Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 16 17 18 19 20 > >|
25.03.2020 23:18 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264367
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To ale vůbec nic neznamená - řešil jsem tu jednoho člena P.PŘ. brzdič zabržděnej natvrdo - po zatočení válečku a složení vše OK po zabrždění- odbzdění vše OK až do nastartování a zabždění (na místě) - namontoval jsem jiný brzdič a vše OK (neměl jsem možnost zkoumání - zákazník si ho odvezl jako vratný díl který vyžadoval prodejce repasovaného dílu) - vzhledem k tomu že jsem měl jen brzdič na 2.2HDI tak to byla jediná možnost aby mohl odjet.( na tom starém brzdiči vše chodilo volně včetně ručky až do nastartování a zabrzdění)

26.03.2020 10:55 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264407
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ano rucna chodi pekne, aj sa vracia krasne. Tak isto ide lahko otacat valcekom a zatlacat ho dnu (akurat pri tom pocut jemne lupkanie - ako ked je zle-vybehane lozisko, urcite poznate ten zvuk)

Ja ho rozoberiem ked mam ten 5hran, zistim co nafotim a hodim to sem uvidime co sa tam stalo...

jruze - dufam ze by to bol ten strmen... najlahsia robota = vymena, neh nemusim uvolnovat brzdove hadicky, su tam take zahrdzavete... zhanat novy brzdovy valec atd... alebo riesit ine veci okolo toho

26.03.2020 11:02 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264408
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tam nezistis nic, ten mechanizmus je zapertlovany a su to v podstate pruziny

26.03.2020 12:34 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264425
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
LukoLVG napsal(a):
... dufam ze by to bol ten strmen... najlahsia robota = vymena, neh nemusim uvolnovat brzdove hadicky, su tam take zahrdzavete... zhanat novy brzdovy valec atd... alebo riesit ine veci okolo toho

A jak ten třmen vyměníš bez uvolnění hadic?

26.03.2020 13:14 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264426
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
A jak ten třmen vyměníš bez uvolnění hadic?

Naražal som na tu celu hadicu od strmena do "auta" kde sa pripaja do trubky. Na čo narážal Jumep že može by zničená hadica.
Tak ten spoj hadica+trubka na každom aute je v dezolátnom stave.
Na 20ročnej 406tke som to uvožnil a zachránil ale hral som sa s tým 4-5 dní každy deň po hodinke...

26.03.2020 14:00 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264427
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Třmen vytočíš z hadice a natočíš novej na hadici, hadici na straně karoserie nemusíš odmontovávat...
Domnívám se, že mechanizmus ručky nebude ovlivňovat funkci brzdy při brždění kapalinou. Je to jen pružina a mezi dvouma plackama s důlky jsou 3 kuličky v těch důlkách a při pootočení jedné placky se ty kulky odvalí v důlku a rozepřou se tam, tím to brzdí - tlačí na píst ... při kapalinovém brždění se neuplatní nic z toho.
Nejčastěší závada bývá špatně pootočený píst oproti desce kde nezapadne ten výstupek desky do zářezu pístku, pak se pístek sevře šikmo o desku a přibržďuje to. Taky to může být zavzdušněné, aby odešel vzduch z pístku , z jeho tvarované dutiny, musí být nastaven značkou k čepu vyklopení třmene. Je to malinkej oblouček v hraně pístku ( repas pístky to někdy nemívají) . Pokud je to naopak, nemůže všechen vzduch z dutiny pístku odejít a pořád tam zůstává, nejde to odvzdušnit.

Přílohy:
mms_img1660716904.jpg ( 247773b ) -

26.03.2020 16:24 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264448
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas aj nemas pravdu, funguje to rovno aj ako samostav na piestik, uz som mal pripad ked ten piest kvoli tomu mechanizmu vzdy zaliezol a potom len pedal siel hlboko ako sa drali platnicky az sa s tym nedalo jazdit
ale ono moze byt aj prloblem v piestiku, ze sa ten zavit nepretaca

29.03.2020 11:51 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264631
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takze som to rozobral:
Prva otazka, mam tie podlozky zoradene spravne? (obr. podlozky)

Druha vec, ten mechanizmus rucnej, ma byt mierne vyoseny? Neviem ci to vidno dobre na fotke, pridal som tam sipku: cervenu ako sa to priblizuje k okraju a zelenu ako je to daleko. Samozrejme volne to beha, ale iba do jednej strany - cervena sipka to beha malinko viac ako do druhej strany - zelena sipka

Tretia vec, toto asi bude problem. Fotka piestik 3, si mozte vsimnut ze po odobrati ten skrutkovej casti tam bola brzdovka doslova hneda - zafarbena od hrdze. Cize to tam zacalo hrdzaviet, hrdza podvihla tu gumicku (obr. rucna 2_1) na tej skrutkovici, nasla tam brzdovka a bolo to v...

Kam smerovat opravu, do novej sady piestika a gumiciek alebo do noveho strmena...

Přílohy:
podlozky.jpg ( 23070b ) -
rucna 2.jpg ( 15241b ) -
piestik3.jpg ( 43407b ) -
piestik 2.jpg ( 53916b ) -
rucna 2_1.jpg ( 23658b ) -

29.03.2020 13:16 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264673
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta brzdovka by sa tam nemala dostat vobec
ked to mas otvorene, precisti to, pregumickuj, namaz VHODNOU vazelinou (aj za gumickou aby piestik ostal mazany aj ked bude nasadeny) a zloz
ak to bude brzdit dalej tak prehod strmen

vyosenie je pomerne normalne (tym ako to je zlozene)

29.03.2020 14:53 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264710
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No a stojí to za to si hrát na kaskadéry ? za +- 2500,- ( v lídlu mají akuvrtačku za 1100,-)

30.03.2020 21:37 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3265013
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Jako je pravda, že ač jsem zastáncem, že se nemá měnit, ale opravovat, tak když jsem řešil na své staré C5 třmen naposledy, tak při pohledu na tuhle cenu jsem se rozhodl zkusit "novej".

.link.

Když mi to dorazilo domu, tak na první pohled bylo poznat, že to je repas. Nicméně zatím to maká dobře a nebyla potřeba žádná záloha na vratnej díl, což taky hraje roli. Starou pětkou již moc nejezdím, tak bude tak 2 roky trvat, než sem napíšu, zda to byl dobrej/špatnej kup.

08.04.2020 08:23 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3265792
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak repas sa asi podaril, najazdených cez 300km. Opíšem čo mi pomohlo, možno raz niekomu pomôže...

Čo som robil, zrepasoval strmeň. Vymenil tú poškodenú gumičku a kde som mal hrdzu v piestiku pod tou skrutkou ručnej (viď foto vyššie) Zložil to, všade založil nové gumičky.
Z predu som jemne zarezal do piestika aby som vedel ako má by otočený pri odvzdušňovaní.
Pred poskladaním som vyčistil dosadacie plochy náboja a kotúča.

Po zložení odvzdušnil diagnostikou ABS a teda aj brzdy a zatiaž paráda. Autíčko brzdí, koleso vobec nepribrzduje. Dokonca som postrehol značný náras dojazdu bez plynu po pustení pedálu. Prakticky oprava žiadna veda...

Čiže zhrnutie hlavný dôvod problému bol zle otočený piestik, prečo? Pretože v piestiku sa nachádza dierka (obr. zelená šipka) Tá dierka bola dohora otočená. Skrze tú dierku prenikal bordel dovnútra (obr. modrá šípka) Toto zle otočenie piestika malo za následok aj zle odvzdušnenie brzdy ako celku! Ako dovnútra prenikal bordel a vlhkos začalo to pomaličky oxidova a za cca dva roky oxidácia prenikla popod gumičku (obr. červená šípka) nadvihla ju a brzdová kvapalina prenikla poza gumičku do vožnej časti a teda brzda sa ešte viac zavzdušnila...

Přílohy:
brake piston.jpg ( 11442b ) -

08.04.2020 10:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3265811
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
LukoLVG, tak doufám, že jsi četl celé vlákno. :


Tony_Z - 09.05.2014 napsal(a):
Ano, stalo se mi něco podoného. Kousal se brzdič, aniž bych sáhl na ruční brzdu (lana nová, ručka se vracela jak nová).
Řešením bylo:
1. rozebrat brzdič - vyndat válec, který tlačí na brzdovou destičku
2. kouknout se na ten válec z druhé strany, je dutý a je v spojený s "šroubem" k samoštělu - válec a šroub jsou spojené ségrovkou.
3. vyndat ségrovku, vytáhnout šroub - je tam pár serepetiček, včetně těsnění, za kterým je pouze malinka vzduchová komora - měl jsem ji zalitou brzdovou kapalinou - to způsobovalo, že třmen stále přibržďoval. (tak jsem zjistil, kam patří to poslední těsnění ze zakoupený sady. )
Ta vzduchová bulina umožňuje, aby to trošku pružilo, kapalina nelze stlačit -> nepruží.

Není to odborné vyjádření, nestojím si za názvy popsaných věcí, ani za tím, že to funguje tak, jak jsem napsal v poslední větě. Pouze říkám, že jsem si již nevěděl rady a myslel jsem, že budu muset koupit nový - tím, co jsem napsal jsem třmen opravil a do současné doby bezproblémů funguje.


Když to pak řešíš každé 3 roky, tak tě to přestane bavit a koupíš nový.
edit: (Tedy, když už to kleslo na současnou cenu. Být o litr dražší, tak asi stále čistím a měním těsněníčka. )

08.04.2020 14:50 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3265874
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
LukoLVG, tak doufám, že jsi četl celé vlákno. :


Priznám sa ti, že som čítal asi prvé 3-4 strany a tak posledné 3-4 strany tohto vlákna Potom ma vyrušil môj šef
Ja som to skôr napísal pre tých čo budú číta tak ako ja - pokiaž ich nevyruší veduci

Keď tak nad tým rozmýšžam tento tvoj príspevok som tiež čítal, ale hmmm asi som mu nevenoval pozornos. Resp. prečítal som ho ale nepochopil. Daň za to že to čítam v práci a občas musím rýchlo prekliknú stranku aby nikto nevidel čomu sa venujem...

12.10.2021 22:43 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3324679
Sanil
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v LeaderPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, poradí mi někdo? Už si nevím fakt rady.. Přibržďuje mi přední kolo u řidiče. Nejdřív přibržďovalo u spolujezdce, ale to bylo seklými lanovody ručky a zatuhlou pákou na třmenu. A teď začalo to u řidiče, ale lanovody jsou nové včetně lanek. Třmeny to samé, takže ručka to nepřibržďuje. Dělá to na obojí třmeny (jak nové, tak staré). Vodítka třmenů jsou taky nové a hýbou se v pohodě. Dosedací plochy destiček jsem vyčistil.
Jediná věc mi přijde divná a to ta, že při odvzdušňování jde pedál ztěžka nahoru, tak že by posilovač odešel? Ale proč tedy pak přibržďuje?
Ještě mi radil známý, že by to mohla dělat hadička, ale to podle mě nedává žádný smysl. To už je pravděpobonější nějak ohlý držák destiček a třmenu?
Nesetkal se s tím někdo?

Díky moc za jakékoliv rady.

12.10.2021 23:06 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3324687
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Může to dělat vadná hadice, nebo špatně odvzdušněné tím, že je špatná poloha pístku, nebo není výstupek na desce ve výřezu pístku ...

13.10.2021 13:27 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3324728
Sanil
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v LeaderPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Dělá to i na ruční brzdu, tim by se dala vyloučit možnost špatné hadičky ne?

15.09.2022 02:49 - Ruční brzda 3347291
Súrio80
Město: Loučeň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Čau Borci.
Před dvěma roky na STK ( poprvé s C5 ) se zjistilo, že levý přední kolo - ruční brzda 0% a provozní brzda 30%. Než jsem nedávno musel na další STK, sám nové destičky a v servisu nová kapalina. Na STK levý přední kolo - provozní brzda OK a ruční brzda opět 0%.
Prosím o radu, čím to může být. Dle mě buď něco špatně brzdový třmen nebo lanovod. Také mě napadlo, že by stačilo seřídit ručku, ale nemám šajnu přesný postup toho seřízení. Za každou radu budu všem vděčný.
Všem Hezký den.

15.09.2022 17:10 - Re: Ruční brzda 3347321
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zhod koleso a skus ci ti vobec funguje packa rucnej brzdy (pritiahni a skus ci brzdi koleso). Podla toho riesis dalej - strmen alebo lanovod.

16.09.2022 00:13 - Re: Ruční brzda 3347336
Súrio80
Město: Loučeň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dík. O víkendu na to mrknu...

|< < 1 ... 16 17 18 19 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator