Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zadní náprava nepruží / C5 III
1 2 > >|
02.02.2023 21:13 - Zadní náprava nepruží / C5 III 3355634
chroust
Město: Nebužely, Auto: Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Prosím o radu. Zadní náprava při jedné osobě je znatelně tužší a nepéruje jak by měla. Při zatížení se výška zadku zvedne a auto je tvrdé jako při maximálním zvednutí tzn. s vyšším zatížení náprava je tužší a výš. Najeto je 263 tis a kapalina zatím neměněna.
Díky za info

03.02.2023 11:31 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
budu gule KO

03.02.2023 22:22 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355674
chroust
Město: Nebužely, Auto: Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Tož tak. Neví někdo o nějakém servismanovi v okolí Mělníka?

04.02.2023 10:25 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355676
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Napřed bych zkontroloval a popřípadě rozchodil - vyměnil táhlo na zadním snímači výšky a pak by to taky mohl dělat zasekávající se hydroventil u zadních středových koulí - jde to opravit na autě přímo .... Samozřejmě to můžou být i koule, ale ty věci co sem psal dokáží auto nepěkně přitvrdit.

04.02.2023 19:34 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355700
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked je zavrety ventil tak to stale pruzi na kolesovych guliach a ked su prazdne tak to aj tak pruzi

podla popisu budu gule si myslim

04.02.2023 21:13 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355701
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu

PATaMAT napsal(a):
Napřed bych zkontroloval a popřípadě rozchodil - vyměnil táhlo na zadním snímači výšky a pak by to taky mohl dělat zasekávající se hydroventil u zadních středových koulí - jde to opravit na autě přímo .... Samozřejmě to můžou být i koule, ale ty věci co sem psal dokáží auto nepěkně přitvrdit.


jsem stejného názoru 👍

04.02.2023 21:56 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355702
chroust
Město: Nebužely, Auto: Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Naposledy jsem se věnoval korektorům. když jsem měl Xantii. Žil jsem v domnění, že u C5 III Break (RW_) není třeba ladit mechanické táhlo.
Pokud by bylo možné se obrátit na znalce třeba z Radonic, nemám to tak daleko a navíc mám v této dědině kámoše, kdybych se musel zdržet.
Bylo by možno jruze?

05.02.2023 10:01 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355713
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
chroust napsal(a):
Naposledy jsem se věnoval korektorům. když jsem měl Xantii. Žil jsem v domnění, že u C5 III Break (RW_) není třeba ladit mechanické táhlo.
Pokud by bylo možné se obrátit na znalce třeba z Radonic, nemám to tak daleko a navíc mám v této dědině kámoše, kdybych se musel zdržet.
Bylo by možno jruze?


No bylo ale už nejsem v Radonicích ale ve Veselí nad Lužnicí ( +- 120 km) - převzetí a předání auta by na staré adrese šlo

05.02.2023 13:59 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355722
chroust
Město: Nebužely, Auto: Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No bylo ale už nejsem v Radonicích ale ve Veselí nad Lužnicí ( +- 120 km) - převzetí a předání auta by na staré adrese šlo


Ta vzdálenost- bylo by to asi časově dlouhé a žena jezdí denně do práce tak zkusím něco bližšího. Každopádně děkuji.

05.02.2023 14:35 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355724
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
korektor na x7 prihrdavieva klbik a tym je zle vyska, v podstate vacsinou kvoli nemu nejde auto do hornej polohy, cerpadlo stale tlaci aj ked su piestnice na dorazoch (staci si zmerat vysku auta na lemoch blatnika, malo by byt rovnako predok zadok pri nastartovanom aute)

a regulator vacsinou je to iste, problem zmeny vysky, nechce klesnut az prudko padne, alebo nechce ist hore a cerpado tlaci az to spravi bum a streli hore, ked auto stoji, tak kvoli tomu spada zadok

nic z toho nepopisujes, moj odhad su preto gule, tie dat dole a zmerat, popri tom skontrolovat ostatok

06.02.2023 08:43 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355792
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
a regulator vacsinou je to iste, problem zmeny vysky, nechce klesnut az prudko padne, alebo nechce ist hore a cerpado tlaci az to spravi bum a streli hore, ked auto stoji, tak kvoli tomu spada zadok

nic z toho nepopisujes, moj odhad su preto gule, tie dat dole a zmerat, popri tom skontrolovat ostatok

nemůžu s tebou uplně souhlasit. Už jsem opravil pár regulátorů a auto po opravě "změklo". Informace od zákazníka byla tvrdej nepružící zadek a pomohlo rozchodit táhlo a opravit zadní regulátor hydractive. To je zkušenost několika lidí co u mě byli na opravu.

06.02.2023 09:44 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355793
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
nemůžu s tebou uplně souhlasit. Už jsem opravil pár regulátorů a auto po opravě "změklo". Informace od zákazníka byla tvrdej nepružící zadek a pomohlo rozchodit táhlo a opravit zadní regulátor hydractive. To je zkušenost několika lidí co u mě byli na opravu.


Souhlas - nové táhlo ( mozná i korektor - jednou mi dělal zle i korektor) a regulátor ( el.ventil)

06.02.2023 21:36 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355829
chroust
Město: Nebužely, Auto: Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
korektor na x7 prihrdavieva klbik a tym je zle vyska, v podstate vacsinou kvoli nemu nejde auto do hornej polohy, cerpadlo stale tlaci aj ked su piestnice na dorazoch (staci si zmerat vysku auta na lemoch blatnika, malo by byt rovnako predok zadok pri nastartovanom aute)

a regulator vacsinou je to iste, problem zmeny vysky, nechce klesnut az prudko padne, alebo nechce ist hore a cerpado tlaci az to spravi bum a streli hore, ked auto stoji, tak kvoli tomu spada zadok

nic z toho nepopisujes, moj odhad su preto gule, tie dat dole a zmerat, popri tom skontrolovat ostatok


Moje chyba, že jsem přesněji nepopsal toto chování. Zvedání a klesání nebylo plynulé tzv. drhlo a cukalo.
Podle rad jsem promazal táhlo korektoru a chod se zlepšil i jízdní vlastnosti jsou měkčí. Jak jsem laboroval tak je nyní zadek znatelně lepší a komfortnější a zas předek se jeví tvrdší.

07.02.2023 08:46 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355854
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
chroust napsal(a):
Moje chyba, že jsem přesněji nepopsal toto chování. Zvedání a klesání nebylo plynulé tzv. drhlo a cukalo.
Podle rad jsem promazal táhlo korektoru a chod se zlepšil i jízdní vlastnosti jsou měkčí. Jak jsem laboroval tak je nyní zadek znatelně lepší a komfortnější a zas předek se jeví tvrdší.

To je to o čem píšu ... system musí být 100% funkční jak má být a pokud to bude pořád špatné, pak se můžeme bavit o špatných koulích. Moje zkušenost říká, že i lehce zasekávající se ventil hydractivu vzadu dokáže velmi nepříjemně auto přitvrdit. A TO ČEKÁ KAŽDOU X7 dříve či později..., je to otázka koroze v elektromagnetické cívce ventilu a bohužel pod X7 proudí vzduch s vodou, solí a srajdama vzadu takovým způsobem až to hlava nebere... Opravuji to za 1500,- přímo na autě

07.02.2023 20:17 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355902
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
To je to o čem píšu ... system musí být 100% funkční jak má být a pokud to bude pořád špatné, pak se můžeme bavit o špatných koulích. Moje zkušenost říká, že i lehce zasekávající se ventil hydractivu vzadu dokáže velmi nepříjemně auto přitvrdit. A TO ČEKÁ KAŽDOU X7 dříve či později..., je to otázka koroze v elektromagnetické cívce ventilu a bohužel pod X7 proudí vzduch s vodou, solí a srajdama vzadu takovým způsobem až to hlava nebere... Opravuji to za 1500,- přímo na autě


A korektor ( když je načatý +tyčka) je v ceně ? - nemyslím jen kuličku , ale když dlouho jezdí se zatuhlím tahlem vymačka to i korektor

08.02.2023 08:02 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3355910
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
... zasekávající se ventil hydractivu vzadu .... je to otázka koroze v elektromagnetické cívce ventilu .... Opravuji to za 1500,- přímo na autě


jruze napsal(a):
A korektor ( když je načatý +tyčka) je v ceně ? - nemyslím jen kuličku , ale když dlouho jezdí se zatuhlím tahlem vymačka to i korektor

Jardo, pokud nerozumíš psanému textu, můžeš mi zavolat, vysvětlím ti to
PS: výměna pneumatik taky není v ceně

11.02.2023 11:57 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3356046
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Jardo, pokud nerozumíš psanému textu, můžeš mi zavolat, vysvětlím ti to
PS: výměna pneumatik taky není v ceně


🤫😛🤗🤣

15.02.2023 10:30 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3356242
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 604
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kluci jak zkontroluju, jestli nemam taky problem s tim regulatorem vzadu? Nechal jsem ted vymenit vsechny koule, trosku to pomohlo - jako minimalni rozdil, ale zadny velky zazrak se nekonal, auto je porad pres nerovnosti tuhe. Jezdim tu po celkem spatnych cestach a rozdil mezi normalnim rezimem a sport poznat neumim, bojuju s tim uz dlouho. Da se nejak amatersky treba ten solenoid vysroubovat jestli je zasekly, pripadne zasunout/vysunout rucne a nechat konektor odpojeny at se to nezasekne zase nebo se to musi cele odtlakovat a odpojit a poresit na ponku?

15.02.2023 20:12 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3356268
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Kluci jak zkontroluju, jestli nemam taky problem s tim regulatorem vzadu? Nechal jsem ted vymenit vsechny koule, trosku to pomohlo - jako minimalni rozdil, ale zadny velky zazrak se nekonal, auto je porad pres nerovnosti tuhe. Jezdim tu po celkem spatnych cestach a rozdil mezi normalnim rezimem a sport poznat neumim, bojuju s tim uz dlouho. Da se nejak amatersky treba ten solenoid vysroubovat jestli je zasekly, pripadne zasunout/vysunout rucne a nechat konektor odpojeny at se to nezasekne zase nebo se to musi cele odtlakovat a odpojit a poresit na ponku?


Není to ventil ( oteřít- zavřít) a není tozas tak jednoduché . A jestli se nepletu mᚠ3.0HDI a tam je počítač 😉

16.02.2023 10:01 - Re: Zadní náprava nepruží / C5 III 3356283
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 604
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jardo a tak co bych s tim tak mohl delat, da se to zkontrolovat a pripadne a opravit nebo se to u 3.0Hdi musi vymenit? Dost me to stve, protoze auto mam jinak v poradku, vsecko slape, ale puvodni prijemna plavna jizda je tatam. Navic jak je to tvrde tak to pres ostrejsi hrboly uz na predku tak pul roku sem tam mlati, a zaboha jeste nemuzem se servisakem prijit na to, ktere silenbloky jsou spatne, protoze na heveru se vsecko zda v poradku a tuhe. Proto jsem nechal vymenit vsechny koule, coz po vymene mi prislo, ze se to precejenom trochu zlepsilo, ale proste rozdil mezi sport a normal vubec nepoznam. Jak jsem s tebou privezl 2013 to auto z Frankfurtu, tak si pamatuju, ze normal a sport byl celkem rozdil.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator