Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Auto nepřirozeně houpe
12.02.2020 15:57 - Auto nepřirozeně houpe 3258927
buki
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Zadek rukou hodně propruží a houpe se, předek je normálně tuhý. Jízda přes nerovnosti jako jeptiška v četníkovi. Jinak se dá zvednout a snížit normálně. Vše dělá jak má, jen to ukrutné houpání.
Nic nebouchá a nekřupe. Na dorazy taky nejde. Prosím čím by to mohlo být.Děkuji

12.02.2020 16:15 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258928
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
buki napsal(a):
Zadek rukou hodně propruží a houpe se, předek je normálně tuhý. Jízda přes nerovnosti jako jeptiška v četníkovi. Jinak se dá zvednout a snížit normálně. Vše dělá jak má, jen to ukrutné houpání.
Nic nebouchá a nekřupe. Na dorazy taky nejde. Prosím čím by to mohlo být.Děkuji


koule, které patří do C6 s AMVARem ( nebo někdo odvrtal tlumiče )

12.02.2020 16:21 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258931
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
buki napsal(a):
Zadek rukou hodně propruží a houpe se, předek je normálně tuhý. Jízda přes nerovnosti jako jeptiška v četníkovi. Jinak se dá zvednout a snížit normálně. Vše dělá jak má, jen to ukrutné houpání.
Nic nebouchá a nekřupe. Na dorazy taky nejde. Prosím čím by to mohlo být.Děkuji


Nikdo s tím nic nedělal a začalo to zničeho nic ?

12.02.2020 16:30 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258938
buki
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Pozoruji to tak měsíc. Nic s tím nebylo děláno. Jen mi čas od času začne stříkat okolo těsnění přední pravé koule. Vyměním těsnění a zase je třičtvrtě roku pokoj, než to zase začne u té samé téci.

12.02.2020 17:16 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258953
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
buki napsal(a):
Pozoruji to tak měsíc. Nic s tím nebylo děláno. Jen mi čas od času začne stříkat okolo těsnění přední pravé koule. Vyměním těsnění a zase je třičtvrtě roku pokoj, než to zase začne u té samé téci.
Technicky není možné aby při SPRÁVNÉ montáži koule a těsnění a neporušenosti dosedacích ploch to tam u koule teklo..... že skáče předek, tak asi odešly koule do věčných loviš

12.02.2020 17:25 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258956
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ludia si velmi vela krat zlu gulu mylia s tym ze je to prilis makke a hupave, ono je to prave tvrde a jedine co pruzi je pneumatika

12.02.2020 17:32 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258959
buki
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Ta koule mi začne téct až po - jak jsem psal 3/4 roce. Takže namontováno OK. Koule KO - tvrdé auto, to dávno vím. Právě proto mě to zaráží, že se moc houpu. Mám C5 již nějaký rok a tak vím jak se má chovat a jak se doposud auto chovalo. Proto mě tento nynější stav překvapil. Jako když přejedete zvlněnou silnici nebo koleje normálním autem bez tlumiče a jen makají pružiny.

12.02.2020 17:34 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258960
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
buki napsal(a):
Ta koule mi začne téct až po - jak jsem psal 3/4 roce. Takže namontováno OK. Koule KO - tvrdé auto, to dávno vím. Právě proto mě to zaráží, že se moc houpu. Mám C5 již nějaký rok a tak vím jak se má chovat a jak se doposud auto chovalo. Proto mě tento nynější stav překvapil. Jako když přejedete zvlněnou silnici nebo koleje normálním autem bez tlumiče a jen makají pružiny.

Už jen to, že ti teče tebou montované pravidelně těsnění pod koulí je podezřelé ...

12.02.2020 17:57 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3258961
buki
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
To jo. To mi přijde jako když koule je natvrdo, nepropruží a veškerý tlak se "dere" všude. Ale auto pruží normálně. Teda doposud než začalo houpat. Taky jsem jel ulicí s částečně vyteklou kapalinou a to byla houpačka. Proti tomu nynější houpání nic není.

12.02.2020 22:36 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259012
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
buki napsal(a):
To jo. To mi přijde jako když koule je natvrdo, nepropruží a veškerý tlak se "dere" všude. Ale auto pruží normálně. Teda doposud než začalo houpat. Taky jsem jel ulicí s částečně vyteklou kapalinou a to byla houpačka. Proti tomu nynější houpání nic není.


Proto jsem se ptal jestli s tím nikdo nic nedělal - tohle vypadá jako by někdo provrtal tlumiče, nebo nevím jestli je technicky možné aby se rozpadly a nebo tam dal někdo koule ze zásobníků bez tlumičů.(jednou jsem koupil BX s asi upravenejma zadníma koulema a po 100Km jsem měl mořskou nemoc.)

13.02.2020 03:17 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259018
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ludia si velmi vela krat zlu gulu mylia s tym ze je to prilis makke a hupave, ono je to prave tvrde a jedine co pruzi je pneumatika


Nechápu co jsi napsal - on mluví o nadměrném houpání to zcela určitě neudělá koule KO a nebude se to houpat na pneumatice = to skáče jak koza(nebo pingpongoví míček)Nebo já asi špatně chápu pojem houpání

13.02.2020 07:42 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259029
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nechápu co jsi napsal - on mluví o nadměrném houpání to zcela určitě neudělá koule KO a nebude se to houpat na pneumatice = to skáče jak koza(nebo pingpongoví míček)Nebo já asi špatně chápu pojem houpání
Špatně to chápeš, a spousta lidí to špatně popisuje, říká, že to auto strašně "houpe" a ono vlastně skáče - rychlé krátké hupy pouze na pneumatikách při KO koulích. Je to velmi časté nedorozumění a naprosto běžný mylný popis situace.

13.02.2020 14:52 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259084
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to: buki
Až přijdeš na to co to dělá, tak mě napiš - já si to udělám taky - moc by se mě to líbilo

P.S. Při výměně toho těsnění se ti tam nedostal vzduch??? Potom by jsi měl vzduchový podvozek a ne hydraulický.

13.02.2020 17:30 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259087
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Špatně to chápeš, a spousta lidí to špatně popisuje, říká, že to auto strašně "houpe" a ono vlastně skáče - rychlé krátké hupy pouze na pneumatikách při KO koulích. Je to velmi časté nedorozumění a naprosto běžný mylný popis situace.


já to z jeho popisu taky pochopil, že předek je normal ( tedy o.k. ) a jen zadek mu hrozně houpe a je až příliš měkký. Pokud tím svým popisem myslel, že je předek tvrdý jako kámen (auto poskakuje) a zadek je v pohodě, tak to asi popsal dost nešikovně

14.02.2020 07:29 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259128
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
to: buki
Až přijdeš na to co to dělá, tak mě napiš - já si to udělám taky - moc by se mě to líbilo

P.S. Při výměně toho těsnění se ti tam nedostal vzduch??? Potom by jsi měl vzduchový podvozek a ne hydraulický.


Pokud ti nestačí ,,měkost" pérování u H+ v originálu tak si tam dej dozadu koule pro hydru bez + (to stačí a nahradí to to co se kdysi dělávalo (zvětšení otvoru tlumiče provrtáním) (nebo z těch koulí vypreparuj ty tlumiče - a potom sem hoď video a se pobavíme)

14.02.2020 21:24 - Re: Auto nepřirozeně houpe 3259186
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
mno...a pokud by jsi chtěl koule na pokusy jak je obměkčit....mam jedny v garáži, jsou ok, ale jen pro jistotu jsem koupil nové....takže ty původní..jsou free


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator