Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla
|< < 1 2
11.08.2016 21:19 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 2981510
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevím, jen odhad. Podle toho co jsem tu četl. Myslíš, že bude stačit vyčištění komutátoru? Začalo to vydávat divné pazvuky když běží. Jen občas, ale dost. Doufám, že to nebudou loziska.

12.08.2016 10:42 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 2981582
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Nevím, jen odhad. Podle toho co jsem tu četl. Myslíš, že bude stačit vyčištění komutátoru? Začalo to vydávat divné pazvuky když běží. Jen občas, ale dost. Doufám, že to nebudou loziska.


Čerpadla moc neodchází,nepociuješ že by zadek někdy hůř péroval,nebo padnul dolů a potom jakoby vyskočil, nebo jestli není v momentě toho zvuku zadek níž než by měl být? tohle trochu zavání tím zadním regulátorem a když to čerpadlo tlačí do kouslého regulátoru.Jinak čerpadla jsou stejná se starším,motory také - jen přehodit elektroniku.

16.08.2016 21:14 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 2983855
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem to rozebral, a uhlíky jsou OK a komutátor je též v pořádku, čistý. Po otestování jsem zase slyšel ty divné zvuky, když běží. Regulátor mi přijde, že funguje normálně. Na povely to reaguje a za jízdy jsem popisované neregistroval. Tak nevím, že by ty loziska?

07.10.2021 08:29 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324083
PENZES
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Čerpadla moc neodchází,nepociuješ že by zadek někdy hůř péroval,nebo padnul dolů a potom jakoby vyskočil, nebo jestli není v momentě toho zvuku zadek níž než by měl být? tohle trochu zavání tím zadním regulátorem a když to čerpadlo tlačí do kouslého regulátoru.Jinak čerpadla jsou stejná se starším,motory také - jen přehodit elektroniku.


Ahojte. Mne sa to chová presne takto. Zadok niekedy klesne a6 dolu, potom tlačí čerpadlo ako keby do zatvoreného ventilu a potom vyskočí. Zadok je trochu vyššie a je tvrdší ako býval. Snímač výšky je tam nový. Tak by to mal by ten zadný regulátor?
Ďakujem

07.10.2021 09:56 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324097
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PENZES napsal(a):
Ahojte. Mne sa to chová presne takto. Zadok niekedy klesne a6 dolu, potom tlačí čerpadlo ako keby do zatvoreného ventilu a potom vyskočí. Zadok je trochu vyššie a je tvrdší ako býval. Snímač výšky je tam nový. Tak by to mal by ten zadný regulátor?
Ďakujem


Zadní regulátor (90%) přidřená pístnice a zřejmě i přirezlí kloubek - ale hlavní příčina je regulátor

07.10.2021 10:17 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324104
PENZES
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Kžbik je objednaný nový, zajtra by mal prís. Snímač výšky sa menil včera. Ten zadný regulátor myslíš 5277n7 ?
Prečo myslíš, že pridretá piestnica?
Auto je rok 2015, najazdených pravých 150 000 km. Ďakujem

Ešte by si mi prosím vedel odporuči nejakého fachmana na SVK, ktorý by mi to vedel da do poriadku?
Ďakujem

07.10.2021 13:11 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324107
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PENZES napsal(a):
Kžbik je objednaný nový, zajtra by mal prís. Snímač výšky sa menil včera. Ten zadný regulátor myslíš 5277n7 ?
Prečo myslíš, že pridretá piestnica?
Auto je rok 2015, najazdených pravých 150 000 km. Ďakujem

Ešte by si mi prosím vedel odporuči nejakého fachmana na SVK, ktorý by mi to vedel da do poriadku?
Ďakujem

Je to zadní regulátor, malá oprava a zase to jezdí, není potřeba žádný materiál, pouze se opraví stávající ventil a ani se nemusí demontovat z trubek a auta ... Snímač výšky zbytečně měněné, tím to není a pístnicí to taky není. TEČKA
Na ¨Slovensku Jumep ...

07.10.2021 13:28 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324108
PENZES
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
100x vďaka

07.10.2021 17:33 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324139
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Je to zadní regulátor, malá oprava a zase to jezdí, není potřeba žádný materiál, pouze se opraví stávající ventil a ani se nemusí demontovat z trubek a auta ... Snímač výšky zbytečně měněné, tím to není a pístnicí to taky není. TEČKA
Na ¨Slovensku Jumep ...


Jednou to dělala pístnice (odtáhneš manžetu a je zažloutlá) u regulátoru nesmí pouštět do přepadu a když to není el ventil ztvrzování ?? jinak trubkohadice nejsou ani ve SK skladu - já si poslední v republice stáhnul z Olomouckého citroenu (ten el.ventil si odskoušíš diagnostikou (a ten fungoval )

07.10.2021 21:02 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324197
PENZES
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jednou to dělala pístnice (odtáhneš manžetu a je zažloutlá) u regulátoru nesmí pouštět do přepadu a když to není el ventil ztvrzování ?? jinak trubkohadice nejsou ani ve SK skladu - já si poslední v republice stáhnul z Olomouckého citroenu (ten el.ventil si odskoušíš diagnostikou (a ten fungoval )


Snímač výšky som predpokladal preto, že už dlhšie mi pri najvyššej polohe nevyplo čerpadlo a nevypísalo hlášku na displayi.Keď som pohýbal tiahlom snìmača, tak vyplo a vypísal aj hlášku, že je hore. Po výmene snímača sa to chová rovnako, takže predpokladám, že to bude odhnitý kontakt niekde v regulátore. Každopádne ak mi to niekto opraví, budem rád, predsalen nový nie je najlacnejší... Ďajujem vám páni za vᚠčas a ochotu poradi
Napíšem potom ako to dopadlo

07.10.2021 21:12 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324201
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PENZES napsal(a):
Snímač výšky som predpokladal preto, že už dlhšie mi pri najvyššej polohe nevyplo čerpadlo a nevypísalo hlášku na displayi.Keď som pohýbal tiahlom snìmača, tak vyplo a vypísal aj hlášku, že je hore. Po výmene snímača sa to chová rovnako, takže predpokladám, že to bude odhnitý kontakt niekde v regulátore. Každopádne ak mi to niekto opraví, budem rád, predsalen nový nie je najlacnejší... Ďajujem vám páni za vᚠčas a ochotu poradi
Napíšem potom ako to dopadlo

Nevypne to proto, že je zarezlý kloub na tyčce u korektoru výšky a že je auto moc vysoko v základní jízdní poloze. Toto jsou dva důvody, proč se nevypne čerpadlo. Nic jiného za to nemůže.

08.10.2021 13:13 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3324306
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu

jruze napsal(a):
jinak trubkohadice nejsou ani ve SK skladu - já si poslední v republice stáhnul z Olomouckého citroenu (ten el.ventil si odskoušíš diagnostikou (a ten fungoval )

Pokud myslíš 5270VF , tak jednu mají aktuálně v Mnichovicích a 5270VG mají 3 kusy jinde k mání za 3307,- kč kus.


Cívku - el.ventil vyzkoušíš elektricky , ale ona nepracuje mechanicky, to ti diagnostika neřekne, brouku žij dále ve své nevědomosti

Kdybys měl zájem, vysvětlím ti jak to pracuje a kde je závada

17.10.2021 21:46 - Re: Oprava BHI - hydraulickeho bloku / čerpadla 3325205
PENZES
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):

Pokud myslíš 5270VF , tak jednu mají aktuálně v Mnichovicích a 5270VG mají 3 kusy jinde k mání za 3307,- kč kus.


Cívku - el.ventil vyzkoušíš elektricky , ale ona nepracuje mechanicky, to ti diagnostika neřekne, brouku žij dále ve své nevědomosti

Kdybys měl zájem, vysvětlím ti jak to pracuje a kde je závada


Ahojte. Dnes mi Jumep opravil regulátor, tak ako to hovoril PATaMAT. Ďajujem páni

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator