možná ještě další doplnění, diagnostiku mě dělají s autem za jízdy, a i jim se to už stalo, že jim auto zdechlo, počítač nenapsal nic moc

23.07.2014 18:52 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717846
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak si zajeď do Banky mᚠto co by kamenem hodil

23.07.2014 21:08 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717864
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně, tak to je přesně to co jsem potřeboval vědět... zalez...

23.07.2014 21:28 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717865
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jseš tady 10 minut a už jsi hustý, dal jsem ti pouze dobrou radu, ale když rád vyhazuješ love v Citroen servisu, tak se ti hluboce omlouvám a můžeš utrácet dál,kdybybych nestávkoval, tak tě smáznu raz dva

23.07.2014 21:41 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717867
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Odporucam posluchnut radu, a ist do Banky. Blizsie info ti urcite povie jumep, ked mu napises a poprosis ho. Toto moze byt vela veci,a na diagnostiku treba vediet pozerat. Nizky tlak paliva by ti to urcite ukazalo. Podla mna to moze byt bud plynovy pedal alebo pocitac. Na mojej starej xsare to robili rozvody.

23.07.2014 22:02 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717879
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
z toho co tu vidim popisane mi to pride na riadiacu jednotku ....
keby tam slo male mnozstvo vzduchu tak to dymy jak prasa a nejde

malo paliva by zhaslo a zahlasilo chybu

kedze je to 2.0 je mozne ze je to klasicky zly delphi regulator, vsetko sa da odsledovat, ale nie na fore
dalsia vec je ze vsetky chyby sa ukladaju do logu ktory sa da prejst a tam vidiet tie chyby aj ked ich motorova jednotka odmazala sama

a mazanim chyb v jednotke sa tieto neodstrania
to ze su napisane ako docasne neznamena ze tam neboli, keby boli trvale tak ten motor nejde vobec, docasna znamena ze tam bola istu dobu kym ten motor nesiel, potom tam zasa nebola

24.07.2014 04:41 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717920
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
jseš tady 10 minut a už jsi hustý, dal jsem ti pouze dobrou radu, ale když rád vyhazuješ love v Citroen servisu, tak se ti hluboce omlouvám a můžeš utrácet dál,kdybybych nestávkoval, tak tě smáznu raz dva


když neví co a kdo je v Banke, tak se nediv, že je "hustý". Kdybys mu rovnou napsal, at kontaktuje Jumepa, nemusel se ti zvedat tep. Je tu nový a než se zorientuje, chvíli to trvá. Zkus se vžít do jeho situace.

24.07.2014 05:33 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2717921
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
když neví co a kdo je v Banke, tak se nediv, že je "hustý". Kdybys mu rovnou napsal, at kontaktuje Jumepa, nemusel se ti zvedat tep. Je tu nový a než se zorientuje, chvíli to trvá. Zkus se vžít do jeho situace.
pokud jsem dobře koukal je to 106km k Jumepovi,kdyby to mělo chcípnout 50x.po cestě vypravil bych se za ním.v tom citroenu už jsi dal majlant a pokud to nevzdᚠtak opravami si zaplatíš v podstatě druhý auto.kopni do vrtule a zkus věřit i někomu jinému než autorizákovi

24.07.2014 19:14 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718079
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1: nechápu, proč jsi mně citoval. To, cos napsal nemá nemá s mým příspěvkem nic společného.

25.07.2014 09:20 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718159
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za Vaše názory,
Jo pro NAJKA, nejsem hustej ale zoufalej a očekával jsem příspěvky k mému problému...
Jen dotaz na Jumepa k čemu slouží delphi regulator? A jak jse dá zjisti že je špatný, zjistí se to napíchnutím na diagnostiku?
Ještě k plynovému pedálu, myslím že tím to nebude jelikož to zhasíná i na volnoběh. Ke kouření motoru: motor nikdy nezakouřil ani když zhasne...
Zatím moc díky M

25.07.2014 09:38 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718161
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je to regulator tlaku paliva a menil som ich uz dost

25.07.2014 20:42 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718248
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Díky Jumepe za odpověď, je možné se za tebou někdy zastavit a proklepnout tu mou C5tku...
M.

26.07.2014 11:24 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718277
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jsem tohle v poslední době řešil také několikrát a v jednom případě se chyby týkali BSM a snímače otáček(a i mi to udělalo při připojené diag - normálně se odhlásila řídící jednotka motoru - vyřešeno výměna BSM a snímač na klice,v ostatních případech snímač na klice)celkem asi pět případů - za celou mou karieru jsem čidlo na klice měnil jen ustřelené od řemenu až teď v poslední době jako by bylo něco ve vzduchu začly odcházet čidla na klice. No jde o to co na to diag ? ono se to jednoznačně říct nedá,ale diag by měla napovědět - ve dvou případech jsem našel nečistoty na magnetickém kroužku a příznaky byly poškubávání v určitých otáčkách a někdy i zhasnutí motoru(bez hlášek a náhodné zhasnutí - v diag koherence signálu otáček motoru a nebo chybné údaje otáčkoměru) ono stačí když se dostane k magnetickému kroužku nějaký magnet a začne se to celé chovat divně a je potřeba potom měnit i kroužek.

26.07.2014 15:32 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718343
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Jak nad tím teď přemýšlím tak mi auto mezi otáčkami 1900 až 2100 ot/min při převážně zařazeném vyšším rych. stupni a v tahu zaškubává - tzn.3 stupeń a výš. Ještě otázka: je možné že se nečistoty můžou dostat na čidlo otáček motoru ze spojky zejména z toho úžasného odpruženého setrvačníku, tento jak je mi známo se rád poškodí a můžou z něj vypadávat ocelové"špony" které by mohly způsobit tento šum a případné neočekávané zhasínání motoru? díky za odpovědi

26.07.2014 18:36 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718375
kleki
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Myslím , že nie , ja mám C5 II ale motory až na pár detailov by mali by stejné . Čidlo kžuky je na opačnej strane ako zotrvačník.

26.07.2014 19:49 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2718390
minimaxi
Město: Buchlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Díky, já jsem naposled dělal motor BMW a tam bylo umístněno u setrvačníku spojky. Tak otázku beru spět...

Ještě omluva pro NAJKA , zatu "Banku" Až teď jsem zjistil že to není peněžní ústav ale Město....
Tak moc sory!!!!!

07.01.2016 15:24 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2905677
hery
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
to minimaxi: Jak jsi dopadl? už ti to nechcípá? Já mám obdobný problém..v servise vyměněno BSM a snímač otáček na klice a dělá to furt,..tedy chcípá to především na volnoběh.. tak se chci zeptat zda už to mᚠv pořádku a co byla skutečná závada. Ženská už šílí a odmítá s tím jezdit. Předem díky za odpověď.

12.01.2016 23:09 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2908220
hery
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
hery napsal(a):
to minimaxi: Jak jsi dopadl? už ti to nechcípá? Já mám obdobný problém..v servise vyměněno BSM a snímač otáček na klice a dělá to furt,..tedy chcípá to především na volnoběh.. tak se chci zeptat zda už to mᚠv pořádku a co byla skutečná závada. Ženská už šílí a odmítá s tím jezdit. Předem díky za odpověď.

Prosím, mohli by jste mi s tím někdo poradit? Je to C5 rok 2011 2.0. HDi, už fakt nevím co s tím..jsem bezradný vždy než nastartuji tak mi na budíku zůstanou svítit oranžové čerpadýlko a červená baterka, po té co to nastatuji zhasne nejprve baterka a po asi 5 vteřinách to oranžový čerpadýlko(co je hned vedle ikonky baterky)..Teď už mi to nově chcípá i za studena po nastartování.(má to takový divný zvuk-jakoby lehce rozklepaný když nastartuji) Jak jsem psal měněno bylo ve značkovém servise BSM a snímač otaček kliky. Najde se dobrá duše, která by mi řekla s tím?..Na diagnostice nic údajně nenašli PS: jo, když přidám plyn na pedále tak se otáčky drží a nedělá to pravidelně to chcípání) Ach jo, kdybych tomu aspoň trošku rozuměl...

12.01.2016 23:25 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2908227
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hery napsal(a):
Prosím, mohli by jste mi s tím někdo poradit? Je to rok 2011 2.0. HDi, už fakt nevím co s tím..jsem bezradný vždy než nastartuji tak mi na budíku zůstanou svítit oranžové čerpadýlko a červená baterka, po té co to nastatuji zhasne nejprve baterka a po asi 5 vteřinách to oranžový čerpadýlko(co je hned vedle ikonky baterky)..Teď už mi to nově chcípá i za studena po nastartování.(má to takový divný zvuk-jakoby lehce rozklepaný když nastartuji) Jak jsem psal měněno bylo ve značkovém servise BSM a snímač otaček kliky. Najde se dobrá duše, která by mi řekla s tím?..Na diagnostice nic údajně nenašli PS: jo, když přidám plyn na pedále tak se otáčky drží a nedělá to pravidelně to chcípání) Ach jo, kdybych tomu aspoň trošku rozuměl...


No já kdybych byl v tvojí kůži, vykašlu se na značkový servis a domluvím se s jruze, nemᚠto tak daleko a určitě ti s tím pomůže.

13.01.2016 09:52 - Re: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi 2908258
hery
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
No já kdybych byl v tvojí kůži, vykašlu se na značkový servis a domluvím se s jruze, nemᚠto tak daleko a určitě ti s tím pomůže.

Díky za reakci Zdendo, aspoň ňákou já už jsem psal Jumepovi a on mi i odepsal, že by to mohlo být regulaterem tlaku paliva. Bohužel je ale momentálně v Korei až do 23. Dneska žena přijela z noční a vše bylo pro změnu v pořádku, žádné chcípání, nic...Auto má najeto 70.000km, pravidelně servisováno. Jednalo se referenční vůz. Nemůže být třeba jen zanesenej palivový filtr. Naftu jsem nabíral snad dobrou..ale jeden nikdy neví. A ten EGR ventil se dá vyčistit kdyby to bylo tím? V pátek mám jet na diagnostiku do citroen servisu, ale nevím jestli se jim tam ta závada ukáže, už jsem to napíchlé měl

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator