Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 37 > >|
10.06.2014 18:12 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2704692
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
ok, nikde jsem právě nedohledal v jakých teplotách se to má pohybovat. Jen jsem narazil na článek o GDS a tam je teplota do 140°C.

10.06.2014 18:51 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2704695
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hagrid_cZ napsal(a):
ok, nikde jsem právě nedohledal v jakých teplotách se to má pohybovat. Jen jsem narazil na článek o GDS a tam je teplota do 140°C.

Už od minulýho čtvrtka řeším 6HP 35 v E65(jasně,úplně jiná převodovka) a shodou okolností dneska jsem koukal na teplotu oleje po asi dvacetiminutový,vcelku umírněný jízdě a měla 118 stupňů. Takže 101 stupněma se nevzrušuj

30.06.2014 21:07 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2711352
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
Pěkný večer,
mám C5 2.0 Hdi 100Kw AM6 200tis. najeto. Když je převodovka studená řadí nádherně, když jedu po městě a ohřeje se, kope a špatně řadí, vyjedu mimo město a zase řadí krásně. Předpokládám, že olej nikdo nikdy neměnil! Já to koupil dneska a olej chci co nejdřív udělat. Jen doufám, že už není pozdě. Nemá někdo foto kontrolního šroubu na AM6?

30.06.2014 22:07 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2711397
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kontrolni sroub je ten zespoda. Je dvojity a vytahnes ho i s trubkou, ktera slouzi jak prepad hladiny.
.link.

01.07.2014 15:30 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2711483
Lombardo
Město: Krhanice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 47
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za link, předpokládám, že po vypuštění oleje velým šoubem, pak vytáhnu jen ten menší šroub, je to kontrolní zátka a pokračuju podle manuálu "jak na to"
Ještě jeden dotaz. Objednal jsem si Lexia diagnostiku, ale budu se učit! Je těžké se dostat do hodnot převodovky a nebo člověk znaleší různých systémů a programů nemá zásadní problém? Zajímá mě teplota převodového oleje
Díky

03.07.2014 23:26 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712389
Almond
Město: Praha, Auto: Renault EspacePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Hezký večer všem,
infliltroval jsem se k Vám od Renaultu, jelikož tu máte nejobsáhlejší diskuzi na téma AM6, snad mě přijmete Rovnou k problému: Renault Espace 2002 3,0 V6, 6-stupňový automat, u Renaultu označovaný jako AD8 013. Po dlouhém pátrání jsem došel k závěru, že to je tatហpřevodovka jako AM6, jen s jiným (Renault) označením - pokud ne, tak mě prosím zastavte. Převodovka KO, pravděpodobně bude nejlevnější koupit funkční použitou a vyměnit kus za kus. Můj dotaz směřuje právě k té výměně - jak moc je to náročný, na přesnost citlivý proces? Zkušenosti mám třeba s výměnou rozvodů, s výměnou převodovky ne, dílenské vybavení k dispozici. Dál: jakou převodovku mám shánět? Musí být pouze od Renaultu, nebo to může být např. AM6 z C5 3,0? a co motorizace, AM6 se dají najít i v 2,7 dieselech, jsou totožné, nebo narazím, např. s elektronikou? Předem díky za odpověď

04.07.2014 00:06 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712402
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Třílitrovej automat mám k dispozici,ale jestli je totožná opravdu nedovedu . Předpokládám že výrobce AP je jeden a dělá ho pro Ford , Citroen , jak říkᚠi Renault , tuším i Volvo a kdo ví do čeho ještě. S elektronikou , ale může být problém - ta může a asi i bude specifická k danému autu.Je to sázka do loterie - obal+ útroby budou asi stejné (3l - 3l) a elektroniku přehodit(nemyslím gearbox - jen ovládání) - no je to výzva .

04.07.2014 00:14 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712403
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Lombardo napsal(a):
Pěkný večer,
mám C5 2.0 Hdi 100Kw AM6 200tis. najeto. Když je převodovka studená řadí nádherně, když jedu po městě a ohřeje se, kope a špatně řadí, vyjedu mimo město a zase řadí krásně. Předpokládám, že olej nikdo nikdy neměnil! Já to koupil dneska a olej chci co nejdřív udělat. Jen doufám, že už není pozdě. Nemá někdo foto kontrolního šroubu na AM6?


toto je klasicky problem hydrobloku a bohuzial uz vymena oleja nepomoze, treba ho menit skor a pravidelne aby sa tomuto predoslo


Almond napsal(a):
Hezký večer všem,
infliltroval jsem se k Vám od Renaultu, jelikož tu máte nejobsáhlejší diskuzi na téma AM6, snad mě přijmete Rovnou k problému: Renault Espace 2002 3,0 V6, 6-stupňový automat, u Renaultu označovaný jako AD8 013. Po dlouhém pátrání jsem došel k závěru, že to je tatហpřevodovka jako AM6, jen s jiným (Renault) označením - pokud ne, tak mě prosím zastavte. Převodovka KO, pravděpodobně bude nejlevnější koupit funkční použitou a vyměnit kus za kus. Můj dotaz směřuje právě k té výměně - jak moc je to náročný, na přesnost citlivý proces? Zkušenosti mám třeba s výměnou rozvodů, s výměnou převodovky ne, dílenské vybavení k dispozici. Dál: jakou převodovku mám shánět? Musí být pouze od Renaultu, nebo to může být např. AM6 z C5 3,0? a co motorizace, AM6 se dají najít i v 2,7 dieselech, jsou totožné, nebo narazím, např. s elektronikou? Předem díky za odpověď


co konkretne znamena ze je KO
cista slabina u tohoto automatu je proste hydroblok, je hlinikovy, vyderu sa piestiky a tie potom bud netesnia alebo sa zasekavaju a robi to hodne silne psie kusi

04.07.2014 00:21 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712405
Almond
Město: Praha, Auto: Renault EspacePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Třílitrovej automat mám k dispozici,ale jestli je totožná opravdu nedovedu . Předpokládám že výrobce AP je jeden a dělá ho pro Ford , Citroen , jak říkᚠi Renault , tuším i Volvo a kdo ví do čeho ještě. S elektronikou , ale může být problém - ta může a asi i bude specifická k danému autu.Je to sázka do loterie - obal+ útroby budou asi stejné (3l - 3l) a elektroniku přehodit(nemyslím gearbox - jen ovládání) - no je to výzva .

Díky za částečně dobrý zprávy, napíšeš mi víc o tom automatu do SZ? (stav, "historie", cena). Pokud jsem teda správně pochopil, že by byl na prodej Jsi ode mně co by kamenem dohodil, takže s dopravou by nebyl problém. Snad tu někdo napíše víc k zaměnitelnosti, k elektronice... Nerad bych to tam rval, abych zjistil, že to neni kompatibilní


jumep napsal(a):
co konkretne znamena ze je KO
cista slabina u tohoto automatu je proste hydroblok, je hlinikovy, vyderu sa piestiky a tie potom bud netesnia alebo sa zasekavaju a robi to hodne silne psie kusi

Nejdriv pri udrzovani 40km/h nebo 60km/h neustale radil nahoru-dolu-nahoru-dolu, po asi 1s. Majitel neresil, prevodovka zacla vyrazne cukat, bouchat. pri 75km/h se vypnul motor (nouzak?), auto ujelo 50-100m (dobrzdeni) s vypnutym motorem a od te doby velmi divny zvuk z prevodovky + nouzak vzdy par s po nastartovani (zapnuty motor, neschopnost akcelerace).

EDIT: kdyby to někdo ještě po mně řešil, usnadním práci: převodovky v C5 a Espace nejsou záměnné.

04.07.2014 12:17 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712491
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám problém, který jsem tu zatím nikde nenašel a vlastně ani nikde na netu.
Můj problém je ten, že převodovka řadí za studena pomalu (trvá delší dobu přeřazení na vyšší stupeň). Po zahřátí (15-20min jízdy) řadí krásně rychle. Osobně mi přijde, že by mohlo pomoci vyměnit olej, resp. jít na kompletní proplach. Ale zase se bojím katastrofických scénářů o tom, že proplach může způsobit ještě horší funkci při uvolnění usazenin. Nebo může být toto táhlé řazení způsobeno něčím jiným?

04.07.2014 14:26 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712547
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co myslis tim tahle razeni? AM6 muze mit u tech nizsich kvaltu a taky dava mezistupne s otevrenym menicem, takze v realu aspon jak to clovek pozoruje na otackach motoru to vypada jak kdyz radi 1- 1.5 - 2 - 2.5 - 3 - 3.5 - 4 - 5 - 6. Kdyz je prevodovka studena (zejmena v zime), dava tam otevreny menic i pri vyssich rychlotech i treba pri 5 nebo 6tem stupni. Tak jestli to neni ono.

04.07.2014 14:36 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712548
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Projevuje se to tak, že při akceleraci auto zrychluje (táhne) pak na chvilku (cca 1-2s) zrychlovat přestane (jak by byl vyřazen převod, srovnatelné se sešláplou spojkou u manuálu) a pak zase táhne. Když je auto ohřáté, tak k tomu nedochází.

04.07.2014 19:07 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712601
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hagrid_cZ napsal(a):
Projevuje se to tak, že při akceleraci auto zrychluje (táhne) pak na chvilku (cca 1-2s) zrychlovat přestane (jak by byl vyřazen převod, srovnatelné se sešláplou spojkou u manuálu) a pak zase táhne. Když je auto ohřáté, tak k tomu nedochází.

Možná stupidní otázka: to "netáhnutí" pozoruješ na otáčkoměru(nejdou otáčky nahoru),nebo je to i cítit a vidět na tachometru?

04.07.2014 21:30 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712653
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Při "přeřazování" jsou otáčky konstantní(nijak nevyletí). Auto ale přestane zrychlovat, pak se zařadí, klesnou otáčky a auto zase začne zrychlovat.

PS: ale nevím zda automat prostě za studena neřadí pomaleji.

05.07.2014 00:18 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2712678
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hagrid_cZ napsal(a):
Při "přeřazování" jsou otáčky konstantní(nijak nevyletí). Auto ale přestane zrychlovat, pak se zařadí, klesnou otáčky a auto zase začne zrychlovat.

PS: ale nevím zda automat prostě za studena neřadí pomaleji.

Tohle,co popisuješ mi přijde,jako seriovej stav. Jen,jak píšeš,ten automat je za studena prostě trošku pomalejší... Každopádně,jak jsi psal o tom průplachu,nedělal bych to. Opravdu vím,o čem mluvím. Normální výměna oleje,třeba i víckrát za sebou klidně,ale průplach rozhodně ne.

23.07.2014 00:17 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2717667
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kluci, nekdy nemuzu vyradit z Pcka, je to bezna zavada toho elektromagnetu nebo spinac na brzde? Da se to proverit na diagu?

23.07.2014 00:19 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2717668
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
magnet som snad este ani nepocul zeby prestal chodit

a brzdovy spinac by mal zacat pisat chybu, ale ten je bezna zavada a pomerne lacna vec, skus ho vymenit

23.07.2014 14:45 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2717789
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vis co, me prijde, ze kdyz do saltpaky trocha prastim, tak magnet cvakne a uvolni se (stale drzim brzdu). Da se to nejak odkrytovat a dostat se k tomu ? Jestli je na to potreba nejaky extra pripravek nebo tak.

23.07.2014 18:26 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2717839
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Vis co, me prijde, ze kdyz do saltpaky trocha prastim, tak magnet cvakne a uvolni se (stale drzim brzdu). Da se to nejak odkrytovat a dostat se k tomu ? Jestli je na to potreba nejaky extra pripravek nebo tak.



Jestli to dělá od opravy tak je špatně nastavená řadička(nastavení u AP v tom co namačkávᚠna kuličku páčky řazení) a tlačí na kolík elektromagnetu (opírá se o něj a on nemůže odpadnout.

23.07.2014 22:36 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2717890
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Opravene to mam cca 3mesice, vsiml jsem si toho tak 3 tydny zpet, takze to nebude tim, resp. muze, ale kdyz do paky trochu kbouchnu tak nastane asi nejaka vibrace a slysim cvaknuti a muzu vyradit.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 37 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator