Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Speed sensor fault
05.12.2019 23:18 - Speed sensor fault 3250055
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, občas jakoby někdo na zlomek sekundy kopl do brzdy a potom se objeví na středové konzoli: Speed sensor fault a později i ABS/Esr fault ... setkal se s tím někdo? Lexia nic extra nehlásí, prokontrolovány kontakty ... Děkuji, Jaromír

06.12.2019 02:55 - Re: Speed sensor fault 3250060
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
snimac na prednim kole,typnul bych pravej..

06.12.2019 07:43 - Re: Speed sensor fault 3250063
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaromir108 napsal(a):
Dobrý den, občas jakoby někdo na zlomek sekundy kopl do brzdy a potom se objeví na středové konzoli: Speed sensor fault a později i ABS/Esr fault ... setkal se s tím někdo? Lexia nic extra nehlásí, prokontrolovány kontakty ... Děkuji, Jaromír


Co je ,,nic extra nehlásí" ?

06.12.2019 10:20 - Re: Speed sensor fault 3250090
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
snimac na prednim kole,typnul bych pravej..

Děkuji a jak to lze ověřit, kromě výměny? U Xantie šlo změřit odpor a od určitého odporu se ozvala diagnostika a rozsvítila se i kontrolka na palubce a u C5ky ani kontrolka ani jednotka nic v tomto směru nezobrazuje, lze i tady něco změřit? Pokud ano, tak kde a jak? Mechanik teď dva dny koukal na kabely, kontakty, atd. a nic adekvátního nenašel.

Poprvé to začalo dělat cca 1km po natankování na hranici, tak jsem si logicky říkal a ksakru nafta. Když to udělalo několikrát, napadlo mne vypnout tempomat a náhle byl na cca 90km klid. Potom to začalo blbnout až v Praze v tunelu, kde motor chcípl úplně a nešlo chvíli ani nastartovat. Vždy se to rapidně zhorší po natankování paliva.

Někdy je pár set km klid a potom třeba ujedu jen desítky metrů-stovky metrů než motor chcípne. Ze začátku to jen kope, někdy potom po čase začne i motor stávkovat. První hlášky jsou Speed Sensor fault, potom občas ABS/Esr system fault, nebo tak něco a potom někdy začne stávkovat i motor .. objeví se potom i další hlášky typu Low pressure engine oil, atd. a což beru že je následek toho, že se zastavil motor. Mimochodem, netušil jsem, že ABS senzor může mít vliv na zastavení motoru.

Vzásadě jsem podle zpráv z anglických a francouzských zdrojů pochopil, že by to měla být buďto ABS pumpa, ABS senzory, nebo problém s kabeláží.

Můj současný mechanik to včera po pár dnech vzdal a dnes hledáme elektrikáře, který byl měl čas a chu ...

Děkuji Vám ještě jednou za rady

06.12.2019 12:33 - Re: Speed sensor fault 3250128
sumi
Město: Přezletice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Laický názor - co snímač polohy kliky? Alespoň u mě se hláška "Speed Sensor fault" objevovala při uvedené závadě. Mžitkové výpadky tahy motoru. Ale zase jsem neměl žádnou hlášku o ABS. Ale jak říkám je to můj laický názot a jsou tu nade mnou podstatně zkušenější. Ten projen po natankování by mohl být spojen s teplým motorem?

06.12.2019 14:54 - Re: Speed sensor fault 3250142
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaromir108 napsal(a):
Děkuji a jak to lze ověřit, kromě výměny?


diagnostika,od toho je

06.12.2019 14:55 - Re: Speed sensor fault 3250143
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sumi napsal(a):
Laický názor - co snímač polohy kliky?


muze byt cokoli ...je potreba diag

06.12.2019 16:47 - Re: Speed sensor fault 3250147
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zase další : napřed to roz...t a potom šup někam aby to dal po někom dohromady ? (potom je to o všem - roztažené piny, rozpíchané kabely, pečlivě vymazané chyby a někdy i odstraněná historie atd...
Martine je to pořád dokola.

06.12.2019 19:04 - Re: Speed sensor fault 3250155
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no je no

06.12.2019 21:35 - Re: Speed sensor fault 3250176
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A co mimozemšani?

Ale teď vážněji - napadl ho mimo jiné taky ten snímač polohy kliky .. jak jsem napsal, Lexie ukázala nějaké dočasné chyby ala 2x nízký tlak oleje, 1x nízké napětí baterie .. nic co by nasvědčovalo panu Plachému co by mělo být problém. Chyby se nemazali, atd. Je zbytečné být útočný a katastrofický. Pokud bych měl napsat zde zkušenosti s některými lidmi co jsou zde na fóru jak opravují, bylo by to pro ně velmi trapné.

Dnes jsem se dozvěděl od pana Plachého, že by snad ty odpory od ABS senzorů měli fungovat principiálně jako v Xantii .. ale už na to nemá čas ... . Kolik je minimální odpor aby senzor fungoval v pohodě? Nebo snad ty odpory jdou poznat přes Lexii?

Ocenil bych odpověď pro blbce typu: jde to poznat přes Lexii/nejde a musí se to měřit jako v Xantii ... u nového je takový a pro správnou funkčnost je třeba min takový ... nebo radu kdo v Praze či okolí je schopen mi to říci v nejbližších dnech ... odpověď typu umím to jen já a neřeknu jak na to a mám čas až příští rok jsou mi slušně řečeno na nic.

Děkuji za pomoc

P.S. Kdysi jsem si koupil nálepku s nápisem: všichni jste blázni, jen já jsem letadlo

P.S. 2 Nemám odvahu zatím ject s tím do Olomouce, dvakrát mi odtahovka stačila ... ale asi mi nic jiného nezbyde >o(

06.12.2019 22:32 - Re: Speed sensor fault 3250196
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na xatii si myslím že ABS snímač je cívka - na C5 je halák , nevím kdo je ,,Hejda" ale mohl by vědět že pokles napětí i když neuvádíte jaký může být pro elektroniku zásadní. Podle mne by mohla být problém v BSM , napájení jednotky. biturba měly problém v hlavním svazku(průchod podběhem k servu), samotné BHI(konektory) =je toho hodně a vyřešit to může být problém na déle. Diagnostika je dost pomalá a xx hodnot nemusí vůbec zaznamenat. asi bych tu cestu do Olomouce risknul.(a nebo zkusit pokus omyl ale ne z novejch dílů to by bylo dražší než auto) no možná BSM a snímač na klikovce.(něco se dá zkontrolovat bez nákladů a něco ověřeným starším dílem) a určitě ne od PC

24.12.2019 13:09 - Re: Speed sensor fault 3252374
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, tak jen pro info - vývoj: byl vyměněn palivový filtr pro případ, že byl v naftě nějaký .. něco co tam nemělo být a podle Lexie byla závada i na senzoru co psal kolega výše. Po výměně auto už nechcípe, pouze "kope". Vypadá to, že jde o souhru dvou závad. Pěkné svátky všem! Jaromir

24.12.2019 15:16 - Re: Speed sensor fault 3252381
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaromir108 napsal(a):
Zdravím, tak jen pro info - vývoj: byl vyměněn palivový filtr pro případ, že byl v naftě nějaký .. něco co tam nemělo být a podle Lexie byla závada i na senzoru co psal kolega výše. Po výměně auto už nechcípe, pouze "kope". Vypadá to, že jde o souhru dvou závad. Pěkné svátky všem! Jaromir


Vyměň to BSM (čistě teoreticky jakékoli - pokud možno osazené pojistkama jako to tvé bez ohledu na číslo)- mladej jezdí na BSM z 1.6 HDI ( nehledej logiku v mejch radách ale věř)

21.01.2020 15:10 - Re: Speed sensor fault 3255200
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím po čase, jen pro info .. naproti senzoru je kolo, které dává senzoru signály. V mém případě aby bylo po problému, muselo byt vyměněno obojí. Citroen už ho nedodává, ale Peugeot ano ;o)

21.01.2020 16:51 - Re: Speed sensor fault 3255210
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jaromir108 napsal(a):
Zdravím po čase, jen pro info .. naproti senzoru je kolo, které dává senzoru signály. V mém případě aby bylo po problému, muselo byt vyměněno obojí. Citroen už ho nedodává, ale Peugeot ano ;o)


To ,,kolo" naproti je ,,snímací kroužek" a ano už je dostupný jen typ u kterého je nutné vyměnit i řemenici klikovky. (snímač je stejný) Podle mne tě čeká v budoucnu i výměna toho BSM.

23.01.2020 14:48 - Re: Speed sensor fault 3255595
Jaromir108
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 23
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Když se vyměňují pokažené díly a vede to k cíli, jsem velice rád

Větší problém je, když se vyměňují díly, platím peníze a závady zůstávají a někdy i přibývají

a největší problém je, že potom musím vyměnit i mechaniky

Takže příklad oprav této závady:
-výměna senzoru i s prací 1000Kč
-předtím výměna "kola" vyšla o něco dráže - díl byl levnější, ale bylo více práce.
Tyto dvě opravy vedly k cíli hurrrrááá.

Předtím jsem byl s touto závadou 4x po servisech u různých servisáků a stálo mne to 30 000+ a to mi ještě jednou servisák za dva dny hledání, když jsem byl u něj s tou samou závadou nenaúčtoval nic vážím si ho však, že řekl na rovinu, že neví čím to je a chybu nenašel a a hledám jinde.
U jeho "konkurence" jsem se setkal běžně s přístupem, že auto poškodili (i úmyslně), opravu neprovedli a dělají z člověka debila

Uvedu příklad jednoho nejmenovaného auto mechanika ze severovýchodu prahy, prý dělal i u aut. Citroena:
když jsem byl u něj, bylo 5 zadání:
1, píská meluzína u dveří
2, výměna motorku odstřikovače předních světel (dodán motorek)
3, něco klepe vzadu pod autem
4, něco klepe vpředu od kol
5, brum z nízkých otáček motoru a přitom vibrace volantu a přístrojovky (zhoršování stavu).

Výsledek (auto tam bylo 3 dny):
1, dotažení dveří .. meluzína píská ještě víc
2, když jsem vyzkoušel odstřikovač na místě, nefungoval - prý vytekla tekutina a další nemá. Doma jsem dolil a neodstřikuje do dneška, od té doby "automechanik" nekomunikuje.
3, našel přeřízlý kryt motoru, který jeho tatínek, také "automechanik" tvrdil, že tam není (domníval jsem se podle zvuku, že to bude ten problém), chybu však pojmenoval jako jedinou věc správně, jako chybějící "péra" u brzd.
Ty tam však i když to bylo domluveno nedal s konstatováním, že tečou dvě brzdové a dvě hydraulické trubky a má strach, že mu zůstanou v ruce, tak to nedělal. Mám jet zase k panu Haluzovi do Brna.
Dále mi sdělil, že jsou tři manžety prasklé a i sání. Měsíc předtím jsem byl u jiného automechanika, který je velmi pěčlivý, avšak 200km z bydliště - motorek z časových důvodů nedělal a doporučil mi jet k tomuto "mechanikovi" který bydlí za humny. Byl jsem tehdy pod autem a z auta nic neteklo, ani žádná manžeta nebyla prasklá, atd.
Mimochodem mi slíbeny fotky, do dněšního dne nepřišly.
Také mi bylo opakovaně řečeno, že stačí jedno pořádné zabrždění a brzdová trubka se utrhne a auto nebude vůbec brzdit a můžu někoho zabít .. to mne vystrašilo, to bych nerad. Ale přitom mne poslal zpět 200km k panu Haluzovi do Brna.
4, opravu i když jsme byli domluveni na postupu nedělal, nezbyl čas a podle jeho slov mám staré auto, tak co bych chtěl a na jeho auto to dělá víc.
Bohužel, já mám utkvělou představu, že i "staré" auto může být bez závad, či klepání
5, nebyl nalezen problém. Když jsem se ptal na hrušku, tak je prý OK, možná je "podložka pod ní prasklá, ale to ničemu nevadí".

Když byl jiným mechanikem poté vyměněna prasklá "podložka" pod hruškou a zadní utržený silenblok motoru, tak přestal vibrovat motor a palubka.
Mimochodem současný mechanik mi sdělil, že hruška má nízkou výšku a je pravděpodobně příčinou brumu v nízkých otáčkách.
Ty tři manžety jsou skutečně čerstvě prasklé .. všechny tři praskly najednou během měsíce .. i sání motoru?
Ty čtyři tekoucí trubky .. bylo mi pod autem řečeno, že takto mastná je vazelína, že LDS a brzdovka vzlínají a to vypadá jinak. Bylo mi sděleno, že i kdyby nějaká brzdová trubka rupla, že to nepovede k odstavení celého brzdového systému, že to je blbost. Byly odmaštěny trubky a domluvena kontrola za dva týdny. Kupodivu za dva týdny byly trubky suché a žádná brzdová ani jiná kapalina neubyla.

Shrnutí: z pěti oprav bylo opraveno NULA, auto se mi vrátilo v horším stavu, přibylo x závad, část z toho bylo nasimulovaných. To že mne to stálo peníze a čas bych už raději nekomentoval. Pán "mechanik" byl stejně jako jeho táta přidán na můj seznam "až už nebudou jiní mechanici na světě a nebude jiná možnost, tak možná", stejně jako třeba v minulosti Autoservis Peugeot Kly a mnozí další.

Omlouvám se, že to je dlouhý text, ale přijde mi, že když to napíši stručně, nebude to dávat hlavu a patu ... zažil jsem už různé varianty, ale tahle vede .. kdyby mi to někdo vyprávěl, nevím jestli bych mu věřil. A se daří!!!


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator