Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu
1 2 3 > >|
23.07.2014 08:46 - Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2717682
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Chlapci a chlapi,

průběžně mi problikává tato hláška "Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu". Blikne a za chvíli zase zmizí a už není v hláškách. Pak třeba STOJÍM na křižovatce a zase naskočí a po chvíli zmizí. Asi někde nějaký kontak . Máte s tím někdo zkušenost?

Vašek

23.07.2014 09:43 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2717710
Lovec
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 64
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já měl stejný problém a musel jsem měnit celý modul s páčkama od světel blinkrů a stěračů. V tom modulu je nějaký kontakt, který byl poškozený a nedá se moc opravit.

12.08.2014 08:07 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2724059
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Chlapci a Chlapi,

tak jsem byl na diagnostice. "Závada kolenního airbagu, přerušený obvod". Opravář se pokoušel rozpojovat a spojovat konektory pod sedačkou a nic. Hmmm. Také jsem si nechal vypnout monitorování tlaku v pneu, nebo mám 2 čidla v háji a pořád mi to psalo, že tlak v pneu není monitorován. Jenže teď mi to stále píše v deníku výstrah, že monitorování tlaku pneu je vypnuto a to hned 5x (asi to hlídá i rezervu . Myslel jsem, že když se to vypne, nebude to nic hlásit. Je to tak OK?

12.08.2014 09:22 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2724086
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vašek66 napsal(a):
Ahoj Chlapci a Chlapi,

tak jsem byl na diagnostice. "Závada kolenního airbagu, přerušený obvod". Opravář se pokoušel rozpojovat a spojovat konektory pod sedačkou a nic. Hmmm. Také jsem si nechal vypnout monitorování tlaku v pneu, nebo mám 2 čidla v háji a pořád mi to psalo, že tlak v pneu není monitorován. Jenže teď mi to stále píše v deníku výstrah, že monitorování tlaku pneu je vypnuto a to hned 5x (asi to hlídá i rezervu . Myslel jsem, že když se to vypne, nebude to nic hlásit. Je to tak OK?


Kolení airbag je v přístrojovce(pod volantovkou),předpínače jsou ve sloupku.Senzory asi budou v chybě,ale jen v diag.

12.08.2014 09:42 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2724092
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tie senzory treba aj vedet vypnut ... nie je to len jedna jednotka ako pri c5 1
a co sa tyka airbagu, ak hladal pod sedackou tak zjavne nevie citat, kolenny aby bol ucinny logicku musi byt pred kolenami a je presne pod volantom a konektor je na stlpiku riadenia (teda mal by byt)

18.02.2016 23:48 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920077
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, potřeboval bych poradit po demontáži a montáži přístrojovky píše auto chybu:
D603 Level 1 passenger airbag ignition module fault : Short circuit
Nevíte kde hledat, konektory se mi zdají zapojeny vpoho, až na konektor kolenní airbagu (je takový volnější), ale to snad není Level 1 passenger airbag, nebo snad ano?
Díky Knight

19.02.2016 05:27 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920080
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Knight napsal(a):
Ahoj všem, potřeboval bych poradit po demontáži a montáži přístrojovky píše auto chybu:
D603 Level 1 passenger airbag ignition module fault : Short circuit
Nevíte kde hledat, konektory se mi zdají zapojeny vpoho, až na konektor kolenní airbagu (je takový volnější), ale to snad není Level 1 passenger airbag, nebo snad ano?
Díky Knight


Asi by to chtělo diagbox v češtině , ale podle mne by to mohla být chyba roznětky spolujezdce č.1 - zkontrolovat zapojení jednotky airbagu a spolujezdcova.

19.02.2016 12:20 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920096
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Level 1 passenger airbag ignition module fault

spolujazdcov airbag 1 cast

bud konektor na riadiacke airbagov alebo priamo na airbagu zle zapojeny

19.02.2016 23:50 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920196
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Level 1 passenger airbag ignition module fault

spolujazdcov airbag 1 cast

bud konektor na riadiacke airbagov alebo priamo na airbagu zle zapojeny

No konektory jsem prošel, vyndal a vratil a nic. Teda pokud sem nějaký nepřehlídl, ale na Airbagu jsou na každém kraji jeden a zemnící nastrčný uprostřed, vše se schází do většího konektoru a následně snad vede jen do řídící jednotky u řadící páky. Nebo je ještě někde něco jiného? Nemáte prosím někdo nákresy vedení kabeláže a zapojení? Díky Michal

20.02.2016 00:24 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920200
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, ale odpoj ten s riadiacky a znovu zapoj ci sa to nestrati, aj ked toto bola skor slabina c5 1

co bolo rozpojene ked sa ta palubovka davala dole / neposkodilo sa to skratovatko na tom konektore?

20.02.2016 00:59 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920202
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nie, ale odpoj ten s riadiacky a znovu zapoj ci sa to nestrati, aj ked toto bola skor slabina c5 1

co bolo rozpojene ked sa ta palubovka davala dole / neposkodilo sa to skratovatko na tom konektore?


Jediné poškozené zkratovátko je u kolenního airbagu, jinde nic, ale počítam že ten by se hlásl jinak než jako Level 1 passenger airbag,
Knight

20.02.2016 03:31 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920204
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Knight napsal(a):
Jediné poškozené zkratovátko je u kolenního airbagu, jinde nic, ale počítam že ten by se hlásl jinak než jako Level 1 passenger airbag,
Knight


Jestli chápu dobře tak jsi odpojil ty dva z bagu , nevím přesně které se hlásí jako roznětka 1. ale buď si jeden nedomáčkl,nebo si roztáh piny - vzhledem k tomu že to hlásí roznětku bagu spolujezdce č.1 tak hledej kolem něj , nebo ve společném konektoru a nebo jsi roztáhl pin u jednotky. Chyba je trvalá? Nebo je ještě jedna možnost podívám se jestli najdu jiný propojovák od bagu ke společnému konektoru(někde ho tu mám) - poslal bych po mladým do Budějek a nebo se ti na to může podívat , bydlí kousek od těch dvou kruháčů od Prahy. 604237150

20.02.2016 10:13 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920215
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mno vzhledem k tomu ze byla dole palubovka,byl dole pravdepodobne i COM ,mohlo se stat ze se pretrhnul
nebo jsi spatne nasadil konektor prvni roznetky..u jednotky bych problem urcite nehledal a konektoru roznetky take ne
ostatne se to da zcela jednoduse vyzkouset jestli vedeni z jednotky jde az na volant

20.02.2016 12:41 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920247
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
mno vzhledem k tomu ze byla dole palubovka,byl dole pravdepodobne i COM ,mohlo se stat ze se pretrhnul
nebo jsi spatne nasadil konektor prvni roznetky..u jednotky bych problem urcite nehledal a konektoru roznetky take ne
ostatne se to da zcela jednoduse vyzkouset jestli vedeni z jednotky jde az na volant


Level 1 passenger airbag = spolujazdec - nie volant

bez toho ze vieme co rozpajal (ci priamo na bagu, alebo len konektor) je to len uplne hadanie

20.02.2016 13:48 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920250
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jojo,mas pravdu ja to blbe precetl...
v tom pripade je nejcastejsi problem spatne nasunutej konektor..odjistit,nasadit nadoraz a zajistit..a predtim se kounout jestli je kabelaz ok (diagnostikou zjistis taky)
hadani ,nehadani problem je evidentni..jinde to byt nemuze,neco co hadat

20.02.2016 16:27 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920299
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
tak všechny konektory rozpojeny a nasledně zapojeny a pořád stejné

Lexia hlásí:
Porucha: Trvalá závada Roznětka pro airbag na straně spolujezdce, stupeň 1 Zkrat
Kód poruchy: D603
Charakeristika závady: spodní mez
Typ poruchy: Místní

Smazat nejde.

Ještě se budu snažit to znova projít, a pak případně využiji nabídku jruze na půjčení kabelu.
Ale teď to bohužel tak 14 dní nedám, pak se určitě ozvu, pokud Vás napadnou další rady jsem velké ucho.

Knight

20.02.2016 16:35 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920303
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Já bych zkusil odpojit aku, po chvíli odpojit konektory, zapojit a zapojit aku..

20.02.2016 16:42 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920307
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ještě jedna otázka Autodiag zmiňuje, že lze přes diag zjistit vadná kabeláž, poradíte mi prosím jak?

Díky
Knight

20.02.2016 17:11 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920311
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Knight napsal(a):
Ještě jedna otázka Autodiag zmiňuje, že lze přes diag zjistit vadná kabeláž, poradíte mi prosím jak?

Díky
Knight


Zkus zavolat na to číslo - jestli ti to vezme a domluv se mohl by být doma protože ke mně nepřijel.(vem sebou tvou diag - nevím jestli jeho funguje. 604237150

20.02.2016 17:28 - Re: Závada airbagu nebo předpínače bezp.pásu 2920317
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Já bych zkusil odpojit aku, po chvíli odpojit konektory, zapojit a zapojit aku..

no to je vyborny..takhle opravis i zadrenej motor

je to jednoduchy vem obycejnou led diodu a zasun ji do konektoru..pokud blika je vedeni ok a mas spatnou roznetku,pokud neblika mas spatne vedeni..prace na 2 vteriny
pokud ti nebude blikat tak jsi nekde skripnul kabel bud mezy sebou nebo na kostru
chyba tomu ostatne napovida (neni otevreny okruh ale ve skratu)

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator