Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Risk of particle filter blocking
|< < 1 2 3 4
18.08.2019 09:51 - Re: Risk of particle filter blocking 3234304
posemon
Město: Jiříkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
vyřešeno:koupena lexia,vyčištěn fap,vynulovany hodnoty a hotovo.nyní budu sledovat jak se to bude tvarit do budoucna.DĚKUJI VŠEM MOC ZA RADY

26.10.2021 18:11 - Re: Risk of particle filter blocking 3325696
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj, sice se mi tato hlaska jeste neobjevila, ale pri kontrole neceho jineho jsem si vsiml ze mam na 1.6HDi v jednotce motoru chybu P1445 - dosazeni maxima aditiva ve filtru. Mam najeto poctivejch 174tis km a aditiva i FAP puvodni.
Marwal jednota udava na countrech kolem 84g.

Prubnul jsem na miste i test rpm vs diferencialni tlak ve filtru a vypada ze filtr prorazen neni, ale max tlak netusim jaky bych mel dosahovat na neutral pri danych ot. Viz priloha - je to spis orientacni mereni pro zajimavost.

Regenerace mam ted kolem 400km takze si mam asi pomalu chystat penezenku ze

PS: Nejakou dobu par let zpet si vzpominam mi teda nejel senzor vicka - slepeny kontakt hlasil vicko stale pritomno takze nevim jak moc realna hodnota tech gramu to je a zda to vubec tehdy aditivovalo - mohlo to jezdit i 50tis km bez detekce odejmuti vicka...

Edit : Ty country tam jsou dva. Ukazuji na gramy stejne hodnoty , rozumim tomu tak, ze jeden je pocitadlo pro FAP a druhe pro nadrzku s eolys ? Tedy jedno se resetuje s vymenou/cistenim fapu a druhe se resetuje s doplnenim eolys? Tudiz to ze ukazuji stejne je vlastne dobre.

Přílohy:
Výstřižek2.PNG ( 27978b ) -

27.10.2021 11:47 - Re: Risk of particle filter blocking 3325767
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mate prosim nekdo zkusenost s cistenim DPF firmama ? Firma to nacpe do masiny, ktera to protismerem proplachuje tlakovou horkou vodou s nejakejma cisticima prisadama. Trva to 3-4h.

Uvazuji, ze ten muj FAP zitra demontuji a v patek to tam dam vyplachnout . Dle videa co ta dana firma ma na strankach z toho leti cosi cerveneho hneda voda - asi cerin takze to snad nejak funguje, ale budu rad za doporuceni.

V Citroenu Brno mi rekli ze FAP je na objednavku, cena kolem 11.

Toto reseni s cistenim je kolem 4tis Kc s tim ze v patek predam a zase vyzvednu o vikendu namontuji a jezdim (pokud nebudu shanet nova tesneni).

|< < 1 2 3 4


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator