Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
|< < 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 ... 37 > >|
27.02.2019 22:14 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209609
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Vítejte všichni v novém roce.
Měl bych teď na vás jeden dotaz či prosbu o radu.
Má převodovka řadí dobře (podle mého názoru), nekope, kvalty mění plynule. ALE. Začal jsem pozorovat jeden zvukový projev, který se za jízdu ozve pouze jednou,ve stejnou dobu, za stejné situace. Nastartuji, zařadím D, rozjedu se. Přeřadí na dvojku v pohodě a při dosažení otáček cca 1800 se ozve kovový zvuk, rupnutí, který by šlo přirovnat k pružině, jako že se něco přestavilo. Udělá to jen jednou na druhém stupni ve stejných otáčkách a nezáleží jestli mám D, nebo manuální řazení. Objevilo se to i po odstavení při tankování na benzince, kdy vozidlo bylo již teplé a při stejných podmínkách. Upřímně nevím co si mám o tom myslet na na co nejhoršího se připravit.
Nesetkal se už s tímto někdo?


Děje se to přesně při 20km/h ?
Něco podobného dělá i mě - já když se jen dotknu brzdového pedálu (nesešlápnu - aby se nesepl brzdový spínač) tak přesně s tím zvukem je citelné kopnutí do pedálu. Ozve se to jen po nastartování při prvním rozjezdu přesně při těch 20km/h, poté už ne. Teploty ani počasí nemají vliv . Dokonce ani nemusí běžet motor, na neutral z kopce se zaplým zapalováním to udělá taky.

27.02.2019 23:40 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209627
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
fildaxi napsal(a):
Mluvil jsem s opravářem převodovek a říkal…

A ked vymena nepomoze, tak ti tych 8000 vrati, vsak?

28.02.2019 14:41 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209684
fildaxi
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
To asi nevráti. Nechám ho projet autem, aby zhodnotil stav a sám se utvrdil ve svém názoru. Mám ještě v rezervě nákup převodovky za 8 tisíc s pulroční zárukou, v připadě nezdaru s olejem, tak je přehodi za 4 tisíce. Zkusil jsem jiného opraváře a ten chtěl 4-5 tis. za sundáni staré převodovky a 4-5 tis. za namontováni jiné převodovky plus asi proplachy s olejem. Neskutočné.

28.02.2019 15:08 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209685
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
tyhle prevodovky uz maji davno elektronickou regulaci vnitrniho tlaku ...

28.02.2019 18:59 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209727
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ked ti po skusobnej jazde bude tvrdit, ze preplach, vymena ileja pomoze, tak sa ho opytaj, ze ti ti vrati plnu sumu, ak to nepomoze…
Trdit zakaznikovy, ze vymena to zachrani, a byt si isty, pracou, ziskom a nijakou reklamaciou, je naj , ale iba pre servisaka. Nevuem co teda riesis, ked mas na ruke druhu prevodovku. Vypmen ju, otestuj a v nej vymen olej…

28.02.2019 19:41 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209745
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tej prevodovke nie je ziadny snimac tlaku, ona nevie aky tlak je tam realne

a uz som tu tych prevodoviek s tymto mal dost, staci vymenit hydroblok a jazdi to normalne dalej
(a samozrejme utrhane silentbloky motora)

olej nicomu nepomoze

01.03.2019 10:06 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209815
fildaxi
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Pánove, děkuji. Jsem přesvědčený o tom, že máte pravdu, a tak to udělám. Na co si mám dát pozor při koupi té použité převodovky? Nějaké označení, nebo co z ní vytéka - spálený olej. Ještě, kde najdu štítek s označenim převodovky. Děkuji.

01.03.2019 12:46 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209821
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
fildaxi napsal(a):
… Mám ještě v rezervě nákup převodovky za 8 tisíc s pulroční zárukou…


Tak tomu nerozumiem…

01.03.2019 14:54 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209829
fildaxi
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
co nerozumíš,

01.03.2019 20:14 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209839
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ci je ta prevodovka zistis az po montazi
a mala by byt z rovnakej motorizacie

osobne by som radsej riesil ten hydroblok

02.03.2019 20:55 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209931
fildaxi
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
řešení hydrobloku je rychlejší a levnější?

02.03.2019 21:03 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3209932
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hydroblok je sundanie vane na pevodovke, 7 srobov a zasa zalepenie vane
samotny blok sa da okolo 500 eur zohnat novy

04.03.2019 13:19 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3210238
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
fox napsal(a):
Děje se to přesně při 20km/h ?
Něco podobného dělá i mě - já když se jen dotknu brzdového pedálu (nesešlápnu - aby se nesepl brzdový spínač) tak přesně s tím zvukem je citelné kopnutí do pedálu. Ozve se to jen po nastartování při prvním rozjezdu přesně při těch 20km/h, poté už ne. Teploty ani počasí nemají vliv . Dokonce ani nemusí běžet motor, na neutral z kopce se zaplým zapalováním to udělá taky.



Rychlost jsem přesně nesledoval. Spíše jsem koukal na otáčky motoru, jestli to dělá stále při stejných. Nedávno to ale udělali už i na trojku. Teda převodovka dala trojku relativně hodně brzo , takže to udělalo při nižších otáčkách,ale v jaké rychlosti to bylo netuším. . Zkusím se na to zaměřit a zjistit
Ostatní tvé případy jsem nezkoušel. S vypnutým motorem nejezdím a na brzdu taky nešlapu, protože se rozjíždím

12.03.2019 22:06 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211557
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Rychlost jsem přesně nesledoval....


Rozumím, zkus mrknout na tu rychlost a napsat
S vyplým motorem taky nejezdím, ale při hledání z čeho ten zvuk jde jsem vyzkoušel úplně vše, včetně tohoto - kdy jsem zjistil, že to jde z těch brzd. Na brzdový pedál šlapat nemusíš, stačí na něj položit nohu tak, aby jsi ho nesešlápnul, ale aby si cítil, jestli do toho pedálu něco kopne. Pokud jej sešlápneš, by jen kousek a sepne brzdový spínač, tak by se zvuk neměl ozvat - aspoň u mě to tak je.
Ideální, kdybys měl možnost zůstat stát směrem z kopce, tak aby se auto dokázalo rozjet i bez toho, aniž bys šlapal na plyn. Pak můžeš pravou nohu (kvůli citu) opřít o tu brzdu a to už ucítíš určitě.

13.03.2019 08:54 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211609
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fox napsal(a):
Rozumím, zkus mrknout na tu rychlost a napsat
S vyplým motorem taky nejezdím, ale při hledání z čeho ten zvuk jde jsem vyzkoušel úplně vše, včetně tohoto - kdy jsem zjistil, že to jde z těch brzd. Na brzdový pedál šlapat nemusíš, stačí na něj položit nohu tak, aby jsi ho nesešlápnul, ale aby si cítil, jestli do toho pedálu něco kopne. Pokud jej sešlápneš, by jen kousek a sepne brzdový spínač, tak by se zvuk neměl ozvat - aspoň u mě to tak je.
Ideální, kdybys měl možnost zůstat stát směrem z kopce, tak aby se auto dokázalo rozjet i bez toho, aniž bys šlapal na plyn. Pak můžeš pravou nohu (kvůli citu) opřít o tu brzdu a to už ucítíš určitě.


Tak si zkus deaktivovat automatické brzdění rozjezdu (když zastavíš v mírném svahu a šlápneš na brzdu tak se auto zabrzdí a po +-dvou vteřinách auto odbrzdí a rozjede (bez zařazené rychlosti a i s ní) - nevím jestli je to cítit na pedálu ale pokud jsi přesvědčený že je to z brzd mohlo by to být toto.
Já mám jinou zvláštnost = mně se auto zabrzdí a zůstane když mám plný rejd doleva - odbrzdí se až když pootočím kola o +- půl otáčky z plného rejdu - jinak automatický rozjezd funguje , kola se nehřejí, brzdy fungují , v diag závada není (zatím jsem to neřešil - ničemu to nevadí ) jediné co mne napadá je překalibrovat snímač natočení volantu - nezkoušel jsem to řešit .(není to automat)

13.03.2019 18:24 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211707
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem koukal na tu rychlost. Ta dvacítka sedí. Udělá to cca v té 20. Přesně rychlost nevím, z toho rychlomeěru to přesně odečíst nejde. Stálo by možná za to zjistit nějakou "logiku" převodovky, jestli třeba v těch 20ti ventilem nesepne nějakou spojku, nebo nepředstavuje nějaké převody. To se mi nikde najít nepodařilo. Z kopce jsem to ještě nezkoušel, nemám tady nikde možnost. Ale zkusím to s tou brzkou, že pro rozjezdu třeba na 15 zkusím přibrzdit a pak pokračovat v jízdě. Podle tvého by to udělat nemělo pokud to chápu dobře.

Jardo on má i facelift nějaký brzdění rozjezdu?? To předpokládám že je asi nějaká funkce am6. neznám

13.03.2019 19:31 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211708
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Tak jsem koukal na tu rychlost. Ta dvacítka sedí....


Jasně, je to +- 2km/h. Podle mě toto nemá s automatem nic, já - mám 2.0 hdi + 6q manuál. Myslím si, že to je něco s nějakou aktivací ESP jednotky při té rychlosti - prostě jak kdyby natlačilo do LP kola. Někdy při prudším rozjezdu s vytočenýma kolama doleva je citelné kopnutí i do volantu - záleží na úhlu natočení kol...

S Jumepem jsme zkoušeli za jízdy s diag, měření rychlosti jednotlivých kol - kde se nic zajímavého neprojevilo.

Mě se asi 2x stalo, že při hodně velkém dešti jakoby začalo cvakat abs i bez brždění - ozýval se ten samý zvuk co při těch 20, akorát při cca 80 a lehce bylo cítit cukání - jakoby to šlo z toho LP kola. ABS vždy bez chyby - za celou dobu co mám auto. Parkrát mi vypadlo ASR/ESP a natáčení světel - kde diag psala nějakou chybu se snímačem úhlu volantu - toto se objeví úplně náhodně např v křižovatce, po rozjezdu, v horším případě po dalším nastartování to zmizí a vše funguje dál, což mě vedlo k další možnosti, jestli to spolu nesouvisí....

13.03.2019 20:51 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211712
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže Jumep ten zvuk a jeho projev tedy též slyšel. Pokud na nic opravdu nepřišel ani on tak nevím

13.03.2019 21:07 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211713
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Takže Jumep ten zvuk a jeho projev tedy též slyšel. Pokud na nic opravdu nepřišel ani on tak nevím

vubec si nedokazu predstavit kdyby se Jumepovi nedej boze neco stalo,to by byl konec citroenu v cechach ,na slovensku a mozna i na svete .. sorry musel jsem

stava se hodne casto ,ze i kdyz vypada na diagnostice vse ok ,tak neni (mysleno snimace ABS nebo uhlu volantu)..seriova diagnostika je na tohle pomerne pomala a nezachyti vse

jinak asistent rozjezdu do kopce je funkce ABS nebo el.brzdy,urcite ne prevodovky

13.03.2019 21:10 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3211714
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jinak asistent rozjezdu do kopce je funkce ABS nebo el.brzdy,urcite ne prevodovky



No ale není mi známo že by facelift měl tuhle funkci, nebo elektrickou ruční brzdu

|< < 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 ... 37 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator