Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 33 34 35 36
05.02.2023 14:30 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355723
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no zjavne odisiel ventil v tej jednotke, s tym sa neda nic, len jednotku vymenit

05.02.2023 19:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355733
pkod
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no zjavne odisiel ventil v tej jednotke, s tym sa neda nic, len jednotku vymenit


Díky za reakci....
Pouhá porucha ventilu se mi zdá také celkem přímočará, ale mám trochu pochybnosti. Hlavně kvůli indíciím níže:
-tuto chybu už jsem měl, celkem nedávno a projev byl prakticky stejný. Dohledal jsem,pomohlo vyměnit řídící část jednotky.
-jiná, druhá kompletní jednotka (pravda, připojená jen na kabely, ne na okruh brzd) hlásí stejný problém
-chyba se ze začátku hlásila i za jízdy (přímo, na dálnici), bez brždění, tedy zasituace kdy ABS ani ESP nezasahovalo, předpokládám ABS ani ESP žádný z ventilů nepoužilo a asi tak nemohlo ani problém vyhodnotit. Teď se zdá neprojde nějaký test po zapnutí (tam se hádám ventily opravdu testují).
-jednotka odmítá provést testy akčních členů. S vadným ventilem by hádám neměla mít problém pustit čerpadlo nebo pocvakat jiným ventilem.

Zkusím sehnat ještě jednu jednotku. Ale nejsem moc příznivcem oprav typu "zkusím vyměnit a uvidím", tak se snažím pochopit proč...

05.02.2023 20:07 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355736
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto su prvky konstantne pod kontrolou a na zaklade toho pri poruche odstavuje system aby to nesposobilo viac problemov
akonahle ma problem s tymto, je blokovane testovanie ostatnych veci
su to brzdy a cele je to o bezpecnosti

kvapalinu mas aku a ako casto menenu?
vplyva na to dost faktorov a pripadne mozes mat smolu, je to velmi ojedinele, ale stava sa to

05.02.2023 23:10 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355744
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaký je přesně kód a text té chyby?
Jestli je to úplně stejná chyba,co tam byla před poslední výměnou,tak bych se podíval na napájení té jednotky (nejsou to jen pojistky,které jsou uvedené v manuálu). Hydroblok je napájený zvl᚝ a myslím,že i přes relé. A popravdě mk60 od Bosche není uplně povedená jednotka. Jsou tam snad nějaké na keramice provedené spoje,které se díky dilataci té keramiky přerušují (Autodiag by ti to vysvětlil přesněji).

06.02.2023 00:40 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355745
pkod
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
závada uvedená v Lexii resp. paměti ESP jednotky je přesně tato
"Permanet fault"
"Eletrovalve Internal"

Napájení jednotka podle diagnostiky má resp. napětí, které měří, je shodné s napětím baterky. Ale je fakt, že je tam několik přívodů a diagnostika měří asi jen jeden.

Ten model MK60 co mám v ruce nemá integráč v pouzdru BGA (to je ten s problematickými spoji). Takže to by mělo být ok.

06.02.2023 00:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355750
pkod
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
...
kvapalinu mas aku a ako casto menenu?
...


Asi před rokem jsem dělal celé brzdy včetně brzdovky. Nějaká nečistota je teoreticky možná.

Na elektrickou závadu mě vede i ten jeden nefunkční spínač pedálu. Tam je mi záhada, jak je možné, že jednotka resp. diagnostika sepnutý spínač nevidí ale já měřákem na konektoru spínače vidím, že spíná...

Kabelový svazek ESP vede kolem baterky, tak ho nakonec pro jistotu taky rozpletu. Na netu i tady jsem našel pár zmínek o problémech s izolací resp. korozí vodičů.

06.02.2023 14:27 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355805
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pkod napsal(a):
závada uvedená v Lexii resp. paměti ESP jednotky je přesně tato
"Permanet fault"
"Eletrovalve Internal"


co mas za verzi Diagboxu ?,popripade screen


pkod napsal(a):
Napájení jednotka podle diagnostiky má resp. napětí, které měří, je shodné s napětím baterky. Ale je fakt, že je tam několik přívodů a diagnostika měří asi jen jeden.


napajeni se meri dle schematu na konektoru jednotky,live dtava mohou byt v tomto vice nez zavadejici



pkod napsal(a):
Ten model MK60 co mám v ruce nemá integráč v pouzdru BGA (to je ten s problematickými spoji). Takže to by mělo být ok.


je uplne jedno jake provedeni ECU ma,jestli hybridni,na keramice ci jen klasicky "laminat" ,je take jedno v jakem pourdu jsou komponenty,posrat se muze vse

06.02.2023 14:32 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355806
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pkod napsal(a):
Na elektrickou závadu mě vede i ten jeden nefunkční spínač pedálu. Tam je mi záhada, jak je možné, že jednotka resp. diagnostika sepnutý spínač nevidí ale já měřákem na konektoru spínače vidím, že spíná...


zadna zahada v tom neni,snimac pedalu,resp jeho funkcnost se kontroluje v BSI, ne v ABS
snimac brzdoveho pedalu jde analogove do BSI a nasledne je v datove distribuci v CAN
i spinac ktery nemaris merakem muze byt vadny


pkod napsal(a):
Kabelový svazek ESP vede kolem baterky, tak ho nakonec pro jistotu taky rozpletu. Na netu i tady jsem našel pár zmínek o problémech s izolací resp. korozí vodičů.


zadny kabelovy svazek ESP neexistuje,jen ABS,protoze ESP je funkce jednotky ABS

07.02.2023 20:22 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355905
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
zadny kabelovy svazek ESP neexistuje,jen ABS,protoze ESP je funkce jednotky ABS


A nemůže být chyba v esp snímači ( pod sedačkou ridiče )

07.02.2023 21:13 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3355908
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A nemůže být chyba v esp snímači ( pod sedačkou ridiče )


neni zadny ESP snimac,nic takoveho v aute neni
pouze snimac pricneho nebo podelneho zrychleni umisteni zalezi na vybave a typu jednotky airbagu

11.02.2023 12:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3356047
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
neni zadny ESP snimac,nic takoveho v aute neni
pouze snimac pricneho nebo podelneho zrychleni umisteni zalezi na vybave a typu jednotky airbagu


👍🤗jen jsem to chtěl napsat polopaticky a kde u x7 bývá ( mluvíme o stejné věci - když jim napíšu ,, inrciální jednotku” budou se ptát co to je 😉

11.02.2023 12:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3356048
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
neni zadny ESP snimac,nic takoveho v aute neni
pouze snimac pricneho nebo podelneho zrychleni umisteni zalezi na vybave a typu jednotky airbagu


👍🤗jen jsem to chtěl napsat polopaticky a kde u x7 bývá ( mluvíme o stejné věci - když jim napíšu ,, inrciální jednotku” budou se ptát co to je 😉

25.07.2023 08:59 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3364905
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chlapi, je nějaký pravidlo, jak vrátit čidlo ABS vůči natočení ségrovky? Musí být ségrovka natočená tak, aby čidlo zapadlo přesně do mezery a přilnulo k ložisku?

25.07.2023 15:50 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3364930
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Chlapi, je nějaký pravidlo, jak vrátit čidlo ABS vůči natočení ségrovky? Musí být ségrovka natočená tak, aby čidlo zapadlo přesně do mezery a přilnulo k ložisku?


Ano musí se vejít do mezery mezi ségrovku ( segrovka musí být mimo snímač )

26.07.2023 13:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3365004
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ano musí se vejít do mezery mezi ségrovku ( segrovka musí být mimo snímač )

Ok, tak to byla ta chyba ABS. Kluci mi to právě dali přes to, tak jsme pak ségrovku ještě posunuli, chybu smazali a je to ok. díky

|< < 1 ... 33 34 35 36


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator